Miasto

Myślenice: Milion złotych na rozwój e-usług dla szpitala

Myślenicki szpital otrzymał pieniądze na rozbudowę i modernizację elektronicznego systemu zarządzania

Wartość całego projektu to 1,37 mln zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich (MRPO 2007-13) wyniesie 1,03 mln. Marszałek Marek Sowa przekazał umowę dofinansowania dyrektorowi szpitala Adamowi Styczniowi. Odwiedził też małych pacjentów z oddziału dziecięcego. 

 

– Milion złotych dofinansowania, jakie otrzymał szpital, to kolejny krok do upowszechniania e-usług w placówkach medycznych – podkreślał marszałek Marek Sowa, dodając, że właśnie kończy się pilotaż Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej – Przeprowadziliśmy go na razie w trzech szpitalach, ale już niedługo zostaną nim objęte wszystkie wojewódzkie placówki medyczne. Nie mam wątpliwości, że to słuszny kierunek działań, bo żaden szpital nie jest samotną wyspą – pacjenci są leczeni w różnych jednostkach, dlatego włączenie do „krwioobiegu” informacji jest kluczowe – zakończył.

Jeszcze do końca tego roku działalność szpitala w Myślenicach zostanie w całości przeniesiona na platformę elektroniczną. W ramach realizacji projektu będzie możliwy zakup m.in.: serwera z oprogramowaniem systemowym; zestawów komputerowych z oprogramowaniem; systemu do archiwizacji danych. Pracownicy szpitala zostaną przeszkoleni z obsługi systemu.

– Dzięki dofinansowaniu nasz szpital kupi nowoczesne serwery i specjalistyczne oprogramowanie, co umożliwi wprowadzenie elektronicznego systemu obiegu dokumentów i ich elektroniczną archiwizację. Możliwe dzięki temu stanie się np. rezerwowanie wizyt u lekarza przez internet – mówił Adam Styczeń, dyrektor myślenickiego szpitala.

Projekt realizowany w placówce w Myślenicach wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, znacznie nowocześniejsze niż tradycyjne systemy informatyczne stosowane w szpitalach. Oprócz rozwiązań wspomagających efektywne funkcjonowanie i zarządzanie szpitalem, zostaną również wprowadzone rozwiązania umożliwiające kompleksową, elektroniczną obsługę pacjenta.

Jedną z funkcjonalności systemu będzie przesyłanie zleceń i odpowiedzi na zlecenia pomiędzy poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach. Przykładowo: lekarz z oddziału lub poradni specjalistycznej będzie mógł przesłać zlecenie wykonania badań bezpośrednio do Laboratorium Analityki Medycznej lub Pracowni Diagnostyki Obrazowej. Wyniki trafią również bezpośrednio do jednostki zlecającej. To pozwoli usprawnić proces diagnozowania pacjentów.

 

Powiązane tematy

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie
Miasto 5

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie

Oddział ortopedyczny myślenickiego szpitala obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Z okazji okrągłej rocznicy mieszkańcy wzięli udział w bezpłatnych konsultacjach, a następnie na żywo transmitowano zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego

Komentarze

 • 22 paź 2015

  Szkoda że wybory nie są co roku bo mieli byśmy tutaj drugi Kuwejt :-), ale oczywiście i to cieszy.

  17 3 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 22 paź 2015

  Czyli:

  Czas zlecenia wykonania badania na drodze lekarz - lekarz: 0.12 sek.
  Termin wykonania badania: 2 lata.

  35 2 Odpowiedz
 • adzygmunt 22 paź 2015

  Każde pieniądze na administracjĘ to większe zatrudnienie na pewnym etacie.
  Myślę, że najlepszy szpital pod słońcem oprócz tego Z Leśnej Góry!!!!!!! - staram się tam leczyć, niestety nie mogę znaleźć okienka rejestracji, byłby bez pacjentów ŻADNYCH ZATORÓW W BADANIACH, PRZESYŁACH ISTNE CUDO W POLSKIEJ SŁUŻBIE ZDROWIA.

  4 2 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Niech szpital popracuje nad kadrą która nie chce badać pacjentów na nocnym dyżurze i opryskliwie obraża ludzi którzy potrzebują pomocy lekarskiej . Jak zwykle kasa inwestowana od dupy strony na coś co nie jest priorytetem.

  29 4 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Bo to wszystko po to , by leczenie stało się jeszcze bardziej wirtualne.......

  17 4 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Ten milion z hakiem jest równie wirtualny jak system który powstanie.. w budowlance przynajmniej coś widać: mieli przykryć dach - przykryli, a tu... Co innego stworzyć więcej etatów, usprawnić coś na linii lekarz-pacjent. Biorąc pod uwagę sytuację w służbie zdrowia, wydatki nie związane bezpośrednio z leczeniem są topieniem kasy.

  6 3 Odpowiedz
 • OKOKI 22 paź 2015

  Oni na wszystko mają pieniądze tylko nie na pacjentów. Ludzie muszą zbierać pieniądze na to by wysłać chore dziecko na operację w zagranicę bo NFZ ani myśli zrefundować takiej operacji ,a od urzędasów to się tam roi.Może jak się władza zmieni to rozgonią to towarzystwo na cztery wiatry.

  11 2 Odpowiedz
  • 22 paź 2015

   Nic się nie zmieni po wyborach, czy Po, czy PiS, Lewica, jedno szambo.. Umiesz liczyć , licz na siebie, a nie na ,,władzę"

   7 1 Odpowiedz
 • 23 paź 2015

  więcej biurokracji niż leczenia ;o

  Niebieski napisał/a:

  Nic się nie zmieni po wyborach, czy Po, czy PiS, Lewica, jedno szambo.. Umiesz liczyć , licz na siebie, a nie na ,,władzę"

  więc dajmy szanse prawicy ;)

  4 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

ALARMUJECIE:"Do Cariatasu na Średniawskiego też nie ma przejścia"
Myślenice 3

ALARMUJECIE:"Do Cariatasu na Średniawskiego też nie ma przejścia"

Po publikacji artykułu o "nieformalnym" przejściu dla pieszych na ul. 3-go Maja, które ma zostać zamalowane - piszecie, że to nie jedyny problem w tej części miasta. Jako dowód na to przesyłacie zdjęcia z ul. Średniawskiego, gdzie brakuje przejścia dla pieszych prowadzących do nowej siedziby Cariatasu. Przypomnijmy stacja stanęła na terenie byłego...

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat go nie ma. Zostanie zamalowane
Myślenice 3

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat go nie ma. Zostanie zamalowane

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat formalnie nie istnieje. Jak to możliwe? Zostało zlikwidowane w 2016 roku. Problem w tym, że piesi ciągle z niego korzystają Górne Przedmieście w Myślenicach to zdaniem wielu naszych Czytelników jedna z najbardziej zapomnianych części miasta. Coraz częściej mieszkańcy tej dzielnicy starają się zwrócić na si...

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 99

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 44

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 55

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...