Okolice

ALARMUJECIE: Niebezpiecznie na placu zabaw w Sułkowicach

ALARMUJECIE: Niebezpiecznie na placu zabaw w Sułkowicach

Poniszczone urządzenia dla dzieci, butelki, szkło, wystające gwoździe – tak wygląda plac zabaw w runku w Sułkowicach

Na redakcja@miasto-info.pl jedna z naszych czytelniczek pisze na temat stanu placu zabaw w sułkowickim rynku. 

Jedyne co mogę powiedzieć to strach! Moje dziecko nigdy tam więcej nie wejdzie. Poniszczone urządzenia dla dzieci, butelki, szkło, wystające gwoździe. To miejsce powinno być wyłączone z użytku. To miał być plac zabaw dla dzieci, a wieczorami to miejsce dla sułkowickiej młodzieży – pisze nasza czytelniczka z Sułkowic. 

Na placu znajdują się deski z gwoździami, niektóre urządzenie nie mają uchwytów, a z innych wystają śruby mocujące. W drewnianym mostku brakuje szczebelków, podobnie jak oparć w ławkach. To tylko nieliczne z braków na które zwraca uwagę nasza czytelniczka.

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • 24 sie 2015

  Z tego co wiem, to Sułkowice nie mają takiej strony i wcale jej się nie dziwię, że zgłosiła się z takim problemem.Miasto-info nie pisze tylko o Myślenicach.A dziewczyna pewnie chciała nagłośnić sprawę, brawo, że ważne jest dla niej bezpieczeństwo dzieci.

  26 10 Odpowiedz
 • 24 sie 2015

  Plac zabaw w rynku w Sułkowicach to nic w porównaniu z tzw. placem zabaw w górnej części miasta - Malikówce! szkoda , ze nie mam zdjęć - rozwalona buda ze zjeżdzalnią -zamieniona w mini meline - do tego boisko jakże hucznie otwierane na tzw "kamieńcu" , z którego od lat nie ma możliwosci korzystania - TO KPINA Z MIESZKAŃCÓW! GDZIE SĄ RADNI , GDZIE JEST BURMISTRZ- JAKA KWOTA BYŁĄ WYDANA NA TZW. KAMIENIEC???? Sułkowice tak naprawdę przypominają cywilizacje tylko do "rynku' im wyżej - tym większy skansen - zero bezpieczeństwa na drodze - raj dla piratów drogowych i pijanych kierowców - strach dzieci do szkoły puszczać - chodnik tylko po jednej stronie przy tak ruchliwej i niebezpiecznej i mocno zabudowanej ulicy!- TO SKANDAL! - zero znaków , zero fotoradarów , zero progów zwalniających , zero chodników, zero monitoringu( oprócz urzędu) , zero miejsc rekreacji dla dzieci-TO JEST PRAWDZIWY ŚREDNIOWIECZNY SKANSEN!!! WŁADZE SULKOWIC OBUDŹCIE SIĘ- MNIEJ DLA BEZROBOTNYCH PIJAKÓW A WIĘCEJ DLA BEZPIECZEŃSTWA I ROZWOJU DLA MIESZKAŃCÓW!!!

  19 12 Odpowiedz
 • adzygmunt 24 sie 2015

  Problem bezpiecznych placów zabaw dla dzieci przekroczył granicę Myślenic, Trzemeśni, dotarł do Sułkowic.
  Pewien jestem, że w innych miejscowościach jest podobnie.
  Np plac zabaw w Trzemeśni Nie jest specjalnie oblegany wieczorami. Może dlatego, że jest na widoku, oświetlony. A także jest zniszczony i zaniedbany. Nie ma gospodarza i pieniędzy na bieżącą naprawę. Sołtys i radny.znają sprawę. Niestety "bez kasy" dzisiaj nie ma naprawy. Kilka lat temu chodziłem tam z kluczami śrubokrętami i innymi narzędziami i naprawiałem ile mogłem gospodarczym systemem. Robiłem to, bo byłem zainteresowany bezpośrednio dla bezpiecznej zabawy wnuka i jego kolegów i koleżanek. Dzisiaj wnuk na plac nie chodzi, przestałem i ja. Chodzą inne dzieci, ale rodzicom tych pociech gwoździe, brud nie przeszkadza.
  A co się stanie, gdy rzeczywiście coś się urwie, złamie a dziecko pokaleczy? Kto za to będzie odpowiedzialny Nie ma gospodarza nie ma winnego!
  Place zabaw budowane były ze środków unijnych i zostawione do samozniszczenia?

  11 4 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 25 sie 2015

  myslenice to stolica powiatu! to oczywite ze musza byc w centrum zainteresowania jak warszawa w polsce, a czasem w ramach ciekawostki pisze sie o tym co slychac na pobliskich wsiach zeby ludzie widzieli jak sie zyje tu i tam

  7 5 Odpowiedz
 • 24 sie 2015

  Elizka czy jak Ci tam... żyjemy podobno w wolnym kraju, więc bujaj się i pozwól mi wypowiadać się tak , jak i gdzie mi pasuje ok? :)

  7 7 Odpowiedz

Zobacz więcej

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje
Lifestyle 0

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje

Styl boho na balkonie to nie tylko popularna estetyka, ale także sposób na stworzenie przytulnej i relaksującej przestrzeni na świeżym powietrzu. W tym artyku...