Okolice

Koniec horroru w Węglówce. Policjanci złapali podpalacza

Koniec horroru w Węglówce. Policjanci złapali podpalacza

Policjanci zatrzymali 20-latka, który przyznał się do serii podpaleń na terenie gminy Wiśniowej, gdzie od maja płonęły stodoły i domki letniskowe

Od maja w gminie Wiśniowa dochodziło do serii podpaleń. Do podłożenia ognia dochodziło zwykle późnym wieczorem i nocą. Najczęściej w ogniu stawały budynki gospodarcze, drewutnie, stodoły, stajnie oraz domki letniskowe w Węglówce i Kobielniku. W sumie na tym terenie zanotowano kilkanaście pożarów.

Podpalacza szukała specjalnie powołana do tego grupa policjantów z Myślenic i Dobczyc. Zatrzymali go w niedzielę 22 września w jednej z podmyślenickich miejscowości. Dwudziestolatek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, w których – jak informuje policja nie rysuje się wyraźny motyw działania.

Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów podpaleń za co grozi mu do 10 lat. Policjanci prowadzący postępowanie sprawdzają również, czy działał sam i czy pożary do których dochodziło co jakiś czas w tym rejonie w ubiegłych latach to także jego czyny tego człowieka.

Powiązane tematy

Komentarze (72)

 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2013

  20 lat? Gówniarzowi się nudziło. Zamiast więzienia powinno go się skazać na dożywotnie prace społeczne za miskę ryżu i stać nad nim z batem i tresować. Trudno nazwać go człowiekiem skoro wyrządzał taką krzywdę innym ludziom.

  Na marginesie - to są te sytuacje, w których ubolewam że w Polsce nie ma kary śmierci i prawa islamskiego rodem z Hammurabiego.

  132 24 Odpowiedz
 • 25 wrz 2013

  kara więzienia aha czyli wypoczynek za nasze podatki niech prace społeczne mu dadzą tak jak mówi powodzianin i niech odbuduje to co zniszczył tym ludziom

  87 2 Odpowiedz
 • 25 wrz 2013

  nareszcie jakiś sukces pseudo funkcjonariuszy z myślenickiej policji - brawo.

  65 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2013

  A co nas to obchodzi?
  Rozumiem, że jak mnie ktoś okradnie to mam się zastanawiać "a może w pracy miał mobbing i był bezrobotny to musiał zabrać mi to na co ja zapracowałem?:

  Albo inaczej - jakiś zwyrodnialec zgwałci mi np. dziecko, żonę to mam się zastanawiać, czy czasem nie miał trudnego dzieciństwa i brakowało mu miłości?

  Nie kpij.

  Prawo jest od tego, aby go przestrzegać. Jeżeli ktoś nie szanuje ludzkiego życia, majątku i prawa własności wg. mnie nie jest człowiekiem a zwierzęciem, na które winno się urządzić pokazowe polowanie, aby inne "troglodyty i patologie" wiedziały, że kara będzie.
  Niestety Tobie podobni "miłosierni lewacy" dadzą sobie nakupcieć i najszczać na łeb, a jak ktoś będzie im pluł w twarz to powiedzą "DOBRZE ROBISZ ZDZISEK WIĘCEJ WIĘCEJ HARDER MAN BE BRAVE!!!!".

  BTW: Jak się wypowiadasz to kup sobie słownik ortograficznych, bo napisanie "pomorze" zamiast "pomoŻe" to jest karygodny błąd, godny jakiejś ameby lub innego paciorkowca.

  39 3 Odpowiedz
 • 25 wrz 2013

  Ci pseudo funkcjonariusze codziennie mają wiele mniejszych czy większych sukcesów dzięki czemu Tobie żyje się bezpiecznie. Trochę szacunku dla służb mundurowych.

  67 63 Odpowiedz

Zobacz więcej