Biegi

Myślenice. Prawie 200 zawodników rywalizowało w „Biegu z Dalinem vol.2”

Prawie 200 biegaczy wzięło udział w drugiej edycji zawodów „Biegaj z Dalinem”. Najszybciej dystans 5 km pokonał Patryk Marmon, któremu zajęło to 15 min. i 52 sec. , z kolej na trasie liczącej 10 km pierwszy na mecie zameldował się Jan Wydra z czasem 33 min. i 24 sec.

„Biegaj z Dalinem” to impreza organizowana przez Klubu Sportowy Dalin Myślenice. Jej druga edycja odbyła się w ostatnią wakacyjną niedzielę, a zawodnicy rywalizowali na trasie o długości 5 i 10 km.

Start i meta zlokalizowane zostały na stadionie Dalinu, a trasa prowadziła przez Zarabie ul. Parkową w stronę „Małpiego Gaju” i ul. Zdrojową w stronę Osieczan.

W biegu na 5 km. najszybszy był Patryk Marmon z AZS AWF Kraków Masters, który pokonał dystans w 15 min. i 52 sec. Tuż za nim na metę wbiegł Henryk Warzecha z KZ AZS AWF Kraków z czasem 15:54, a trzecie miejsce zajął Mateusz Roman (17:11).

Wśród kobiet ten dystans najszybciej pokonała Angelika Kaczmarek z Krakowa (19:46), druga była Anna Błażowska z Witanowic (21:30), a trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Oświęcimska z Wilkowic (21:49).

Najlepszy wśród mężczyzn reprezentujących powiat myślenicki był Damian Dzidek z Sułkowic, który z czasem 19:28 zajął 8 miejsce (kat. open), z kolei najszybszą mieszkanką powiatu z czasem 24:07 została Kinga Wojtyca reprezentująca Rozbiegane Dobczyce (45 m. Open).

Na dystansie 10 km w kat. open pierwsze miejsce zajął Jan Wydra (MOK Mszana Dolna) z czasem 33:24, który na mecie pojawił się przed Michałem Kaczmarkiem (Centrum Zdrowia Biegacza Kraków) z czasem 34:05 i Piotrem Kitą (MOK Mszana Dolna), który trasę pokonał w 34:42.

Wśród kobiet pierwsza na mecie zjawiła się Anna Pawlik (Lacho Team / Kraków) z czasem 41:01 przed Elżbietą Brzeską (Lacho Team / Kraków) 43:24 i Natalią Solarz (Kraków) 44:29.

Najszybszy reprezentant powiatu myślenickiego na dystansie 10 km to Adrian Król (Sieprawska 5) z Sieprawia, który trasę pokonał w 36:24 (6 m. kat. open), z kolei najszybszą kobietą została Joanna Dziadek ze Stróży z czasem 48:49 (38 m. kat. open).