Miasto

Jarosław Szlachetka: Jestem do dyspozycji wszystkich, którzy zechcą współpracować

"Poseł Jarosław Szlachetka będzie ciężko, lojalnie i uczciwie pracować dla swoich wyborców i całej Rzeczypospolitej Polskiej. Jestem do dyspozycji wszystkich, którzy zechcą współpracować dla dobra powiatu myślenickiego oraz gmin, a przez to swoich mieszkańców"

– w rozmowie z nami mówi poseł z Myślenic

 

 

 

 

 

Jak ocenia Pan wynik wyborów? Czy według Pana PiS samodzielnie sformułuje rząd?

Na początku chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu RP, a szczególnie za oddane głosy na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. 

Wynik wyborów jest dla nas rewelacyjny. Po raz pierwszy po 1989 r. jedno ugrupowanie będzie miało bezwzględną większość. To pozwoli na samodzielne sformułowanie rządu i wprowadzenie planu dobrej zmiany dla Polski. Programu i propozycji z którym szliśmy w tej kampanii do Polaków tak, aby poziom ich życia zmienił się na lepsze.

Polacy dali jasny sygnał, że chcą zmiany władzy prezentującej niebywałą obłudę i cynizm, czyli „politykę miłości”. Władzy, która skompromitowała się na forum międzynarodowym, ale także na krajowej scenie politycznej. Mam tu na myśli m.in. afery, które były udziałem ludzi koalicji PO i PSL, wprowadzenie ustawy nakazującej wysłanie 6-latków do szkół, brak poszanowania głosu obywateli przy wprowadzaniu ustaw dotyczących np. nowego wieku emerytalnego czy szkodliwych rozwiązaniach dla pracowników. 

Jest Pan jedynym reprezentantem ziemi myślenickiej, który zasiądzie Sejmie. Co nasz region zyska na Pana obecności w parlamencie?

Tak. Wyborcy Myślenic oraz całego powiatu obdarzyli mnie dużym zaufaniem, które zaowocowało zdobyciem w sumie 9142 głosów. To duży sukces, ale i zobowiązanie do służby i ciężkiej pracy na rzecz naszego dobra wspólnego małej ojczyzny - miasta, gminy i powiatu. 

Jestem przekonany, że jako przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości, które utworzy nowy Rząd, będzie mi łatwiej zabiegać o ważne inwestycje dla Ziemi Myślenickiej i jej mieszkańców w różnych ministerstwach czy instytucjach państwowych. 

Czym ma zamiar zapisać się Pan w pamięci wyborców z naszego regionu jako poseł?

Chciałbym tą zaszczytną funkcję posła pełnić godnie przed wszystkimi mieszkańcami naszego regionu bez względu na przekonania i poglądy polityczne. Tak aby osoby, które oddały na mnie swój głos utwierdzić w dokonanym wyborze, a osoby których zaufania być może nie udało się jeszcze zdobyć przekonać do siebie. 

Pana hasło wyborcze brzmiało „Praca, nie obietnice".  Czym zajmie się Pan w pierwszej kolejności?

O pewnych planach związanych z moją pracą jako parlamentarzysty rozmawiałem wczoraj z naszym kandydatem na premiera panią Wiceprezes Beatą Szydło. Tu na miejscu na pewno w pierwszej kolejności muszę zająć się organizacją biura poselskiego, w którym mieszkańcy będą mieć możliwość nie tylko kontaktu z posłem, ale i bezpłatnej pomocy prawnej. 

Czy obecność w Sejmie zobowiązuje Pana do rezygnacji z mandatu w Sejmiku Województwa Małopolskiego?

Takie mamy prawo. Na moje miejsce do Sejmiku wejdzie kolejna osoba z listy PiS. W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że odchodząc do Sejmu mogę liczyć na dalszą współpracę z władzami województwa małopolskiego. Jest szansa, że układ sił w województwie ulegnie zmianie i wtedy możliwości działania na rzecz Myślenic oraz pozostałych gmin całego powiatu będą jeszcze większe.

Czy jako poseł ma Pan zamiar współpracować z lokalnymi władzami Myślenic, pozostałych gmin i starostwa? Na czym miałaby polegać ta współpraca?

Jako radny wojewódzki pomagałem wszystkim, tym którzy o taką pomoc się do mnie zwrócili. Wielu samorządowców, czy przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji pozarządowych na tym skorzystało. Dlatego u mnie nic się nie zmienia.

Jestem do dyspozycji wszystkich, którzy zechcą współpracować dla dobra powiatu myślenickiego oraz gmin, a przez to swoich mieszkańców. Z wieloma samorządowcami rozmawiałem jeszcze przed wyborami i teraz już po niedzielnych rozstrzygnięciach deklarując swoją otwartość na współpracę. 

Jeśli chodzi o same Myślenice to musze przyznać, że piłka jest po stronie władz, których zachowania i ataków wobec mojej osoby nie rozumiem. Myślę, że wynik wyborów jest jasny, a osoby rządzące dzisiaj Myślenicami, uszanują wolę wyborców i podejmą ze mną współpracę, jeśli naprawdę zależy im na dobru Myślenic i wszystkich mieszkańców całej gminy. 

Jaki będzie poseł Jarosław Szlachetka?

Poseł Jarosław Szlachetka będzie ciężko, lojalnie i uczciwie pracować dla swoich wyborców i całej Rzeczypospolitej Polskiej. 

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 28 paź 2015

  zdjecie

  43 21 Odpowiedz
  • 28 paź 2015

   Do pieniążków to by wszyscy lecieli na łeb na szyję .....

   45 26 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  Uff... nie ma się za bardzo z czego cieszyć, jako osoba, to prawdziwy burak. Koneksji na wyższym szczeblu brak, więc i tak nic nie załatwi.

  76 43 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   28 paź 2015

   A jakie to koneksje miał poprzedni poseł?I co załatwił?
   Jesteście żałośni w tym opluwaniu kogoś.
   Odkrywca napisał"Bo to co robił dotychczas przeraża. Ale czego niektórzy nie zrobią dla władzy??"
   Konkretnie bo jakoś nie znam szczegółów co takiego zrobił przerażającego dotychczas?
   Kilku ludziom zaszedł za skórę i jadą po nim gdzie się da a reszta to powtarza wierząc ślepo w to co mówi wadza albo chcąc się jej przypodobać powtarza zasłyszane brednie.Cała ta szopka w wykonaniu niektórych przedstawicieli władzy ,te wpisy na FB itp. świadczą o wysokiej kulturze osobistej tych ludzi i całe szczeście że jako nauczyciele nie uczą młodych pokoleń tylko zajęli się "polityką" w ich mniemaniu i mają się za wielkich mężów stanu.Małomiasteczkowe piekiełko w wykonaniu prowincjonalnych "elyt".
   Def_ibrylator napisał"
   'Zapytaj losowego mieszkańca Myślenic jakie poglądy ma Pan Szlachetka. Nikt Ci nie odpowie. Zapytaj, skąd go znają. Wszyscy powiedzą, że "z plakatu".
   A czy wszyscy głosujący znają osobiście kandydata?
   A może zapytaj swoich idoli jakie mają poglądy?Czy je mają?

   27 21 Odpowiedz
  • 29 paź 2015

   myślę ,że na sale sejmowych obrad nie wejdzie bo nie mieści się w drzwiach z dobrobytu

   5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 paź 2015

  Ma swoje 5 minut - dajcie mu się nacieszyć tym po raz ostatni :) Pojedzie do Warszawy i słuch po nim zaginie jak po każdym pośle od nas. Mam tylko nadzieję że posprząta po sobie Myślenice z plakatów i banerów bo już mam dość ich oglądania.

  79 36 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  Forum nie jest po to, by obrażać innych ( nie jesteś do końca anonimowy pamiętaj!!) zazdrość osiągniecia wyniku przez Pana Szlachetkę u niektórych to jak choroba. Jeżeli uważacie, że kasa to pytam dlaczego sami nie ubiegacie się o stanowisko posła RP. Każdy wybiera swój kierunek życia a rozliczać jego pracę będziecie i możecie za 4- lata. ( druga sprawa ,że w obecnej sytuacji jaka miała miejsce podczas kampanii wyborczej i nacisku ze strony tut. Władz , może być ciekawie , po komentarzach tych osób można się tylko domyśleć , że wkradł się niepokój, niepewność ) .

  41 31 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 28 paź 2015

   Wiesz dlaczego nie startuję ? Bo nie jestem na tyle zepsutym człowiekiem, żebym przekonywał ludzi do siebie nie poprzez czyny i prawdziwą pracę dla ludu, a poprzez oblepianie połowy małopolski swoją twarzą. Niestety ludzie są głupi i głosują na kandydatów, których znają lub kojarzą z twarzy.

   Proponuję eksperyment:
   Zapytaj losowego mieszkańca Myślenic jakie poglądy ma Pan Szlachetka. Nikt Ci nie odpowie. Zapytaj, skąd go znają. Wszyscy powiedzą, że "z plakatu".

   Dajecie się nabrać jak małe dzieci, którym się wywiesza kolorowe wstążki przed wejściem do sklepu z cukierkami. Chodzicie po ulicach z hasłami "obudź się Polsko", a sami macie klapki na oczach i dajecie się manipulować najprostszymi, najbanalniejszymi narzędziami marketingowymi. Pseudo inżynieria społeczna gra Wam na nosie, robiąc z Was głupców spod budki z piwem.

   Takie mamy właśnie społeczeństwo. Takich mamy polityków. Gardzę ludźmi, o których słychać tylko przed wyborami i którzy mają czas dla narodu tylko w tym okresie.

   71 27 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  Karierowiczowi w końcu się udało dosiąść stołek. Każdy mówi"będę współpracować z wszystkimi" - nie znam osoby publicznej która nie powtarzałaby tych banałów.
  Poczekamy na konkrety. Co zrobi dla nas.
  Bo to co robił dotychczas przeraża. Ale czego niektórzy nie zrobią dla władzy??

  47 30 Odpowiedz
  • 28 paź 2015

   Odkrywca chyba nie wiesz co mówisz Pan Jarosław Szlachetka bardzo dużo zrobił dla naszej gminy nie jest karierowiczem tylko patriotą który chce działać dla dobra Ojczyzny . Przeraża cię to co zrobił do tej pory czyli nie wiesz tak naprawde co zrobił a z tego co dowiadujemy sie na stronie sejmiku możemy się dowiedzieć że w sejmiku był jednym z najbardziej pracujących radnych sejmiku także ze wspiera myślenicki OREW czy to ze jest koordynatorem dekanalny ŚDM a także organizuje wyjazdy na spotkanie Lednickie po kosztach jest jeszcze wiele innych rzeczy które robił i robi dla naszej miejscowości. Pozdrawiam Daniel Mistarz

   22 29 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    28 paź 2015

    Czyli jak ktoś jest nie wierzący to i tak na takich działaniach nie skorzysta :)

    Rano:
    - puk puk
    - kto tam?
    - ABW
    - nie wierzę
    - ale my właśnie w tej sprawie

    24 23 Odpowiedz
   • Def Ibrylator 28 paź 2015

    Hah, i to jest kwintesencja problemu. Żeby w ogóle dowiedzieć się o czymkolwiek co zrobił ten Pan, trzeba szperać na oficjalnych propagandowych stronach. Śmiech na sali.

    xxdaniom9510ixx napisał/a:

    wspiera myślenicki OREW

    Ja wspieram misję na Marsa, bo trzymam za nich mocno kciuki. Zagłosujesz na mnie ? Wspieram też głodujące dzieci w afryce klikając "like" na fejsbuku.

    xxdaniom9510ixx napisał/a:

    czy to ze jest koordynatorem dekanalny ŚDM a także organizuje wyjazdy na spotkanie Lednickie po kosztach

    A co zrobił dla 80-90% ludzi, którzy mają gdzieś ŚDM i Lednicę ?

    xxdaniom9510ixx napisał/a:

    jest jeszcze wiele innych rzeczy które robił i robi dla naszej miejscowości.

    Pytam otwarcie - Jakie rzeczy ? Bo może nie wiem, a chętnie się dowiem. Pomóżcie mi zmienić o nim zdanie DOWODAMI.

    Edit: znalazłem o nim tyle w internecie:
    (źródło: http://bip.malopolska.pl/umigmyslenice/Article/get/id,582402.html )

    Działalność społeczna:
    1. członek Młodzieżowej Rady Powiatu Myślenickiego (1998-2002) - co dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?
    2. wolontariusz ZR PCK w Myślenicach (2001-2004) - co dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?
    3. Klubu "8 Wspanialych" (2002-2004) - co dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?
    4. Organizator młodzieżowych wyjazdów na spotkania lednickie - Lednica 2000 - pomijam. Wiara to kwestia prywatna.
    5. Od 2006 r. członek oraz naczelnik Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół' Myślenice - co dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?
    6. Od 2003 r. członek partii Prawo i Sprawiedliwość (od 2007 r. skarbnik Okręgu Chrzanowskiego, członek Prezydium) - co dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?
    7. Radny Rady Miejskiej w Myślenicach obecnej kadencji.
    8. Członek Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Komisji Gospodarki Przestrzennej, Architektury, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Komisji Budżetu i Finansów (do marca 2009 r.) - co dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?
    9. członek Gminnej Rady Sportu - cco dzięki temu zrobił dla nas i dla Myślenic ?

    Pomóżcie mi go rozszyfrować i przekonać do siebie. Proszę bardzo.

    41 19 Odpowiedz
  • 28 paź 2015
   6 4 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  Ze smutkiem muszę stwierdzić że poniekąd nie jestem zdziwiona poziomem powyższych wpisów, przykład niestety idzie z góry. Wystarczy wejść na publiczny profil Pana burmistrza i przeczytać jego pełne żenady wpisy. Jak sam podkreśla jest historykiem absolwentem bodajże najlepszej uczelni w kraju UJtu, zatem wykształcony człowiek jak również dyrektor urzędu, przewodniczący rady miasta, a zachowanie iście prostackie. Panowie wykształcenie zobowiązuje. Nie pomogła wasza histeria na facebooku, wasza nienawiść do Pana posła Szlachetki. Pan burmistrz gratuluje wygranej pani Filipiak hahaha śmiech na sali, zapewne z wyjątkową starannością będzie dbała o Myślenice.Drodzy włodarze trochę pokory to większość z nas wybrała Pana Szlachetkę, większość która i was wybrała na stanowiska które piastujecie, jesteście naszymi reprezentantami i gdyby nie my was również i tu by nie było. Zatem skoro Panie burmistrzu ma pan profil publiczny na fb to proszę być bardziej powściągliwym, chce pan być szanowanym to szanuj innych, to nie piaskownica gdzie mali chłopcy obkładają się równo łopatkami gdy coś nie po ich myśli. Pasują tu jak nigdzie indziej słowa >PRAWDZIWEGO MĘŻCZYŻNĘ POZNAJE SIĘ PO TYM NIE JAK ZACZYNA ALE JAK KOŃCZY.

  58 33 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  Jarek nie daj się :) ja znam Jarka dość dlugo :) niech sie sprawdzi !!!!dajcie mu szanse a nie krytykujcie tuz na starcie !!

  38 33 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 paź 2015

  [cytat=SredniPiotr]Ma swoje 5 minut - dajcie mu się nacieszyć tym po raz ostatni :) Pojedzie do Warszawy i słuch po nim zaginie jak po każdym pośle od nas. Mam tylko nadzieję że posprząta po sobie Myślenice z plakatów i banerów bo już mam dość ich oglądania.[/

  Skrzyknij tych co zrywali i zaklejali jego plakaty pomogą Ci i szybciutko pozbędziecie się wizerunku Pana posła, a nawiasem mówiąc zrobili chyba dobrą robotę w ich mniemaniu bo niewiele w Myślenicach jego plakatów.

  14 18 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  [cytat=def_ibrylator]Wiesz dlaczego nie startuję ? Bo nie jestem na tyle zepsutym człowiekiem, żebym przekonywał ludzi do siebie nie poprzez czyny i prawdziwą pracę dla ludu, a poprzez oblepianie połowy małopolski swoją twarzą. Niestety ludzie są głupi i głosują na kandydatów, których znają lub kojarzą z twarzy.

  Własnie widac nerowowość i poszucie niepewności ale dlaczego!!!! w tych słowach jest równiez troche racji, tylko po co tyle zazdrości w osobie Szlachetki. mysle że nie bedzie przynajmniej reklamy posła z naszego regionu o słabości do owoców "jabłka".

  8 12 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  Co do pierwszego wpisu w tym temacie, cała naga prawda! Dziwię się tym którzy dali minusa, jednak z drugiej strony nie mieli do czynienia z "prawdziwą" polityką. Lokalni kacykowie nie są wcale gorsi - wystarczy spojrzeć na ostatnie wpisy na FB burmistrza i dyrektora urzędu.
  Morał z tego jest taki że wychodzi się wyżej wyłącznie po cudzych plecach, czasem żeby się gdzieś dostać trzeba komuś stanąć na głowie. A to może zaboleć i to bardzo.
  A społeczeństwo niech obserwuje jak lokalna władza reaguje na sukces lokalnych działaczy z poza kręgu "przyjaciół królika", zwłaszcza tych których uścisk dłoni parzył ich przy każdym spotkaniu.
  Teraz trzeba wpłynąć na naszego wybrańca aby zajął się zmianą naszego regionu ze śmietnika na rejon znany z relaksu i wypoczynku dla "ludzi z miasta". Wiesz o czym pisze Panie Pośle Jarosławie.

  21 8 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  Ja choć na pana Szlachetkę nie głosowałem to uważam, że za wcześnie obrzucacie go epitetami typu : ... i tak nic nie zrobi....." Myślę, że innym było działanie na szczeblu lokalnym - gdzie rzeczywiście niczego ważnego nie zrobił , a innym powinno być działanie z możliwościami jakie ma poseł. To bez porównania inne dwa światy polityki i tutaj trzeba dać czas w/w posłowi. Ja wiem, że można nie lubić PiSu, bo ja też tak mam, ale pamiętajmy, że to JEDYNY poseł z naszego regionu, podkreślam JEDYNY ! Zaufajmy, że nie oleje nas tak jak zrobili to poprzedni posłowie i senator z naszego regionu, którzy pokazywali się tylko na dożynkach gminny, a sprawy naszego miasta i powiatu mieli gdzieś. Im społeczeństwo pokazało OUT i nasz nowy poseł też o tym musi pamiętać, że jeśli biernie będzie siedział na poselskim stołku to 4 lata obywatele głosujący na niego pokażą mu to samo.

  Z innej beczki: Tragedią dla naszego powiatu jest to, że tylko jeden poseł reprezentuje nasz region. Słabe kandydatury posłów z PO i z innych partii spowodowały, że tak to wygląda. Ktoś na tym forum pisał, że żal innych którzy nie przeszli np. Radosława Ambrożego czy też posłanki Joanny Bobowskiej, o senatorze Bisztydze nie wspominając, ale to na te wybory były słabe kandydatury. Chyba jedyny żal to, że Michał Synowiec odmówił kandydowania i to podobno samemu Pawłowi Kukizowi, który osobiście złożył Synowcowi propozycję startu z jego list w tych wyborach, a tutaj była ogromna szansa na kolejnego reprezentanta naszego miasta w parlamencie.

  Podsumowując: nie krytykujmy JESZCZE naszego nowego posła p. Szlachetki, poczekajmy z oceną kilka miesięcy, a wtedy będziemy go albo krytykować, a może jednak pochwalimy.

  21 11 Odpowiedz
  • 28 paź 2015

   Lokar z twojego wpisu z zgodzę się tylko z tym że można ubolewać że Synowiec nie wystartował w tych wyborach mimo tego że wszystko na to wskazywało. To by spowodowało że z naszego rejonu awansował by do parlamentu nie Szlachetka a Synowiec który zabrałby wówczas głosy Szlachetce.
   Reszta twojego wpisu o żalu że nie załapali się inni do żłobu to brednie bo mi nikogo z wymienionych nie żal

   4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 paź 2015

  zdjecie

  28 8 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  Pan Jarosław jest stosunkowo młodą osobą. Tak więc ciężko oczekiwać na jego koncie jakiś szczególnych dokonań. Tym bardziej że każdy rejon polityki lokalnej na naszym terenie jest obstawiony przez starych wyrachowanych lisów którzy nie są skłonni dopuszczać nowe osoby do publiki. Wszedł do sejmu tylko praktycznie poprzez siłę listy PIS.

  Gratuluję i cieszę się z jego sukcesu choć PIS to nie moja bajka. Kredyt zaufania otwarty.

  Panie Jarosławie pracuj tak by następnym razem głosy na Twoją osobę były za Twoje zasługi a nie dla tego że większość już miała dość platformy. Komentarzami na tym forum się nie przejmuj zbytnio. Większość ludzi bardzo się cieszy że udało się wprowadzić kandydata z naszego rejonu i dodatkowo z młodej generacji.

  Powodzenia i uważaj na "jabłka" byś nie został pośmiewiskiem jak swego czasu inni posłowie PIS ;)

  32 13 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  Nie rozumiem anonimowego plucia w twarz komukolwiek ? jeśli coś pisze i nawet jest to niepochlebny komentarz ,ale odzwierciedla moje poglądy mam cywilną odwagę go podpisać własnym nazwiskiem. Pana Szlachetki osobiście nie znam, choć zarówno mój mąż jak i znajomi którzy go znają wyrażali się o nim bardzo pozytywnie . Co do zarządzania powiatem ,a szczególnie jego promocji nie moge nic pozytywnego powiedzieć. Ja promuje zarówno swoja gminę jak i powiat w Polsce i za granicą od kilku lat , robię to z własnego przekonania i nie przymuszonej woli ot taki bezinteresowny patriotyzm lokalny ,inni biorą za to nie małe pieniądze .Pan Szlachetka dostał mandat zaufania od swoich wyborców w tym ode mnie i nie wstydzę się do tego przyznać mam nadzieję ,że zaufania nie zmarnuje i będzie pamiętał ,że każda władza powinna być służbą .Mamy zmianę ,bolesną dla rządzącej elity ale zmiany są potrzebne ,tak mi się wydaje choć na polityce się nie znam z punktu widzenia szarego obywatela piszę któremu żaden rząd niczego na tacy nie dał ,ale byłoby dobrze żeby aż tyle nie zabierał co ten odchodzący. Gratuluje wygranej i deklaruje chęć współpracy z każdym trzeźwo myślącym człowiekiem bez względu na przekonania polityczne dla którego dobro wspólne coś znaczy.

  16 10 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  a teraz szara zeczywistosc zalatwi rodzinie ciepla posadke i sie wypnie na was tak bedzie

  8 5 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  pan Jarosław jeszcze nie zaczął pracy w sejmie ale już niektórzy wieszają na nim psy ot właśnie polska mentalność dajcie się mu wykazać a jak się nie wykaże wtedy wyrażajcie swoje opinie tyle w temacie

  9 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 paź 2015

  Bądźmy realistami: przedryfować te 4 lata i do następnych wyborów. Wychylić się nie da, nie ta pozycja, nie te wpływy. Szeregowi w partii w zasadzie są od podniesienia ręki na głosowaniu. Prezes głaszcze tylko swoje koty.

  Czego oczekujecie?

  Lobbing lokalnych biznesmenów nic nie przyniesie, ładnie ujęte "do dyspozycji".

  A 12 tys. miesięcznie za pierdzenie w stołek to i tak nieźle.

  12 5 Odpowiedz
 • 28 paź 2015

  A może jesteś hipokrytą? - Piszesz "poczekajmy na konkrety", choć wcześniej "skasowałeś" potencjał człowieka uznając go za karierowicza powtarzającego banały. Twoja postawa jest jątrząca i pozbawiona logiki

  3 9 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 29 paź 2015

  Szanowni Państwo, czy mi się wydaję, czy brakło argumentów i po części przyznaliście mi rację, że póki co Pan Szlachetka nie zrobił jeszcze nic dobrego dla miasta i regionu ? Czy dać Wam jeszcze trochę więcej czasu na kontrargumenty ?

  paolo napisał/a:

  pan Jarosław jeszcze nie zaczął pracy w sejmie ale już niektórzy wieszają na nim psy ot właśnie polska mentalność dajcie się mu wykazać a jak się nie wykaże wtedy wyrażajcie swoje opinie tyle w temacie

  Ale Pan Jarosław zaczął pracę jako polityk lata, lata temu. Ja tylko chcę, żeby mi ktoś udowodnił, że Pan Jarosław COKOLWIEK zrobił dla nas. Czas leci, posty mijają, a tu ani jednego konkretu. Jeżeli nawet jego zwolennicy nie potrafią podać żadnej informacji, to o co chodzi ? To ja coś mam nie tak z głową ?

  16 7 Odpowiedz
 • 29 paź 2015

  @pan zgoda
  @def_ibrylator
  @maktor
  i połowa wypowiadających się w tym temacie tutaj.

  Co i komu staracie się udowodnić? Co to za jęczenie na forum? Wybór Szlachetki został dokonany przez społeczeństwo i kropka. Nie Wy, nie Wasz kandydat został wybrany, trudno takie życie.

  Jak oczekiwaliście konkursu piękności z którego zostanie wybrany najwybitniejszy kandydat to trzeba było głosować za JOWami w czasie referendum. Nie od dzisiaj wiadomo że przy obecnej metodzie wyłaniania posłów największe szanse na wejście mają ludzie których partia ma wysokie notowania a niekoniecznie zasłużeni w jakimś tam względzie.

  Pana Jarosława będę oceniał za cztery lata czy stanął na wysokości zadania a nie teraz. Jest w parti rządzącej, ma dobre kontakty z Szydło - innymi słowy sytuację ma komfortową do działań. Te następne cztery lata pokażą jakim rodzajem polityka i człowieka jest i po tym okresie żadne wymówki nie będą możliwe. Zresztą tyczy się to całego PISu.

  9 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 paź 2015

  Odbiegając od osoby pana posła Szlachetki ,a widząc tu mnóstwo "ekspertów" bardzo proszę o dokładne wymienienie zasług ustępującego posła pana Łatasa dla naszego regionu.

  6 4 Odpowiedz
 • 29 paź 2015

  Jarosław Szlachetka: Jestem do dyspozycji wszystkich, którzy zechcą współpracować.

  I wszystko jasne.

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 paź 2015

  Mnie wcale nie dziwi taki stosunek komentujących, sam po prostu nie potrafię zaufać ludziom, którzy nie posiadając żadnych kwalifikacji obejmują stanowiska publiczne tylko dzięki "plecom" i widać, że lgną tam, gdzie więcej siana. Gdy do tego dodamy brak namacalnych efektów pracy..

  Być może prostą receptą na nie garnięcie się do polityki ludzi przypadkowych i niefachowych karierowiczów byłoby obniżenie wypasionych dietek do poziomu przeciętnej płacy? Odjąć słodkie dietki, nie będzie przybywać sylwetki.

  8 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 paź 2015

  Ale maktor bredzisz, proszę wymień super wykształconych wykwalifikowanych polityków lokalnych, zejdźcie już z posła , dajcie mu spokojnie pracować oby potem jak zapytam ile zrobił dla naszej społeczności była długa lista a nie tak jak przy zapytaniu o byłego posła pana Łatasa.(czytaj parę postów wyżej)

  6 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 paź 2015

  Tak widzi i myśli wiele osób w okolicy. Co z tego, że członek różnych rad, komisji i kto wie jeszcze czego. Teraz też członek. Każdy ma szansę udowodnić, że jest czegoś wart. W każdym bądź razie start niefajny, bo wejście w świat polityki nie dzięki swoim osiągnięciom, pracy, ale układom. A to już na zaczątku niedobrze wróży, teraz pokłosie. Kąsanie ręki, która karmiła? Co to ma być? Mam propozycje: napiszcie tutaj czego oczekujecie od naszego nowego posła, skoro jak ktoś napisał ma taaaakie dojścia do p. Szydło. Co powinien dla nas zrobić za te 12 kółek na miesiąc? Wszak poseł winien się wykazać działalnością społeczną.
  Moja propozycja jest taka: uściślić prawo dotyczące zamówień publicznych, jeśli chodzi o nasze podwórko powinny zostać zweryfikowane wszystkie inwestycje pod kątem jakości wykonania i kosztów. Powtarzam: nie wybiórczo - wszystkie. Skoro Prawo i Sprawiedliwość się zwą.
  Czego nie powinien robić? Układać się z lokalnymi krezusami i mam rozumieć, że zaproszenie do współpracy nie jest dwuznacznie skierowane właśnie do nich? Jak coś takiego zrobi, nie będzie człowiekiem dla ludu.

  3 3 Odpowiedz
  • 30 paź 2015

   Dobry pomysł i temat na osobny artykuł. Serio...

   Gdyby również sam zainteresowany wyszedł z propozycjami za czym ma lobbować to było by coś.
   A szczytem w ogóle marzeń była by witryna internetowa www[.]jaroslawszlachetka[.]pl w której by opisywał.
   Wyszedłem z inicjatywą taką i taką. Poparłem to i to ponieważ sądzę że np. jest pożyteczne.

   Pełna transparentność i konkretne argumenty dlaczego glosować w przyszłych wyborach na niego.
   Komunikacja z social media może być za pomocą FB.

   4 Odpowiedz
 • 30 paź 2015

  HAHAHAHAHAHA już widze jak Kukiz osobiście prosi jakiegoś nołnejma synowca (znowu sie zaczyna akcja z tą fikcyjną osobą) o startowanie z jego list hahahahahahaahhahahaha nie wiem ktoś Wam płaci za pisanie tych bredni ? :D

  10 1 Odpowiedz
  • 31 paź 2015

   Dokładnie. Chciałbym się dowiedzieć (w szczególności od użytkownika LOKAR) kto to jest ten cały Synowiec. Prześledziłem posty Lokara i w każdym była mowa że Synowiec to Synowiec tamto. Można w końcu się dowiedzieć kim jest ta mityczna osoba o której chyba wszyscy słyszeli ale nikt nie widział ?

   7 1 Odpowiedz
   • 2 lis 2015

    Twoja niewiedza na ten temat jest zaskakująca, a co najgorsze insynuujesz, że ta niewiedza dotyczy innych użytkowników tego forum, no mnie akurat nie:

    No to masz:

    to trzydziestoparoletni, bezpartyjny polityk. Zawodowo marketingowiec i ekonomista, a prywatnie mąż i ojciec. Ma magisterium z Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych oraz Finansów i Bankowości. Oprócz tego obronił tytuł magistra również na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Do tego czasu nie rezygnuje z nauki robiąc doktorat z ekonomicznej analizy prawa oraz pisząc pracę inżynierską z informatyki śledczej. Zna 4 języki obce: angielski, rosyjski, francuski i hiszpański. Słowem - człowiek renesansu - a być może takiego renesansu Polsce brakuje.
    W polityce działa od 4 lat.
    Współautor projektu Karty Wolności oraz projektu Konstytucji o podłożu ustroju prezydenckiego.

    2 2 Odpowiedz
    • 2 lis 2015

     Myślę że użytkownik random już cię zaorał więc nie będę się pastwił dalej, Następnym razem jak znowu będziesz wychwalał nieistniejącą osobę to postaraj się o trochę realizmu - piszesz o jego wykształceniu, ile lat działa w polityce, ile zna języków itp a nie wiesz ile ma lat. Myślę, że możesz już zakończyć udzielanie się na forum albo przynajmniej możesz przestać pisać o jakimś "polityku" który nie istnieje.

     1 1 Odpowiedz
     • 2 lis 2015

      HA HA HA nie rozumiem :) To może taki bedzie pasował :)

      Trafił do polskiej polityki na początku lat 90.,Antykomunista z pobudzającym wyobraźnię epizodem w Afganistanie, oksfordzkim dyplomem i pryncypialnością w forsowaniu drogi do NATO. Całkowicie wtedy nierealistyczną. Dla młodej prawicy stał się punktem odniesienia. Przyszłym liderem, gdy odejdzie już pokolenie solidarnościowe i wyłoni się nowa formacja konserwatywna, ulepiona według wzorców reaganowsko-thatcherowskich.

      Po upadku rządu AWS wyjechał do Waszyngtonu, gdzie związał się z American Enterprise Institute, konserwatywnym think tankiem. Znalazł się w środku neokonserwatywnej rewolucji Busha. Z perspektywy waszyngtońskiej przyglądał się wielkim krucjatom wymierzonym w „oś zła”, podlanym moralistycznym sosem. I nabierał wątpliwości. „W kategoriach nie tylko polskich, ale i europejskich uchodziłem zawsze za przedstawiciela wyrazistej prawicy. W kategoriach amerykańskich, przynajmniej w niektórych kwestiach, byłem postrzegany jako człowiek centrum czy nawet stojący na lewo od niego” – powie później w wywiadzie rzece Łukasza Warzechy „Strefa zdekomunizowana”.

      1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 paź 2015

  Wiem że polityk ma mieć grubą skórę ale dajcie chłopu przynajmniej spróbować.
  Jest kontrowersyjny ale został wybrany jak Liroy czy inni i musi spróbować będzie do d.. to za 4 lata przyjdzie następny i tak się to kręci.

  3 5 Odpowiedz
 • 2 lis 2015

  @arendarczyk HAHAHAHAHAHAHAHA !
  Zobaczcie co znalazłem w internecie na stronie blastingnews.pl

  'Jacek Wilk to 40-letni polityk partii Kongres Nowej Prawicy. Pochodzi z rodziny chłopskiej, lecz jest bardzo wykształcony. Zawodowo adwokat i ekonomista, a prywatnie mąż i ojciec. Ma magisterium z Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych oraz Finansów i Bankowości. Oprócz tego obronił tytuł magistra również na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej z Filmoznawstwa. Do tego czasu nie rezygnuje z nauki robiąc doktorat z ekonomicznej analizy prawa oraz pisząc pracę inżynierską z informatyki śledczej. Zna 4 języki obce: angielski, rosyjski, francuski i hiszpański. Słowem - człowiek renesansu, a być może takiego renesansu Polsce brakuje.

  W polityce działa od 4 lat. Autor Karty Wolności KNP oraz projektu Konstytucji o podłożu ustroju prezydenckiego.'

  Co za idioci nakrecają tego Synowca? Napisalibyście chociaż swoimi słowami a nie kopiuj wklej hahaha.
  Porażka... Chłop jest skończony zanim się zaczął!

  2 3 Odpowiedz
  • 2 lis 2015

   RANDOM a więc ty nazywasz się Jacek Wilk i masz 40 lat i podczepiasz się pod te biografię ??? Nieładnie :)
   Ale na forum już się przedstawiać nie musiałeś jako Jacek Wilk - wystarczy RANDOM, ale jeśli już musiałeś ...

   3 2 Odpowiedz
 • 2 lis 2015

  CD

  Współpracował z opozycją antykomunistyczną, zajmował się m.in. kolportażem podziemnych wydawnictw. W połowie lat 80. wstąpił do NSZZ „Solidarność”. Od 1986 do 1989 był redaktorem pisma „Solidarność Regionu Gdańskiego”. Po 1989 związany był z wieloma partiami prawicowymi. Na początku lat 90. współpracował z Porozumieniem Centrum[2], na czele którego stał Jarosław Kaczyński.

  Od połowy lat 90. współpracował z Janem Olszewskim, przystępując do tworzonego przez byłego premiera Ruchu Odbudowy Polski. Brał udział w kampanii prezydenckiej w wyborach w 1995, następnie pełnił funkcję prezesa oddziału partii w Gdańsku[3] oraz rzecznika prasowego ROP[4]. Opowiadał się za współpracą z Akcją Wyborczą Solidarność[5], jednocześnie krytykował jej zbliżenie do Unii Wolności. W wyborach parlamentarnych w 1997 bezskutecznie ubiegał się o mandat posła jako lider listy ROP w województwie gdańskim (otrzymał 17 205 głosów[6]).

  Po wyborczej porażce odszedł z dotychczasowego ugrupowania, razem ze swoją frakcją (tzw. Stowarzyszeniem ROP), wkrótce przystąpił do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego wchodzącego w skład AWS. W ZChN objął funkcje wiceprezesa[7] i prezesa Zarządu Pomorskiego[8]. W 1998 uzyskał mandat radnego sejmiku pomorskiego. W latach 1998–2001 pełnił funkcję wicemarszałka województwa małopolskiego

  Odpowiedz
 • 2 lis 2015

  CD

  ukończył szkołę e Templinie, a studia wyższe na kierunku fizyka podjął w Lipsku (1973-1978). Po ukończeniu studiów przez 12 lat pracował w Centralnym Instytucie Chemii Fizycznej Akademii Nauk NRD, gdzie uzyskał doktorat z chemii fizycznej.
  W 1989 r. Merkel zaangażowała się w świeżo powstającą partię demokratyczną (Demokratyczne Przebudzenie). Po pierwszych wolnych wyborach w NRD (i jedynych, bowiem później doszło do zjednoczenia...

  Odpowiedz
 • 2 lis 2015

  \\ użytkownik +random+ obraża na tym forum osobę, która istnieje i została pomówiona na tym forum.
  użytkownik +arendarczyk+ zrobił sobie jaja wklejając bzdury, a użytkownik +random+ na tej podstawie obraża.
  pamiętajcie panowie, że w internecie anonimowość jest złudzeniem, a Wasze adresy IP wskazują skąd piszecie i skąd obrażacie.
  do moderatora forum apelują o usunięcie obraźliwego wpisu użytkownika "random" z godz 16:24 ponieważ obraża to osobę która istnieje, którą znam i w żaden sposób nie zasłużyła sobie na obrażanie na tym szacownym forum //

  3 2 Odpowiedz
 • 2 lis 2015

  @arendarczyk, rozumiem że sobie zartujesz i trollujesz :) Pozdrawiam trolli internetowych :)

  @Lokar , pokaż mi jak kogokolwiek pomówiłem a jestem w stanie dziś się z Tobą nawet spotkać :) ip też Ci mogę podać ale jak skończysz gimnazjum :)

  I dajcie sobie raz na zawsze spokój z tym Synowcem i nawet jeśłi gosć istnieje to nie róbcie mu złego PRu poprzez wymyślaniei jakichś biografii..

  1 2 Odpowiedz
 • 2 lis 2015

  Padłem ofiarą internetowego trola... Arendarczyk muszę ci szczerze pogratulować - nabrałem się ;)

  Odpowiedz

Zobacz więcej