Miasto

Ponad 60 km ścieżki rowerowo-biegowej najwcześniej w 2018 roku

Ponad 60 km ścieżki rowerowo-biegowej najwcześniej w 2018 roku

Ponad 60 km ścieżek łączących Myślenice Siepraw i Dobczyce może powstać do 2018 roku

To wynik zeszłorocznego porozumienia jakie podpisali przedstawiciele tych trzech gmin. Jak podaje Gazeta Myślenicka, trwa opracowanie przebiegu trasy. Każda z gmin planuje także przystanki turystyczne. 

W samych Myślenicach do mających ok 5 km ścieżek dołączy dodatkowe 20 km. Obecnie trwają uzgodnienia z właścicielami działek prywatnych. Ścieżka kończąca się przy moście osieczańskim mogłaby prowadzić pod w kierunku ogródków działkowych w Osieczanach, obok stawów rybnych i wałem do Drogini. Następnie w kierunku Dobczyc wokół zalewu, do Zatoki Zakliczyńskiej w gminie Siepraw i ponownie do Myślenic.

Najwcześniej inwestycja będzie mogła rozpocząć się w 2017 roku i do 2018 powinna zostać zakończona, o ile otrzyma dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. 

 

Powiązane tematy

Wydobyć pamięć z dna jeziora
Reportaż 0

Wydobyć pamięć z dna jeziora

„Droginia to wyjątkowy kawałek miejsca na ziemi, to historia ważna dla lokalnego dziedzictwa kulturowego. Czas by zrozumieć, że wszyscy mieszkańcy zatopionej...

Komentarze (15)

 • 29 cze 2015

  Najpierw niech dziury w drogach połatają

  60 32 Odpowiedz
 • mirek@ 29 cze 2015

  to jest doskonaly pomysl! taka trasa wokol zbiornika idealna sprawa na wycieczki rowerowe i biegacze beda mogli dobierac dystans do swoich mozliwosci i do tego tak urokliwe miejsce! jestem bardzo na tak. mam nadzieje ze to sie uda, region na tym moze tylko zyskac

  59 43 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 29 cze 2015

  Najpierw niech wyczyszczą zalew w osieczanach. Przyjdzie większa woda i całe osieczany będą jednym wielkim stawem z ścieżka rowerową :)

  45 21 Odpowiedz
 • 29 cze 2015

  Super pomysł! Już się doczekać nie mogę. :) Trasa jak marzenie, tylko czy to w ogóle dojdzie do skutku?

  46 29 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 29 cze 2015

  Świetny pomysł, trzymam kciuki. Wziąć kasę z Unii i brać do przetargu lokalne firmy. Wpompujemy trochę kasy w lokalne firmy przy okazji.

  31 14 Odpowiedz

Zobacz więcej