Miasto

Samochodów zostawianych na całe dni ubyło. Gdzie się przeniosą kierowcy?

Samochodów zostawianych na całe dni ubyło. Gdzie się przeniosą kierowcy?

Na drogach przyległych do ul. Słonecznej od 1 marca za darmo samochód można zostawić na 2 godziny. Za kolejne trzeba zapłacić i to słono. Ulice opustoszały

Gorącą dyskusję na ten temat wywołał styczniowy wpis w którym informowaliśmy o planach wprowadzenia opłaty za postój na ul. Armii Krajowej, Generała Maczka i Okulickiego. 

Ustalenia wyraźnych zasad domagali się mieszkańcy tego terenu. Problem dotyczył kierowców, którzy na całe dni zostawiali samochody na ul. Okulickiego, Armii Krajowej i  Maczka. Najczęściej byli to uczniowie pobliskiego Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych i dojeżdżający do pracy busami.

Sprawa trafiła na sesję rady miejskiej, gdzie radni zdecydowali o wprowadzeniu w tych miejscach oraz na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 2 nowych zasad. Od 1 marca pierwsze dwie godziny parkowania są darmowe, natomiast każde kolejne rozpoczęte 24 kosztują 50 zł. Opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku w godz. 7-18, natomiast w soboty w godz. 7-13. Zwolnieni z nich są mieszkańcy wymienionych ulic, którzy za szybą samochodu muszą umieścić odpowiedni identyfikator wydany przez UMiG.

Po wprowadzeniu nowych zasad, ulice opustoszały.

Kierowcy mają najgorzej?

W jednej z naszych ankiet zapytaliśmy Was komu najtrudniej jest się poruszać po Myślenicach:

 

Połowa z Was (51%) uważa, że najtrudniej jest kierowcom samochodów, co czwarty (25%) uważa, że to rowerzyści mają najtrudniej, a co piąty (20%) wskazuje pieszych. Motocykliści znaleźli się na końcu tej listy (4%).

Powiązane tematy

Komentarze (35)

 • 5 mar 2015

  Cyt: "Po wprowadzeniu nowych zasad, ulice opustoszały."

  toż to jakiś cud!!!!!
  Ciekawe kogo oprócz jaśnie nam panującego pana i jego kolesi stać na to żeby zapłacić 50 zł np. za 3 godziny parkowania?

  68 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 mar 2015

  Mogę się Założyć że te samochody które "ubyły" Będą teraz "zasiedlać" parking pod Biedronką....

  60 13 Odpowiedz
 • Piotr 5 mar 2015

  @ziomal1 Jak to kogo, to są już tylko samochody z darmowymi identyfikatorami...

  Swoją drogą proszę zwrócić uwagę na bardzo wymowne zdjęcie z nagłówka artykułu, samochodów faktycznie ubyło, co nie zmienia faktu, że chodniki dalej zablokowane w sposób uniemożliwiający korzystanie z nich. Szczególnie zapraszam na Armii Krajowej od strony Słonecznej, oczywiście z dzieckiem w wózku....

  46 9 Odpowiedz
 • 5 mar 2015

  Jeśli już jesteśmy tacy "przepisowi" to dlaczego dotychczas nie został ukarany mandatem kierowca/właściciel zielonego pojazdu widocznego na zdjęciu po lewej stronie ulicy? Samochód DMC pow.2.5t i jeszcze pewno ciężarowy. Mieszkańcy też powinni stosować się do przepisów.

  Na podstawie Art. 47. 1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t.
  Więc należy się mandat zgodny z taryfikatorem wykroczenie: art. 97 kw. Mandat karny 100 zł. i 1 pkt karny.

  Gdzie jest Policja lub Straż Miejska? Pewno tam gdzie zwykle... jak Temida, z opaską na oczach.

  44 6 Odpowiedz
 • 5 mar 2015

  Ja mieszkam w rynku pod oknami wciąż stoją samochody, niektóre cały dzień i zazwyczaj parokrotnie muszę objechać rynek by gdzieś zaparkować w miarę blisko swojego domu. Nikt przecież nie parkuje na posesjach tych nieszkańców tylko chodnikach obok ich posesji. Skoro mają takie roszczenia do tych chodników to czemu zimą są one zazwyczaj nie odsnieżone śliskie pełne śmieci itp.

  40 3 Odpowiedz

Zobacz więcej