Okolice

Dobczyce: Nowa karetka była potrzebna. Miesięcznie wyjeżdża do 140 wezwań

Dobczyce: Nowa karetka była potrzebna. Miesięcznie wyjeżdża do 140 wezwań
fot. UGiM Dobczyce/M.Gaweł

Nowy ambulans jaki trafił do zespołu ratowniczego w Dobczycach będzie obsługiwał mieszkańców Dobczyc, Raciechowic, Wiśniowej i Sieprawia. W tym rejonie co miesiąc karetka wyjeżdża od 120 do 140 razy

Karetkę ufundowało starostwo powiatowe wraz z miastem i gminą Myślenice. Burmistrz Dobczyc Paweł Machnicki podziękował za wsparcie i podkreślił, że było to miastu bardzo potrzebne.

Karetka służyć będzie nie tylko mieszkańcom gminy Dobczyce. - Nasz rejon operacyjny obejmuje miejscowości Dobczyce, Raciechowice, Wiśniowa i Siepraw. Wspomagamy też Gdów, Wieliczkę, Mogilany i Myślenice, ale to w drugiej kolejności – mówi ratownik zespołu podstawowego stacjonującego w Dobczycach Paweł Kudas, który wraz ze swoim kolegą Piotrem Mitanem sprawują naprzemiennie całodobowy dyżur.

Poprzednia już 6-letnia karetka pogotowia zakupiona ze środków unijnych, z ponad 270-tysięcznym przebiegiem była już mocno wysłużona. W miesiącu zespół pogotowia z Dobczyc wyjeżdża od 120 do 140 razy.

Ambulans kosztował 332 270 zł, z czego UMiG Myślenice przekazał 130 tys., gmina Pcim 20, a reszta pochodziła z budżetu SP ZOZ Myślenice.

Ambulans przekazywali starosta Józef Tomal, wicestarosta Myślenicki Tomasz Suś, przewodniczący Rady Miasta Tomasz Wójtowicz, burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski, dyrektor SP ZOZ Adam Styczeń oraz proboszcz dobczyckiej parafii ks. Kazimierz Turakiewicz, który poświęcił pojazd.

Komentarze (4)

 • 25 lis 2016

  co ma gmina Pcim do Dobczyc??

  8 14 Odpowiedz
  • 27 lis 2016

   ten sam powiat, jeden szpital, no i jak Pcim będzie potrzebował np. karetki to może Dobczyce się dołożą? to żeś ty chytry i drugiemu nie dasz to nie znaczy, że wszyscy tacy są

   10 1 Odpowiedz
 • 25 lis 2016

  Dobrze że dorzucili, ale gdzie reszta ? Gdzie gminy bezpośrednio korzystające z karetki ? Dobczyce, Raciechowice, Wiśniowa i Siepraw ?

  18 7 Odpowiedz
 • OKOKI 25 lis 2016

  140 wezwań.Ludzie wzywają karetkę do byle pierdoły.

  13 4 Odpowiedz

Zobacz więcej