Miasto

Myślenice: Milion złotych na rozwój e-usług dla szpitala

Myślenicki szpital otrzymał pieniądze na rozbudowę i modernizację elektronicznego systemu zarządzania

Wartość całego projektu to 1,37 mln zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich (MRPO 2007-13) wyniesie 1,03 mln. Marszałek Marek Sowa przekazał umowę dofinansowania dyrektorowi szpitala Adamowi Styczniowi. Odwiedził też małych pacjentów z oddziału dziecięcego. 

 

– Milion złotych dofinansowania, jakie otrzymał szpital, to kolejny krok do upowszechniania e-usług w placówkach medycznych – podkreślał marszałek Marek Sowa, dodając, że właśnie kończy się pilotaż Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej – Przeprowadziliśmy go na razie w trzech szpitalach, ale już niedługo zostaną nim objęte wszystkie wojewódzkie placówki medyczne. Nie mam wątpliwości, że to słuszny kierunek działań, bo żaden szpital nie jest samotną wyspą – pacjenci są leczeni w różnych jednostkach, dlatego włączenie do „krwioobiegu” informacji jest kluczowe – zakończył.

Jeszcze do końca tego roku działalność szpitala w Myślenicach zostanie w całości przeniesiona na platformę elektroniczną. W ramach realizacji projektu będzie możliwy zakup m.in.: serwera z oprogramowaniem systemowym; zestawów komputerowych z oprogramowaniem; systemu do archiwizacji danych. Pracownicy szpitala zostaną przeszkoleni z obsługi systemu.

– Dzięki dofinansowaniu nasz szpital kupi nowoczesne serwery i specjalistyczne oprogramowanie, co umożliwi wprowadzenie elektronicznego systemu obiegu dokumentów i ich elektroniczną archiwizację. Możliwe dzięki temu stanie się np. rezerwowanie wizyt u lekarza przez internet – mówił Adam Styczeń, dyrektor myślenickiego szpitala.

Projekt realizowany w placówce w Myślenicach wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, znacznie nowocześniejsze niż tradycyjne systemy informatyczne stosowane w szpitalach. Oprócz rozwiązań wspomagających efektywne funkcjonowanie i zarządzanie szpitalem, zostaną również wprowadzone rozwiązania umożliwiające kompleksową, elektroniczną obsługę pacjenta.

Jedną z funkcjonalności systemu będzie przesyłanie zleceń i odpowiedzi na zlecenia pomiędzy poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach. Przykładowo: lekarz z oddziału lub poradni specjalistycznej będzie mógł przesłać zlecenie wykonania badań bezpośrednio do Laboratorium Analityki Medycznej lub Pracowni Diagnostyki Obrazowej. Wyniki trafią również bezpośrednio do jednostki zlecającej. To pozwoli usprawnić proces diagnozowania pacjentów.

 

Powiązane tematy

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie
Miasto 5

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie

Oddział ortopedyczny myślenickiego szpitala obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Z okazji okrągłej rocznicy mieszkańcy wzięli udział w bezpłatnych konsultacjach, a następnie na żywo transmitowano zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego

Komentarze

 • 22 paź 2015

  Szkoda że wybory nie są co roku bo mieli byśmy tutaj drugi Kuwejt :-), ale oczywiście i to cieszy.

  17 3 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 22 paź 2015

  Czyli:

  Czas zlecenia wykonania badania na drodze lekarz - lekarz: 0.12 sek.
  Termin wykonania badania: 2 lata.

  35 2 Odpowiedz
 • adzygmunt 22 paź 2015

  Każde pieniądze na administracjĘ to większe zatrudnienie na pewnym etacie.
  Myślę, że najlepszy szpital pod słońcem oprócz tego Z Leśnej Góry!!!!!!! - staram się tam leczyć, niestety nie mogę znaleźć okienka rejestracji, byłby bez pacjentów ŻADNYCH ZATORÓW W BADANIACH, PRZESYŁACH ISTNE CUDO W POLSKIEJ SŁUŻBIE ZDROWIA.

  4 2 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Niech szpital popracuje nad kadrą która nie chce badać pacjentów na nocnym dyżurze i opryskliwie obraża ludzi którzy potrzebują pomocy lekarskiej . Jak zwykle kasa inwestowana od dupy strony na coś co nie jest priorytetem.

  29 4 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Bo to wszystko po to , by leczenie stało się jeszcze bardziej wirtualne.......

  17 4 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Ten milion z hakiem jest równie wirtualny jak system który powstanie.. w budowlance przynajmniej coś widać: mieli przykryć dach - przykryli, a tu... Co innego stworzyć więcej etatów, usprawnić coś na linii lekarz-pacjent. Biorąc pod uwagę sytuację w służbie zdrowia, wydatki nie związane bezpośrednio z leczeniem są topieniem kasy.

  6 3 Odpowiedz
 • OKOKI 22 paź 2015

  Oni na wszystko mają pieniądze tylko nie na pacjentów. Ludzie muszą zbierać pieniądze na to by wysłać chore dziecko na operację w zagranicę bo NFZ ani myśli zrefundować takiej operacji ,a od urzędasów to się tam roi.Może jak się władza zmieni to rozgonią to towarzystwo na cztery wiatry.

  11 2 Odpowiedz
  • 22 paź 2015

   Nic się nie zmieni po wyborach, czy Po, czy PiS, Lewica, jedno szambo.. Umiesz liczyć , licz na siebie, a nie na ,,władzę"

   7 1 Odpowiedz
 • 23 paź 2015

  więcej biurokracji niż leczenia ;o

  Niebieski napisał/a:

  Nic się nie zmieni po wyborach, czy Po, czy PiS, Lewica, jedno szambo.. Umiesz liczyć , licz na siebie, a nie na ,,władzę"

  więc dajmy szanse prawicy ;)

  4 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 5

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery
Myślenice 10

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery

Na rondzie przy OSP Śródmieście dwóch mężczyzn siekierami zaatakowało grupę przechodniów Na redakcja@miasto-info.pl nasi czytelnicy informują, że w czwartek 15 sierpnia pomiędzy godz. 22:30 a 23 na rondzie Śródmieście w Myślenicach miało dojść do napadu z użyciem siekier. Informacje potwierdza Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji...

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu
Myślenice 0

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu

Ponad 1200 zł warte były zakupy, za które trójka złodziei nie miała zamiaru zapłacić. Kiedy opuszczali sklep ze skradzionym towarem, zostali zatrzymani przez policjanta, który w wolnym czasie był na zakupach To, że policjantem jest się również po służbie pokazał kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach....

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję
Myślenice 1

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach opublikowała nagranie, na którym widać, jak młody mężczyzna niszczy szlaban przy ul. Mickiewicza. Kiedy sprawca zobaczył film, sam zgłosił się na policję Film zamieszczony przez policję na facebooku szybko obiegł również lokalne media, a jego odsłony rosły w imponującym tempie. Na filmie widać było j...

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu
Myślenice 10

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu

Kiedy ponad 20-letnia kobieta wracała w nocy do domu, została zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę. Policji udało się go namierzyć. Postawiono mu zarzut gwałtu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia Była noc z soboty na niedzielę (27/28 lipca), kiedy ponad 20-letnia kobieta szła przez Myślenice w kierunku domu. Jak relacjonuje policja, została nap...

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...