Sport

Biegiem na szczyt: Zrobili to! Przebiegli 142 kilometry, żeby pomóc Laurce stanąć na nogi

Biegiem na szczyt: Zrobili to! Przebiegli 142 kilometry, żeby pomóc Laurce stanąć na nogi

Sylwester Półtorak i Łukasz Chołuj w ramach akcji „Biegiem na szczyt” biegiem pokonali 142 kilometry, żeby pomóc w zbieraniu funduszy na pomoc trzyletniej Laurze, która cierpi na wysokie napięcie mięśniowe

Trzyletnia Laura z Krzyszkowic cierpi na wysokie napięcie mięśniowe w nogach, które uniemożliwia jej samodzielne chodzenie. W tym roku mieszkańcy regionu zbierali pieniądze na jej operację. Dziewczynka każdego dnia toczy walkę o to, aby móc samodzielnie chodzić.

Pomóc w zbierananiu funduszy postanowił Sylwester Półtorak z Krzyszkowic. To górski biegacz znany z tego, że realizując swoje cele sportowe pomaga innym. W ubiegłym roku wspólnie z Dominikiem Szczurkiem z Myślenic pokonali 137 km, aby pomóc Franciszkowi Feliksowi z Zakliczyna.

31 godzin w biegu

W tym roku w ramach akcji "Biegiem na szczyt" przez sobotę i niedzielę razem z Łukaszem Chołujem pokonali 142 km.

Wystartowali Brzeznicy PKP skąd niebieskim szlakiem pobiegli przez Kalwarię, Lanckoronę, Przełęcz Sanguszki, Babcię, Koskową Górę, Jordanów, Luboń Wielki, Rabkę Zdrój, Turbacz, Łopuszną, Dębno, Pawliki do Kacwina, gdzie znajdzie się meta. Tu dobiegli po 31 godzinach.

"Dobiegliśmy cali i zdrowi. Jestem szczęśliwy i zadowolony, przygoda niesamowita!" - relacjonuje Sylwester Półtorak.

Każdy kto chciałby pomóc Laurze Kurowskiej i przyczynić się do tego, aby w przyszłości mogła chodzić może to zrobić wpłacając pieniądze na konto: Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 29394 Kurowska Laura z dopiskiem "Sylwek Brzeźnica- Kacwin".

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej