Miasto

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: Na listach 10 kandydatów z powiatu myślenickiego

WYBORY PARLAMENTARNE 2015: Na listach 10 kandydatów z powiatu myślenickiego

Posłów de Sejmu i Senatu będziemy wybierać w niedzielę 25 października. Z terenu powiatu myślenickiego startuje 10 kandydatów

W tym dniu zdecydujemy, kto przez najbliższe cztery lata zasiadać będzie w ławach Sejmu i Senatu. Wybieramy 460 posłów i 100 senatorów. Do urn mogą pójść wszyscy obywatele Polski, którzy ukończyli 18 rok życia. 

Wybory do Sejmu odbywają się w systemie proporcjonalnym co oznacza, że głos w wyborach parlamentarnych przypada zarówno liście partyjnej i konkretnemu kandydatowi. Jednomandatowe okręgi wyborcze obowiązują w wyborach do Senatu.

W kraju zarejestrowano 8 komitetów wyborczych, którym w drodze losowania przyznano numery na listach. lista nr 1: PiS, lista nr 2: PO, lista nr 3: Partia Razem, lista nr 4: KORWiN, lista nr 5: PSL, lista nr 6: Zjednoczona Lewica, lista nr 7: Kukiz’15, lista nr 8: Nowoczesna. W poszczególnych regionach, jeśli zarejestrowano tam listy, mogą występować dodatkowe komitety. 

W wyborach do Sejmu powiat myślenicki znajduje się w okręgu numer 12. O mandat posła ubiega się w nim 119 mężczyzn (średni wiek 41 lat) i 68 kobiet (średni wiek 46 lat). 

Do Sejmu z terenu Ziemi Myślenickiej kandydują:

Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Jarosław Szlachetka (Myślenice), Anna Rapacz (Lubień), Jolanta Majka (Zegartowice)
Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP: Piotr Szewczyk (Myślenice), Hanna Padlikowska-Leśniak (Myślenice),
Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem: brak
Lista nr 4: Komitet Wyborczy KORWiN: Michał Ślusarczyk (Dobczyce), Melania Kowal (Wiśniowa), 
Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe: Ewa Hyjek (Myślenice),
Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni: Alicja Ziobro (Myślenice),
Lista nr 7: Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15":
Lista nr 8: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru: Radosław Ambroży (Myślenice), 

Do Senatu w naszym okręgu kandydują:
Stanisław Bisztyga - Myślenice (Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP)
Dariusz Chmiel Wadowice "Obywatelski Komitet Wyborczy Wyborców Polskie Rodziny Razem"
Andrzej Pająk - Zawoja (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość) 

 

Parlamentarzyści otrzymują co miesiąc 9,5 tys. złotych uposażenia oraz 2,5 tys. złotych diety. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (26)

 • 10 paź 2015

  chyba logiczne, że dla prywatnego serwisu najważniejsze są przychody z reklam? :) jeśli chodzi o rzetelność, to serwis tylko poinformował, kto z powiatu myślenickiego startuje w wyborach. Nie promuje nikogo :). Następnym razem nie płacz, tylko wykup sobie reklamę. Jak Cię nie stać, to by znaczyło, że do sejmu idziesz się nażreć, a to źle wróży :)

  26 6 Odpowiedz
 • 10 paź 2015

  Cenzura jak za komuny. Przykre że kasujecie posty które dają ludziom możliwość poznania postulatów a nie tylko nazwisk.

  27 14 Odpowiedz
 • 11 paź 2015

  Wiesz co chłopie, nie ośmieszaj się już więcej.....

  13 6 Odpowiedz
 • 10 paź 2015

  A tak w ogóle najlepsze jest to, że tutaj jak zwykle w sondażach wygrywają partie mniej popularne, a wyniki znowu będą u nas blisko 80% na PiS.. :) Nie ma co patrzeć na kandydatów i czekać aż coś załatwią, ,,umiesz liczyć, licz na siebie". I oni robią dokładnie to samo kosztem naiwności innych. Howgh

  10 1 Odpowiedz
 • mirek@ 10 paź 2015

  Dokładnie! Wszyscy ci internetwoi kandydaci są niepoważni. Robią kampanie w postach, spamują wszędzie, wklejają jakieś linki i skąd ja mam wiedzieć do czego one prowadzą? Jak takich traktować powaznie, skoro nawet nie potrafią zainwestować w reklame, czy chociażby stronę internetową na której się przedstawią... Nie traktujecie wobrocow powaznie to i my was nie potraktujemy serio bo bylejakosci w rzadzie juz jest sporo a wynik nie bedize imponujacy ...

  14 12 Odpowiedz

Zobacz więcej