Miasto

Kierowcy nie widzą, czy nie chcą widzieć znaków przy Słonecznej?

Kierowcy nie widzą, czy nie chcą widzieć znaków przy Słonecznej?

Od piątku 13 listopada na ul. Słonecznej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Kierowcy nie widzą znaków, albo nie chcą ich widzieć

Agrafka do zawracania na moście nad Bysinką przy ul. Słowackiego oraz nakaz skrętu w prawo dla samochodów osobowych na ul. Słonecznej to najnowsze zmiany na głównych drogach Myślenic.

Wprowadził je Powiatowy Zarząd Dróg i obowiązują od piątku 13 listopada. Mają usprawnić ruch i odciążyć ul. Słoneczną, zwłaszcza przed czekającym nas otwarciem Galerii Myślenickiej, które przewidziane jest na sobotę 28 listopada.

- Sens tego dodatkowego jeżdżenia jest w rozciągnięciu korka, który zwykle w godzinach szczytu tworzył się przy wylocie ulicy Słonecznej na znacznie większy obszar. Liczymy, że w nowej sytuacji zatory złożone z kilkunastu pojazdów powstawać będą wyjątkowo pomimo tego, że ruch związany z niedalekim otwarciem Galerii Myślenickiej skumuluje się z istniejącym natężeniem – przed wprowadzeniem zmian wyjaśniał Paweł Werner z Zarządu Dróg Powiatowych w Myślenicach.

Największa zmiana dotyczy samochodów osobowych wyjeżdżających z ul. Słonecznej. Od teraz mogą one skręcać wyłącznie w prawo na specjalnie wydzielonym dla nich pasie. Początkowo informowała o tym tablica ostrzegająca, a obecnie znak nakazujący skręt w prawo oraz oznaczenia poziomie. Jeszcze raz przypominamy! Prosto mogą jechać wyłącznie autobusy i busy. 

Mandat to 250 zł i 5 pkt

- Pamiętajmy, że kierowcy osobówek są zobowiązani stosować się m.in. do dwóch pionowych znaków nakazu: C-2 – nakaz skrętu w prawo oraz – na wysepce – znaku C-9, tj. oznaczającego nakaz jazdy po prawej stronie znaku. Za niestosowanie się do ich wskazań kierowca może otrzymać mandat karny w wysokości 250 zł oraz zostanie mu przydzielone 5 punktów karnych do kartoteki kierowcy – informuje Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Przez kilka dni od wprowadzenia w tym miejscu nowej organizacji ruchu policjanci poprzestawali na upominaniu kierowców, teraz jak zapowiadają łamanie przepisów będzie rozliczane zgodnie z taryfikatorem mandatowym. 

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 23 lis 2015

  tępoty ludzkie! jak nie widzą znaków, to niech nie jeżdzą!

  74 40 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 23 lis 2015

  Powiem szczerze, że 4 razy tamtędy przejechałem od czasu remontu i nie widziałem znaku nakazu skrętu w prawo. Dzięki za artykuł, lepiej późno niż wcale.

  40 59 Odpowiedz
  • mirek@ 23 lis 2015

   non stop o tym wszedzie trabia

   http://miasto-info.pl/myslenice/10416,koniec-z-korkami-trwa-przebudowa-ul-slowackiego-i-wyjazdu-ze-slonecznej.html

   http://miasto-info.pl/myslenice/10644,uwaga-zmiana-organizacji-ruchu-na-glownych-ulicach.html

   http://miasto-info.pl/myslenice/10633,3-inwestycje-drogowe-powiatu-ktore-maja-usprawnic-ruch.html

   trzeba być totalnie nierozgarnieta osoba zeby nie widziec znakow. jesli czyjas podzielnosc uwagi ogranicza sie do jazdy winda i zucia gumy nie powinien wsiadac do samochodu

   48 44 Odpowiedz
   • Def Ibrylator 23 lis 2015

    Jazda na pamięć i tyle. A tak z ciekawości - Czy po zmianie organizacji ruchu był wywieszony znak "Uwaga, zmiana organizacji ruchu" ? Nie jest sztuką zmienić zasady ruchu na najbardziej obleganym i uczęszczanym skrzyżowaniu. Sztuką jest pomóc kierowcom i poinformować ich o tym na miejscu (kierowca nie ma przymusu korzystania z internetu).

    zdjecie

    Jeżeli taki znak jest na skrzyżowaniu, to możecie mnie nazwać internetowym sadomasochistą, że się przyznaję, że nawet tego nie widziałem.

    39 11 Odpowiedz
    • 23 lis 2015

     przecież jest tam ten znak, nawet jakby go nie było, to widać, że coś się zmieniło na tym skrzyżowaniu, jest inaczej niż wcześniej, to może wypada popatrzeć jednak na te znaki a nie jeździć na pamieć i powtarzac wszystko jak małpa

     minusy to zakładam dostałam od tych pacanów, co w ogóle nie powinni mieć prawa jazdy

     43 16 Odpowiedz
     • Def Ibrylator 23 lis 2015

      Ooo, to pewnie ode mnie. Bo jeżdżę bezwypadkowo (odpukać) autem od 10 lat i w całej swojej karierze tylko 4 razy wjechałem na pas dla Busów :)

      5 37 Odpowiedz
      • 23 lis 2015

       Pytanie czy mozna było na ten pas wjechac?, no bo wiesz pan w krakowie np. trzeba wjechać na pas dla busów żeby skręcić w prawo, także z tego wynika, że jezdzisz pan bezwypadkowo bo chyba raz na ruski rok, albo całe życie po jednej trasie
       no chyba, że nie wiesz pan co gadasz..

       14 16 Odpowiedz
       • Def Ibrylator 23 lis 2015

        Toż to od początku tego znamienitego artykułu powtarzamy wraz z innymi użytkownikami, że jest to wykroczenie/błąd kierowcy.

        lela napisał/a:

        w krakowie np. trzeba wjechać na pas dla busów żeby skręcić w prawo, także z tego wynika, że jezdzisz pan bezwypadkowo bo chyba raz na ruski rok, albo całe życie po jednej trasie
        no chyba, że nie wiesz pan co gadasz..

        Bardziej od niewiedzy "tego co gadam" przeraża mnie niemożność zrozumienia powyższego zdania. Co ma wykorzystywanie w Krakowie buspasów do faktu potencjalnego rzadkiego używania samochodu ?

        edit: ah, już wiem. Chodzi o mój cytat "tylko 4 razy wjechałem na na pas dla Busów". Tak, ale chodziło mi o konkretny, ten w Myślenicach.

        Pewnie Was jeszcze rozdrażni fakt, że prawo jazdy dostałem za pierwszym razem i nie musiałem dopłacać za dodatkowe kursy i egzaminy. Już ? Wszyscy zawistni ? "Patrzcie co za cham i burak. Nie umie jeździć po Myślenicach a prawo jazdy zdobył bez problemu. Pewnie kupił albo dał kopertę !"

        Ps. Tak na prawdę piszę to wszystko, bo jestem ciekaw Waszej reakcji, gdy człowiek przyzna się do błędu. Szalenie ciekawe doświadczenie socjologiczne :) Jesteście tacy polscy. Bardziej polscy niż kremówki JP2.

        11 11 Odpowiedz
    • 24 lis 2015

     Przecież ustaliliśmy już, że ludzie jeżdżą na pamięć I NIE PATRZĄ NA ZNAKI, więc jaki sens ma stawianie dodatkowego znaku, którego i tak nie zobaczą? :D

     9 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 23 lis 2015

  lela, def_ibrylator Ci odpwiedział. :D

  Wydaje mi się, że celowo nie ustawili znaku B-2 przed wjazdem na mostek, bo jest lepiej widoczny od C-2.
  A co za tym idzie - można wlepiać mandaciki. Oczywiście, jak najbardziej zasłużone.

  27 13 Odpowiedz
 • 23 lis 2015

  A niemożna by znieść nakaz skrętu w prawo w godzinach kiedy natężenie ruchu jest mniejsze nap od 20.00 do 7.00

  13 25 Odpowiedz
 • 23 lis 2015

  Może ktoś nie wie co oznacza biała strzałka w prawo na niebieskim tle. Tak czy inaczej trochę wody w Bysince przepłynie zanim wszyscy się nauczą. Podobnie było przy albercie na Słowackiego i to samo będzie przy następnych modernizacjach w Myślenicach. Jeździmy na pamięć nie czytamy znaków więc nie ma się co złościć jak chcą nam przywalić mandat. Nieznajomość prawa szkodzi i nie zwalnia nas z jego przestrzegania.

  31 2 Odpowiedz
 • 23 lis 2015

  Myślę że większość kierowców jadących na wprost (tak jak BUS) "czyta" również te znaki za skrzyżowaniem które ich nie dotyczą a dotyczą osób skręcających w lewo ze Słowackiego (ze świateł), oraz BUS. I w tym tkwi problem.

  15 3 Odpowiedz
 • 23 lis 2015

  "Wprowadził je Powiatowy Zarząd Dróg i obowiązują od piątku 13 listopada. Mają usprawnić ruch i odciążyć ul. Słoneczną, zwłaszcza przed czekającym nas otwarciem Galerii Myślenickiej, które przewidziane jest na sobotę 28 listopada."

  Skoro Zarządowi Dróg tak zależny na USPRAWNIENIU i odciążeniu ruchu to możne trzeba było by zacząć od
  nowej nawierzchni ul Słonecznej bo nie dość ze trzeba uważać na pieszych, zaparkowane auta to jeszcze omijać takie dziury/miny że odechciewa się tamtędy jeździć nawet jednośladem.

  A skrzyżowanie jak skrzyżowanie zawsze trafi się czarna owca co pojedzie na wprost

  22 7 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 23 lis 2015

  Remontu Słonecznej nie robili do tej pory ze względu na budowę Galerii Myślenickiej.Ciężki sprzęt niszczyłby nową nawierzchnię.Teraz gdy Galeria już powstała,całkiem możliwe ze się niebawem wezmą za Słoneczną.

  12 2 Odpowiedz
 • 23 lis 2015

  Może mi ktoś wytłumaczyć logikę nowej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu ? Zrobili dwa pasy na mostku a komu to się przyda skoro teraz praktycznie żadne auta tam nie będą jeździć. Ludzie jadący od strony Dobczyc chcący zawrócić robią to na światłach na estakadzie, Ci od strony słonecznej mają nakaz w prawo, praktycznie wszystkie busy/autobusy jadą najpierw na przystanek na ul.słowackiego. Przez mostek będą więc jeździć Ci którzy jadą w stronę ul.szpitalnej a przyznajmy sobie szczerze że jest ich znikoma ilość oraz Ci którzy wyjeżdżają z Orlena. Oczywiście dopóki wyjazd z orlena nie zostanie zablokowany na ul.słowackiego bo w momencie gdy Policja zacznie karać za jazdę na wprost z ul.Słonecznej 90% kierowców będzie wjeżdżać na mostek właśnie przez Orlena nie łamiąc przy tym przepisów co już wielu praktykuje.

  16 5 Odpowiedz
 • 23 lis 2015

  Tak powiem wam szczerze, że ta zmiana organizacji nic nie zmieniła jak się korkuje tak się korkuje nadal. Co by zarząd nie zrobił to i tak to nic nie da Myślenice nie są przygotowane i nie będą na tak duże ilości pojazdów. Ten bus pas jest tak potrzebny , że hej i tak większość z nich jedzie w prawo na słowackiego.

  8 6 Odpowiedz
 • 23 lis 2015

  Hmmm byłam w Myślenicach i szczerze powiem ze znak informujący o zmianie organizacji ruchu jest, nakaz skrętu w lewo jest, napis ze nie dotyczy busów i autobusów też jest, a na jezdni nawet słabo widzący kierowca musi "zauważyć" napis bus i strzałkę wiec nie rozumie w czym tkwi problem... Chociaz dobra wiem:lepiej powiedzieć ze źle oznakowane, że jakiegoś znaku nie postawili zamiast przyznać sie do łamania przepisów czy lenistwa. A nóż mnie nie złapią a jak juz to udam głupka i dostane upomnienie. Cóż polska mentalność i tyle...

  21 6 Odpowiedz
  • Raphaell 24 lis 2015

   Więc cytuję....."nakaz skrętu w lewo JEST".....ja tutaj mieszkam aczkolwiek widzę NAKAZ skrętu w PRAWO.Ale co tam prawda?....Cóż to za różnica?:)-I TAK WŁAŚNIE JEŹDZIMY:) he he...POZDRAWIAM

   4 Odpowiedz
 • 23 lis 2015

  brakuje znaku uwaga policja po drugiej stronie dostaniesz mandat jak pojedziesz prosto do świateł tak jak dawniej :) budują rondo za rondem w myślenicach jeźnisz na co drógiej ulicy w kółko to tam rondo też mogli zrobić ale nie bo galeria i taki natłok ludu bedzie że zmiana była konieczna a tak naprawdę jak to mówią z tą galerią to jest tak jak mówiono zawartosć soli w soli albo cukru w cukrze pozbierali sklepy z myślenic upchali w jednym miejscu i powstała wieś galeria miejsce dla ucznów którym nie chce sie iść do szkoły i dla ludzi którzy edą chodzić robić sztuczny tłum a nic nie kupować w big starach czy koniku jedynie inter marche i rtv agd bedą odwiedzane no i pizzeria dziekuje za prawo do swobodnego wyrazania własnych opini w tym kraju :) musiałem sie wygadać komuś :)

  10 9 Odpowiedz
 • 23 lis 2015

  Rondo w tym miejscu odpada, bo za blisko świateł. Zjeżdżasz na czerwone i blokujesz przejazd...

  15 2 Odpowiedz
 • 23 lis 2015

  Najgorsze, że to swoi łamią przepisy ... obcy kierowcy znaki czytają ... ot taka różnica. A tak przy okazji (bo temat ma wzięcie)... szanowni państwo używający świateł led (najczęściej domorosłej produkcji) po zmroku należy przełączyć się na oświetlenie do jazdy nocnej bo od tyłu to was nie widać... taka oto moja prośba taka sama jak do pieszych bez odblasków

  17 2 Odpowiedz
 • 24 lis 2015

  Ale jest przepis, który uniemożliwia budowę ronda blisko świateł i wyjazdu na drogę szybkiego ruchu... Była już o tym mowa

  7 2 Odpowiedz
 • 24 lis 2015

  Tutaj powinien być jeszcze znak dodatkowy F 7b.

  1 3 Odpowiedz
 • 24 lis 2015

  Bylam dzisiaj na owym skrzyżowaniu. Śmiech mnie ogarnął jak samochody osobowe zakorkowały skrzyżowanie bo oczywiście jechały bus pasem. Byly to 3 auta z zielona panda na czele. Ja pojechałam jak znaki kazały i będąc juz na światłach patrzyłam jak wspomniana panda dalej stała w tym samym miejscu... I teraz moje pytanie dlaczego tam nie ma policji??? Skoro po dobroci nie można...

  18 1 Odpowiedz
 • 24 lis 2015

  Ludzie przecież to istne Eldorado, jak zaczną wlepiać mandaty to w mig się inwestycja zwróci a i 500 na dziecko będą mieli z czego dać, po paru miechach albo latach (znając naszych kierowców analfabetów) gdzie indziej zmieni się organizację ruchu i dalej kaska szerokim strumieniem do budżetu będzie wpływała, po co nam ropa, po co złoto, wystarczy pomyśleć i wszelkie kłopoty w budżecie znikną

  3 8 Odpowiedz
  • 25 lis 2015

   Wystarczy pomyśleć jak się prowadzi samochód i wtedy żadnego mandatu się nie dostanie.
   Piszecie o dodatkowym znaku o zmianie organizacji ruchu ale co on ma wnieść jak większosć kierowców już teraz nie zwraca uwagi na znaki pionowe i poziome namalowane na jezdni. Głupota ludzka nie zna granic a najgorsze jest to, że wielu 'kierowców' jeszcze się będzie kłócić że ma racje.. Każdy chce nadrobić 400 metrów i woli przejechać prosto wbrew przepisom ruchu drogowego. Mam nadzieje, że w końcu zaczną być wlepiane tam mandaty to może jeden z drugim baranem się nauczy, żeby przestrzegać kodeksu..

   9 3 Odpowiedz
 • 24 lis 2015

  Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć. Mamy XXI wiek.
  Na świecie ekipy wiercą tunele z dwóch stron góry i ich odwierty spotykają się idealnie osiowo.
  Łazik Curiosity zostaje wystrzelony na Marsa i po przebyciu ponad 500 mln kilometrów ląduje precyzyjnie na Marsie.
  Nasi wykonawcy dróg potrafią wykonać remont skrzyżowania w Myślenicach Słoneczna-Słowackiego i na środku skrzyżowania (widać na zdjęciu głównym) umieścić studzienkę kanalizacyjną ponad 2 cm poniżej poziomu asfaltu. Czyżby w naszych czasach NIEMOŻLIWE jest ułożenie studzienki równo z powierzchnią drogi??? ;-)

  9 3 Odpowiedz
 • 24 lis 2015

  Umiejscowienie i wysokość studzienek to istna masakra w mieście.

  10 2 Odpowiedz
 • 25 lis 2015

  Podstawowe pytanie do projektantów owego skrzyżowania:

  Dostawa do Tesco lub innych sklepów Dekada, Galeria Myślenicka, - samochód ciężarowy z naczepą, nakaz skrętu w prawo, szerokość pasa do skrętu..... każdy widział..... to jak on ma normalne skręcić w prawo? naczepą po chodniku jechać? czy może "napaść na ręcznym" żeby normalnie przejechać?
  Kolejna nie przemyślana pod względem praktycznym inwestycja..... to tak jak wyjazd z Jawornika na Zakopiankę w kierunku Myślenic.... ten kawałek zieleńca po prawej stronie tak wspaniale usprawnia ruch że nic tylko stanąć na kładce i podziwiać....
  Żal.... za co ludzie biorą pieniądze..... :(

  8 2 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 25 lis 2015

  Jestem za tym, aby pod tabliczką obowiązkowy zakręt w prawo itp była dodana tabliczka nie dotyczy od 20? do 7?

  3 3 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 25 lis 2015

  A co do tego czy się tam ciężarówki wyrobią? Są przepisy które mówią jaka szerokość pasa dla danego promienia skrętu powinna być itd. Czy w tym miejscu się wyrobią czy nie - nie wiem - nie przyglądałem się temu skrzyżowaniu pod tym kątem. Natomiast pragnę podzielić się moim spostrzeżeniem co do mostku nieopodal biedronki. Kiedyś na forum było pisane, że tam ciężarówki nie są wstanie wyrobić się tak, aby nie ścinać zakrętu? Czy aby na pewno? Zauważyłem, że jak kiedyś jechałem tam małą osobówką też nie wyrobiłem się na zakręcie! Czemu? Bo szybko jechałem, albo nie starannie jechałem. Myślę że ciężarówki spokojnie by się tam koło biedronki wyrabiały, gdyby ich kierowcom chciało sie wolniej i staranniej jechać

  3 1 Odpowiedz
 • 26 lis 2015

  jechałem tamtędy wczoraj i ... wszystko jest idealnie oznaczone :) jedynie ślepy może nie zauważyć najpierw znaku nakazu skrętu w prawo a potem gigantycznego napisu BUS na asfalcie...ale jak ktoś nie widzi - to po co siada za kierownicą? zauważyłem też inną praktykę... "do skrętu na prawo jest za dużo samochodów?" to co robi nasz Kowalski? - po gazie wymija i buspasem na wprost :) także mandaty mandaty i jeszcze raz mandaty niech się sypią - może niektórych nauczy to kultury na drodze...bo szlag człowieka może trafić patrząc na takich cwaniaczków....

  13 Odpowiedz
 • 26 lis 2015

  Znak nakaz skrętu w prawo, jest postawiony za wcześnie!! Powinien być powtórzony na samym skrzyżowaniu, tuż przed nakazanym skrętem w prawo!!!

  8 Odpowiedz
 • 26 lis 2015

  Wydaje mi się, że można było zrobić ruch okrężny zaczynający się od świateł od strony Dobczyc, sięgający po ul Słoneczną i zamykający tak utworzone rondo, na drugiej stronie mostku ul. Słonecznej, a kończący się na drugich światłach zjazdu do Biedronki.
  Oczywiście sygnalizacja świetlna wtedy wylatuje.

  3 5 Odpowiedz
  • jeden język a dwoje uszu 27 lis 2015

   Gdyby nawet tą propozycję rozważać to trzeba by co najmniej dwa mosty istniejące już dłużej niż pamiętam rozwalić i wybudować , czyli z ekonomicznego punktu widzenia nieopłacalne.

   Odpowiedz
   • 27 lis 2015

    Nie trzeba. Wystarczy jak zjazd do Myślenic z Krakowa będzie kierowany od razu w prawo na przedmiotowe skrzyżowanie (Słoneczna ) A jazda na wprost jak, obecnie będzie zamknięta.
    Utworzona elipsa miała by ruch okrężny.
    Z Krakowa jadąc musiał by skręcić w Słowackiego (w prawo) następnie na most w lewo i dalej w lewo do Dobczyc.
    Ruch okrężny zaczynał by się jadąc od centrum na skrzyżowaniu Słowackiego/Słoneczna, Słowackiego/ zjazd z Zakopanego, Słowackiego/ wyjazd do Krakowa, Słowackiego w stronę centrum/Słoneczna.

    1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lis 2015

  Do dziś kierowcy jeżdżą dalej tam gdzie im nie wolno xD

  3 Odpowiedz
 • 26 lis 2015

  to jest po to zrobione zeby gmina muala z czego sciagac mandaty

  1 4 Odpowiedz
  • Jozek Tula 26 lis 2015

   A co ma gmina do mandatów ?

   Odpowiedz
  • jeden język a dwoje uszu 27 lis 2015

   Gdyby tylko o to chodziło to już dawno by ściągali mandaty i cwaniacy zostali by już dawno wyeliminowani.

   Bono -> pragnę zauważyć że śniegu póki co niewiele było i znaki poziome póki co są jeszcze widoczne!

   1 Odpowiedz
 • 26 lis 2015

  No jeszcze raz. Ten znak jest postawiony przed domem Państwa Bilików, szkoda że nie na przeciw dworca.
  Jak ktoś wjeżdża na skrzyżowanie to dopiero się zastanawia co dalej, zwłaszcza jak dziesiątki lat jeździł inaczej. Znak nakazu skrętu w prawo musi być na wysokości znaku dla busów. Wtedy nikt się nie pomyli.
  Wjeżdżasz na skrzyżowanie a tam nic o nakazie skrętu w prawo. Jak jedziesz na pamięć i nie zauważysz wcześniej nakazu skrętu w prawo, jedziesz po staremu.
  Ci którzy są uprzedzeni o zmianie organizacji ruchu nie mają z tym problemu, jeżeli przyjedzie na skrzyżowanie nieświadomy jedzie jak dawniej.

  3 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 27 lis 2015

  Przypatrz się uważnie na znaki i zastanów jeszcze raz nad tym coś napisał
  http://miasto-info.pl/images/news/content-s860/10644_o1d.jpg

  Odpowiedz
 • 28 lis 2015

  Napisałem dobrze. Rzut nie pokazuje zjazdu z Zakopanego i wyjazdu do Krakowa.
  Rondo miało by się zaczynać na przedmiotowym skrzyżowaniu a kończyć na zjeździe z z Zakopanego i wyjeździe do Krakowa.

  Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 29 lis 2015

  Widocznie popatrzyłeś z punktu widzenia kierowcy osobówki a nie ciężarówki, albo wskazany przeze mnie link nie jest zgodny ze stanem faktycznym.

  Odpowiedz
 • Anna 6 gru 2015

  Chcą łamać przepisy? Prosze bardzo, ale niech nie korkują przy tym ulicy i utrudniając życie innym...

  Odpowiedz
 • 27 kwi 2016

  Czy zwróciliście uwagę na nowe oznakowanie poziome na starej części mostu nad Bysinką /druga połowa agrafki do zawracania/ na całej jego długości jest piękna ciągła linia.
  Gdyby postawić tam patrol policji 80% kierowców skręcających ze słowackiego na ów mostek
  zainkasowało by mandat za przekraczanie linii ciągłej ponieważ z lewego skrajnego pasa nie da się wjechać na prawą stronę mostku bez najechania na ową linię.
  Po wjechaniu zaś na lewy pas mostku problematyczne staje się zjechanie w prawo w kierunku ulicy Żeromskiego. Jadąc tamtędy zawsze mam dylemat czy przejechać przez tą linie i ustawić sie na prawym pasie na moście czy wjechać na lewy pas i kombinować jak skręcić w prawo na Żeromskiego.

  Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 27 kwi 2016

  Ja mam nadzieję, że policjanci nie sa rozliczani z mandatów na akord, i że są inteligentni. A jeżeli tak jest to nie będą się tego czepiać. W sumie w życiu zapłaciłem tylko jeden mandat, a co najmniej trzy razy mi udzielili tylko pouczenia choć spokojnie mogli wlepić mandat.

  Odpowiedz

Zobacz więcej