Rozrywka

Bastardzi nagrali kolejną płytę. Zobaczcie klip [WIDEO]

„XXI” to tytuł trzeciego studyjnego albumu w dorobku myślenickiej grupy The Bastard.

Zespół powstał w marcu 2007 roku i od początku działalności opierał swój repertuar na szeroko rozumianym punk rocku. Debiut płytowy Bastarda miał miejsce w roku 2010 za sprawa albumu pt.”Refleksje” wydanego własnymi siłami. Krążek prezentował zespół o ostrym, wyrazistym repertuarze punk rockowym zabarwionym odrobina metalu.

Wydany trzy lata później przez oficynę Irokez album „Zagubieni w sidłach świata” to już czysty punk rock nawiązujący mocno do brzemienia zespołów polskiej sceny lat 80-tych ub. wieku.

Przez cały okres swojej działalności The Bastard systematycznie szlifował formę podczas koncertów m.in. u boku takich zespołów jak Moskwa, Zielone Żabki, The Analogs, Deuter, Farben Lehre oraz biorąc udział m.in. w ogólnopolskiej trasie koncertowej pod nazwą „Punk Not Zgred” i występując na Przystanku Woodstock w 2014 roku.

Trzeci album grupy zatytułowany „XXI” to wydawnictwo, które jest owocem współpracy The Bastard z wytwórnią Jimmy Jazz Records. Premiera nowej płyty zaplanowana została na 3 października.

Na krążku znajdzie się 11 nowych nagrań. Jak mówią o sobie: nasz styl staje się coraz bardziej sprecyzowany i rozpoznawalny, a na obecnym etapie stanowi solidnie brzmiący hardcore/punk z wyraźnymi wpływami ulicznego punk rocka.

Wydanie krążka poprzedziło pojawienie się teledysku do utworu "Walcz!", oraz klipu do tytułowej kompozycji "XXI".

The Bastard zagra w Myślenicach 10 października (Jack’s Pub). 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy
Dobczyce 0

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy

Po Sułkowicach swoje święto obchodziły Dobczyce, a na scenie ustawionej pod zaporą zagrał Gromee, Czadoman i Michał Leja Jako jedyne Dni Dobczyc trwają przez trzy dni, a weekendowe granie rozpoczął swoim występem zespół IMMERSJA, a następnie piątkowa gwiazda wieczoru Gromee, który zaserwował publiczności najpopularniejsze kawałki w zupełnie nowej...

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]
Rozrywka 3

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]

W tym roku lipiec to miesiąc imprez i festiwali. Swoimi imieninami rozpoczęły go Sułkowice, które świętowały 50-lecie przyznania praw miejskich. Gwiazdami tegorocznych Dni Sułkowic był Kordian i Feel