Miasto

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie

Szpital: Oddział ortopedii obchodził dziesięciolecie

Oddział ortopedyczny myślenickiego szpitala obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Z okazji okrągłej rocznicy mieszkańcy wzięli udział w bezpłatnych konsultacjach, a następnie na żywo transmitowano zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego

Wszystko rozpoczęło się od bezpłatnych, otwartych konsultacji ortopedycznych. Specjaliści prowadzili je w godzinach od 8 do 11. Następnie w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach można było uczestniczyć w transmisji na żywo zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego - była to okazja by sprawdzić jak wygląda praca myślenickich lekarzy chirurgów.

Powstanie Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w 2007 roku było bezpośrednio związane z koniecznością udzielania natychmiastowej pomocy pacjentom trafiającym do szpitala m.in. z wypadków jakie generuje Zakopianka. Inicjatorem i twórcą oddziału, a zarazem jego pierwszym ordynatorem był śp. dr Jerzy Krzywoń.

Po transmisji, już w szpitalu odsłonięta została tablica pamięci śp. dr Jerzego Krzywonia oraz odprawiono mszę w jego intencji.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

Zobacz więcej