Okolice

Koniec horroru w Węglówce. Policjanci złapali podpalacza

Koniec horroru w Węglówce. Policjanci złapali podpalacza

Policjanci zatrzymali 20-latka, który przyznał się do serii podpaleń na terenie gminy Wiśniowej, gdzie od maja płonęły stodoły i domki letniskowe

Od maja w gminie Wiśniowa dochodziło do serii podpaleń. Do podłożenia ognia dochodziło zwykle późnym wieczorem i nocą. Najczęściej w ogniu stawały budynki gospodarcze, drewutnie, stodoły, stajnie oraz domki letniskowe w Węglówce i Kobielniku. W sumie na tym terenie zanotowano kilkanaście pożarów.

Podpalacza szukała specjalnie powołana do tego grupa policjantów z Myślenic i Dobczyc. Zatrzymali go w niedzielę 22 września w jednej z podmyślenickich miejscowości. Dwudziestolatek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, w których – jak informuje policja nie rysuje się wyraźny motyw działania.

Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów podpaleń za co grozi mu do 10 lat. Policjanci prowadzący postępowanie sprawdzają również, czy działał sam i czy pożary do których dochodziło co jakiś czas w tym rejonie w ubiegłych latach to także jego czyny tego człowieka.

Powiązane tematy

Komentarze (72)

 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2013

  20 lat? Gówniarzowi się nudziło. Zamiast więzienia powinno go się skazać na dożywotnie prace społeczne za miskę ryżu i stać nad nim z batem i tresować. Trudno nazwać go człowiekiem skoro wyrządzał taką krzywdę innym ludziom.

  Na marginesie - to są te sytuacje, w których ubolewam że w Polsce nie ma kary śmierci i prawa islamskiego rodem z Hammurabiego.

  132 24 Odpowiedz
 • 25 wrz 2013

  kara więzienia aha czyli wypoczynek za nasze podatki niech prace społeczne mu dadzą tak jak mówi powodzianin i niech odbuduje to co zniszczył tym ludziom

  87 2 Odpowiedz
 • 25 wrz 2013

  nareszcie jakiś sukces pseudo funkcjonariuszy z myślenickiej policji - brawo.

  65 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2013

  A co nas to obchodzi?
  Rozumiem, że jak mnie ktoś okradnie to mam się zastanawiać "a może w pracy miał mobbing i był bezrobotny to musiał zabrać mi to na co ja zapracowałem?:

  Albo inaczej - jakiś zwyrodnialec zgwałci mi np. dziecko, żonę to mam się zastanawiać, czy czasem nie miał trudnego dzieciństwa i brakowało mu miłości?

  Nie kpij.

  Prawo jest od tego, aby go przestrzegać. Jeżeli ktoś nie szanuje ludzkiego życia, majątku i prawa własności wg. mnie nie jest człowiekiem a zwierzęciem, na które winno się urządzić pokazowe polowanie, aby inne "troglodyty i patologie" wiedziały, że kara będzie.
  Niestety Tobie podobni "miłosierni lewacy" dadzą sobie nakupcieć i najszczać na łeb, a jak ktoś będzie im pluł w twarz to powiedzą "DOBRZE ROBISZ ZDZISEK WIĘCEJ WIĘCEJ HARDER MAN BE BRAVE!!!!".

  BTW: Jak się wypowiadasz to kup sobie słownik ortograficznych, bo napisanie "pomorze" zamiast "pomoŻe" to jest karygodny błąd, godny jakiejś ameby lub innego paciorkowca.

  39 3 Odpowiedz
 • 25 wrz 2013

  Ci pseudo funkcjonariusze codziennie mają wiele mniejszych czy większych sukcesów dzięki czemu Tobie żyje się bezpiecznie. Trochę szacunku dla służb mundurowych.

  67 63 Odpowiedz

Zobacz więcej

Tunel pod Luboniem Małym zamknięty
Drogi 0

Tunel pod Luboniem Małym zamknięty

We wtorek 12 grudnia na cztery godziny zostanie zamknięty tunel pod Luboniem Małym na Zakopiance. Przez ten czas służby przeprowadzą ćwiczenia ratownicze  ...

Ekomaniacy w gminie Sułkowice
Sułkowice 0

Ekomaniacy w gminie Sułkowice

W 2023 roku na terenie Gminy Sułkowice realizowany był projekt pn. „Ekomaniacy w Gminie Sułkowice”, dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środo...