Miasto

Myślenice: Milion złotych na rozwój e-usług dla szpitala

Myślenice: Milion złotych na rozwój e-usług dla szpitala

Myślenicki szpital otrzymał pieniądze na rozbudowę i modernizację elektronicznego systemu zarządzania

Wartość całego projektu to 1,37 mln zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich (MRPO 2007-13) wyniesie 1,03 mln. Marszałek Marek Sowa przekazał umowę dofinansowania dyrektorowi szpitala Adamowi Styczniowi. Odwiedził też małych pacjentów z oddziału dziecięcego. 

 

– Milion złotych dofinansowania, jakie otrzymał szpital, to kolejny krok do upowszechniania e-usług w placówkach medycznych – podkreślał marszałek Marek Sowa, dodając, że właśnie kończy się pilotaż Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej – Przeprowadziliśmy go na razie w trzech szpitalach, ale już niedługo zostaną nim objęte wszystkie wojewódzkie placówki medyczne. Nie mam wątpliwości, że to słuszny kierunek działań, bo żaden szpital nie jest samotną wyspą – pacjenci są leczeni w różnych jednostkach, dlatego włączenie do „krwioobiegu” informacji jest kluczowe – zakończył.

Jeszcze do końca tego roku działalność szpitala w Myślenicach zostanie w całości przeniesiona na platformę elektroniczną. W ramach realizacji projektu będzie możliwy zakup m.in.: serwera z oprogramowaniem systemowym; zestawów komputerowych z oprogramowaniem; systemu do archiwizacji danych. Pracownicy szpitala zostaną przeszkoleni z obsługi systemu.

– Dzięki dofinansowaniu nasz szpital kupi nowoczesne serwery i specjalistyczne oprogramowanie, co umożliwi wprowadzenie elektronicznego systemu obiegu dokumentów i ich elektroniczną archiwizację. Możliwe dzięki temu stanie się np. rezerwowanie wizyt u lekarza przez internet – mówił Adam Styczeń, dyrektor myślenickiego szpitala.

Projekt realizowany w placówce w Myślenicach wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, znacznie nowocześniejsze niż tradycyjne systemy informatyczne stosowane w szpitalach. Oprócz rozwiązań wspomagających efektywne funkcjonowanie i zarządzanie szpitalem, zostaną również wprowadzone rozwiązania umożliwiające kompleksową, elektroniczną obsługę pacjenta.

Jedną z funkcjonalności systemu będzie przesyłanie zleceń i odpowiedzi na zlecenia pomiędzy poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach. Przykładowo: lekarz z oddziału lub poradni specjalistycznej będzie mógł przesłać zlecenie wykonania badań bezpośrednio do Laboratorium Analityki Medycznej lub Pracowni Diagnostyki Obrazowej. Wyniki trafią również bezpośrednio do jednostki zlecającej. To pozwoli usprawnić proces diagnozowania pacjentów.

 

Powiązane tematy

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie
Miasto 5

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie

Oddział ortopedyczny myślenickiego szpitala obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Z okazji okrągłej rocznicy mieszkańcy wzięli udział w bezpłatnych konsultacjach, a następnie na żywo transmitowano zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego

Komentarze

 • 22 paź 2015

  Szkoda że wybory nie są co roku bo mieli byśmy tutaj drugi Kuwejt :-), ale oczywiście i to cieszy.

  17 3 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 22 paź 2015

  Czyli:

  Czas zlecenia wykonania badania na drodze lekarz - lekarz: 0.12 sek.
  Termin wykonania badania: 2 lata.

  35 2 Odpowiedz
 • adzygmunt 22 paź 2015

  Każde pieniądze na administracjĘ to większe zatrudnienie na pewnym etacie.
  Myślę, że najlepszy szpital pod słońcem oprócz tego Z Leśnej Góry!!!!!!! - staram się tam leczyć, niestety nie mogę znaleźć okienka rejestracji, byłby bez pacjentów ŻADNYCH ZATORÓW W BADANIACH, PRZESYŁACH ISTNE CUDO W POLSKIEJ SŁUŻBIE ZDROWIA.

  4 2 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Niech szpital popracuje nad kadrą która nie chce badać pacjentów na nocnym dyżurze i opryskliwie obraża ludzi którzy potrzebują pomocy lekarskiej . Jak zwykle kasa inwestowana od dupy strony na coś co nie jest priorytetem.

  29 4 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Bo to wszystko po to , by leczenie stało się jeszcze bardziej wirtualne.......

  17 4 Odpowiedz
 • 22 paź 2015

  Ten milion z hakiem jest równie wirtualny jak system który powstanie.. w budowlance przynajmniej coś widać: mieli przykryć dach - przykryli, a tu... Co innego stworzyć więcej etatów, usprawnić coś na linii lekarz-pacjent. Biorąc pod uwagę sytuację w służbie zdrowia, wydatki nie związane bezpośrednio z leczeniem są topieniem kasy.

  6 3 Odpowiedz
 • OKOKI 22 paź 2015

  Oni na wszystko mają pieniądze tylko nie na pacjentów. Ludzie muszą zbierać pieniądze na to by wysłać chore dziecko na operację w zagranicę bo NFZ ani myśli zrefundować takiej operacji ,a od urzędasów to się tam roi.Może jak się władza zmieni to rozgonią to towarzystwo na cztery wiatry.

  11 2 Odpowiedz
  • 22 paź 2015

   Nic się nie zmieni po wyborach, czy Po, czy PiS, Lewica, jedno szambo.. Umiesz liczyć , licz na siebie, a nie na ,,władzę"

   7 1 Odpowiedz
 • 23 paź 2015

  więcej biurokracji niż leczenia ;o

  Niebieski napisał/a:

  Nic się nie zmieni po wyborach, czy Po, czy PiS, Lewica, jedno szambo.. Umiesz liczyć , licz na siebie, a nie na ,,władzę"

  więc dajmy szanse prawicy ;)

  4 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Ogień im nie straszny. Boją się raka
Społeczeństwo 0

Ogień im nie straszny. Boją się raka

Jak się okazuje 60% strażaków umiera na raka. Nieprane przez lata mundury bojowe mogą być dla nich sporym zagrożeniem, ponieważ na nich osadzają się rakotwórcze substancje. Rozwiązaniem może być pralnica, ale czy uda się ją zorganizować na terenie powiatu myślenickiego? Jak pokazują najnowsze badania, prawie dwie trzecie strażaków, którzy w wieku...

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji
Koronawirus 28

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

U 45-letniego pacjenta, który przebywał na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala nie wykryto koronawirusa. Lekarze czekają na wynik badania obywatelki Francji, która trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej artykuł aktualizowany Badania na obecność koronawirusa u 45-latka ze Skawiny wykluczyły jego o...

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki
Myślenice 58

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że na dwóch końcach ul. Szpitalnej gmina postawiła parkomaty. Kierowcy ignorowali urządzenia, pozostawiając samochody na chodniku - po drugiej stronie ulicy. Od teraz to niemożliwe, bo wjazd na niego blokują słupki W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o parkomatach jakie stanęły po obu stronach ul. Szpitalnej. To dalszy ci...

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby
Myślenice 3

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby

Dwa dni z rzędu na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z Zakopianką pod estakadą doszło do dwóch zderzeń w których ucierpiały trzy osoby W dniach 7 i 8 marca doszło do dwóch zderzeń w obrębie skrzyżowania ul. Słowackiego z Zakopianką. W pierwszej kolizji uszkodzone samochody częściowo blokowały przejazd wyłączając jeden pas ruchu. Strażacy zabezpieczyli...