Miasto

Udziały w Zakładzie Utylizacji Odpadów na sprzedaż

Udziały w Zakładzie Utylizacji Odpadów na sprzedaż

Radni zdecydowali o sprzedaży udziałów w myślenickim Zakładzie Utylizacji Odpadów. Powód? Instalacja przynosi straty. Rozwiązaniem może być nowy inwestor

Składowisko powstało w 2012 roku i miały do niego trafiać śmieci z powiatów myślenickiego i limanowskiego. Tak się jednak nie stało, po tym jak Urząd Marszałkowski zmienił zapisy w Wojewódzkim Planie Zagospodarowania Odpadów. Do zakładu trafia zbyt mało śmieci, co generuje stratę. Jak podaje Dziennik Polski spółka w ostatnich dwóch latach przyniosła stratę w wysokości 4,3 mln zł

W związku z tym radni podjęli decyzję o sprzedaży części udziałów w spółce. Obecnie poszukiwany jest przedsiębiorca, który zainwestuje w spółkę. Maksymalnie może kupić do 60% udziałów. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 13 radnych. Przeciw było 7. 

Budowa Zakładu Utylizacji Odpadów kosztowała ponad 47 mln zł, z czego ponad 26 mln zł pochodziło z dofinansowania w ramach Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a  kolejne 18 mln zł  z pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie. Gmina z własnego budżetu dołożyła 4 mln zł.

Powiązane tematy

Waszym zdaniem: Reklamy w centrum szpecą miasto
Miasto 33

Waszym zdaniem: Reklamy w centrum szpecą miasto

Niewiele ponad miesiąc czasu zostało przedsiębiorcom z centrum na dostosowanie swoich reklam do zapisów prawnych. Zdecydowana większość z was twierdzi, że reklamy w Myślenicach szpecą miasto

Komentarze (16)

 • Brak zdjęcia
  14 maj 2015

  Tylko co ten potencjalny nabywca może zrobić czego nie mogą zrobić dotychczasowi włodarze??? z własnego podwórka przywiezie śmieci i będzie git??
  Podejrzewam że kupiec już jest zaklepany, bo jest 60% czyli większość udziału w spółce.
  Za pieniądze ludzi wybudować, odnotować kilka strat, nie robić nic, później sprywatyzować a pieniądze same wpadną do kieszeni niektórych... ot taka ta nasza polityka.

  36 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 maj 2015

  Do prokuratury z nimi. Chociazby za niegospodarnosc.

  30 3 Odpowiedz
 • OKOKI 14 maj 2015

  Budowę tak wielkiej sortowni śmieci przeforsował właśnie burmistrz,myślał że mu będą tutaj zwozić śmieci z całego świata a on będzie na tym zarabiał.Niestety się przeliczył.On jest za to odpowiedzialny osobiście i on za to powinien ponieść konsekwencje. A płacimy my wszyscy.

  31 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 maj 2015

  Nie radni tylko burmistrz, ta banda tylko zaklepala.

  24 6 Odpowiedz
 • 15 maj 2015

  Obniżają cenę bo kupiec ten z układu już jest teraz tanio sprzedać aby zadowolony był znajomy urzędasa oraz aby ludzie nie pokapowali się o co w wałku biega.

  19 3 Odpowiedz

Zobacz więcej