Miasto

Unikasz komisji wojskowej? Przyjdzie po Ciebie policja

Unikasz komisji wojskowej? Przyjdzie po Ciebie policja

Do tej pory pięciu młodych mężczyzn z gminy Myślenice policjanci przymusowo doprowadzili przed powiatową komisję lekarską.

Mimo prawidłowo doręczonych wezwań i upomnień ze strony straży miejskiej przedpoborowi bagatelizują nałożony na nich obowiązek. Jest ich coraz więcej 

Od dnia 3 lutego do 12 marca trwa w naszym powiecie kwalifikacja wojskowa, która dotyczy około 900 osób z roczników 1995-1996. Spełnienie obowiązku stawienia się przed komisją do kwalifikacji wojskowej oznacza zgłoszenie się osoby w określonym terminie i miejscu przed powiatową komisją lekarską oraz wojskowym komendantem uzupełnień i przedstawicielem wójta i burmistrza. 

Od roku 2009 kwalifikacja wojskowa zastąpiła organizowany wcześniej pobór. Stało się tak wobec zawieszenia obowiązkowej służby wojskowej i przejścia na armię zawodową. W trakcie kwalifikacji zbierane są informacje na temat stanu zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji do służby w wojsku. 

Zgodnie z prawem zgłoszenie się do rejestracji jest obowiązkowe. W przypadku gdy przedpoborowy nie zgłasza się do rejestracji bez uzasadnionej przyczyny, wójt lub burmistrz zarządza przymusowe doprowadzenie do siedziby komisji przez policję, albo nakłada grzywnę w celu przymuszenia.

Komentarze

 • 7 mar 2015

  grrrr juz sie boje ]

  22 6 Odpowiedz
 • 7 mar 2015

  Nic się nie bój,tylko tak odpowiadaj na pytania:)

  Kowalski poszedł na komisję poborowa. Po badaniach, wziął go na rozmowę seksuolog.
  Narysował mu kółko:
  – Kowalski, co to jest ?
  – Goła baba…
  Narysował mu kwadrat:
  – A to?
  – He, he, goła baba…
  Na koniec, narysował mu trójkąt:
  – No a to, przyjrzyjcie się dobrze.
  – Też goła baba…
  – Kowalski, wy jesteście zboczeni!
  – Jaaa?! A kto mi te gołe baby rysował?

  67 Odpowiedz
 • 7 mar 2015

  A co jeśli nie dostałem takiego wezwania ,chociaż wszyscy znajomi z mojego rocznika juz to przeszli ,a mam juz 20 lat ??

  15 2 Odpowiedz
 • OKOKI 7 mar 2015

  Komisja nie gryzie ,nie ma się czego bać.Tylko w genitalia zagladają. W kamasze was nie wezmą, armia jest zawodowa.

  17 7 Odpowiedz
 • 7 mar 2015

  Obowiązkowa służba wojskowa w Polsce została prawnie zniesiona 1 stycznia 2010 roku. 3 sierpnia 2008 roku ówczesny minister Obrony Narodowej Bogdan Klich, wraz z premierem Donaldem Tuskiem, ogłosili na oficjalnej uroczystości, że w Polsce zaprzestaje się przymusowego poboru do wojska. Zapowiedziano również, że w października 2009 roku z koszar zniknie ostatni żołnierzy zasadniczej służby wojskowej, natomiast od stycznia 2010 roku w Polsce będzie tylko armia zawodowa.

  15 9 Odpowiedz
 • inkwizytor 8 mar 2015

  Tak mi się przypomniałoo ;)

  https://www.youtube.com/watch?v=SZxKuPPtTAg

  8 3 Odpowiedz
 • Paweł Stanisław Latoń 8 mar 2015

  I w ten sposób mamy tysiące zniewieściałych chłopców poubieranych w rurki z fryzurą na papużkę. Pokolenie ludzi które nie radzi sobie z najdrobniejszymi sprawami.Które pod naporem byle pierdniecia chowa się pod spódnice mamy. Pokolenie obywateli, które złość szefa traktuje jak najgorsze molestowanie psychiczne. Dawniej nie wszyscy szli do wojska.Jednak każdy miał kumpla który odbywał służbę,który czasem opowiadał przerażające historie,a czasem ciekawe zapierające dech w piersiach. Jedno jest pewne ci co służyli mieli realny wpływ na pozostałych młodzieńców.Choćby dlatego że tamci mieli świadomość co ich kumple przeszli.Powodowało to u nich strach. Którego starali się przezwyciężać. Nawet jak kombinowali żeby nie iść do wojska to ,to było dobre. Ponieważ mieli świadomość zagrożenia. I takie są pokolenia lat 70 i 80- tych. Czyż nie tak jest?

  41 17 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 8 mar 2015

  Tak dokładnie jest. A później wybuchają wojny bo politycy mają do dyspozycji bandę rezerwistów z wypranymi mózgami.

  16 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 mar 2015

  Byłem w wojsku w 3 jednostkach i na pewno nie jest to zmarnowany czas. Nie było lekko ale wojo miło wspominam. A latanie AN 26 coś wspaniałego...

  13 11 Odpowiedz
 • 8 mar 2015

  Najlepsze jest to, ze doprowdzaja nawet tych ktorzy owszem "spoznili" sie na pierwszy termin ale po kilku dniach sie wstawili :D A ten major czy jak mu tam nasza policje wysmiewa, ze "przedpoborowy jest szybszy od policji" :D

  5 2 Odpowiedz
 • 9 mar 2015

  nie chodzą tylko te pedały w rurkach i tych bucikach za kostkę gdyby doszło do wojny to na pewno nas taki obroni wykończy wroga pisząc SMS z swojego smartfona ;)

  8 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 mar 2015

  Prawda jest taka że wojsko temperowało młodzież, jak który podskoczył to dziadki zrobili swoje, a trepy też się dołożyli jak byli załapani. A dziś zero pokory, młodzież pozjadała rozumy, w du..ch się przewraca.
  Oby nie było okazji do sprawdzenia umiejętności dzisiejszej młodzieży w razie w.

  11 5 Odpowiedz
 • 11 mar 2015

  Nie wiem czego tu się bać to nie jest syf z PRL-u tylko w miare normalni ludzie :). Wiem bo byłem w MON-ie i nic strasznego mi się nie stało (2 Pułk Rozpoznania Radio-eLektronicznego w Przasnyszu).

  5 Odpowiedz
 • 11 mar 2015

  Przeszkolenie powinien przejść każdy włącznie z kobietami jak Izraelu. Jesteśmy małym i biednym krajem i nie ma sensu łudzić się że w razie konfliktu ktoś nam pomoże? Hipotetycznie ''Ania Grodzka''wygrywa wybory prezydenckie i tym samym zostaje ''Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych''. Może wtedy powołać na stanowisko Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ''pana'' Biedronia i Jacykowa, oraz utworzyć Jednostke Specjalną GENDER,która będzie siała strach i spustoszenie na TYŁACH WROGA ;]

  14 1 Odpowiedz
 • 20 mar 2015

  Wojsko? Bronić sie? Hahahahahaha, wojna to nie jest program Wkręceni z Mellerem. Zanim wstaniecie z łóżek na ulicach będą mówić po rosyjsku.

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej