Miasto

Jarosław Szlachetka: Jestem do dyspozycji wszystkich, którzy zechcą współpracować

"Poseł Jarosław Szlachetka będzie ciężko, lojalnie i uczciwie pracować dla swoich wyborców i całej Rzeczypospolitej Polskiej. Jestem do dyspozycji wszystkich, którzy zechcą współpracować dla dobra powiatu myślenickiego oraz gmin, a przez to swoich mieszkańców"

– w rozmowie z nami mówi poseł z Myślenic

 

 

 

 

 

Jak ocenia Pan wynik wyborów? Czy według Pana PiS samodzielnie sformułuje rząd?

Na początku chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu RP, a szczególnie za oddane głosy na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. 

Wynik wyborów jest dla nas rewelacyjny. Po raz pierwszy po 1989 r. jedno ugrupowanie będzie miało bezwzględną większość. To pozwoli na samodzielne sformułowanie rządu i wprowadzenie planu dobrej zmiany dla Polski. Programu i propozycji z którym szliśmy w tej kampanii do Polaków tak, aby poziom ich życia zmienił się na lepsze.

Polacy dali jasny sygnał, że chcą zmiany władzy prezentującej niebywałą obłudę i cynizm, czyli „politykę miłości”. Władzy, która skompromitowała się na forum międzynarodowym, ale także na krajowej scenie politycznej. Mam tu na myśli m.in. afery, które były udziałem ludzi koalicji PO i PSL, wprowadzenie ustawy nakazującej wysłanie 6-latków do szkół, brak poszanowania głosu obywateli przy wprowadzaniu ustaw dotyczących np. nowego wieku emerytalnego czy szkodliwych rozwiązaniach dla pracowników. 

Jest Pan jedynym reprezentantem ziemi myślenickiej, który zasiądzie Sejmie. Co nasz region zyska na Pana obecności w parlamencie?

Tak. Wyborcy Myślenic oraz całego powiatu obdarzyli mnie dużym zaufaniem, które zaowocowało zdobyciem w sumie 9142 głosów. To duży sukces, ale i zobowiązanie do służby i ciężkiej pracy na rzecz naszego dobra wspólnego małej ojczyzny - miasta, gminy i powiatu. 

Jestem przekonany, że jako przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości, które utworzy nowy Rząd, będzie mi łatwiej zabiegać o ważne inwestycje dla Ziemi Myślenickiej i jej mieszkańców w różnych ministerstwach czy instytucjach państwowych. 

Czym ma zamiar zapisać się Pan w pamięci wyborców z naszego regionu jako poseł?

Chciałbym tą zaszczytną funkcję posła pełnić godnie przed wszystkimi mieszkańcami naszego regionu bez względu na przekonania i poglądy polityczne. Tak aby osoby, które oddały na mnie swój głos utwierdzić w dokonanym wyborze, a osoby których zaufania być może nie udało się jeszcze zdobyć przekonać do siebie. 

Pana hasło wyborcze brzmiało „Praca, nie obietnice".  Czym zajmie się Pan w pierwszej kolejności?

O pewnych planach związanych z moją pracą jako parlamentarzysty rozmawiałem wczoraj z naszym kandydatem na premiera panią Wiceprezes Beatą Szydło. Tu na miejscu na pewno w pierwszej kolejności muszę zająć się organizacją biura poselskiego, w którym mieszkańcy będą mieć możliwość nie tylko kontaktu z posłem, ale i bezpłatnej pomocy prawnej. 

Czy obecność w Sejmie zobowiązuje Pana do rezygnacji z mandatu w Sejmiku Województwa Małopolskiego?

Takie mamy prawo. Na moje miejsce do Sejmiku wejdzie kolejna osoba z listy PiS. W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że odchodząc do Sejmu mogę liczyć na dalszą współpracę z władzami województwa małopolskiego. Jest szansa, że układ sił w województwie ulegnie zmianie i wtedy możliwości działania na rzecz Myślenic oraz pozostałych gmin całego powiatu będą jeszcze większe.

Czy jako poseł ma Pan zamiar współpracować z lokalnymi władzami Myślenic, pozostałych gmin i starostwa? Na czym miałaby polegać ta współpraca?

Jako radny wojewódzki pomagałem wszystkim, tym którzy o taką pomoc się do mnie zwrócili. Wielu samorządowców, czy przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji pozarządowych na tym skorzystało. Dlatego u mnie nic się nie zmienia.

Jestem do dyspozycji wszystkich, którzy zechcą współpracować dla dobra powiatu myślenickiego oraz gmin, a przez to swoich mieszkańców. Z wieloma samorządowcami rozmawiałem jeszcze przed wyborami i teraz już po niedzielnych rozstrzygnięciach deklarując swoją otwartość na współpracę. 

Jeśli chodzi o same Myślenice to musze przyznać, że piłka jest po stronie władz, których zachowania i ataków wobec mojej osoby nie rozumiem. Myślę, że wynik wyborów jest jasny, a osoby rządzące dzisiaj Myślenicami, uszanują wolę wyborców i podejmą ze mną współpracę, jeśli naprawdę zależy im na dobru Myślenic i wszystkich mieszkańców całej gminy. 

Jaki będzie poseł Jarosław Szlachetka?

Poseł Jarosław Szlachetka będzie ciężko, lojalnie i uczciwie pracować dla swoich wyborców i całej Rzeczypospolitej Polskiej. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (53)

 • Brak zdjęcia
  28 paź 2015

  Ma swoje 5 minut - dajcie mu się nacieszyć tym po raz ostatni :) Pojedzie do Warszawy i słuch po nim zaginie jak po każdym pośle od nas. Mam tylko nadzieję że posprząta po sobie Myślenice z plakatów i banerów bo już mam dość ich oglądania.

  79 37 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 28 paź 2015

  Wiesz dlaczego nie startuję ? Bo nie jestem na tyle zepsutym człowiekiem, żebym przekonywał ludzi do siebie nie poprzez czyny i prawdziwą pracę dla ludu, a poprzez oblepianie połowy małopolski swoją twarzą. Niestety ludzie są głupi i głosują na kandydatów, których znają lub kojarzą z twarzy.

  Proponuję eksperyment:
  Zapytaj losowego mieszkańca Myślenic jakie poglądy ma Pan Szlachetka. Nikt Ci nie odpowie. Zapytaj, skąd go znają. Wszyscy powiedzą, że "z plakatu".

  Dajecie się nabrać jak małe dzieci, którym się wywiesza kolorowe wstążki przed wejściem do sklepu z cukierkami. Chodzicie po ulicach z hasłami "obudź się Polsko", a sami macie klapki na oczach i dajecie się manipulować najprostszymi, najbanalniejszymi narzędziami marketingowymi. Pseudo inżynieria społeczna gra Wam na nosie, robiąc z Was głupców spod budki z piwem.

  Takie mamy właśnie społeczeństwo. Takich mamy polityków. Gardzę ludźmi, o których słychać tylko przed wyborami i którzy mają czas dla narodu tylko w tym okresie.

  71 28 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  Uff... nie ma się za bardzo z czego cieszyć, jako osoba, to prawdziwy burak. Koneksji na wyższym szczeblu brak, więc i tak nic nie załatwi.

  76 44 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  Ze smutkiem muszę stwierdzić że poniekąd nie jestem zdziwiona poziomem powyższych wpisów, przykład niestety idzie z góry. Wystarczy wejść na publiczny profil Pana burmistrza i przeczytać jego pełne żenady wpisy. Jak sam podkreśla jest historykiem absolwentem bodajże najlepszej uczelni w kraju UJtu, zatem wykształcony człowiek jak również dyrektor urzędu, przewodniczący rady miasta, a zachowanie iście prostackie. Panowie wykształcenie zobowiązuje. Nie pomogła wasza histeria na facebooku, wasza nienawiść do Pana posła Szlachetki. Pan burmistrz gratuluje wygranej pani Filipiak hahaha śmiech na sali, zapewne z wyjątkową starannością będzie dbała o Myślenice.Drodzy włodarze trochę pokory to większość z nas wybrała Pana Szlachetkę, większość która i was wybrała na stanowiska które piastujecie, jesteście naszymi reprezentantami i gdyby nie my was również i tu by nie było. Zatem skoro Panie burmistrzu ma pan profil publiczny na fb to proszę być bardziej powściągliwym, chce pan być szanowanym to szanuj innych, to nie piaskownica gdzie mali chłopcy obkładają się równo łopatkami gdy coś nie po ich myśli. Pasują tu jak nigdzie indziej słowa >PRAWDZIWEGO MĘŻCZYŻNĘ POZNAJE SIĘ PO TYM NIE JAK ZACZYNA ALE JAK KOŃCZY.

  58 33 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 28 paź 2015

  Hah, i to jest kwintesencja problemu. Żeby w ogóle dowiedzieć się o czymkolwiek co zrobił ten Pan, trzeba szperać na oficjalnych propagandowych stronach. Śmiech na sali.

  xxdaniom9510ixx napisał/a:

  wspiera myślenicki OREW

  Ja wspieram misję na Marsa, bo trzymam za nich mocno kciuki. Zagłosujesz na mnie ? Wspieram też głodujące dzieci w afryce klikając "like" na fejsbuku.

  xxdaniom9510ixx napisał/a:

  czy to ze jest koordynatorem dekanalny ŚDM a także organizuje wyjazdy na spotkanie Lednickie po kosztach

  A co zrobił dla 80-90% ludzi, którzy mają gdzieś ŚDM i Lednicę ?

  xxdaniom9510ixx napisał/a:

  jest jeszcze wiele innych rzeczy które robił i robi dla naszej miejscowości.

  Pytam otwarcie - Jakie rzeczy ? Bo może nie wiem, a chętnie się dowiem. Pomóżcie mi zmienić o nim zdanie DOWODAMI.

  Edit: znalazłem o nim tyle w internecie:
  (źródło: http://bip.malopolska.pl/umigmyslenice/Article/get/id,582402.html )

  Działalność społeczna:
  1. członek Młodzieżowej Rady Powiatu Myślenickiego (1998-2002) - co dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?
  2. wolontariusz ZR PCK w Myślenicach (2001-2004) - co dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?
  3. Klubu "8 Wspanialych" (2002-2004) - co dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?
  4. Organizator młodzieżowych wyjazdów na spotkania lednickie - Lednica 2000 - pomijam. Wiara to kwestia prywatna.
  5. Od 2006 r. członek oraz naczelnik Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół' Myślenice - co dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?
  6. Od 2003 r. członek partii Prawo i Sprawiedliwość (od 2007 r. skarbnik Okręgu Chrzanowskiego, członek Prezydium) - co dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?
  7. Radny Rady Miejskiej w Myślenicach obecnej kadencji.
  8. Członek Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Komisji Gospodarki Przestrzennej, Architektury, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Komisji Budżetu i Finansów (do marca 2009 r.) - co dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?
  9. członek Gminnej Rady Sportu - cco dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?

  Pomóżcie mi go rozszyfrować i przekonać do siebie. Proszę bardzo.

  41 19 Odpowiedz

Zobacz więcej