Miasto

Myślenice: Rodzice razem z dziećmi posadzą 30 drzew

Myślenice: Rodzice razem z dziećmi posadzą 30 drzew
To pierwsza taka akcja w Myślenicach. Rodzice posadzą 30 drzew na których znajdą się tabliczki upamiętniające narodziny ich dzieci

To pierwsza tego typu akcja w Myślenicach. To pomysł rodziców należących do myślenickiego klubu Mamy i Taty. Razem z dziećmi na Zarabiu zasadzą 30 lip i dębów na których znajdą się tabliczki upamiętniające narodziny dzieci

We wtorek 2 maja o godz. 10 na Zarabiu pomiędzy alejką spacerową, a rowerową, za placem zabaw, a przed parkingiem przy campingu Prima zasadzonych zostanie 30 sadzonek lipy i buka, które następnie zostaną ogrodzone i opisane za pomocą symbolicznych tabliczek zawierających imiona i daty urodzin dzieci.

- Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie przyczynkiem do kolejnych nasadzeń. Tego typu inicjatywy cieszą się wielkim powodzeniem w innych miastach, a rodzice wpisują tym samym dziecko w przestrzeń publiczną swojej miejscowości tworząc wraz z nim wspaniała pamiątkę. Poprzez takie działanie stworzymy obszar, który dzięki nam i naszym dzieciom będzie wzrastał. Wraz z sadzonkami otrzymaliśmy od Nadleśnictwa zapewnienie o pomocy przy pielęgnacji i kolejnych nasadzeniach - mówi Magda Ścibor, jedna z organizatorek akcji.

Akcja "Zapuśćmy korzenie" zorganizowana zostanie z inicjatywy grupy rodziców "Dylematy - Klub Mamy i Taty" przy współpracy z Nadleśnictwem Myślenice oraz Urzędem Miasta i Gminy Myślenice.

Powiązane tematy

Komentarze (6)

Zobacz więcej