Kultura

Tak zespól The Bastard zagrał podczas Pol’and’Rock Festiwalu [WIDEO]

Tak zespól The Bastard zagrał podczas Pol’and’Rock Festiwalu [WIDEO]

Zadebiutowali w 2007 roku w Myślenicach. Od tego czasu wydali 4 płyty, które promowało kilka teledysków i zagrali mnóstwo koncertów. Kilka dni temu wystąpili podczas Pol’and’Rock Festiwalu

The Bastard zadebiutowali w 2007 roku w Myślenicach podczas Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych. Rok później wygrali ten sam przegląd, a w ubiegłym roku obchodzili swoje dziesięciolecie. Od tego czasu wydali 4 płyty: "Refleksje" w 2010, "Zagubieni w Sidłach Świata" w 2013 i "XXI" w 2015 roku, "Ciężka Dola Rock’n’rolla” w 2017.

Przez dziesięć lat zespół zagrał masę koncertów w tym przed największą publicznością podczas Przystanku Woodstock w 2014 roku.

- Nasza twórczość to szeroko rozumiany punk rock nie ograniczający się do jednego nurtu (schematu) opleciony tekstami o reporterskim charakterze wynikającym z różnego rodzaju doświadczeń członków kapeli, ale na pewno nie tyczącym sie tylko ich. Poruszamy problemy związane z tym co się dzieje wokół nas. Przedstawiamy nasz światopogląd na różne rzeczy staramy się pisać teksty które odzwierciedlają nasze idee i przekonania. Nie chcemy zmieniać całego świata, chcemy pokazać ludziom, że warto walczyć o to w co się wierzy, pomimo wielu trudności jakie na codzień spotykają wielu z nas - o swojej muzyce mówią członkowie zespołu – mówią członkowie zespołu.

Aktualny skład zespołu tworzą: Przemysław “Master” Cienkosz – wokal, Dawid “Kudłaty” Cichoń – gitara, wokal, Damian Kubik – bas, wokal, Roch Gablankowski – gitara, Peter Harley – perkusja.

W tym roku wystąpili podczas Pol’and’Rock Festiwalu – ogromnego i darmowego letniego festiwalu muzycznego, a zarazem największego w Europe festiwalu odbywającego się pod gołym niebem. W tym roku taką nazwę nosi dotychczasowy Przystanek Woodstock, który co roku na początku sierpnia odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Festiwal organizowany jest przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a jego mottem są "Miłość, Przyjaźń, Muzyka".

Podczas każdej edycji festiwalu występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Głównym tematem muzycznym festiwalu jest rock, ale reprezentowane gatunki mają niemal pełną gamę od folku przez eksperymenty do metalu. Ostatnie lata pokazały także reggae, muzykę elektroniczną, a nawet muzykę klasyczną.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej

Muzeum Niepodległości otwarte nocą
Kultura 0

Muzeum Niepodległości otwarte nocą

Noc Muzeów to okres w którym placówki otwarte są do późnych godzin nocnych. Co w tym roku mieszkańcom zaoferowało Muzuem Niepodległości?   Obchody Nocy Muze...