Kultura

The Bastard: Debiutowali podczas przeglądu w MOKiS. Dzisiaj obchodzą dziesięciolecie [WIDEO]

The Bastard: Debiutowali podczas przeglądu w MOKiS. Dzisiaj obchodzą dziesięciolecie [WIDEO]

"Ciężka Dola Rock’n’rolla” to tytuł czwartej płyty zespołu, który pierwsze kroki stawiał podczas Przeglądu Zespołów Rockowych w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu

Nowy krążek zespołu ukaże się pod koniec września 2017. Materiał zatytułowany „Ciężka Dola Rock’n’rolla” zawiera 10 nowych, premierowych utworów oraz 5 nagranych od nowa klasyków z debiutanckiego albumu „Refleksje”. Płyta będzie dostępna w formacie CD oraz LP, jej dystrybucja prowadzona będzie podczas koncertów i za pośrednictwem sieci.

The Bastard zadebiutowali w 2007 roku w Myślenicach podczas Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych. Od tego czasu wydali 3 płyty: "Refleksje" w 2010, "Zagubieni w Sidłach Świata" w 2013 i "XXI" w 2015 roku. Niebawem ukaże się czwarta pt. "Ciężka Dola Rock’n’rolla”, której klip prezentujemy poniżej:

Przez dziesięć lat zespół zagrał masę koncertów w tym przed największą publicznością podczas Przystanku Woodstock.

- Nasza twórczość to szeroko rozumiany punk rock nie ograniczający się do jednego nurtu (schematu) opleciony tekstami o reporterskim charakterze wynikającym z różnego rodzaju doświadczeń członków kapeli, ale na pewno nie tyczącym sie tylko ich. Poruszamy problemy związane z tym co się dzieje wokół nas. Przedstawiamy nasz światopogląd na różne rzeczy staramy się pisać teksty które odzwierciedlają nasze idee i przekonania. Nie chcemy zmieniać całego świata, chcemy pokazać ludziom, że warto walczyć o to w co się wierzy, pomimo wielu trudności jakie na codzień spotykają wielu z nas - o swojej muzyce mówią członkowie zespołu.

Jesienią zespół weźmie udział w trasie koncertowej VINYL PUNX NIGHT podczas której zagra na koncertach z okazji XXX-lecia Ga-Ga Zielone Żabki, gdzie będzie można ich zobaczyć na scenie wspólnie z The Analogs, Prawda czy SEDES. Zagrają również we Wrocławiu u boku Booze&Glory.

W sieci pojawił się wywiad z członkami zespołu: 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Muzeum Niepodległości otwarte nocą
Kultura 0

Muzeum Niepodległości otwarte nocą

Noc Muzeów to okres w którym placówki otwarte są do późnych godzin nocnych. Co w tym roku mieszkańcom zaoferowało Muzuem Niepodległości?   Obchody Nocy Muze...