Miasto

3 inwestycje drogowe powiatu, które mają usprawnić ruch

3 inwestycje drogowe powiatu, które mają usprawnić ruch

Przebudowa przejścia drogowego na Bysince w Myślenicach, rondo przy ulicy 3 Maja  oraz przebudowa ulic i chodników w Dobczycach to inwestycje, które mają usprawnić ruch

 

1. Dobczyce: Nawierzchnia i chodnik

Przebudowana ulica 21- Stycznia w Dobczycach

Przebudowa nawierzchni drogi powiatowej oraz budowa chodnika na odcinku Banowice – Brzezowa – Kornatka w miejscowości Brzezowa oraz przebudowa nawierzchni drogi i budowa chodnika w ciągu ulic: Dębowa i 21-go Stycznia w Dobczycach.

Nowy chodnik i nawierzchnia drogi powiatowej w miejscowości Brzezowa

Aktualnie wykonywane są nasypy pod chodniki, poszerzenia, a także prace brukarskie.  Koszt 2,3 mln z czego 1,5 mln  pochodzi z kasy powiatu, a 0,8 mln z kasy gminy Dobczyce. Zakończenie prac zaplanowano na listopad.

Nowy chodnik i nawierzchnia drogi powiatowej w miejscowości Brzezowa

2. Myślenice: Most do zawracania nad Bysinką

Przebudowane przejście drogowe na potoku Bysinka przy ulicy Żwirki Wigury i Słowackiego

Przebudowa przejścia drogowego przez potok Bysinka w Myślenicach przy ul. Słowackiego trwa od lipca. Pierwotnie termin zakończenia prac podawano na 30 września. Mimo, że ten upłynął, samochody nadal nie korzystają z tego pasa. Jego głównym zadaniem było odciążenie ruchu, który generuje centrum handlowe przy ul. Słonecznej. Niebawem otwarta zostanie Galeria Myślenicka. Czy drogowcy zdążą?

Przebudowane skrzyżowanie ulic Słowackiego ze Słoneczną w Myślenicach – nowy zjazd obok stacji benzynowej

Czy rozładuje korki? Zdania podzielone

W jednym z naszych sondaży pytamy was czy ta inwestycja pozwoli rozładować korki w tej części miasta. W tej kwestii wasze zdania są podzielone. 

 

Ogólna wartość inwestycji wynosi 1,3 mln zł. Finansowana jest z budżetu powiatu (0,667 mln) oraz z  uzyskanej rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w kwocie 0,638 mln zł. 

3. Myślenice: Rondo "Mleczarnia"

  Rondo przy ulicy 3 Maja w Myślenicach w trakcie budowy

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w ciągu ul. 3-go Maja w Myślenicach, na długości ok. 525 m, polegająca na przebudowie istniejącej nawierzchni ulicy, budowie chodnika oraz przebudowie skrzyżowania ulicy 3 – go Maja i ul. Kniaziewicza na rondo to jedna z najdłużej wyczekiwanych przez kierowców inwestycji.

Koszt przebudowy skrzyżowania i budowy nowej nakładki to 693 tys. zł. Inwestycja finansowana jest ze środków rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w wysokości 241 tys. zł. Powiat przeznaczył na prace w tym miejscu 451 tys. zł. Termin zakończenia realizacji tej inwestycji jest planowany na koniec listopada, mimo że początkowo informowano, że inwestycja zakończy się wraz z październikiem. Ruch okrężny obowiązuje od ponad tygodnia. 

- W wyniku realizacji powyższego zadania znacznie poprawi się płynność ruchu w mieście, a przede wszystkim  zwiększy  się bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo pieszych – podkreślił wicestarosta myślenicki Tomasz Suś.

Podzielacie jego zdanie, a w jednym z sondaży, zdecydowana większość z was twierdzi, że rondo upłynni ruch. 

Powiązane tematy

Komentarze (12)

 • 7 lis 2015

  W artykule jest mowa o inwestycjach, które będą, lub już służą nam- wyborcom. Z jakiegoś jednaki powodu służbista wplata swój ulubiony wątek o staroście i wspomaga się Dudzikiem, żeby zamydlić nam jednoznaczność swojego działania. Podobnie jest w innych tego typu artykułach. Zastanawiam się więc nad powodami jego działania... Czyżby miał bezpośredni (bezprawny) dostęp do informacji i był pewien wyniku rozprawy (oczywiście na niekorzyść starosty oskarżonego w tygodniu wyborczym- nie wiedzieć dlaczego akurat wtedy)??? Widać, szykuje wielkie show. I tu należy się zastanowić kto tak naprawdę kieruje sprawą i czy można wierzyć w niezawisłość sądu??? Warto się temu przyjrzeć, bo każdego z nas może spotkać niesłuszne oskarżenie i podsycanie tego na takim portalu... oczywiście anonimowo. Tylko, czy na pewno jest to anonimowe? Po decyzji sądu warto się będzie przyjrzeć temuż służbiście- zasłaniający się wieścią gminną (drugi Czerepach?). Ciekawe, kto tak naprawdę stoi za chęcią zniszczenia starosty- początku można szukać podczas słynnego głosowania tajno- jawnego... Sprawa śmierdzi na kilometr.....

  49 3 Odpowiedz
 • 6 lis 2015

  Rondo przy mleczarni z pewnością usprawni ruch ...widać to już obecnie. Inwestycja zdecydowanie pozytywnie wpłynie na poprawę ruchu.

  49 3 Odpowiedz
 • 7 lis 2015

  Służbista widzę w formie. Myślałem że już nic nie napiszesz ale nie zawiodłem się bo przecież tacy IDIOCI jak Ty tylko żywią się czyimś nieszcześciem. Działasz twardo na rzecz przegranych pisiorów powiatowych?

  Najśmieszniejsze jest to że pokazujesz tym jak bardzo masz w czterech literach to czy powiat się zmienia na lepsze, i czy są inwestycje. Najważniejsze to zająć stołek by potem nic nie robić przez pare lat i podpisywać się pod czyimiś osiągnięciami. Nie jesteś zainteresowany niczym oprócz wywoływania burzy i afery. Brak szacunku dla ciebie..

  48 3 Odpowiedz
 • 7 lis 2015

  A ja radze służbiście o zachowanie spokoju bo być może rozprawa o zniesławienie też niedługo może kogoś dotyczyć. //a po drugie robisz się nudny w kółko to samo, masz stołek zaproponowany za takie pisanie?
  A ja życzę takim hienom jak ty wszystkiego na pewno nie najlepszego. ty nazywasz się człowiekiem? Bo chyba nim nie jesteś. nie pozdrawiam.

  47 4 Odpowiedz
 • 10 lis 2015

  No te se jeb....nikt ci nie broni. Ale najpierw poczekaj aż zakończą budowę i znikną stare znaki. To tak jakbyś narzekał ze leje ci na głowę w domu a dachu nie masz skończonego. Typowa polska mentalność

  17 7 Odpowiedz

Zobacz więcej