Okolice

Makabra w Stróży. Razem z kolegą skatował żonę

W Prokuraturze Rejonowej w Myślenicach prowadzone jest postępowanie przeciwko Pawłowi W. i Mariuszowi K. podejrzanych o to, że usiłowali zabić żonę jednego z nich

Noc z piątku na sobotę była makabryczna. Najpierw 43-latek razem ze swoim kolegą - Mariuszem K. (29 lat), podczas awantury w Krakowie próbowali ugodzić nożem brata kobiety. Po tym gdy uciekł, zdążył powiadomić siostrę o zajściu. Ta zadzwoniła na policję.

Kiedy napastnicy pojawili się w jej domu w Stróży, były tam również dzieci w wieku 9 miesięcy i 2 lat.

- Wyrywali jej włosy, bili, kopali po głowie, twarzy, nogach, brzuchu, cięli nożem. Zmasakrowali ją... leży na intensywnej terapii, sparaliżowana. Ma uszkodzony kręgosłup, jest w bardzo ciężkim stanie – na łamach Gazety Krakowskiej relacjonuje brat poszkodowanej.

W międzyczasie na miejscu pojawili się policjanci. Jeden z napastników próbował zaatakować nożem interweniującego funkcjonariusza. Powstrzymał go widok przeładowanego pistoletu.

W niedzielę sąd zdecydował, że mężczyźni trafią na trzy miesiące do aresztu. Usłyszeli też zarzuty. Podejrzani są o próbę zabójstwa poprzez bicie kobiety pięściami po całym ciele, kopanie po głowie, twarzy, nogach i innych częściach ciała, zadawanie ciosów nożem powodując u niej obrażenia głowy, kręgosłupa i inne obrażenia, które spowodowały chorobę realnie zagrażającą życiu – informuje Prokuratura Rejonowa. Mężczyźni odpowiedzą też za napaść na brata pokrzywdzonej kobiety.

Pawłowi W. i Mariuszowi K. może grozić nawet dożywocie. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i odmówili złożenia wyjaśnień.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 15 mar 2016

  POWINNO SIE ELIMINOWAĆ TAKICH ZWYRODNIALCÓW W TRYBIE PRIORYRETOWYM!!!

  215 6 Odpowiedz
 • OKOKI 15 mar 2016

  Znając jakie jest prawo w Euro-kołchodzie to dostaną być może 3 lata. A powinni ich tak dojechać żeby jeden z drugim zapomniał jak się nazywa.To chwasty.

  151 7 Odpowiedz
 • 15 mar 2016

  dlaczego usuneliście z forum wątek chciałam jednego linka znaleźć ;/

  46 7 Odpowiedz
 • 15 mar 2016

  bo był niewygodny proste a tak naprawde podsunelam na forum linka tvn24 ha, zauważcie ze jako jedyni nie wspominają iż to znnay optyk no coz nie zmienia to faktu ze to okropna tragedia i zal mi dzieci i kobiety ktora do konca zycia ma traume...a on cale zycie bedzie ojcem jej dzieci...

  44 4 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 15 mar 2016

  Wśród zarzutów im stawianych w artykule nie ma wymienionego przestępstwa prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Pominięto ten w sumie mało istotny szczegół całej sprawy, czy też była jeszcze jakaś osoba która ich przywiozła?

  46 4 Odpowiedz
 • 15 mar 2016

  Kilka miesięcy temu był wątek na forum o biznesmenie z myślenic który pobił chłopaka , podczas ataku był w takiej furii że nic do niego nie docierało. CiEKAWE JAKI WYROK ZA TO DOSTAŁ ?- niesamowita agresja wśród "biznesmenów" żyją w przekonaniu, że kto bogatemu zabroni. Dziwię się tylko ludziom którzy stoją na straży prawa że ulegają argumentom i godzą się na zamiatanie sprawy pod dywan. Chylę czoła tym którzy mają odwagę powiedzieć "nie" . Szacunek dla mediów , które mają odwagę nagłaśniać takie sprawy tym samym nas ostrzegając możemy później wybrać czy nabijać takim portfele....

  58 4 Odpowiedz
 • 15 mar 2016

  Kara śmierci powinna zostać w Polsce przywrócona.

  79 5 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 15 mar 2016
  KKK 2267 napisał/a:

  Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.
  Jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczą do obrony i zachowania bezpieczeństwa osób przed napastnikiem, władza powinna ograniczyć się do tych środków, ponieważ są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.
  Istotnie dzisiaj, biorąc pod uwagę możliwości, jakimi dysponuje państwo, aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy "są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale".

  W dużej mierze bazując na powyższym uważam, że powinna być w przypadku recydywistów możliwość osądzania kary śmierci, ale nie powinny być one wykonywane dopóki jest możliwe izolowanie niebezpiecznej osoby od otoczenia. W przypadku wojny taka możliwość może przestać istnieć.

  12 8 Odpowiedz
 • mirek@ 16 mar 2016

  usuneli watek na forum z masa linkow bo napisali tekst chyba proste. nie piszą to źle, piszą to tez źle. niedawno byl watek o chlopaku ktory napadal na starsze panie to dyskutowaliscie o tym czy to jeszcze chlopec czy juz moze nie - ludzie ogarnijcie sie :)

  a co do sprawców liczę na najwyższy wymiar kary!!!

  29 15 Odpowiedz
  • 16 mar 2016

   Ładnie mieszasz różne sprawy w jednym poście, co ma jedno z drugim?
   Był temat z postami, z linkami, który po prostu wylądował w koszu, skoro piszesz, że został usunięty bo powstał ten artykuł, to jaki był problem przenieść posty z forum tutaj?
   Bardzo dobrze, że powstał ten artykuł, ale źle, że lekceważy się użytkowników usuwając bezpodstawnie ich posty, zamiast po prostu je przenieść tutaj.

   18 4 Odpowiedz
  • 16 mar 2016

   To źle, że ludzie dyskutują o tym czy 16-latka powinno się traktować jeszcze jako dziecko czy już jako dorosłego? A to, że komentarzem znikają to inna sprawa. Dzieje się tak o dłuższego czasu, mimo tego, że są merytoryczne i nie ma się do czego w nich przyczepić. Tak było np. w przypadku komentarzy w poście o cenach wody.

   22 3 Odpowiedz
 • ania 16 mar 2016

  Myślę, że wstępną karą za takie okrucieństwo powinien być bojkot przychodni i sklepów tego pana.
  Pokażmy, że nie godzimy się na to by tacy zwyrodnialcy funkcjonowali w naszym społeczeństwie.
  Resztą niech zajmie się prokurator.

  103 7 Odpowiedz
 • 16 mar 2016

  Jak to jest że o lokalnych sprawach dowiadujemy się wcześniej z Dziennika Polskiego czy mediów ogólnopolskich a nie lokalnych????Sprawa wydaje się prosta-nie a u nas lokalnych niezależnych mediów,mamy wprawdzie Telewizję Przemysłową ,Gazetę Zakładową czy zakładowy portal internetowy ale to nie to samo co lokalne media.

  25 3 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 16 mar 2016

   co wspolnego ma niezaleznosc z szybkoscia przekazywania informacji?

   9 12 Odpowiedz
   • 16 mar 2016

    Może to, że najpierw trzeba kogoś zapytać czy "można o czymś napisać" ;) Czasem odpowiedź nie jest błyskawiczna ;)

    14 6 Odpowiedz
    • Bartek Bartkowski 16 mar 2016

     trzeba byc dalece naiwnym zeby myslec ze ten ktos kogo sugerujesz czyta teksty o pobiciach, wypadkach, wynikach sportowych i inne :) wszedzie wietrzysz jakis spisek... co jak co ale nigdy nie odnioslem wrazenia zeby ta strona byla sponsorowana przez umig a tymbardziej cenzurowana a jestem tu obecny od lat. odkad forum przenioslo sie z myslenice.pl wlasnie w to miejsce

     7 10 Odpowiedz
   • 16 mar 2016

    Bardzo dużo.
    Jest news ale czekamy na wytyczne czy puszczamy czy nie.
    Niezależne media puszczają bez czekania na wytyczne i tyle.
    Nie chcę przytaczać linków do wiadomości lokalnych o których pisały media a MI dopiero po kilku dniach.Jak trzeba to znajdę???Czego się boicie?Prawdy?

    18 3 Odpowiedz
 • 16 mar 2016

  Ja się najpierw dowiedziałem z fb myslenice-itv. Więc tak źle z lokalnymi mediami nie jest...

  10 3 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 16 mar 2016

  a ja sie najpierw dowiedzialem od ludzi na miescie. dzisiaj przeczytalem tu na stronie. najwazniejsze jest co zrobil ten zwyrodnialec a nie kto i kiedy napisal... nie dajmy sie zwariowac - tu chodzi o czyn jakiego dopuscili sie ci ludzie. czyn dodajmy KARYGODNY!

  22 2 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 16 mar 2016

  "...jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem."
  Pamiętajmy że tylko Bóg jest sędzią sprawiedliwym. Wielokrotnie w historii były przypadki, że kogoś skazywali na karę śmierci. Wszyscy byli pewni że dana osoba jest zwyrodnialcem, a kilkadziesiąt lat po jego śmierci okazywało się że był niewinni. Wątpię, aby Ci o którym jest artykuł byli niewinni, ale Bogiem nie jestem, wszystkiego nie wiem i pewności na 100% nie mogę mieć.

  W tym przypadku sąd nie ma w pierwszej kolejności szukać sprawiedliwości (bo jej w sądach nie znajdziemy), ani tym bardziej zemsty. Sąd ma dążyć po pierwsze do tego, aby minimalizować takie przypadki w przyszłości. Dlatego oprawców trzeba odizolować od społeczeństwa. Może na pewien czas, aby dać przykład innym, a może i dożywotnio, gdy trudno o nadzieję do ich poprawy. Dlatego dużo ważniejsza w prawie jest nieuchronność kary niż jej wysokość. Dużo bardziej przemawia do mnie to, że pięć razy na bocznych drogach dmuchałem w ciągu roku, niż to że koledze odebrali prawo jazdy za jazdę przy 0,47 promila. Po drugie sąd powinien zadbać o jakieś sensowne zadośćuczynienie ofiary, tym bardziej że sprawca na biednego nie wygląda. No i jeszcze pomyśleć o dobru dzieci. I obawiam się że to może być dla sądu najtrudniejsze - jak zadbać o dobro dzieci, bo co nie wymyśli to będzie źle.

  12 2 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 16 mar 2016

  Jeszcze mnie mocno zastanawia sprawa alkoholu. Jak bardzo byli pijani? Zbytnio pewnie nie, bo by nie byli w stanie tego zrobić. Ile mieli promili? I czy na trzeźwo też byli w stanie coś tak okrutnego zrobić.

  19 5 Odpowiedz
  • Jagienka Mur. 16 mar 2016

   Wypili dla kurażu /spolszczyłam pisownię/, ale dzisiaj na szczęście nie można się zasłaniać tym, że towarzyszył temu alkohol.
   Rok miłosierdzia... a ten człowiek prawie zabił matkę swoich dzieci.

   21 1 Odpowiedz
 • 16 mar 2016

  nic nie dzieje się bez przyczyny powód był ale nie do takiego czynu !!!

  7 45 Odpowiedz
  • 16 mar 2016

   a według Ciebie to na jaki czyn zasłużyła???? :/

   31 2 Odpowiedz
  • jeden język a dwoje uszu 18 mar 2016

   Jeżeli przed ślubem było ok, a po ślubie dzieje się niedobrze to zazwyczaj w jakiejś części wina leży po obu stronach. Często pewnie po jednej stronie pięć razy większa niż po drugiej, ale jednak po obu stronach. Najwyraźniej to widać chyba w przypadku alkoholizmu. Jeżeli przed ślubem facet prawie nic nie pił, a po stał się alkoholikiem, to najczęściej albo przed ślubem patrzyli przez różowe okulary, albo po ślubie żona nieświadomie "zachęciła" męża do nałogu.
   Oczywiście w powyższych słowach nie miałem zamiaru usprawiedliwiać katowania kogokolwiek.

   4 43 Odpowiedz
 • 17 mar 2016

  musiało dojść do tragedii by bogaty zwyrodnialec poszedł siedzieć, jeszcze jak pójdzie siedzieć? kasa robi swoje:( dobrze dziewczyna w telewizji powiedziała, że jak jest znany w środowisku lekarskim to kto jej uwierzy, że się znęca nad nią?-nikt, masakra co za czasy

  43 1 Odpowiedz
 • 17 mar 2016

  a ona udziela wywiadów w ciężkim stanie

  11 44 Odpowiedz
  • 18 mar 2016

   Nie dziwię się, że udziela. Może po prostu obawiała się, że sprawa zostanie zamieciona pod przysłowiowy dywan. Natomiast jeśli została nagłośniona na całą Polskę, nie będzie już to takie łatwe.

   36 3 Odpowiedz
 • 17 mar 2016

  nie on jeden ma taką życiową sytuacje i ma na tyle rozumu że nie popełnia rękoczynów. Normalny mąż nie włóczy się z podejrzanymi typami po klubach krakowskich. Jeśli w każdym przypadku mąż miałby przyzwolenie na zabicie czy okaleczenie żony to nie potrzeba nam emigrantów. Którzy w swojej kulturze mają "pozwolenie" na wylewanie kwasu na kobiety. Za takie zachowanie powinien być najwyższy wymiar kary aby innym kulturowo nie otwierać "drzwiczek" na bezkarną przemoc.
  Jeżeli miałby normalnie pod sufitem zostawia żonę i dzieci i urządza sobie życie na nowo a nie szuka zemsty. Nie jeden normalny facet byłby szczęśliwy, że żona daje mu wolną rękę i pozwala odejść. wtedy i dzieci jeśli byłby dobrym ojcem same by do niego lgnęły. Jeśli chodzi o kwestię majątku to przecież dzieci są jego i nic mu nie przepada bo to one i tak się stają dziedzicami.

  29 3 Odpowiedz
 • sobota 17 mar 2016

  Jak wiadomo w wielu domach ma miejsce przemoc fizyczna... Ofiara zgłasza, sprawa gdzieś tam trafia, niebieska karta itp oczekiwanie na rozprawę... Trwa to jakiś czas a w tym czasie trzeba żyć z takim oprawca w jednym domu. W tym przypadku gość się wyprowadził no ale i tak dopuścił się tego okropnego czynu. A ile jest rodzin gdzie po pierwszym pobiciu i daj Boże zgłoszeniu tego na policję trzeba kłaść się spać pod jednym dachem z osobą która w każdej chwili może pobić jescze raz , zemścić się, zabić...

  34 1 Odpowiedz
 • 18 mar 2016

  Na pohybel s*****y$ynom

  16 3 Odpowiedz
 • 18 mar 2016

  Buchaj mści się na własnej żonie , a w/g obliczeń pierwsze dziecko miało zaledwie 6 mies. jak zaszła w ciąże z drugim dzieckiem tak ją uwielbiał

  16 4 Odpowiedz
  • 19 mar 2016

   jakich obliczeń? jedno dziecko ma 9 lat drugie 2 to róznica 7 lat a nie 6 miesiecy....

   czyn jak najbardziej makabryczny......,a to była jego pierwsza żona czy trzecia?

   10 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 19 mar 2016

  Żyjemy w ciągłym pośpiechu i czytamy, słuchamy na czas, byle jak najszybciej...
  I w tym artykule i w Dzienniku Polskim jest napisane o 9 miesięcznym dziecku

  4 1 Odpowiedz
 • 19 mar 2016

  a przepraszam,faktycznie

  3 1 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 19 mar 2016

  Na początku zaznaczę że poniższych słów w tym poście nie należy traktować jako jakiejś sugestii do małżeństwa które jest tematem tegoż artykułu.

  spodziewałem się wielu minusów, ale nie aż tylu. oceną rzeczywistości jednak nie zmienicie. A faktem jest, że jeżeli przed ślubem facet nie nadużywał alkoholu i nie było to jedynie kamuflowanie się przed żoną, a po ślubie stał sie alkoholikiem to zazwyczaj żona w jakiś sposób (często nieświadomy) do tego się przyczyniła. Czasem wystarczy tylko aby mąż słyszał od zony codziennie jak to wszystko źle nie tak robi. A przy tym jeszcze sama nie grzeszy pracowitością, a o wygląd stu kroć bardziej dba idąc do pracy lub lekarza, niż do łóżka. Co wówczas wielu (może nawet większość) z nas facetów zacznie robić? hmm? Jak myślicie? Sądzę, że albo zacznie kręcić z miłymi i ładnymi koleżankami w pracy albo z kumplami u Barana.

  Dwa małżeństwa u moich znajomych przychodzą mi tutaj do głowy. Jedno niewiele starsze ode mnie drugie dużo bardziej starsze. Mimo tylu przeżytych lat nie znają się. Nie rozumieją się nawzajem. Każdy myśli czuje po swojemu i myśli że ten drugi tak samo ma. Tymczasem facet i kobieta to stworzenia z różnych planet. Jeden z Marsa a drugi z Wenus. I także dotyczy to seksu. Szczególnie w jednym z tych małżeństw na podstawie ich własnych słów jestem prawie pewny, ze współżyjąc każdy z nich myślał głównie o sobie i przez to mieli z tym problem - który owocował frustracjami także poza sypialnią. W drugim małżeństwie przypuszczam że mogło być podobnie.

  5 39 Odpowiedz
 • 31 mar 2016

  Ja zaś czekam kiedy w końcu zmieni się prawo a sądy zaczną wyznaczać kary współmierne do czynów, kiedy wreszcie państwo przestanie utrzymywać tych zwyrodnialców naszym kosztem, kiedy wreszcie ludzie przestaną kierować się humanitaryzmem w stosunku do wszelkiej maści bandytów.
  Z niedowierzaniem czytam wiadomości o facecie który zabił 77 osób \Anders Breivik\ za co dostał 21 lat, co w przeliczeniu daje niecałe 4 miesiące odsiadki za jednego człowieka, który to wytoczył Norwegi proces o nieludzkie traktowanie w więzieniu, tylko dlatego że ograniczają mu kontakt ze światem zewnętrznym.
  Chyba najwyższy czas zastanowić się czy aby nie przesadziliśmy w tym humanitaryzmie czy nie przesadzamy z obawą że ktoś nazwie nas rasistą.
  Chyba najwyższy czas zastanowić się czy kanalia która maltretuje 11 miesięczne dziecko przypalając go zapalniczką czy papierosem zasługuje na humanitaryzm.

  6 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dachowanie na Zakopiance zakończyło się w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala
Jawornik 3

Dachowanie na Zakopiance zakończyło się w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

Po dachowaniu samochód osobowy zatrzymał się w przydrożnym rowie. Jego pasażerowie wyszli o własnych siłach, ale jedna osoba została przewieziona do szpitala Do wypadku doszło przed godz. 11 na drodze krajowej nr 7 w Jaworniku. Kiedy strażacy zjawili się na miejscu, samochód leżał w rowie, a jedna osoba była ranna. Trzy osoby podróżujące pojazdem...

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice
Okolice 0

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice

W nocy nad powiatem myślenickim przeszła burza z gradem, a miejscami wiatr osiągał 100 km/h. W Niezdowie piorun spowodował pożar domu, a w Myślenicach woda zalała piwnice Wczoraj ostrzegaliśmy o burzy z gradem jaka miała przejść przez powiat myślenicki. Na terenie powiatu myślenickiego straż pożarna interweniowała w związku ze złymi warunkami atmo...

Stałe rejsy po zbiorniku dobczyckim? Tak, ale tylko edukacyjne. Na razie...
Dobczyce 1

Stałe rejsy po zbiorniku dobczyckim? Tak, ale tylko edukacyjne. Na razie...

Trwające około godziny regularne rejsy edukacyjne po zbiorniku dobczyckim będą odbywały się co weekend. To wspólne przedsięwzięcie Wodociągów Miasta Krakowa i Wód Polskich i Dobczyc. Czy to realny krok do wpuszczenia białej floty na zalew? Odpowiedzi na to pytanie, mieszkańcy regionu oczekują od lat. I choć temat otwarcia zalewu wraca regularnie p...