Okolice

Skomielna Biała: Zginął na „zakręcie Łasaka”

Skomielna Biała: Zginął na „zakręcie Łasaka”

Na owianym złą sławą zakręcie zderzyły się dwa samochody osobowe. Cztery osoby zostały ranne, jednej z nich nie udało się uratować

Do wypadku doszło w środę 11 listopada o godz. 10:50. Na tzw. „zakrętach Łasaka” w Skomielnej Białej kierowca osobowego daihatsu po pokonaniu zakrętu zjechał na przeciwległy pas ruchu i tyłem pojazdu zderzył się z prawidłowo jadącym renaultem. 

Nieprzytomny 51-letni pasażer pojazdu, mieszkaniec woj. śląskiego, z rozległymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do jednego z krakowskich szpitali specjalistycznych. Lekarzom nie udało się uratować jego życia. Kierowca daihatsu i pozostali uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Także w tej sprawie toczy się postępowanie wyjaśniające.  

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pierwszej pomocy najciężej poszkodowanej osobie – pasażerowi z samochodu Daihatsu, która została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Krakowie. 

Dwie osoby poszkodowane (podróżujący samochodem Renault) zostały zabrane do szpitala na obserwację. Czwarty poszkodowany (pasażer samochodu Daihatsu) z lekkimi obrażeniami głowy po założeniu opatrunku pozostał na miejscu zdarzenia. 

Na miejscu pracowali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Rabce, OSP Lubień i OSP Skomielna Biała oraz JRG w Myślenicach. 

Komentarze

 • 14 lis 2015

  Czyli samochodem Daihatsu jechało dwóch pasażerów i nie było kierowcy? Tak przynajmniej wynika z artykułu.

  "Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pierwszej pomocy najciężej poszkodowanej osobie – pasażerowi z samochodu Daihatsu, która została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Krakowie.

  Dwie osoby poszkodowane (podróżujący samochodem Renault) zostały zabrane do szpitala na obserwację. Czwarty poszkodowany (pasażer samochodu Daihatsu) z lekkimi obrażeniami głowy po założeniu opatrunku pozostał na miejscu zdarzenia."

  7 1 Odpowiedz
  • 14 lis 2015

   Chyba czegoś niedoczytałeś...
   "Kierowca daihatsu i pozostali uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Także w tej sprawie toczy się postępowanie wyjaśniające. "

   Tylko kto zjadł "byli" w powyższym zdaniu?

   1 3 Odpowiedz

Zobacz więcej