Miasto

Policja zaprasza do debaty: W których miejscowościach potrzebne są posterunki?

Policja zaprasza do debaty: W których miejscowościach potrzebne są posterunki?

Policja zaprasza mieszkańców debaty na temat bezpieczeństwa pytając, gdzie powinny powstać posterunki policji

Pierwsza debata na ten temat odbyła się w Pcimiu i Lubniu. Kolejne zaplanowano w Sułkowicach (14 marca, Sala Samorządowa – ul. Rynek 6) i w Tokarni (16 marca, godz. 16 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu).

- Celem tych spotkań jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa – wyjaśnia Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Tematem poszczególnych debat będą przede wszystkim aktualne problemy występujące w poszczególnych miejscowościach zdiagnozowane przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci mają nadzieję, że spotkania z mieszkańcami pozwolą na ustalenie na jakie zagrożenia w pierwszej kolejności powinni zwracać uwagę dzielnicowi.

Jednym z najważniejszych punktów każdej z debat jest rozważenie wszystkich „za” i „przeciw” dotyczących utworzenia bądź reaktywacji Posterunków Policji w powiecie myślenickim.

W powiecie myślenickim znajdują się dwie siedziby policji. W Myślenicach to Komenda Powiatowa i posterunek policji w Dobczycach. 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 14 mar 2017

  Swoją drogą Sułkowice są identycznej wielkości jeśli idzie o liczbę mieszkańców co Dobczyce, a posterunku brak...taka polityka;)

  47 2 Odpowiedz
 • mirek@ 14 mar 2017

  dobrze ze nowy komendant sie bierze za robote od sondowania potrzeb. moglby w myslenicach przykrecic srube parkujacym wszedzie i zajac sie malolatami jezdzacymi po nocy swoimi glosnymi sportowymi furami po calym miescie i zarabiu

  50 15 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   14 mar 2017

   Żaden komendant tego nie zrobi ponieważ "mądry" policjant dobrze wie do kogo należą źle parkujące fury i woli ich nie widzieć a po nocach sportowymi furami jeżdżą przeważnie "złote dzieci" lokalnych notabli.Nikt nie jest samobójcą.Pod oknami władzy parkują od dawna święte krowy i nikt ich nie rusza-przypadek?Od dawna był ten temat wałkowany,zdjęcia itp. i co z tego wynikło?

   62 7 Odpowiedz
 • 14 mar 2017

  W Dobczycach jest Komisariat a nie Posterunek

  23 12 Odpowiedz
 • 14 mar 2017

  Ciekawa sytuacja panuje w Rynku . W każdy dzień od strony południowej parkuje kilkanaście samochodów poza parkingiem w samym Rynku
  , ale prawa nie łamią bo niestety nie ma znaku zakazu od strony dawnej restauracji "Myśleniczanka" Tam piesi muszą uciekać z chodnika aby przepuszczać wjeżdżające samochody.

  38 6 Odpowiedz
 • adzygmunt 14 mar 2017

  Bardzo potrzebny jest komisariat w Trzemeśni Koniecznie usytuowany w budynku OSP

  17 28 Odpowiedz
 • 14 mar 2017

  Nie trzeba znaku zakazu wjazdu lub ruchu w miejscu o którym pisze "Mądrala" gdyż jeżdżenie po chodnikach, a tam jest chodnik jest zabronione, co wynika z ustawy Kodeks Drogowy. Nie interesuje to ani straży miejskiej ani policji, ani burmistrza Ostrowskiego, który widzi to przez okno gabinety.

  28 9 Odpowiedz
  • 15 mar 2017

   Ale kiedyś był w tym miejscu zakaz ruchu nie dotyczyło zaopatrzenia na wyładunek towaru do 10minut

   9 4 Odpowiedz
 • adzygmunt 15 mar 2017

  Panowie i panie od minusów, Zaklinacie rzeczywistość. W Trzemeśni nikt nie ćpa, nie jeździ wariacko. To wasza opinia? Moja nie. Chciałbym abyście to Wy mieli rację!

  13 17 Odpowiedz
 • ola leśniak 15 mar 2017

  w Polance

  10 9 Odpowiedz
 • 16 mar 2017

  Sułkowice , Lubień i chyba w najgorszej sytuacji jest Skomielna Biała bo oni są w naszym powiecie a tam jest grubo ponad 20 km od Komendy w Myślenicach.

  18 2 Odpowiedz
 • 19 mar 2017

  Parkowanie, jazda nielatow, policja jedzie i nic nie widzi. Przynajmniej WAM tak się wydaje. Wbrew powszechnemu myśleniu Policja się nie nudzi. Z drugiej strony kiedy już robią to o czym piszecie wyżej to macie problem mówiąc ze zajmują się glupotami "a tam gwalca i zabijają" a oni "zwykłego obywatela się czepiaja" . Czasami trzeba głębiej się zastanowić nim coś się napisze "z d*py". Pozdrawiam.

  7 2 Odpowiedz

Zobacz więcej