Miasto

Udziały w Zakładzie Utylizacji Odpadów na sprzedaż

Udziały w Zakładzie Utylizacji Odpadów na sprzedaż

Radni zdecydowali o sprzedaży udziałów w myślenickim Zakładzie Utylizacji Odpadów. Powód? Instalacja przynosi straty. Rozwiązaniem może być nowy inwestor

Składowisko powstało w 2012 roku i miały do niego trafiać śmieci z powiatów myślenickiego i limanowskiego. Tak się jednak nie stało, po tym jak Urząd Marszałkowski zmienił zapisy w Wojewódzkim Planie Zagospodarowania Odpadów. Do zakładu trafia zbyt mało śmieci, co generuje stratę. Jak podaje Dziennik Polski spółka w ostatnich dwóch latach przyniosła stratę w wysokości 4,3 mln zł

W związku z tym radni podjęli decyzję o sprzedaży części udziałów w spółce. Obecnie poszukiwany jest przedsiębiorca, który zainwestuje w spółkę. Maksymalnie może kupić do 60% udziałów. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 13 radnych. Przeciw było 7. 

Budowa Zakładu Utylizacji Odpadów kosztowała ponad 47 mln zł, z czego ponad 26 mln zł pochodziło z dofinansowania w ramach Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a  kolejne 18 mln zł  z pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie. Gmina z własnego budżetu dołożyła 4 mln zł.

Powiązane tematy

Waszym zdaniem: Reklamy w centrum szpecą miasto
Miasto 33

Waszym zdaniem: Reklamy w centrum szpecą miasto

Niewiele ponad miesiąc czasu zostało przedsiębiorcom z centrum na dostosowanie swoich reklam do zapisów prawnych. Zdecydowana większość z was twierdzi, że reklamy w Myślenicach szpecą miasto

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  14 maj 2015

  Nie radni tylko burmistrz, ta banda tylko zaklepala.

  24 6 Odpowiedz
 • OKOKI 14 maj 2015

  Budowę tak wielkiej sortowni śmieci przeforsował właśnie burmistrz,myślał że mu będą tutaj zwozić śmieci z całego świata a on będzie na tym zarabiał.Niestety się przeliczył.On jest za to odpowiedzialny osobiście i on za to powinien ponieść konsekwencje. A płacimy my wszyscy.

  31 6 Odpowiedz
 • 14 maj 2015

  Wszystko czym urzędnicy się zajmują z czasem upada, dlatego w Polsce takie firmy powinny być prywatne. TO jest książkowy przykład, wysypisko na miejscu a straty przynosi. Taniej pewno na Barycz wywozić a do baryczy 30km

  16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 maj 2015

  Do prokuratury z nimi. Chociazby za niegospodarnosc.

  30 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 maj 2015

  Tylko co ten potencjalny nabywca może zrobić czego nie mogą zrobić dotychczasowi włodarze??? z własnego podwórka przywiezie śmieci i będzie git??
  Podejrzewam że kupiec już jest zaklepany, bo jest 60% czyli większość udziału w spółce.
  Za pieniądze ludzi wybudować, odnotować kilka strat, nie robić nic, później sprywatyzować a pieniądze same wpadną do kieszeni niektórych... ot taka ta nasza polityka.

  36 3 Odpowiedz
 • 15 maj 2015

  Obniżają cenę bo kupiec ten z układu już jest teraz tanio sprzedać aby zadowolony był znajomy urzędasa oraz aby ludzie nie pokapowali się o co w wałku biega.

  19 3 Odpowiedz
 • 15 maj 2015

  wszyscy wiemy że to czysta prowokacja stawki wzrosły , mało odbiorców i teraz pewnie Pan.. z Mrówki przejmie spółkę i nagle bedzię wszystko dobrze. tyle pieniędzy zapłacono a teraz suma przejecia jest po prostu śmieszna. Naprawdę Myślenice GÓRĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  13 2 Odpowiedz
 • ania 15 maj 2015

  Porażka. Modelowy przykład przekrętu. Najbardziej wkurza mnie nasza bezradność w tym temacie. Wszyscy przeciw sprzedaży ale kilkoro radnych podniosło łapę w nieodpowiednim momencie i klops. Możemy tylko popsioczyć bo cóż nam zostało

  14 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 maj 2015

  Wzorowo przeprowadzona operacja,wypróbowali na PKSie ,udało sie .
  Ale to głosowanie w radzie,żenada-przecież ci ludzie wszystko przegłosują nawet to że ziemia jest płaska.Że w takim mieście gdzie tylu mądrych ,patrząc nawet na to forum przechodzą bez echa takie rzeczy?
  https://www.youtube.com/watch?v=Wi6OJKSLp9M
  Co innego gdyby tu rządził PiS wtedy Bono grzmiałby dzień i noc.

  9 3 Odpowiedz
 • 15 maj 2015

  Moi drodzy, przecież po to właśnie były "multi, multi" meldunki przed wyborami aby nikt nie pomieszał szyków sitwie. Musicie zrozumieć że to nie jest zabawa w stołki, to przekręty na grube miliony za ktore przyjdzie zapłacić nam mieszkańcom.
  Sprzedaż owszem, pod jednym warunkiem-nowy właściciel wraz z zakładem przejmuje również spłatę unijnej dotacji uwalniając gminę. I niech rada "klepie". A Ostrowski do rozliczenia i dymisji. Radą zajmiemy sie później...

  15 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 maj 2015

  Nawet w tym środowisku obowiązują pewne zasady do których daleko politykom
  http://www.tvn24.pl/dolny-slask-zlodzieja-ruszylo-sumienie-oddal-swoj-lup-i-przeprosil,542667,s.html
  Co do tematu to ktoś kupi udziały za parę groszy i przejmie kontrolę nad majątkiem wartym kilkadziesiąt milionów a warunki które zapiszą w umowie można sobie włożyć między bajki.

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 maj 2015

  Jak mawiał Piłsudski :
  Program jest taki, łapać ku...y i złodziei.

  8 3 Odpowiedz
 • 15 maj 2015

  Prywatyzacjom nie ma końca. Prywatyzacjom = malwersacjom. Wpierw pod młotek poszedł nasz majątek odziedziczony po PRL (gdyby nie poszedł, moglibyśmy być dziś bogatym społeczeństwem, a tak baaardzo bogaci są tylko prominenci). Teraz z publicznych pieniędzy tworzy się jakąś inwestycję, a parę lat później ją prywatyzuje. Brawo burmiś! Co za kasiarze!

  12 2 Odpowiedz
 • 17 maj 2015

  Ostrowski już doprowadził Myślenice do ruiny, ale wyborcy nadal głosują na niego, jego rodzinę i pociotków. Urzędnicy magistraccy, dyrektorzy spółek zależnych od urzędu oraz dyrektorzy szkół, przedszkoli i innych podmiotów zależnych, to rodzina lub znajomi burmistrza.

  4 3 Odpowiedz
 • 17 maj 2015

  60 % ? a jest wiadoma już kwota za jaką chcą sprzedać? może bym kupił :) sprowadziłbym wszystkie śmieci z okolicy i zapełnił nieckę, powiększyłbym ją w stronę Polanki i jeszcze bardziej zapełnił ,a na końcu pozbyłbym się udziałów za większą kwotę niż zakupiłem bo firma wykazywałaby rentowność i niech teraz się gmina martwi kto zrobi rekultywację, no zupełnie tak jak do dziś ze starą niecką.

  9 1 Odpowiedz
 • 19 maj 2015

  Gdzieś mi się obiła kwota nieco ponad 6mln zł za te 60%

  Odpowiedz

Zobacz więcej