Kultura

Dobczyce: Kontrkultura i Sweet SIlence w Zbóju

Dobczyce: Kontrkultura i Sweet SIlence w Zbóju
W ostatnią sobotę maja w pubie Zbój na wzgórzu zamkowym, po sporej przerwie spowodowanej ilością koncertów, próbami i życiem prywatnym, zagrała dobrze znana w Dobczycach "Kontrkultura"

fot. Mariusz Drzyzga
Dali godzinny koncert z wieloma kawałkami, które wszyscy dobrze znają z ich repertuaru. Mimo iż koncert był bardzo dobry, nie obyło się jednak bez strat - przester gitarzysty Bartka miał małą kąpiel chmielową i niewiadomo, jakie będą jego dalsze losy...
Był to zarazem ostatni, jak na razie występ pałkarza Kontrkultury - "Miśka", który emigruje do królowej angielskiej przekonywać ją zapewne, żeby Kontrkultura zagrała na jej następnych urodzinach.

- Mam już w głowie cały materiał na następną płytę. Będzie trochę w innym stylu niż do tej pory przyzwyczailiśmy ludzi, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Muzyka musi ewoluować, nie może stać miejscu – powiedział nam Bartek Regułki, wokalista zespołu.

Drugim zespołem jaki pojawił się na zbójeckiej scenie było "Sweet Silence", prosto z Limanowej. Ta ekipa bynajmniej nie gra folkloru, lecz ciężką odmianę rocka, zwaną heavy metalem. Kapelka pojawiła się w Dobczycach dzięki chłopkaom z Kontrkultury, którzy grali juz z nimi koncerty w Limanowej.

Zbój się zmienia

Po pierwsze – więcej miejsca, zarówno na scenie jak i pod nią, dobre planowanie to podstawa sukcesu, jak przystało na najlepsza knajpę na południe od bieguna północnego - zmieniło się również nagłośnienie na bardziej profesjonalne: są mikrofony na bębny i dobry wokal, przez co dużo wyraźniej słychać, co chcą powiedzieć wykonawcy.

To w środku, na zewnątrz natomiast pojawiło się dobre palenisko, gdzie całą noc można się grzać… lub do czasu kiedy nie skończy się drewno. Od początku czerwca karczma czynna będzie przez całe weekendy, od piątku do niedzieli.

Portal miasto-info.pl, jako patron medialny pubu doczekał się swojej galerii. Fotorok 2008 z perspektywy Zbója, uwieczniony przez Mariusza Drzyzgę można prześledzić delektując się piwem. Liczymy na Waszą współpracę podczas kolejnych imprez – miejcie się na bacznośći i pozujcie do zdjęć!

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej

Muzeum Niepodległości otwarte nocą
Kultura 0

Muzeum Niepodległości otwarte nocą

Noc Muzeów to okres w którym placówki otwarte są do późnych godzin nocnych. Co w tym roku mieszkańcom zaoferowało Muzuem Niepodległości?   Obchody Nocy Muze...