Miasto

Maciej Kubiak został powołany na Komendanta Powiatowego Policji

Maciej Kubiak został powołany na Komendanta Powiatowego Policji

Akt powołania Maciejowi Kubiakowi wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie Krzysztof Pobuta

Mł.insp. Maciej Kubiak został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach. Uroczystego wprowadzenia dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.

- Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu myślenickiego jest dla mnie priorytetem i dołożę wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom społecznym – mówił nowy komendant. Jednocześnie zaznaczył, że liczy na dobrą współpracę z władzami powiatowymi i samorządowymi oraz instytucjami współpracującymi.

Maciej Kubiak zastąpił na tym stanowisku Michała Gamrata, a obowiązki komendanta pełnił od 9 marca.

Maciej Kubiak w policyjne szeregi wstąpił w 1993 roku. Służbę rozpoczynał w Komendzie Rejonowej Policji w Poznaniu. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywał na różnych stanowiskach w pionie kryminalnym. Po 6 latach służby w Wielkopolsce trafił do Komedy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej do Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego.  Obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach powierzono mu 9 marca br. Zanim trafił do Myślenic mł. insp Maciej Kubiak pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu, I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej, a wcześniej Komendanta Komisariatu w Makowie Podhalańskim. Z dniem 25 czerwca 2018 r. powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • mirek@ 27 cze 2018

  Poprzedni komendant zasłynął walką z parkowaniem i wyprowadził policjantów na ulice. ciekawe jaki pomysł na tą jednostkę ma pan Maciej

  15 2 Odpowiedz
 • 28 cze 2018

  Policja winna być apolityczna.

  5 1 Odpowiedz
 • 28 cze 2018

  Gratulacje! Mam nadzieję, że faktycznie będę się czuć bezpieczniej gdy alkoholicy z okolic DEKADY znikną

  5 1 Odpowiedz
 • 28 cze 2018

  Wreszcie absolwent Akademii Świętokrzyskiej (w Staszowie?) zrobi tu dobrą zmianę.

  3 3 Odpowiedz
 • 28 cze 2018

  Pan Komendant może i ma swoje zdanie i pomysł co by zrobić po zajęciu stanowiska ale niestety jest tylko osoba do wykonywania poleceń jakie przyjdą z województwa i wyżej dlatego nic nie zrobi jak poprzednik który był namaszczony po przez układ jak to bywa w polityce. Przyszedł zrobił co mu kazali i poszedł w nagrodę bliżej domu. Pozdrawiam i współczuję pracy w tym czymś. A BSW nie śpi jak pan Le... który krąży wokół komendy i próbuje znów wcisnąć nieprawdę prokuraturze bo wyniki są potrzebne. Panie komendancie jak pan będziesz miał problem z jakimś policjantem dzwon pan do Pana Piątki on ponoć pomaga razem z kolegami coś wymyślić żeby nieposlusznych usadzic.

  5 6 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...