Stróża

Trzy lata temu z kolegą skatował swoją żonę. Teraz usłyszeli wyrok

Trzy lata temu z kolegą skatował swoją żonę. Teraz usłyszeli wyrok

Krakowski Sąd apelacyjny skazał Pawła W. na 11,5 roku więzienia, a jego koledze podniósł wyrok do 9,5 roku za pobicie żony tego pierwszego, do którego doszło w 2016 roku

Pobicie w Stróży, które miało miejsce w marcu 2016 roku odbiło się echem nie tylko w powiecie myślenickim, ale w ogólnopolskich mediach. Paweł W. oraz jego kolega Mariusz K. zostali oskarżeni o brutalne pobicie żony tego pierwszego.

Jak ustaliła prokuratura; mężczyźni wcześniej grozili bratu poszkodowanej. Zanim dojechali do domu w którym przebywała, zdążyła odebrać wiadomość od brata i powiadomiła policję.

Jak wówczas informowała Prokuratura Rejonowa w Myślenicach , która wszczęła śledztwo w tej sprawie; "mężczyźni usiłowali wspólnie pozbawić życia pokrzywdzoną poprzez bicie jej pięściami po całym ciele, kopanie po głowie, twarzy, nogach i innych częściach ciała, zadawanie ciosów nożem powodując u niej obrażenia głowy, kręgosłupa i inne obrażenia, które spowodowały chorobę realnie zagrażającą życiu, lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na interwencję policji”.

Kiedy policjanci pojawili się na miejscu, jeden z napastników próbował zaatakować nożem interweniującego funkcjonariusza. Powstrzymał go widok przeładowanego pistoletu.

W poniedziałek 27 stycznia Krakowski Sąd Apelacyjny wydał wyrok w którym skazuje Pawła W. na 11,5 roku więzienia, a jego kolegę na 9,5 roku. Mężczyzn obowiązywać będzie pięcioletni zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów i kontrolowany będzie w systemie dozoru elektronicznego. Dodatkowo pokrzywdzona kobieta ma otrzymać 300 tys. zł zadośćuczynienia za poniesioną krzywdę. Wyrok jest prawomocny.

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • 30 sty 2020

  Koniec sprawy? Wyrok prawomocny? O ile teraz można o to zapytać?

  17 Odpowiedz
 • 30 sty 2020

  Rażąco niskie wyroki za takie bestialstwo !

  42 1 Odpowiedz
 • 30 sty 2020

  "Pobicie w Stróży, które miało miejsce w marcu 2016 roku odbiło się echem nie tylko w powiecie myślenickim, ale w ogólnopolskich mediach."

  Oto właśnie działający w Polsce wymiar sprawiedliwości tak broniony przez opozycję.
  3 lata... w normalnym świecie nie do pomyślenia!

  33 9 Odpowiedz
 • 3 lut 2020

  całkowicie potępiam zachowanie tych panów ale pamietamy słowa franza maurera o swojej żonie

  3 10 Odpowiedz
 • Arthur Renegat 3 lut 2020

  Zygmunt zastanów się co piszesz

  10 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Stróża. Ktoś wyrwał ławki przy szkole
Stróża 0

Stróża. Ktoś wyrwał ławki przy szkole

„Taki przykry, smutny dla nas obrazek czekał na nas dziś rano...” – takiej treści wpis pojawił się w czwartek 15 czerwca w mediach społecznościowych Szkoły Po...

Tunel pod Luboniem Małym zamknięty
Drogi 0

Tunel pod Luboniem Małym zamknięty

We wtorek 12 grudnia na cztery godziny zostanie zamknięty tunel pod Luboniem Małym na Zakopiance. Przez ten czas służby przeprowadzą ćwiczenia ratownicze  ...