Sport

Pierwszy myśleniczanin na mecie Rajdu Monte Carlo [WIDEO]

Pierwszy myśleniczanin na mecie Rajdu Monte Carlo [WIDEO]

Pilot rajdowy Jakub Wróbel jako pierwszy mieszkaniec Myślenic wziął udział w rajdzie Monte Carlo

 

Udział polskiej załogi z numerem 109 - Sławomir Ogryzek / Jakub Wróbel w najstarszym rajdzie świata okazał się być udanym debiutem w imprezie należącej do cyklu WRC. Polski team w barwach OgryzekRallySport podczas Rajdu Monte Carlo rywalizował na 16 odcinkach specjalnych o łącznej długości ponad 377 kilometrów. 

Trasę rajdu, która wiodła przez malownicze okolice m.in Monako, Lazurowego Wybrzeża czy Gap leżącego u podnóża Alp, polska załoga pokonała w Peugeocie 208 R2 równym tempem. To pozwoliło po 13 ukończonych próbach na uplasowanie się w najlepszej 60 duetów kwalifikujących się do udziału w ostatnim dniu zawodów i dało możliwość sprawdzenia się na serpentynach legendarnej i arcytrudnej drogi na przełęczy Col de Turini.

Po 4 dniach wytrwałej rywalizacji Sławomir Ogryzek i Jakub Wróbel przejechali linię mety z 10. wynikiem w klasie RC4 oraz 48. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Podczas rajdu załoga zużyła 350 litrów paliwa, zapisała 310 stron opisu rajdowego (co jest odpowiednikiem 5 rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski), zrobiła 3000 kilometrów podczas zapoznania z trasą rajdu, szpiedzy przejechali ponad 2500 kilometrów, aby sprawdzić opis i nanieść zmiany wynikające ze zmiennych warunków atmosferycznych. Dodatkowo, były dwie strefy serwisowe oddalone od siebie o ponad 300 kilometrów między którymi załoga musiała się przemieszczać podczas 4 dni trwania rajdu. 

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • Brak zdjęcia
  26 sty 2016

  ehh, polska język trudna język

  8 6 Odpowiedz
 • 26 sty 2016

  To by z tego wynikało że są lepsi od Kuliga bo On w ogóle do mety nie dojechał.Brawo ,Brawo oby tak dalej.

  5 12 Odpowiedz
  • 26 sty 2016

   Żeby być lepszym od Kuliga to trzeba więcej pokazać. Śp. Janusz Kulig był 3 krotnym mistrzem Polski i wicemistrzem Europy w 2002r. Także trochę powagi i pokory..

   15 4 Odpowiedz
   • 27 sty 2016

    Przepraszam miałam na myśli oczywiście Kubicę. Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę

    7 1 Odpowiedz

Zobacz więcej