Miasto

Myślenice: Płonące śmieci strażacy gasili prawie 6 godzin

Myślenice: Płonące śmieci strażacy gasili prawie 6 godzin
fot. PSP Myślenice

Walka z ogniem na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Myśleniach trwała prawie 6 godzin

Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Myślenicach oraz OSP Dolne Przedmieście walczyli z ogniem w Zakładzie Zagospodarowania Odpadami w Myślenicach prawie 6 godzin. Na powierzchni ok 150 m.kw. paliły się odpady komunalne. Straż została powiadomiona o ogniu o godz. 3 w nocy 21 lutego. 

- Do gaszenia został użyty ciężki sprzęt specjalistyczny ładowarka naczyniowa i koparka kołowa, który sukcesywnie usuwał śmieci w celu dotarcia do niżej położonych warstw i dogaszenia pożaru. W związku z dużym zadymieniem ratownicy musieli pracować w aparatach powietrznych. Pożar udało się opanować przed godz. 9 rano - mówi Marian Rokosz, rzecznik prasowy PSP Myślenice.

 

Powiązane tematy

Powiat gotowy do zimy
Miasto 13

Powiat gotowy do zimy

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego sprawdzał gotowość służb powiatu i jednostek do zimy

Komentarze

 • Bartek Bartkowski 25 lut 2015

  jak moga sie zapalic smieci?

  9 27 Odpowiedz
 • 25 lut 2015

  kupa kompostowa to i się zapali ;)

  19 1 Odpowiedz
 • 25 lut 2015

  Bardzo prosto bartek. W procesie rozkładu ( fermentacji) powstaje m.in biogaz i metan. Ich nieprawidłowa eliminacja może łatwo doprowadzic do samozapłonu. O ile wiem w Myślenickim ZZO jest system odgazowania kwatery składowiska więc pewnie był wadliwy, albo pracownicy zlekceważyli dane dostarczone przez system. Pozdrawiam mgr.inż

  46 4 Odpowiedz
 • 25 lut 2015

  No to się ludzie nawdychali rakotwórczego syfu...

  20 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lut 2015
  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lut 2015

  ZUO jest już podobno przygotowane do sprzedaży.

  7 3 Odpowiedz
 • 26 lut 2015

  Szanowni Państwo, zuo to bankrut. Komornik okleił wszystko, z tego co wiem zabrał również maszyny, które zostały zwrócone kiedy urząd miasta z Waszych podatków wpłacił 1 mln!!!!!! zł komornikowi.

  http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3734704,spolka-smieciowa-w-opalach,id,t.html
  Z tego co wiem, adwokat nie zdążył w terminie złożyć sprzeciwu, twierdzi, że zapomniał w skutek czego będzie musiał zapłacić odszkodowanie ZUO, odszkodowanie oczywiście zostanie wypłacone z polisy OC zapominalskiego adwokata. Czy nie wydaje Wam się to dziwne? Czy to się przypadkiem nie nazywa wyłudzenie odszkodowania? Myślę, że zuo dogadało się z adwokatem bo wiedzieli, że sprawa jest przegrana, a tak za "drobną" opłatą adwokat się podstawił a część zobowiązań zuo pokryje polisa adwokata a nie zuo.
  W dodatku Pani Kęsek, oskarża wszystkich wokół nie widząc błędów w zarządzaniu ZUO.
  DNO

  22 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lut 2015

  Szkoda że wyborcy tego nie chcieli dostrzec przed wyborami.
  A teraz to h.. dupa i kamieni kupa.

  25 5 Odpowiedz
 • 26 lut 2015

  Co to znaczy ze ZUO jest przygotowane do sprzedaży?????? Czyli 2 lata jakoś pociągnie jeszcze bo musi i po zakładzie??? Szkoda ze nikt z najbardziej zainteresowanych /pracownicy/ nie zna dokładnej sytuacji zakładu......... Masakra....

  15 3 Odpowiedz
 • 26 lut 2015

  Musieli wytrzymać 2 lata bo dostali dotację i nic nie mogli zrobić. Minie okres ochronny i pójdzie "do żyda" za bezcen. Dziwne, że komuś opłaca się to kupić i jeszcze zarobić a oni nie potrafią wygenerować żadnego zysku. Zatrudnić kompetentnych ludzi, którzy znają się na odpadach a nie tylko znają się z burmistrzem i postawią zakład na nogi. To jest kpina, żeby wybudować takie cacko i nie potrafić z niego korzystać. Tam wszystko nie gra.
  Ja się nie zgadzam na sprzedaż zakładu. Koniec. Kropka.

  27 3 Odpowiedz
 • 26 lut 2015

  zastanawia mnie jedno; dla czego sprawa „z panem od ryb” nie została już dawno temu załatwiona i to polubownie(za mniejsze pieniądze) skoro z góry i tak była skazana na porażkę? urząd nie musiałby teraz wypłacać kolejnych pieniędzy z kasy zadłużonego miasta
  pragnę też nadmienić że to kolejna kwota dokapitalizowania zuo i to tylko w przeciągu tego miesiąca!

  12 2 Odpowiedz
 • 26 lut 2015

  Teraz te pieniądze trzeba odzyskać
  Słyszałem nie wiem ile w tym prawdy, lecz źródło to mnie jeszcze nie zawiodło ,iż szykuje się nam podwyżka abonamentu za wodę prawie o 90% ,oraz podwyżka za odpady komunalne o 30%
  Czy ktoś słyszał podobnie?? może warto iść na sesje rady w czwartek w przyszłym tyg

  16 2 Odpowiedz
 • 26 lut 2015

  tyle osób się głowi co z tym fantem zrobić a sprawa jest prosta, zrobić konkurs na głównego "menago" z najniższą krajową plus dobra premia od zysku, a nie jak teraz, czy się stoi czy się leży pięć tysiączków się należy (no chyba że więcej, nie wiem), przy takim rozwiązaniu szefuńciu stawał by na głowie żeby firma hulała, no ale u nas "pan/i derektor" ma chody u burmistrza i wszystko zlewa

  11 Odpowiedz
 • 27 lut 2015

  ja piernicze, jak można dopuścić do takiej sytuacji.... od tego są organy spółki aby gwarantować ciągłość jej istnienia.
  Nie rozumiem czemu spółka jest nie rentowna:
  za mało śmieci?
  a co Zarząd zrobił aby zwiększyć ich liczbę?
  a jakie kroki podjał aby zapewnić dla spółki dodatkowe przychody?
  a czy szukał możliwości zarobienia pieniędzy na innych polach aktywności (dywersyfikował ofertę)?
  a dlaczego nie optymalizuje kosztów działalności skoro ponosi stratę?
  a dlaczego właściciel jakim jest gmina Myślenice na to pozwala?

  Pytań jest tak wiele, a odpowiedzi tak mało....

  Zobaczcie kto za to odpowiada:
  Właściciel spółki - Gmina Myślenice
  Kapitał zakładowy spółki - 6 585 000,00 ZŁ
  Zarząd - jednoosobowy:
  - Ewa Kęsek - Prezes
  Rada Nadzorcza:
  - Miska Mateusz
  - Frączek Jacek
  - Kurdziel Anita

  15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lut 2015

  Prawda powiedziana na końcu,reforma objęła przede wszystkim gminę Myślenice ,jak popatrzyć na stawki płacone gdzie indziej mieszkańcy nie odczują tak reformy.
  Kto zna historię wysypiska może sobie ułożyć ciąg dalszy a będzie wyglądał mniej więcej tak....
  ZUO bedzie popadać w coraz większe kłopoty finansowe i wreszcie znajdzie się inwestor który za marne pieniądze kupi nowoczesny zakład lub jeszcze lepiej obejmie w spółce kontrolny pakiet udziałów i przejmie nad nią kontrolę.Wtedy okolicznym wysypiskom skończą się warunkowe zgody na użytkowanie i zakład zacznie pracować pełną parą ale już zyski będzie czerpał kto inny.Kto też łatwo wywnioskować znając historię.
  Pamiętacie PKS,gmina była właścicielem a potem złe zarządzanie doprowadziło do tego że ktoś zrobił niezły interes.Teraz będzie podobnie.To porąbane miasto o czym świadczy taka historia.
  Gmina przejęła PKS aby nie dopuścić do jego sprzedaży i budowy na tym miejscu hipermarketu potem aby dalej nie dopuścić do budowy hipermarketu sprzedaje bez przetargu działkę kupcom aby nie dopuścić do budowy hipermarketu.Potem sprzedaje PKS i co....powstaje hipermarket który hucznie otwierają ci którzy niby bronili miejscowy handel przed zagraniczną siecią.To jest pikuś w porównaniu z finałem.Kupcy którzy mieli bronić miejsca pracy przed zagraniczną siecią budują galerię w której głowną część wynajmą zagranicznej sieci.Czy ktoś jest w stanie to zrozumieć?Kupili działkę aby zagraniczna sieć nie wybudowała hipermarketu sami wybudowali obiekt aby wynająć jednej z sieci na hipermarket?
  Wybaczcie że w temacie śmieci piszę o galerii ale to jest podobne działanie czyli ROBIENIE Z LUDZI IDIOTÓW?
  Dzisiejszy DP podał że drożeje woda i ścieki o śmieciach wiadomo też drożeją .Czy w czasie kampanii nie wiedzieli o tym kandydaci? Wiedzieli dobrze ale po co było zawracać głowę wyborcom takimi sprawami?

  23 Odpowiedz
 • 27 lut 2015

  Aż się włos na głowie jeży. Dopiero co mówili, że w ZUO za mało mają odpadów a limity na worki ponakładali i ledwo trzy na rodzinę dają (żółte) - istna paranoja - śmieci jest wszędzie wielka ilość a co za tym idzie są pieniądze. Bo śmieci to "czysty" biznes na którym można zarobić jeżeli tylko się chce. Przejmie ZUO prywatny inwestor i nagle zaczną kasę zarabiać. A co do opłat - niech tylko Radni spróbują podnieść opłaty to ludzie zaczną na ulicę wychodzić. Cena wody jest drakońska (no bo przecież ceramiczne rury trzeba układać), cena śmieci stanowczo za wysoka (powinna płacić za ich oddawanie). Niech się teraz w pierś puknie ten co głosował na tych co decydują o naszych portfelach.

  17 1 Odpowiedz
 • 1 mar 2015

  kęsek, lisowski, kogut, ostrowski,

  9 Odpowiedz
 • 1 mar 2015

  .............. do kwadratu. Niech sobie każdy wypełni.

  7 Odpowiedz

Zobacz więcej

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku
Myślenice 10

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku

Na Górnym Jazie na Zarabiu powstanie restauracja, publiczne toalety, a nawet prysznice. Taki obiekt mają zamiar wybudować tu nowi dzierżawcy terenu. Ma być gotowy na czerwiec 2022 roku Gmina Myślenice wyłoniła przedsiębiorcę, który w ramach długoletniej dzierżawy zagospodaruje lokal gastronomiczny na Górnym Jazie na Zarabiu. W środę 27 maja w magi...

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach
Alarmujecie 26

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach

Zamrożony przez koronawirusa problem, związany z przepustowością w wydziale komunikacji starostwa powiatowego, wraca. Tak dzisiaj wyglądała kolejka przy ul. Drogowców „Dwa pierwsze zdjęcia zrobiłem po godzinie 7. To z automatem dwie minuty po godzinie 8. Drzwi otwierają o 8 i już nie ma numerków. Żeby coś załatwić, trzeba stanąć w kolejce między 4...

Dallas; Dom weselny, hotel, restauracja. Wielkie otwarcie 1 czerwca
Myślenice 0

Dallas; Dom weselny, hotel, restauracja. Wielkie otwarcie 1 czerwca

Dallas uchodzi za idealne miejsce na organizację przyjęcia weselnego, komunii, chrzcin, rocznic i innych imprez okolicznościowych. Chwaleni za świetną domową kuchnię oraz luksusowy hotel właściciele, postanowili poszerzyć działalność o restaurację  Nowością w Dallas będzie restauracja serwująca kuchnię staropolską oraz zestawy podróżne na wynos. W...