Miasto

Kierowcy nie widzą, czy nie chcą widzieć znaków przy Słonecznej?

Kierowcy nie widzą, czy nie chcą widzieć znaków przy Słonecznej?

Od piątku 13 listopada na ul. Słonecznej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Kierowcy nie widzą znaków, albo nie chcą ich widzieć

Agrafka do zawracania na moście nad Bysinką przy ul. Słowackiego oraz nakaz skrętu w prawo dla samochodów osobowych na ul. Słonecznej to najnowsze zmiany na głównych drogach Myślenic.

Wprowadził je Powiatowy Zarząd Dróg i obowiązują od piątku 13 listopada. Mają usprawnić ruch i odciążyć ul. Słoneczną, zwłaszcza przed czekającym nas otwarciem Galerii Myślenickiej, które przewidziane jest na sobotę 28 listopada.

- Sens tego dodatkowego jeżdżenia jest w rozciągnięciu korka, który zwykle w godzinach szczytu tworzył się przy wylocie ulicy Słonecznej na znacznie większy obszar. Liczymy, że w nowej sytuacji zatory złożone z kilkunastu pojazdów powstawać będą wyjątkowo pomimo tego, że ruch związany z niedalekim otwarciem Galerii Myślenickiej skumuluje się z istniejącym natężeniem – przed wprowadzeniem zmian wyjaśniał Paweł Werner z Zarządu Dróg Powiatowych w Myślenicach.

Największa zmiana dotyczy samochodów osobowych wyjeżdżających z ul. Słonecznej. Od teraz mogą one skręcać wyłącznie w prawo na specjalnie wydzielonym dla nich pasie. Początkowo informowała o tym tablica ostrzegająca, a obecnie znak nakazujący skręt w prawo oraz oznaczenia poziomie. Jeszcze raz przypominamy! Prosto mogą jechać wyłącznie autobusy i busy. 

Mandat to 250 zł i 5 pkt

- Pamiętajmy, że kierowcy osobówek są zobowiązani stosować się m.in. do dwóch pionowych znaków nakazu: C-2 – nakaz skrętu w prawo oraz – na wysepce – znaku C-9, tj. oznaczającego nakaz jazdy po prawej stronie znaku. Za niestosowanie się do ich wskazań kierowca może otrzymać mandat karny w wysokości 250 zł oraz zostanie mu przydzielone 5 punktów karnych do kartoteki kierowcy – informuje Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Przez kilka dni od wprowadzenia w tym miejscu nowej organizacji ruchu policjanci poprzestawali na upominaniu kierowców, teraz jak zapowiadają łamanie przepisów będzie rozliczane zgodnie z taryfikatorem mandatowym. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (50)

Zobacz więcej