Miasto

Myślenice: Milion złotych na rozwój e-usług dla szpitala

Myślenice: Milion złotych na rozwój e-usług dla szpitala

Myślenicki szpital otrzymał pieniądze na rozbudowę i modernizację elektronicznego systemu zarządzania

Wartość całego projektu to 1,37 mln zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich (MRPO 2007-13) wyniesie 1,03 mln. Marszałek Marek Sowa przekazał umowę dofinansowania dyrektorowi szpitala Adamowi Styczniowi. Odwiedził też małych pacjentów z oddziału dziecięcego. 

 

– Milion złotych dofinansowania, jakie otrzymał szpital, to kolejny krok do upowszechniania e-usług w placówkach medycznych – podkreślał marszałek Marek Sowa, dodając, że właśnie kończy się pilotaż Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej – Przeprowadziliśmy go na razie w trzech szpitalach, ale już niedługo zostaną nim objęte wszystkie wojewódzkie placówki medyczne. Nie mam wątpliwości, że to słuszny kierunek działań, bo żaden szpital nie jest samotną wyspą – pacjenci są leczeni w różnych jednostkach, dlatego włączenie do „krwioobiegu” informacji jest kluczowe – zakończył.

Jeszcze do końca tego roku działalność szpitala w Myślenicach zostanie w całości przeniesiona na platformę elektroniczną. W ramach realizacji projektu będzie możliwy zakup m.in.: serwera z oprogramowaniem systemowym; zestawów komputerowych z oprogramowaniem; systemu do archiwizacji danych. Pracownicy szpitala zostaną przeszkoleni z obsługi systemu.

– Dzięki dofinansowaniu nasz szpital kupi nowoczesne serwery i specjalistyczne oprogramowanie, co umożliwi wprowadzenie elektronicznego systemu obiegu dokumentów i ich elektroniczną archiwizację. Możliwe dzięki temu stanie się np. rezerwowanie wizyt u lekarza przez internet – mówił Adam Styczeń, dyrektor myślenickiego szpitala.

Projekt realizowany w placówce w Myślenicach wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, znacznie nowocześniejsze niż tradycyjne systemy informatyczne stosowane w szpitalach. Oprócz rozwiązań wspomagających efektywne funkcjonowanie i zarządzanie szpitalem, zostaną również wprowadzone rozwiązania umożliwiające kompleksową, elektroniczną obsługę pacjenta.

Jedną z funkcjonalności systemu będzie przesyłanie zleceń i odpowiedzi na zlecenia pomiędzy poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach. Przykładowo: lekarz z oddziału lub poradni specjalistycznej będzie mógł przesłać zlecenie wykonania badań bezpośrednio do Laboratorium Analityki Medycznej lub Pracowni Diagnostyki Obrazowej. Wyniki trafią również bezpośrednio do jednostki zlecającej. To pozwoli usprawnić proces diagnozowania pacjentów.

 

Powiązane tematy

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie
Miasto 5

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie

Oddział ortopedyczny myślenickiego szpitala obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Z okazji okrągłej rocznicy mieszkańcy wzięli udział w bezpłatnych konsultacjach, a następnie na żywo transmitowano zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego

Komentarze (9)

 • Inżynier Monk 22 paź 2015

  Czyli:

  Czas zlecenia wykonania badania na drodze lekarz - lekarz: 0.12 sek.
  Termin wykonania badania: 2 lata.

  35 2 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Niech szpital popracuje nad kadrą która nie chce badać pacjentów na nocnym dyżurze i opryskliwie obraża ludzi którzy potrzebują pomocy lekarskiej . Jak zwykle kasa inwestowana od dupy strony na coś co nie jest priorytetem.

  29 4 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Szkoda że wybory nie są co roku bo mieli byśmy tutaj drugi Kuwejt :-), ale oczywiście i to cieszy.

  17 3 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Bo to wszystko po to , by leczenie stało się jeszcze bardziej wirtualne.......

  17 4 Odpowiedz
 • OKOKI 22 paź 2015

  Oni na wszystko mają pieniądze tylko nie na pacjentów. Ludzie muszą zbierać pieniądze na to by wysłać chore dziecko na operację w zagranicę bo NFZ ani myśli zrefundować takiej operacji ,a od urzędasów to się tam roi.Może jak się władza zmieni to rozgonią to towarzystwo na cztery wiatry.

  11 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...