Miasto

Myślenice: Zegar na Rondzie Śródmieście odlicza czas do ŚDM

Do Światowych Dni Młodzieży 2016 został niespełna rok. Na wyspie ronda w Śródmieściu stanął zegar, który odlicza dni

Myślenice rozpoczęły odliczanie dni, godzin, minut i sekund do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży. Znakiem upływającego czasu, a zarazem oczekiwania na ŚDM jest zegar usytuowany na Rondzie Śródmieście. 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Parafię Narodzenia NMP, Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM oraz Gminę Myślenice, która ufundowała zegar. 

Powiązane tematy

Myślenice: Samochody nie wjadą na Rynek?
Miasto 29

Myślenice: Samochody nie wjadą na Rynek?

Zmiana organizacji ruchu na płycie myślenickiego Rynku. Wjadą tu tylko auta dostawcze i to w określonych godzinach. Ma to być miejsce dla pieszych i rowerzystów

Komentarze

 • Marcin 10 wrz 2015

  Skasowanie autem latarni było ciekawym trailerem do postawienie licznika. No kurde, bajerancko :) Coś w stylu: latarnia symbolizuje światłość, którą diobelskie moce starają się zniszczyć, ale ta jasność nie pozwala zapominać, że "nie znasz dnia, ani godziny" - no chyba, że postawisz licznik :)

  44 8 Odpowiedz
 • Robert 10 wrz 2015

  Wole latarnie, a takie rzeczy to może lepiej po kościołem stawiać, a nie za publiczne pieniądze !

  49 21 Odpowiedz
 • 10 wrz 2015

  Nie wydaje mi się żeby rondo w środku miasta było odpowiednim miejsce na stawianie czegoś takiego..
  Z bliska wygląda to niestety badziewnie.
  Nie każdy jest zainteresowany tematem ŚDM i nie każdy ma ochotę oglądać tę konstrukcję!

  54 18 Odpowiedz
  • jeden język a dwoje uszu 11 wrz 2015
   aleex napisał/a:

   Wieczorem diody zegara oślepiają. I tak będzie jeszcze przez 319 wieczorów. No chyba, ze wcześniej podzieli los latarni ;-)

   Jest wiele reklam w gminie, które rozpraszają mnie a może i oślepiają w czasie jazdy, na które nie mam ochoty patrzeć i co? Czy ktoś się tym przejmuje? Stoją długo. Są również prywatne lampy, które oślepiają dużo bardziej niż ten zegar. Szczególnie jedną mam przyjemność czasami mijać świecącą mocniej niż światła długie w samochodzie, a jest ona na zakręcie, gdzie nie ma chodnika, a którędy dzieci do szkoły codziennie chodzą. I tak sobie ona już świeci kilka razy dłużej niż 319 wieczorów i nikt z tym nic nie zrobił.

   Pewnie macie rację, ze nie do końca ten zegar pasuje. Pewnie macie rację że trochę oślepia. Pewnie macie rację, że nie wszystkich to interesuje. Ale czy to jest główny powód krytyki pomysłu w większości przypadku? Wątpię!

   10 19 Odpowiedz
   • 11 wrz 2015

    czy gdyby zamiast tego zegara była umieszczona o takich samych gabarytach reklama świetlna to tak samo byś ja bronił?
    A jaki jest twój główny powód bronienia postawienia tego zegara w tym miejscu?

    16 3 Odpowiedz
    • 11 wrz 2015

     To jest taki sam pokaz "mocy" jakim była instalacja zegara na kościelnej wieży. Wepchniecie ludziom na siłę do gardła obwieszczenia o nieuchronnym, jak to dobrze skomentował ktoś pierwszym wpisem. Ja tylko zapytam dlaczego gmina sponsoruje takie "obwieszczenia"? Skoro Parafia jest współorganizatorem to niech sponsoruje albo przeznaczy z kwesty lub z kasy parafii. Dlaczego my jako podatnicy mamy sponsorować jakieś zegary I stawiać je na rondach? Kto na to wydał zezwolenie? Gdzie jest odpowiedzialna/ny za estetykę przestrzeni?! Przecież to jest reklama jak kazda inna, więc ja sie pytam kto pozwolił postawić REKLAMĘ NA RONDZIE!!!!?
     Na marginesie:
     Co znaczy "bronienie"? Bronowanie bronami? A może chodzi o obronę?

     14 17 Odpowiedz
   • 12 wrz 2015

    I co? A to, że nie my płacimy za wyświetlanie tych reklam, a firmy wynajmujące tę powierzchnię. Ot co, taka mała różnica.

    7 1 Odpowiedz
 • ppp ppp 10 wrz 2015

  Nie mam nic przeciw. Ale kto wyraził zgodę na postawienie tego na wprost wjazd na rondo. Jest to niezgodne z KD. Wczoraj około 21 o mało co nie przejechałem pieszego na pasach bo to światło oślepia.

  58 8 Odpowiedz
 • 10 wrz 2015

  Wieczorem diody zegara oślepiają. I tak będzie jeszcze przez 319 wieczorów. No chyba, ze wcześniej podzieli los latarni ;-)

  58 7 Odpowiedz
  • 16 wrz 2015

   sugestia świetna :-))) no i się zgadza - swoją intensywnością w nocy oślepia. Jak już ma stać trzeba by co najmniej obrócić zegar w kierunku z którego się na niego nie najeżdża np w stronę rynku (ale i w lusterku wstecznym będzie przeszkadzał) a optymalnie w stronę strażnicy.
   Mi tam ŚDM nie przeszkadzają, jak ma stać zegar niech i stoi ale po to była walka z paskudnymi reklamami na ulicach Myślenic, żeby jakieś diodowe badziewie wstawić ? Promocja to ważna sprawa jednak czy ktoś na prawdę myśli, że w tym miejscu -na dość nietypowym rondzie- należy przekazywać ważną informację przyjezdnym, który jadąc od Niepodległości, będąc mocno oślepiony ma czuwać przed przejściem dla pieszych a potem jeszcze ustąpić pierwszeństwa na rondzie - cały czas będąc oślepianym a zarazem zaskoczonym formą tego skrzyżowania.
   SMSów za kierownicą czytać nie można ale ze świetlnymi reklamami postawionymi przed oczami a przed maską to już jest inaczej ? .....hipokryzja.

   10 2 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 10 wrz 2015

  Pogratulować inteligencji pomysłodawcy ustawienia tablicy, akurat w tym miejscu. W końcu, każdy kierowca, przejeżdżając przez to rondo będzie radował wzrok świecącymi cyferkami. Pal licho bezpieczeństwo na drodze - ważne są informacje o ŚDM!
  A serio, czy rynek nie jest o niebo lepszym miejscem dla tablicy? Tam też są kamery i nikt jej nie ruszy.
  Ludzie, myślcie czasem!

  50 7 Odpowiedz
 • 10 wrz 2015

  a ja jestem ciekaw kto ma teraz wypchana kieszen bo bez tego ani rusz w tym kraju

  23 6 Odpowiedz
 • OKOKI 10 wrz 2015

  Nie będzie żadnych dni młodzieży .Brudasy i czarnuchy z Afryki rozdepczą nas jak karaluchy .

  28 25 Odpowiedz
 • sebastian 10 wrz 2015

  Ciekawe gdzie można znaleść informacje o kosztach powstania tego dziadostwa. No chyba ze nasi radni ze swych diet płaca to z góry przepraszam ze pomyślałem iż idzie to z naszych kieszeni...

  29 12 Odpowiedz
 • 11 wrz 2015

  Na Dni Młodzieży wybierają się też - jak niektórzy to określają - brudasy i czarnuchy z Afryki. Nie wiem, jak sobie z tym poradzą nasi - ziejący nienawiścią - pożal się Boże katolicy. Przecież nawet Jan Paweł II uznawał równość trzech wielkich religii: chrześcijaństwa, islamu i judaizmu. Ale niektórzy są bardziej papiescy od papieża. I przed tymi chroń mnie Boże!

  15 14 Odpowiedz
  • jeden język a dwoje uszu 11 wrz 2015

   Myślę że słowo "równość" nie jest tu zbyt trafionym. On raczej nawoływał do pokoju międzyreligijnego. Zapewne uznawał równość wyznawców tych religii, ale nie równość samych religii

   11 4 Odpowiedz
 • 11 wrz 2015

  sh_ma nie mogę zgodzić się z takim myśleniem, że skoro bardziej oślepia w innym miejscu to i na tym rondzie też może, idąc twoją argumentacją to można bardzo dużo wytłumaczyć, nie będę sprzątał po moim małym piesku chodnika bo sąsiad ma dużego psa i nigdy nie sprząta, będę parkował samochodem tam gdzie chcę i mi pasuje np chodnik, bo przecież inni tez tak robią itp. - czy ktoś się będzie tym przejmował?

  15 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 wrz 2015

  Ze smutkiem muszę stwierdzić że niektórych to oślepia tylko i wyłącznie nienawiść do Kościoła i wszystkiego co z nim związane. W modzie jest takowe zachowanie więc są cool.

  10 14 Odpowiedz
 • 13 wrz 2015

  Niech sobie odlicza co chce, pewnie dla większości to coś wskazuje czas kiedy należy opuścić miasto. Jeżeli nie zmienią koloru światła, które oślepia kierowców dojdzie tam do wypadku a wtedy wiadomo gdzie szukać winnych. A tak przy okazji w środku konstrukcji stoi młoda choinka trochę mi jej żal.

  10 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 wrz 2015

  Wierzącym nie da to nic a wrogom da kolejny argument w walce z Kościołem.I po co to komu?
  A mówi ktoś że Kościół wtrąca się do polityki a tu chyba jest na odwrót bo to urząd ufundował ten zegar?
  Gdyby tak Kościół na innym rondzie ustawił zegar mierzący czas do końca rządów PO to byłaby wrzawa że wtrąca się do polityki a władza może ?

  6 5 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 14 wrz 2015

  Napisałem na koniec zdanie, które chyba większość z was nie chciała zauważyć

  sh_ma napisał/a:

  Ale czy to jest główny powód krytyki pomysłu w większości przypadku? Wątpię!

  A jaki jest ten główny powód krytyki, to odpowiedziała już muza:

  muza napisał/a:

  Ze smutkiem muszę stwierdzić że niektórych to oślepia tylko i wyłącznie nienawiść do Kościoła i wszystkiego co z nim związane. W modzie jest takowe zachowanie więc są cool.

  1 4 Odpowiedz
  • Artur 17 wrz 2015

   Jakoś zarówno w liceum oraz na studiach nie spotkałem się wśród rówieśników z "modą na ateizm". Inną kwestią jest że odsetek ludzi niewierzących jest większy wśród ludzi bogatych i/lub wykształconych ;) ale to wiadomo nie od dziś. Jeżeli zaś uważacie co niektórzy że krytykowanie bezmyślnie postawionej reklamy o tematyce religijne to przejaw nienawiści do Kościoła... wybierzcie się na wakacje do Syrii.

   5 1 Odpowiedz
 • 14 wrz 2015

  Od razu można nadać temu "rondu" imię, jakże związane z tym "zegarem":
  Rondo Pana Tik-Taka! ;)
  "Ja jestem Pan Tik-Tak, ten zegar to mój znak!
  Tak tak tak, to Pan Tik-Tak, ten zegar jego znak!"

  6 4 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 15 wrz 2015

  Nie dość, że badziew, to jeszcze rozprasza wszystkich kierowców wjeżdżających na rondo. Gdzie są ludzie od bezpieczeństwa drogowego ?

  "Badziewie do badziewia".
  W. Wszywka

  8 5 Odpowiedz
 • 15 wrz 2015

  Rozprasza tylko zaprzańców i lewactwo pokroju palikmiota , senyszynowej i innych czerwonych dziadów z poprzedniego ustroju. Szkoda że paru młokosów komentujących na tym portalu to kupuje w ciemno...

  3 9 Odpowiedz

Zobacz więcej

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku
Myślenice 21

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku

Główne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości miały miejsce na płycie myślenickiego Runku, gdzie burmistrz przekazał klucze do miasta Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu Sto pierwsza rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w Myślenicach rozpoczęła się od Rajdu Patriotycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Moto Sport Myś...

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?
Myślenice 82

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

Na Plebańskiej Górze, w miejscu gdzie przez lata rosła legendarna "Lipka" przez wielu kojarzona z tą w herbie miasta, powstała niezidentyfikowana budowla. "Co to jest?" - pytacie  Na redakcja@miasto-info.pl otrzymujemy coraz więcej pytań dotyczących budowli na Plebańskiej Górze. "Podczas spaceru pod Lipke natknąłem się na takie coś...  Bylem załam...

Rośnie sprzedaż „małpek” z mocnym alkoholem. Samorządy apelują o wprowadzenie ograniczeń
Społeczeństwo 29

Rośnie sprzedaż „małpek” z mocnym alkoholem. Samorządy apelują o wprowadzenie ograniczeń

Władze lokalne z całego kraju naciskają na Ministerstwo Zdrowia, aby ograniczyć sprzedaż alkoholu w małych butelkach. "Małpki" stają się coraz bardziej popularne, a Polacy sięgają po nie coraz częściej Jak podaje „Dziennika Gazeta Prawna”, od co najmniej kilku miesięcy samorządowcy naciskają na stronę rządową, aby zająć się problmemem w sposób sys...

Ręce na kierownicę, albo mandat. Policjant sprawdzi też przebieg auta
Drogi 14

Ręce na kierownicę, albo mandat. Policjant sprawdzi też przebieg auta

Od czwartku 7 listopada policjanci będą mogli przeprowadzać kontrolę niemal w każdym miejscu – nawet na zakazie, czy chodniku. Co więcej, zmiany w przepisach dają im możliwość wystawiania 500 złotowego mandatu za… nietrzymanie rąk na kierownicy. To wszystko w czasie kontroli, podczas której sprawdzą też przebieg waszego auta Do tej pory policjanci...

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?
Myślenice 31

Płaskie czy skośne? Jakie powinny być dachy nowych budynków powstających w mieście?

Dać inwestorom i mieszkańcom nowe możliwości i dopuścić do stawiania budynków z płaskimi dachami, czy zachować regionalny charakter zabudowy? To dylemat nad którym zastanawiano się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej W trakcie XVII sesji Rady Miejskiej radni podejmowali uchwałę dotyczącą zmian w Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla Myślen...

Jacek Dewódzki: Nie bierzcie. Zniszczycie tym sobie życie i zdrowie
Edukacja 4

Jacek Dewódzki: Nie bierzcie. Zniszczycie tym sobie życie i zdrowie

Zwykle spotkania profilaktyczne kojarzą nam się z jedną formą – uczniowie siedzą i słuchają, a nauczyciel czy policjant przekazuje ważne informacje. Jednak coraz częściej wokaliści i inne znane osoby starają się ostrzec młodych przed nałogami  Tak było w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego, którą odwiedził były wokalista zespołu Dżem – Jacek...