Miasto

Myślenice: Samochody nie wjadą na Rynek?

Myślenice: Samochody nie wjadą na Rynek?

Zmiana organizacji ruchu na płycie myślenickiego Rynku. Wjadą tu tylko auta dostawcze i to w określonych godzinach. Ma to być miejsce dla pieszych i rowerzystów

Urzędnicy opracowali koncepcję ograniczenia ruchu samochodowego na płycie Rynku. Jak podaje Gazeta Myślenicka wjazd na płytę Rynku możliwy byłby wyłącznie dla samochodów dostawczych od ul. Bema (gdzie zostanie zlikwidowany krawężnik i chodnik od strony banku) w godzinach 6:00 - 7:30. Wjazd na wspomnianą ulicę będą mieli również jej mieszkańcy i samochody uprzywilejowane. 

Ruch dla aut dostawczych odbywałby się wyłącznie w kierunku ul. Kościuszki, gdzie znajdzie się nakaz skrętu w prawo. Auta opuszczą Rynek w taki sposób, aby nie torować znajdującego się w tym miejscu przejścia dla pieszych.

Rynek miałby stać się strefą dla pieszych i rowerzystów, miejscem gdzie to oni będą mieli pierwszeństwo. 

Wjazd na płytę Rynku uniemożliwią również słupki, które staną w 4 miejscach (patrz mapa). Nadal parkować będzie można na miejscu wyznaczonym dla niepełnosprawnych oraz w uliczce przed bankiem Pekao S.A. 

Zmiany mogą obowiązywać od 1 grudnia. 

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • Adolf Popartyopopulos 14 lis 2015

  Powinna stanac figura Katarzyny z Barwaldu jako przyklad dla tych co by ja dobrze widzieli jak lupic malutkich

  7 17 Odpowiedz
 • adzygmunt 14 lis 2015

  Rozwiązanie proponowane przez magistrat spowoduje, że rynek będzie pustynią. Rynek nie jest parkiem - chyba, że krajobrazowym. Bez drzew, alejek ławeczek. To po co on nam? Sklepy już, albo za chwilę wyniosą się do Dekady i Galerii. Pozostaną dwa ogródki barowo "kawiarnianopiwne". Czy o to jest funkcja rynku?.

  39 25 Odpowiedz
 • 14 lis 2015

  Decyzja jak najbardziej słuszna.Ostatnimi czasy zbyt dużo kierowców samochodów zrobiło sobie parking na płycie Rynku a raczej nie do tego Rynek służy. Powinno się jeszcze mocno zweryfikować tych cwanych "inwalidów" , którzy zabierają miejsce tym rzeczywiście niepełnosprawnym.

  41 16 Odpowiedz
  • Jagienka Mur. 14 lis 2015

   Witam,
   ostatnio mocno okroili tzw niepełnosprawnych. I to nie dostały osoby naprawdę poszkodowane ruchowo.
   Kiedyś siadłam sobie na ławeczce, bo stały dwa samochody z kartami dla niepełnosprawnych, aby zobaczyć owe osoby. Szły dwie bardzo zajęte rozmową panie z zakupami. Zastanawiałam się gdzie tu kalectwo narządu ruchu? Nie widziałam zabandażowanej nawet ręki. Znajomości?
   Skoro niepełnosprawni ruchowo musieli zrezygnować z parkowania w Rynku, to zdrowi niech też pospacerują.
   Niech Rynek służy do relaksu. W Krakowie też nie wjeżdża się na Rynek.

   7 6 Odpowiedz
   • 15 lis 2015

    Może one były niepełnosprawne umysłowo? Na to wygląda. A Rynek bez samochodów- koncepcja Ok

    8 1 Odpowiedz
  • 16 lis 2015

   A co powiecie na samochód z restauracji Cydrom[catering],stoi od roku i gnije a poza tym blokuje przejscie. Powinni zrobic jeszcze cos z przejsciem dla pieszych od Konskiego do rynku mozna tam twarz pocharatac bo kto zdrowy na umysle kladzie kostke na przejsciu dla pieszych i zrobic progi zwalniajace przed przejsciem bo kierowcy mysla ze sa na torze wyscigowym i nie patrza na predkosc jadac ul Kosciuszki

   2 3 Odpowiedz
 • 14 lis 2015

  Koncepcja wydaje się dobra, jednak zobaczymy jak to będzie funkcjonować w praktyce. Informowanie, że gdzieś będą mogły wjeżdżać i z której strony samochody uprzywilejowane jest oznaką braku podstawowej wiedzy ze strony urzędników magistratu lub redaktorów to piszących, odsyłam do lektury Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Jeszcze jedna uwaga, jeżeli Straż Miejska lub Policja tak jak do tej pory, nie będą egzekwowały przestrzegania znaków w Rynku to nie ma sensu tych znaków stawiać, taka postawa tylko demoralizuje kierowców. Obecnie kto chciał to jeździł samochodem po chodniku od strony północnej Rynku i stosowne służby nie reagowały, podobnie jest z parkingiem dla osób posiadających karty parkingowe dla niepełnosprawnych. Stoją tam pojazdy bez kart lub z kartami które straciły ważność 30.06.2015r i to pod "nosem" Straży Miejskiej, jednak strażnicy jakoś zupełnie na to nie reagują.

  18 2 Odpowiedz
 • 14 lis 2015

  Strażnicy Miejscy i Policja, sami na nic nie reagują.Ich trzeba dopiero szczegółowo poinformować o zdarzeniu i wtedy ( jeśli odbiorą telefon) dopiero racza się ruszyć. Tylko do zgłoszonego miejsca , nie zauważając po drodze już nic innego.

  23 4 Odpowiedz
 • Andrzej 14 lis 2015

  Dokładnie taka jak pisze kolega wyżej... Wystarczy się przejechać w poniedziałek w okolice placu targowego na Dolnym Przedmieściu. Znaki zakazu zatrzymywania się i postoju - sobie - a parkujący na zakazie - sobie!
  A jak mało miejsca - to i na chodniku na Kazimierza Wielkiego w kierunku centrum i przeciwnym w taki sposób, że z ulicy Partyzantów nie da się wyjechać bez ryzyka, bo zero widoczności w obu kierunkach. Już wielokrotnie dochodziło tam do kolizji! Ale ani Straży Miejskiej ani Policji w ten jeden w tygodniu szczególny dzień ( bo w piątki jest lużniej) - w tym miejscu nie uświadczysz...

  8 4 Odpowiedz
 • OKOKI 14 lis 2015

  Koncepcja słuszna.Rynek można objechać górą koło tzw Domu Greckiego lub dołem koło plant.Tylko trzeba by ten rynek ożywić ponieważ jest to po godz.18 oraz w soboty i niedziele jakaś pustynia,po której wałęsają się nieliczne śmętne twarze..Handel powoli przenosi się do galerii handlowych i nasz ryneczek całkiem zemrze.To jest zadane władzy ożywić rynek.

  15 5 Odpowiedz
 • 15 lis 2015

  Jak z Bema na Rynek skoro jest krawężnik!!! i wg planu słupki. Do tego od tył Kurdesza dostawcy stoją rano godzinami z towarem. Chyba znowu ktoś na kolanie kreśli projekty. Może ktoś pomyśli o brakujących chodnikach w mieście zamiast marnować pieniądze na nowe znaki.

  5 9 Odpowiedz
  • 15 lis 2015

   Czytaj ze zrozumieniem---krawęznik będzie zlikwidowany a słupków tam nie ma...słupki będa w 3 miejscach..przy przejsciu dla pieszych na ul.Kościuszki a obok nich wyjazd z rynku-tam gdzie teraz parkuje Cydron...drugie koło wjazdu na ul.klakurki koło dawnego sklepu "Wójcik"i trzecie na chodniku koło ogódka "Paco"

   2 2 Odpowiedz
   • 16 lis 2015

    Jakbyś artykuł przeczytał wczoraj to nie było informacji o likwidacji krawężnika i chodnika - więc zatem sam czytaj ze zrozumieniem. A słupki mają być w 4 miejscach zgodnie z mapą. Najlepiej, aby postawili jeszcze szlabany i pobierali opłatę bo Rynek za chwilę wymrze i nic nie robią, alby to zmienić. Za to ludzie z okolic Dekady i Galerii domy sprzedają bo tak się nie da już wytrzymać. Ciekawe czy straż pożarna im te słupki zatwierdziła? I imprezy żadnej na płycie Rynku już nie będzie bo żadne auto się tam nie dostanie no chyba, że słupki będą zdejmowane ale to z kolei dobra wiadomość dla kolekcjonerów złomu.

    2 5 Odpowiedz
 • 15 lis 2015

  W mieście chodników nie brakuje, są tylko pozastawiane przez samochody . Chodników najbardziej brakuje na wsiach!!! A tam nie dość , że drogi wąskie, brak chodników chociaż po jednej stronie drogi , to jeszcze do tego ciemno jak w d...e.

  16 4 Odpowiedz
  • 15 lis 2015

   Zdrojowa to miasto, ale traktują tą ulicę jak zadupie... brak chodnika, brak pobocza, brak oświetlenia (kilka razy w miesiącu oszczędzają na prądzie). Rzecz w tym, że zarówno Zdrojowa jak i drogi na wsiach to drogi powiatowe a Powiat ma gdzieś budowanie chodników. Choć Rynek to też droga powiatowa ... i na to pieniądze są.

   4 5 Odpowiedz
 • M G 15 lis 2015

  Ja tu wielkiej spektakularnej zmiany nie widzę w tym projekcie.
  Na pewno dużym plusem będzie to że 'dostawczaki' będą wjeżdżały tylko wcześnie rano i nie od strony gdzie jest największe natężenie pieszych czyli przejście od pl. Kilińskiego ('końskiego rynku').
  Poza tym cóż się zmieni?
  Samochody uprzywilejowane (to oczywiste) też wjadą na płytę no i mieszkańcy.
  Tytuł artykułu powinien mieć raczej nazwę 'Ograniczenie ruchu na płycie rynku'...
  Bo samochody jak wjeżdżały na rynek to wjeżdżać będą. Ale dobre i takie ograniczenie bo faktycznie południowa strona rynku bywa w ciągu dnia zagracona autami.

  5 1 Odpowiedz
 • 15 lis 2015

  Może ktoś raczy zauważyć,że większość sklepów na tej stronie rynku jest czynna w godzinach od 9 lub 10 więc jak przyjąć towar o 6 rano?? Poza tym dostawca często jedzie z daleka i ma kilka punktów do rozładunku i nie ma szans na wjazd o tych godzinach...Pozostałe strony rynku nie posiadają takiego ograniczenia gdyż tam ruch odbywa się cały dzień..inna sprawa ,że od roku na wyjeździe z rynku stoi auto-reklama restauracji "Cydron".,któe to skutecznie blokuje wyjazd z rynku...

  12 3 Odpowiedz
 • 16 lis 2015

  Czytałam ze zrozumieniem w Gazecie Myślenickiej w zeszłym tygodniu:)) słupki maja być w 3 miejscach a w 4 na środku rynku maja być donice-przesuwane w razie potrzeby:)) o likwidacji krawężnika na ulicy .Bema piszą od samego początku....

  1 1 Odpowiedz
 • 17 lis 2015

  Niech wcześniej duży parking gdzieś zrobią

  1 5 Odpowiedz
  • 17 lis 2015
   Maszyna napisał/a:

   Jest na dawnym placu targowym.

   Za daleko. Ludziom nie chce się parę metrów podejść. Muszą mieć wszystko pod nosem. Tacy współcześni inwalidzi.

   3 2 Odpowiedz
 • 17 lis 2015

  Jest na dawnym placu targowym.

  8 2 Odpowiedz
 • 18 lis 2015

  A może parking pod rynkiem?
  Przy okazji wykopie się jakieś kości mamuta albo złoty pociąg?

  3 3 Odpowiedz
 • Karol Lenart 18 lis 2015

  Strasznie dziwny pomysł. Do tej pory i miasto zarabia pobierając opłaty za parkowanie i lokalni przedsiębiorcy zarabiają na klientach a z ich podatków żyje miasto. Pomysł kompletnie bez sensu. Chyba że komuś zależy na uśmierceniu tej części Myślenic?!

  9 6 Odpowiedz
 • 18 lis 2015

  Być może to wynik działania lobby, kto nie jest z nami(new gallery)ten zostaje w rynku. Gdzie robi się zakupy, no tam gdzie łatwiej jest podjechać, zaparkować, zapakować.

  9 1 Odpowiedz
 • 20 lis 2015

  Hmmm, rozwiazanie teraz dosc czeste. Wybiegajac myslami poza plyte rynku - ciekaw jestem konsekwencji, bo magistrat i właściciel pewnej szkoły dopływu kasy od kierowców chyba sobie nie odetna. Obawiam sie, ze dni bezpłatnego parkingu na dawnym targowisku sa policzone. Czy podzielacie moje obawy? Nie można wykluczyc tj. piszecie, że ktos polobbował, a i na przeróbkach mozna naprawde gruuuubo sie nachapac. A wszystko da sie wytlumaczyc w imie dobra mieszkancow, ktorzy za to dobro zapłaca.

  4 1 Odpowiedz
 • 22 lis 2015

  W Dekadzie i Myślenickim domu handlowym już zacierają ręce, brawo oby tak dalej - może lepiej wprowadzić zakaz ruchu w całym centrum? Ręce opadają na takie pomysły.

  5 3 Odpowiedz
 • 1 gru 2015

  oczywiscie ze genialny pomysł bo dostawy towaru, kurierzy i reszta będzie zatrzmywać się na przeciwko parkingu ;) Brawo Urzędnicy !!!

  2 2 Odpowiedz
 • Bulage 21 sty 2016

  Czy rynek jest miejscem dla rowerzystów ? No to jakiś żart . Od tego jest zarabie, tam jest przestrzeń do jazdy a nie środek miasta . Poroniony pomysł

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji
Koronawirus 28

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

U 45-letniego pacjenta, który przebywał na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala nie wykryto koronawirusa. Lekarze czekają na wynik badania obywatelki Francji, która trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej artykuł aktualizowany Badania na obecność koronawirusa u 45-latka ze Skawiny wykluczyły jego o...

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki
Myślenice 58

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że na dwóch końcach ul. Szpitalnej gmina postawiła parkomaty. Kierowcy ignorowali urządzenia, pozostawiając samochody na chodniku - po drugiej stronie ulicy. Od teraz to niemożliwe, bo wjazd na niego blokują słupki W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o parkomatach jakie stanęły po obu stronach ul. Szpitalnej. To dalszy ci...

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby
Myślenice 3

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby

Dwa dni z rzędu na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z Zakopianką pod estakadą doszło do dwóch zderzeń w których ucierpiały trzy osoby W dniach 7 i 8 marca doszło do dwóch zderzeń w obrębie skrzyżowania ul. Słowackiego z Zakopianką. W pierwszej kolizji uszkodzone samochody częściowo blokowały przejazd wyłączając jeden pas ruchu. Strażacy zabezpieczyli...

Ratownicy zbierają na sprzęt. Mają połowę. Brakuje im jeszcze 10 tys. zł
Myślenice 21

Ratownicy zbierają na sprzęt. Mają połowę. Brakuje im jeszcze 10 tys. zł

Ratownicy wychodzą do wezwania bez względu na sytuację i panujące warunki atmosferyczne. Aby poszukiwania przebiegały sprawnie, potrzebny jest rozwój, a ten gwarantuje odpowiedni sprzęt. Myślenicką Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Psami można wesprzeć poprzez internetową zbiórkę Idąc na poszukiwania zaginionej osoby często czują niepewność, którą...