Kultura

Organizatorzy Małopolskich Spotkań z Folklorem Szukają wolontariuszy

Organizatorzy Małopolskich Spotkań z Folklorem Szukają wolontariuszy

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem odbędą się dopiero za pięć miesięcy, jednak organizatorzy już dzisiaj szukają wolontariuszy

Od kilku dni w całej Polsce trwa nabór wolontariuszy w ramach akcji „Zostań Dobrą Twarzą Festiwalu”. Poszukiwane są osoby powyżej 16 roku życia, które chciałby pracować przy organizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia. 

 

- Pracy jest sporo, na szczęście rąk do pomocy nie brakuje – Komentuje sprawę dyrektor ds. HR. Katarzyna Zaczek. - Zapraszamy wszystkich do przesyłania swoich zgłoszeń i wzięcia udziału w Festiwalu, bo to na prawdę świetne rozwiązanie na wakacyjną przygodę z w międzynarodowej atmosferze - dodaje. 

Kulminacja tegorocznej edycji Festiwalu przypadnie na pierwszych 10 dni lipca. Jednak pobyt zagranicznych grup m.in. z Indonezji, Meksyku, Tajwanu czy Pakistanu przewidziano już od 22 czerwca. Wyjazd grup uzależniony jest od ich pozostałych zobowiązań koncertowych. Cześć ruszy w drogę powrotną już 10 lipca, a pozostałe np. Meksyk 22 lipca. 

Zagraniczni wykonawcy reprezentujący 10 krajów wystąpią m.in. w Myśleniach, Miechowie i Suchej Beskidzkiej. Nie wykluczone jednak, że do trójki miast dołączą kolejne małopolskie miejscowości - z zwłaszcza te z zachodniej części województwa. 

informacje dla zainteresowanych współpracą facebook , strona festiwalu

Organizatorem imprezy są Gmina Myślenice, Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka", Województwo Małopolskie oraz Myślenickie Towarzystwo Kultury. Więcej o festiwalu na www.festiwal.myslenice.pl Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 10 lipca 2015 roku. Główne koncerty zaplanowano od 2 do 5 lipca 2015 w Myśleniach, Miechowie i Suchej Beskidzkiej. Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem są afiliowane przez International Organization of Folk Art (IOV). Instytucja ta opiera się na statusie oficjalnej konsultacyjnej organizacji pozarządowej UNESCO i tworzy sieć ponad 3 000 naukowców, artystów i ekspertów w dziedzinie kultury i sztuki ludowej w 183 krajach.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...