Okolice

Węglówka: Spłonęły pustostany. Sprawą zajmuje się policja

Węglówka: Spłonęły pustostany. Sprawą zajmuje się policja

Kiedy strażacy dojechali na miejsce okazało się, ze ogniem objęte są pustostany. W tej miejscowości niejednokrotnie płonęły już domy

W czwartek 17 grudnia o godz. 15:10 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze drewnianego domu w miejscowości Węglówka (gm. Wiśniowa). Na miejsce dyżurny zadysponował zastęp JRG Myślenice oraz 3 jednostki OSP z terenu gminy. 

- W chwili przybycia pierwszej jednostki pożarem objęty był cały budynek oraz zaczynała palić się ściana i dach pobliskiej stodoły. Po wykonaniu rozpoznania okazało się, że są to pustostany – informuje Marian Rokosz, rzecznik prasowy PSP Myślenice.

Jak mówi dojazd do miejsca pożaru był utrudniony ze względu na stromą, wąską i krętą drogę. Woda do pożaru była dostarczana samochodami z potoku, gdzie zostało przygotowane przez strażaków miejsce czerpania wody. 

Po ugaszeniu pożaru, w celu dotarcia do źródła ognia strażacy rozebrali ściany budynku. Policja prowadzi śledztwo w sprawie przyczyny pożaru.

W Węglówce dochodziło już do serii podpaleń. W 2013 roku policjanci zatrzymali 20-latka, który przyznał się do serii podpaleń na terenie gminy. 

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej