Miasto

Ten problem sygnalizujecie od lat. Czy policja z nowym komendantem zrobi porządek z parkowaniem?

- W pierwszej kolejności mam zamiar zająć się parkowaniem w mieście – zapowiada nowy komendant policji w Myślenicach. Ten problem sygnalizujecie od lat. Czy policji uda się go rozwiązać?

Temat parkowania w Myślenicach poruszaliście wielokrotnie, a jeden z popularniejszych wątków na forum PARKOWANIE A NICH SIĘ WSTYDZĄ powstał jeszcze w 2010 roku, a następnie tworzyliście z nami mapę miejsc i galerię, gdzie najczęściej parkuje się niezgodnie z przepisami.

Po latach na fali popularności facebooka polowanie na nierozgarniętych kierowców przeniosło się w to miejsce. Zdjęcia najgorzej zaparkowanych samochodów trafiają do twórców fanpage pod nazwą "Mistrzowie parkowania Myślenice". Profil do tej pory polubiło prawie 5000 internautów. Trafiają tam zdjęcia nieprawidłowo zaparkowanych samochodów.

Zaparkować można wszędzie

Samochód pozostawiony na pasach na ul. Jagiellońskiej tuż przy komendzie policji, fot. facebook/Mistrzowie parkowania Myślenice

Jak się okazuje w Myślenicach można zaparkować niemal wszędzie. Na przejściu dla pieszych, chodniku, a nawet na środku drogi - to tylko kilka przykładów na nieograniczoną wyobraźnię myślenickich kierowców.

Na łamach Gazety Myślenickiej nowy komendant powiatowy policji sytuację określa jako tragiczną.

- Będziemy reagować na wszelkie przejawy łamania prawa. W pierwszej kolejności mam zamiar zaktywizować policjantów w zakresie zwalczania wykroczeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem w mieście – zapowiada podinsp. Michał Gamrat .

Najgorzej mają kierowcy

W jednym z naszych sondaży pytamy Was, któremu uczestnikowi ruchu najtrudniej jest poruszać się po Myślenicach. Połowa (51%) twierdzi, że kierowcom samochodów, co czwarty ankietowany (26%) twierdzi, że rowerem, a co piąty (19%), że pieszo. Listę z 4% zamykają motocykliści.

Czy nowemu komendantowi policji uda się rozwiązać problem parkowania na terenie Myślenic?

 • TAK TAK 28%
 • NIE NIE 72%
 • Głosów: 1053

Powiązane tematy

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?
Myślenice 44

Są dopłaty do komunikacji autobusowej. Którędy pojadą obsługujące ją busy?

Pierwsze kursy na dwóch liniach w Myślenicach ruszyły 2 września, natomiast w Raciechowicach nastąpi to w październiku. Jak będzie przebiegała trasa i gdzie znajdą się przystanki autobusowe?  Jednym z częściej poruszanych podczas sesji rady gmin tematów były połączenia i liczba kursów realizowana przez prywatnych przewodników. Problem dotyczył zby...

Komentarze

 • 24 mar 2017

  Matołków parkowania nie brakuje. Tych z fantazją jak najbardziej trzeba przywołać do porządku.

  Ale problem jest głębszy. Miejsc parkingowych w Myślenicach brakuje w stosunku do zapotrzebowania na nie. Nie wyobrażam sobie na przykład karania kierowców pod szpitalem. Tam wiecznie nie ma miejsc.

  Mam bardzo mieszane uczucia jak czytam o tym "zaktywizowaniu policjantów". Uważam że policjanci nie powinni się tym zajmować. Oni są od zapewnienia nam bezpieczeństwa a nie od masowego karania ludzi za takie czyny o bardzo niskiej szkodliwości społecznej.

  Jak ktoś ma się tym zajmować to straż miejska i karać tylko w stosunku do poważniejszych wykroczeń związanych z parkowaniem albo "recydywistów". Umówmy się, gdyby było wystarczająco parkingów to nikt by nie łamał prawa umyślnie. Profilaktyka, budowanie nowych parkingów, ulepszenia komunikacyjne powinny być przede wszystkim a nie karanie.

  115 7 Odpowiedz
  • 25 mar 2017

   Z resztą się zgadzam, akurat z tym zdaniem nie bardzo. Nie raz spotkałem się z sytuacją, że "kierowca" zatrzymuje się na środku jezdni, włącza awaryjne i sobie idzie do sklepu, czy coś załatwić - tak mu po prostu wygodnie. I to bynajmniej nie z powodu braku miejsca do parkowania tylko z własne wygody, a zarazem cwaniactwa i bezczelności.

   30 12 Odpowiedz
 • 24 mar 2017

  Zróbcie parkingi a potem róbcie porządki, mieszkam koło szpitala i jak wracam do domu to nie mam gdzie zaparkować w promieniu dwóch ulic. Nowy komendant to chce pokazać że jest kozak ale to nie tędy droga Panie Podinspektorze...

  111 13 Odpowiedz
 • 24 mar 2017

  Zlikwidować płatne parkowanie w obrębie rynku.

  78 15 Odpowiedz
 • Basia 24 mar 2017

  nie chce nic mówić(pisać)ale na 2 zdjęciach są radiowozy :-D

  48 5 Odpowiedz
 • 24 mar 2017

  Jak już wcześniej napisano, karać można jeżeli byłaby alternatywa z której kierowca nie skorzysta. W mieście brakuje miejsc do parkowania, wszędzie jest ciasno. A komunikacji w mieście brak a to byłaby alternatywa dla źle zaparkowanych samochodów.

  51 8 Odpowiedz
 • 24 mar 2017

  Myślę że problem jest głębszy i nie da się go rozwiązać karząc obywateli za parkowanie w niedozwolonych miejscach. Oczywiście, nienawidzę głupoty, gdy ludzie parkują bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, bądź zabierają cały chodnik lub uniemożliwiają przejazd innym samochodom. Natomiast nie dziwię się ludziom, którzy chcąc załatwić swoje sprawy na mieście, zmuszeni są do pozostawienia swoich pojazdów w miejscach do tego niedozwolonych (na zakazach parkowania). Po prostu nie ma gdzie zaparkować. Samochodów przybywa, a miejsc parkingowych brak. Problemu nie da się rozwiązać, bo brak jest zainteresowania zarówno władz gminnych, jak i powiatowych (nikt o tym nie dyskutuje). Co do policji, to uważam, że komendant powinien stawiać przed sobą bardziej ambitne zadania. Policja powinna ścigać przestępców, zapewniać bezpieczeństwo obywateli. Uważam, że to podstawowy cel.

  43 10 Odpowiedz
 • 25 mar 2017

  Brak miejsc do parkowania nie usprawiedliwia parkowania gdzie popadnie. Nie masz gdzie zaparkować to Twój problem. Nawiasem mówiąc przydałaby się w naszym mieście komunikacja publiczna z prawdziwego zdarzenia, być może to w jakimś stopniu rozwiązałoby problem zbyt dużej ilości samochodów.

  28 22 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 mar 2017

  Zdjęcie nr. 5 pod latarnią zawsze najciemniej.Pod oknami Straży Miejskiej i jaśnie nam panującego.Wystarczy spojrzeć w ciągu dnia na Rynek który pięknie widać z UM aby wiedzieć że to kolejna akcja pod publikę.Oczywiście ukarają kogoś kto stanie koło szpitala bo przyjechał z chorym ale elyty dalej będą parkować tam gdzie chcą.Jak w Indiach są święte krowy tak u nas nietykalne pojazdy,małe miasteczko i każdy "rozsądny" funkcjonariusz dobrze wie do kogo należy dana fura i ominie szerokim łukiem podobnie operator monitoringu.Prawo jest dla maluczkich tak że nie cieszcie się że zrobią porządek bo możecie być jedną z pierwszych ofiar tej akcji.

  43 8 Odpowiedz
 • 25 mar 2017

  A pod Komendą parkując zachowują odległość od skrzyżowania?!

  45 5 Odpowiedz
 • 26 mar 2017

  Najgorsza sytuacja i to prawie codziennie jest parkowanie na całym chodniku koło "betani" na ul 3-go Maja. Tam piesi idący w stronę rynku chodzą po ulicy ,bo chodnik zajęty jest przez kilka samochodów parkujących w tym miejscu na całym chodniku.

  10 2 Odpowiedz
 • 27 mar 2017

  Mam nadzieję, że Policja i Straż Miejska zajmie się ulicą Dunin Brzezińskiego. Dojazd na górny parking basenu to koszmar. Ciągłe wymuszanie pierwszeństwa i zablokowana ulica przez parkujące samochody mieszkańców bloku p. Dyczkowskiego.

  15 4 Odpowiedz
 • 27 mar 2017

  Na Dunina-Brzezińskiego, istny koszmar. Niestety deweloper nie pomyślał o miejscach parkingowych (jak i wielu innych rzeczach).

  16 4 Odpowiedz
 • 31 mar 2017

  Zdj nr 53
  audi a3 długość 4150mm (4,2m)
  vw bora 4376mm (4,4m)
  vectra kombi 4490mm (4,5m)

  same te trzy ostatnie auta zajmują po długości co najmniej 13 metrów, więc jakim cudem według autora tego zdjęcia, wraz z innymi sześcioma autami zajmują niecałe 10 metrów ?

  4 Odpowiedz
 • 31 mar 2017

  I żeby nie było, nie usprawiedliwiam tych którzy stoją zdecydowanie za blisko, nie o to mi chodzi, ale o to że jak już kogoś hejtujemy, to przynajmniej z odrobiną logiki.

  1 Odpowiedz
 • 31 mar 2017

  Widać ostatnio po aktywności policji ,że coś pod wodzą nowego komendanta zaczyna się dziać na terenie miasta za wyjątkiem płyty rynku od strony południowej gdzie w każdy dzień parkuje tam od 10 do 15 samochodów . Więc pytam na jakiej podstawie tam odbywa się parkowanie? Proszę nie mylić parkingu na rynku dla ludzi niepełnosprawnych.

  4 Odpowiedz
 • 1 kwi 2017

  Policja powinna zajmować się ważniejszymi sprawami niż parkowanie ! od tego powinna być straż miejska ! a nowy komendant powinien przejechać się po mieście i sam zobaczyć jak mało jest miejsc parkingowych, życzę mu powodzenia jak szybko gdzieś zaparkuje ! Porządki niech sobie robi na własnym podwórku.

  4 5 Odpowiedz
  • Andrzej 5 kwi 2017

   No, od kilku(nastu) dni widzę wzmożone patrole policji z radarami, suszące, aż miło.

   1 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 1 kwi 2017

  Ja mam czasem wrażenie że niektóre koperty na ulicy znaki i progi zwalniające są samowolka właścicieli sąsiednich posesji i oczekiwał bym aby policja to zweryfikowała

  3 Odpowiedz
 • 6 kwi 2017

  Jak Ci się nie podoba to możesz sprzedać auto i problem z głowy.

  1 2 Odpowiedz
 • 25 maj 2017

  Dlaczego policja nie zajmie się dojazdem do szpitala na ulicy Żwirki koło apteki, jest zakaz a samochody parkują.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia
Myślenice 4

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia

Mający 91 lat mieszkaniec Krakowa na ul. Piłsudskiego potrącił na przejściu pieszego. Mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala Do potrącenia doszło w czwartek 17 października na ul. Piłsudskiego, gdzie 91-letni mieszkaniec Krakowa jadący toyotą od ul. Słowackiego w kierunku Zarabia nie zauważył wchodzącego na pasy 46-letniego miesz...

W #STYLOOK wiedzą jak sprawić, aby kobiety czuły się piękne
MODA 0

W #STYLOOK wiedzą jak sprawić, aby kobiety czuły się piękne

Naszym głównym zadaniem jest sprawić, aby odwiedzające nas kobiety niezależnie od wieku, czy rozmiaru – mogły poczuć się piękne i korzystając z fachowej pomocy znaleźć swój styl – mówi Karolina Obajtek, założycielka nowego butiku #STYLOOK #Stylook to nowy i zaskakujący podejściem butik, w którym najbardziej wymagające klientki znajdą coś dla siebi...

Metamorfoza z Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie – 30 kg
Społeczeństwo 0

Metamorfoza z Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie – 30 kg

Decyzję o przejściu na dietę, podejmujemy z różnych powodów - chęć zdrowszego odżywiania, udoskonalenie wyników badań czy poprawa samopoczucia, jednak najczęściej jest to po prostu osiągnięcie szczuplejszej sylwetki. Tak też było w przypadku Pani Ani– bohaterki naszej metamorfozy   Jak się Pani czuje po spadku 30 kg? Rewelacyjnie, stałam się w...

Krzysztof Druzgała z tytułem drugiego „Najlepszego Strażaka PSP” w Małopolsce
Społeczeństwo 0

Krzysztof Druzgała z tytułem drugiego „Najlepszego Strażaka PSP” w Małopolsce

Tytuł drugiego „Najlepszego Strażaka Państwowej Straży Pożarnej" podczas Małopolskiej Gali Strażackiej odebrał mł. ogn. Krzysztof Druzgała z Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach Podczas Małopolskiej Gali Strażackiej, która odbyła się w Lutosławicach rozstrzygnięto konkursy w kategoriach „Najlepsza Ochotnicza Straż Pożarna Województwa Małopolsk...

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem
Myślenice 1

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem

Dobiegła końca budowy Stacji Opieki Caritas, która swoją nową siedzibę od września ma przy ul. Średniawskiego 35 Stacja stanęła na terenie byłego placu opałowego i w miejscu, gdzie w ostatnich latach znajdowały się mieszkania socjalne. Na mającej 20 arów działce, którą Caritas kupił od Gminy Myślenice niespełna 6 lat temu za 1 procent wartości, od...

Były prezes MARG trafi przed sąd
Myślenice 15

Były prezes MARG trafi przed sąd

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowie na oskarżenia o działania na szkodę spółki Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zaprezentował wyniki „audytu otwarcia”  przeprowadzonego w urzędzie mia...