Kultura

Przyjedzie do nas ponad 300 zagranicznych wykonawców

Przyjedzie do nas ponad 300 zagranicznych wykonawców

W ramach drugiej edycji Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem do Małopolski przyjedzie ponad 300 zagranicznych wykonawców z dziesięciu różnych krajów świata

Główna scena Festiwalu zostanie ustawiona w uroczej scenerii Rynku w Myślenicach. Tam też odbędą się główne koncerty festiwalowe, korowód ulicami miasta oraz spotkania i warsztaty z zagranicznymi tancerzami i muzykami. Artyści wystąpią także w Miechowie, Suchej Beskidzkiej, Dobczycach, Wadowicach, Wolbromiu, Nowy Targ, Andrychów i Żmiącej. 

- Będziemy praktycznie w całej Małopolsce. Bardzo się z tego powodu cieszę, że nasza idea folkloru bez granic trafia do tak wielu Małopolskich miast i miasteczek. Festiwal z roku na rok jest coraz większy i jest autentycznym świętem całej Małopolski - mówi Piotr Szewczyk, dyrektor Festiwalu. 

Pierwsze edycja imprezy odbyła się rok temu. - Myślę, że nikt nie ma wątpliwości, że my niczego nie kończymy, myślmy dopiero rozpoczęli budowę fantastycznych spotkań z folklorem tutaj w Małopolsce - podczas ubiegłorocznej ceremonii zamknięcia Festiwalu mówił Marszałek Województwa Małopolskiego Matek Sowa.

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem, to wydarzenie łączące tradycyjną kulturę ludową z różnych części świata wraz z nowoczesną twórczością inspirowaną polskim folklorem. Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 10 lipca 2015 roku, a udział w nim weźmie dziesięć zagranicznych grup m.in. z Pakistanu, Serbii, Cypru, Egiptu, Indonezji czy Tajwanu. 

Oprócz zagranicznych zespołów podczas całego wydarzenia zaprezentują się także uznane zespoły muzyczne, które czerpią inspirację z muzyki ludowej. Podczas Festiwalu zagrają m.in. Caci Vorba, Przemek Sokół Orkiestra czy Prasłowianki. 

- Festiwal ma ogromne znaczenie dla całego naszego regionu, to nie jest lokalna impreza lecz przedsięwzięcie łączące różne części Małopolski. Myślenice, to centrum wszystkich wydarzeń, ale artyści przez dziesięć dni podróżują i poznają, to co u nas najpiękniejsze - mówi Mieczysław Kęsek, jeden z pomysłodawców Festiwalu. 

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem, to festiwal ustanowiony przez Województwo Małopolskie i Gminę Myślenice, a realizowany przez Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Myślenicka" oraz Myślenickie Towarzystwo Kultury. Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem są afiliowane przez The International Organization of Folk Art (IOV) oficjalną konsultacyjną organizację UNESCO. Więcej o festiwalu .

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej