Kultura

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne: Każdy może podglądać twórców

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne: Każdy może podglądać twórców

Przez najbliższe dziesięć dni będzie można podglądać prace ponad 50 artystów z Polski, Francji, Anglii, Rosji, Ukrainy, Słowacji, Izraela, a nawet USA, którzy będą tworzyć na Zarabiu

Oficjalne otwarcie Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych odbędzie się o godz. 18 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. W tym roku weźmie w nich udział 52 artystów profesjonalnych z Polski, Francji, Anglii, Rosji, Ukrainy, Słowacji, Izraela i USA. Reprezentować będą różne specjalności, od rzeźby, przez malarstwo, grafikę, na technikach mieszanych i własnych kończąc.

Będą tworzyć na Zarabiu w starym budynku PTTK przy ul. Zdrojowej 1. Organizatorzy zapraszają chętnych, aby z bliska przyjrzeli się pracy artystów.

Most zamiast Murów- Artystyczne Przełamywanie Barier „Kim Jesteś? ...wobec…„

„Kim Jesteś? ...wobec…”, wobec najbliższych, drugiego człowieka, innych narodów, otaczającego świata, Boga, kosmosu… Pytamy o to nie tylko artystów,  ale każdego, kto zechce się pochylić, zagłębić, czy zastanowić nad tym pytaniem. Nie bójmy się go. Choć stanowi wyzwanie, to cel jest najważniejszy „chciejmy wszyscy otwierać drzwi, przed którymi większość ludzi się zatrzymuje”. Nie narzucami tematu, ani w żaden sposób nie ograncizamy swobody artystycznej. „Kim jesteś? …wobec…” to pytanie dotyczące nie tylko artystów, lecz każdego z nas, dlatego zachęcamy Państwa do skupienia się w sobie, dokonania przemyśleń i… - o idei warsztatów mówi koordynator projektu Alina Wiśniowska-Funek.

więcej na temat warsztatów

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej