Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem 2015
W czwartek 2 lipca rusza II edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. Na rynku w Myślenicach powstała główna scena
Do Myślenic, Suchej Beskidzkiej, Miechowa i innych Małopolskich miejscowości zawita blisko 350 artystów z całego świata. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Pierwszy koncert już 2 lipca na Rynku w Myśleniach.
Festiwal potrwa 10 dni. Weźmie w nim udział 12 grup, w tym, aż 9 z zagranicy. Zespoły te zostały wybrane spośród wielu zgłoszeń z całego świata. Wśród wykonawców zobaczymy m.in. grupy z Meksyku, Tajwanu, Cypru, Indonezji, czy Północnej Osetii.
- Zainaugurowana w zeszłym roku impreza już na stałe wpisała się w kalendarz największych wydarzeń folklorystycznych w Polsce. Dlatego, by nie zawieść naszych widzów, zabierzemy ich w niezwykłą podróż dookoła świata – od Ameryki Północnej, przez Azję, aż po nieocenioną Europę. Startujemy w najbliższy czwartek. Przez kilka dni będziemy codziennie koncertować na Rynku w Myślenicach, a potem praktycznie w całej Małopolsce. Program jest bardzo bogaty, dlatego zachęcam do odwiedzenia naszej strony www.festival.myslenice.pl – mówi Piotr Szewczyk, Dyrektor Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem.
Wszystkich wykonawców będzie można zobaczyć na scenie głównej Festiwalu, umieszczonej na Rynku w Myślenicach – tam też odbędzie się ceremonia otwarcia i zamknięcia Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem 2015. Wykonawców z całego świata można będzie zobaczyć również w Miechowie, Suchej Beskidzkiej, Jordanowie, Dobczycach, Wolbromiu, Andrychowie, Tarnowie i Nowym Targu.
Ideą festiwalu jest promocja dziedzictwa kulturowego regionu, przy jednoczesnym ukazaniu różnorodności kultur etnicznych z całego świata.
Na co warto się wybrać? Zobacz spis wydarzeń w kalendarzu
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.