Miasto

Myślenice: Milion złotych na rozwój e-usług dla szpitala

Myślenicki szpital otrzymał pieniądze na rozbudowę i modernizację elektronicznego systemu zarządzania

Wartość całego projektu to 1,37 mln zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich (MRPO 2007-13) wyniesie 1,03 mln. Marszałek Marek Sowa przekazał umowę dofinansowania dyrektorowi szpitala Adamowi Styczniowi. Odwiedził też małych pacjentów z oddziału dziecięcego. 

 

– Milion złotych dofinansowania, jakie otrzymał szpital, to kolejny krok do upowszechniania e-usług w placówkach medycznych – podkreślał marszałek Marek Sowa, dodając, że właśnie kończy się pilotaż Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej – Przeprowadziliśmy go na razie w trzech szpitalach, ale już niedługo zostaną nim objęte wszystkie wojewódzkie placówki medyczne. Nie mam wątpliwości, że to słuszny kierunek działań, bo żaden szpital nie jest samotną wyspą – pacjenci są leczeni w różnych jednostkach, dlatego włączenie do „krwioobiegu” informacji jest kluczowe – zakończył.

Jeszcze do końca tego roku działalność szpitala w Myślenicach zostanie w całości przeniesiona na platformę elektroniczną. W ramach realizacji projektu będzie możliwy zakup m.in.: serwera z oprogramowaniem systemowym; zestawów komputerowych z oprogramowaniem; systemu do archiwizacji danych. Pracownicy szpitala zostaną przeszkoleni z obsługi systemu.

– Dzięki dofinansowaniu nasz szpital kupi nowoczesne serwery i specjalistyczne oprogramowanie, co umożliwi wprowadzenie elektronicznego systemu obiegu dokumentów i ich elektroniczną archiwizację. Możliwe dzięki temu stanie się np. rezerwowanie wizyt u lekarza przez internet – mówił Adam Styczeń, dyrektor myślenickiego szpitala.

Projekt realizowany w placówce w Myślenicach wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, znacznie nowocześniejsze niż tradycyjne systemy informatyczne stosowane w szpitalach. Oprócz rozwiązań wspomagających efektywne funkcjonowanie i zarządzanie szpitalem, zostaną również wprowadzone rozwiązania umożliwiające kompleksową, elektroniczną obsługę pacjenta.

Jedną z funkcjonalności systemu będzie przesyłanie zleceń i odpowiedzi na zlecenia pomiędzy poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach. Przykładowo: lekarz z oddziału lub poradni specjalistycznej będzie mógł przesłać zlecenie wykonania badań bezpośrednio do Laboratorium Analityki Medycznej lub Pracowni Diagnostyki Obrazowej. Wyniki trafią również bezpośrednio do jednostki zlecającej. To pozwoli usprawnić proces diagnozowania pacjentów.

 

Powiązane tematy

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie
Miasto 5

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie

Oddział ortopedyczny myślenickiego szpitala obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Z okazji okrągłej rocznicy mieszkańcy wzięli udział w bezpłatnych konsultacjach, a następnie na żywo transmitowano zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego

Komentarze

 • 22 paź 2015

  Szkoda że wybory nie są co roku bo mieli byśmy tutaj drugi Kuwejt :-), ale oczywiście i to cieszy.

  17 3 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 22 paź 2015

  Czyli:

  Czas zlecenia wykonania badania na drodze lekarz - lekarz: 0.12 sek.
  Termin wykonania badania: 2 lata.

  35 2 Odpowiedz
 • adzygmunt 22 paź 2015

  Każde pieniądze na administracjĘ to większe zatrudnienie na pewnym etacie.
  Myślę, że najlepszy szpital pod słońcem oprócz tego Z Leśnej Góry!!!!!!! - staram się tam leczyć, niestety nie mogę znaleźć okienka rejestracji, byłby bez pacjentów ŻADNYCH ZATORÓW W BADANIACH, PRZESYŁACH ISTNE CUDO W POLSKIEJ SŁUŻBIE ZDROWIA.

  4 2 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Niech szpital popracuje nad kadrą która nie chce badać pacjentów na nocnym dyżurze i opryskliwie obraża ludzi którzy potrzebują pomocy lekarskiej . Jak zwykle kasa inwestowana od dupy strony na coś co nie jest priorytetem.

  29 4 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Bo to wszystko po to , by leczenie stało się jeszcze bardziej wirtualne.......

  17 4 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Ten milion z hakiem jest równie wirtualny jak system który powstanie.. w budowlance przynajmniej coś widać: mieli przykryć dach - przykryli, a tu... Co innego stworzyć więcej etatów, usprawnić coś na linii lekarz-pacjent. Biorąc pod uwagę sytuację w służbie zdrowia, wydatki nie związane bezpośrednio z leczeniem są topieniem kasy.

  6 3 Odpowiedz
 • OKOKI 22 paź 2015

  Oni na wszystko mają pieniądze tylko nie na pacjentów. Ludzie muszą zbierać pieniądze na to by wysłać chore dziecko na operację w zagranicę bo NFZ ani myśli zrefundować takiej operacji ,a od urzędasów to się tam roi.Może jak się władza zmieni to rozgonią to towarzystwo na cztery wiatry.

  11 2 Odpowiedz
  • 22 paź 2015

   Nic się nie zmieni po wyborach, czy Po, czy PiS, Lewica, jedno szambo.. Umiesz liczyć , licz na siebie, a nie na ,,władzę"

   7 1 Odpowiedz
 • 23 paź 2015

  więcej biurokracji niż leczenia ;o

  Niebieski napisał/a:

  Nic się nie zmieni po wyborach, czy Po, czy PiS, Lewica, jedno szambo.. Umiesz liczyć , licz na siebie, a nie na ,,władzę"

  więc dajmy szanse prawicy ;)

  4 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Znowu płonęły śmieci na myślenickim wysypisku. Drugi raz w ciągu tygodnia
Myślenice 1

Znowu płonęły śmieci na myślenickim wysypisku. Drugi raz w ciągu tygodnia

Tydzień po pierwszym pożarze ponownie w płomieniach stanęły śmieci w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Myślenicach. Tym razem walka z ogniem trwała 6 godzin To drugi pożar w ciągu tygodnia do jakiego doszło na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Myślenicach. Podczas poprzedniej interwencji strażacy musieli dowozić wodę, ponieważ na terenie składowis...

Raba to rzeka dzieciństwa. Odpoczywają nad nią pokolenia
Społeczeństwo 9

Raba to rzeka dzieciństwa. Odpoczywają nad nią pokolenia

Mieszkańcy Myślenic i okolic od pokoleń odpoczywają nad Rabą. Przez lata dawała im wytchnienie po ciężkiej pracy, ale też była największą i często jedyną atrakcją. Turyści z Krakowa przyjeżdżali tutaj odpocząć od zgiełku miasta. Związane z nią wspomnienia sprowadzają się do jednego stwierdzenia; „Raba to rzeka dzieciństwa”. A czym jest dla Was dzis...

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy
Myślenice 12

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy

W ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w powiatowej komendzie w Myślenicach odsłonięto tablicę pamiątkową na której znaleźli się komendanci, kierujący jednostką od 1990 roku Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach dziękując staroście oraz swoim poprzednikom za przybycie. Zaznaczył, że inicjatywa zamieszc...

Powiat wspiera bezpieczeństwo seniorów
Powiat myślenicki 0

Powiat wspiera bezpieczeństwo seniorów

W Starostwie Powiatowym w Myślenicach odbyła się myślenicka odsłona IV edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” Spotkanie z seniorami z terenu powiatu myślenickiego obejmowało część wykładową na sali obrad oraz serwis rowerowy usytuowany na parkingu Starostwa. Celem akcji było uświadamia...

Czołówka na Dolnym Przedmieściu
Myślenice 3

Czołówka na Dolnym Przedmieściu

Kierowcy samochodów mimo mocnego uderzenia o własnych siłach opuścili pojazdy Do czołowo-bocznego zderzenia doszło we wtorek 16 lipca o godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i ul. Kazimierza Wielkiego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby, które o własnych siłach opuściły samochody. - Strażacy JRG i OSP Myślenice Dolne Przedmieście...