Miasto

ONR po raz czwarty

W sobotę, 4 lipca kilkunastu członków Obozu Narodowo-Radykalnego przeszło ulicami Myślenic, aby uczcić 73 rocznicę „najazdu na Myślenice” zorganizowanego przez działacza Stronnictwa Narodowego Adama Doboszyńskiego

fot. Mariusz Drzyzga
Manifestanci przeszli ulicami Słoneczną, Kazimierza Wielkiego i Reja w kierunku Rynku. Eskortowani przez policję w milczeniu pokonali wyznaczoną trasę i zatrzymali się pod Pomnikiem Niepodległości. Kilkunastu mężczyzn ubranych w mundury przypomniało wydarzenia sprzed lat.

Dokładnie 73 lata temu działacz Stronnictwa Narodowego Adam Doboszyński zorganizował „najazdu na Myślenice”, oskarżając władze miejskie o korupcję i faworyzowanie kupców żydowskich. Wraz ze swoimi ludźmi na kilka godzin zajął miasto, splądrował żydowskie sklepy i próbował podpalić synagogę. Na Rynku spłonęła też część mienia żydowskiego. Wydarzenia z czerwca 1936 roku były największymi zamieszkami antyżydowskimi zorganizowanymi przed wojną.

Po odczytaniu życiorysu Adama Doboszyńskiego, członkowie ONR zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i zgromadzenie zostało zakończone. Była to czwarta wizyta członków ONR w Myślenicach.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  Chwała Wielkiej Polsce , Chwała Bohaterowi Adamowi Doboszyńskiemu , Brawo ONR , ZAPRASZAMY CO ROK!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  "Kilkunastu mężczyzn ubranych w mundury przypomniało wydarzenia sprzed lat" - były też dwie Panie .... ehh dziennikarska "rzetelność"

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  no raczej Redakcja nie może napisać że przyjechali "naziści pod skrytą nazwą". Drzeć się rasistowskimi tekstami, i "czcić" r żydów. Promować te ich rasistowskie poglądy. Jeszcze brakuje żeby pod Oświęcim pojechali manifestować. Choć chyba tam by ich od razu pozamykali. Przydałoby się zrobić następnym razem kontr-manifestacje żeby tu już nie przyjeżdżali.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  Zupełnie nie rozumiem Redakcji dlaczego zajmuje się takimi sprawami. Kilkunastu harcerzyków, którzy chcą się pokazać w tle rocznicy wątpliwej reputacji rzezimieszka.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  moze dlatego ze cos takiego ma miejsce i to on nas mieszkancow tego miasta zalezy czy bedziemy tolerowac nazistow, a media to tylko pokazuja... bo chyba takie maja zadanie zeby relacjonowac rzeczywostosc

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 7 lip 2009

  powinno sie to pokazywac, zeby zwykly obywatel zobaczyl co sie wyprawia pod jego nosem, zeby sie na to nie zgodzil, albo zeby zobaczyl jak mozna bimbac sobie z panstwa pod ochrona policji, pochwalac kogos kto 70 lat temu dokonal agresji na mieszkancach - tych powodow jest sporo a odwiedziny ONR trwaja juz 4 lata i nic nie da sie poradzic... kiedys czytalem ze nawet sad nic nie zdzialal w mcach... wiec jak to jest - wszystko im wolno?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  Do mer i emcóś nazizm to wy macie ale w waszych chorych głowach. Przypominam wam ''chore głowy'' że narodowcy z pod szyldu ONR walczyli z dwoma okupantami zarówno nazistowskimi jak i komunistycznymi. Polecam wam więc wizytę u psychiatry bo od tego nazizmu to już wam się całkiem porąbało w tych waszych łepetynach

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  bartek za nim coś napiszesz tak głupiego polecam Ci odwołanie się do historii a szczególności do Patriotyzmu i Polskości(chyba że nie jesteś Polakiem) Wyprawa Doboszyńskiego była protestem przeciw władzom miejskim, zwracała uwagę na korupcję panującą w tym czasie w Myślenicach, oddawanie handlu w ręce Żydów kosztem rdzennych Polaków, a zarazem była manifestem sprzeciwu wobec pogarszającej się sytuacji w kraju. Adam Doboszyński to bohater Narodowy który zwalczał korupcję. W dzisiejszym świecie mało kto odważyłby się na taki krok a przydałoby się bo korupcja wszędzie się zagnieździła! W jakich rękach jest dzisiaj większość majątku Polskiego? Czy was to nie interesuje a nad tym się warto zastanowić! Chwała Adamowi Doboszyńskiemu że bronił Naszych Polskich Interesów!

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 7 lip 2009

  widzisz, kwestia intepretacji faktow... nie rozumiem Waszego zachowania a jednak nie nazywam Was glupkami. jest mi przykro kiedy patrze na starszych ludzi i negatywne emocje jakie w nich budzicie... te demony po latach... swoim strojem i wygladem. poza tym ciesze sie ze moge o tym przeczytac tutaj, zobaczyc co wyprawiacie i sprobowac zrozumiec i porozmawiac, bo zadne inne medium tego nie daje. jednak ciezko rozmawiac kiedy otwarci jestescie tylko na swoja racje w mysl powiedzenia "moja racja jest najmojsza i to swieta racja"

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  A i bartek jeżeli coś piszesz to wypowiadaj się za siebie. Jakiej agresji? na jakich mieszkańcach? Z tego co wiem starsi Myśleniczanie żyjący w tych latach sprzeciwiali się korupcji jaka wtedy panowała w naszym mieście i powiecie! Polak wówczas był gościem we własnym kraju. Dzisiaj podobnie jest z całą tą ue! Doboszyński Pamiętamy Twoje Czyny Wychwalamy!

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 7 lip 2009

  caly czas sie wypowiadam za siebie i nie mysle tylko o starszych mieszkancach tego regionu... poza tym jesli chcesz miec ostatnie zdanie to napisz jeszcze raz ze go wychwalasz i chwala ci, bo bedziesz mial osatni wpis

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  Widzę że znasz historie a szczególnie hostorie wielkiego Polaka Adama Doboszyńskiego. Takich to właśnie mamy dzisiejszych polaćków! "Mogłem w życiu popełnić wiele błędów, ale zamiary moje były uczciwe i byłem człowiekiem czystych rąk." To ostatnie słowa w mowie końcowej Adama Doboszyńskiego przed wyrokiem skazującym go na śmierć.
  3 lipca 1947 roku został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa w Poznaniu. Skazany na śmierć przez reżim komunistyczny – wyrok został wykonany strzałem w tył głowy w dniu 29 sierpnia 1949 r. w więzieniu mokotowskim. Chyba nie muszę Ci przypominać kto zasiadał w UB?! Warto nad tym się zastanowić! Polecam książkę ''Zbrodnie UB''

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  Teraz troche o Wielkim Polaku. Adam Doboszyński, autor wydanej w 1934 roku książki "Gospodarka Narodowa", z entuzjazmem przyjętej przez młode pokolenia narodowców; osoba powszechnie uznana za autorytet w sprawach gospodarczych - zaprotestował przeciwko obcemu kapitałowi w nocy z 22 na 23 czerwca 1936 roku…
  Ranny pod Lwowem podczas kampanii wrześniowej. Odznaczony Krzyżem Walecznym i francuskim Croix de Guerre za walkę przeciwko hitlerowskiemu najeźdźcy. 3 lipca 1947 roku został aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa w Poznaniu. Skazany na śmierć przez reżim komunistyczny – wyrok został wykonany strzałem w tył głowy w dniu 29 sierpnia 1949 r. w więzieniu mokotowskim.
  29 kwietnia 1989 roku Sąd Najwyższy ostatecznie oczyścił ze wszystkich zarzutów i pośmiertnie zrehabilitował Adama Doboszyńskiego. Na drugi raz za nim ktoś będzie chciał coś głupiego napisać lub oczerniać Wielkiego Polskiego Bohatera proszę odwołać się do historii! Chwała Adamowi Doboszyńskiemu! ONR My Myśleniczanie dziękujemy za pamięć i zapraszamy co rok!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  Wasza interpretacja historii jest jednostronna. Jedno z mojej strony tez jest pewne Doboszyński był NACJONALISTĄ i RASISTĄ. Niech będzie że moim zdaniem jest jeszcze poglądowo FASZYSTĄ (poglądowo bo niech nie będzie że nie miał problemów z ówczesna władzą faszystowską. A jeśli tak cytujesz historie to FASZYŚCI nie walczyli tylko z żydami).

  To są dla mnie jak i pewnie dla większości społeczeństwa poglądy nieetyczne i częściowo zakazane przez prawo(i nie czepiaj się że nie i że wrzucam was do jednego worka).

  Jeśli tak nawołujesz do historii to może poczytaj o niej z różnych perspektyw, może zauważysz do czego takie poglądy doprowadziły ludzkość. I dlaczego państwo zakazało głoszenia tego typu poglądów(może nieudolnie im to wyszło niestety, i jakieś kruczki się znalazły które was jeszcze bronią).

  Wasze hasło "Polska dla Polaków" już świadczy o waszych podziałach na podludzi. Chcesz tolerancji wobec was to proszę bardzo mniej ją dla innych. Tylko wtedy wasze przekonania już by nie miały sensu. Dlatego agresją chcecie głosić swoje poglądu. I nie pisz mi tu o rodowych czy mniej rodowych myśleniczaninach.

  Odpowiedz
 • 7 lip 2009

  I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem,

  A com widział i słyszał, w księgi umieściłem.

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 7 lip 2009

  Nie znam tak wybitnie historii pana Doboszyńskiego niemniej wiem na co reaguja ludzie któży przeżyli wojne i okupacje i wiele nieszczesc tego swiata nie jest im obcych, a napewno koledzy ktozy bawia sie w wielkich Narodowców chodzac w strojach z epoki wielkiego A.H. ze znakiem łudząco podobnym do tego jaki nosili na ramionach hitlerowcy nie kojaży im sie dobrze, po raz kolejny przemaszerowali po myslenicach ci któży za patriotów sie uważaja, na szczescie bylo ich w tym roku jeszcze mniej niz w zeszłym, oby w przyszłym wcale nie przyjechali...

  A tak jeszcze przyszło mi do głowy teraz co do patriotów to moja babcia która przezyła obie wojny i komunizm i wiele nieszczesc zaznała opowiada czasem że wolała żeby niemcy przychodzili bo jak widzieli w stajni jedna krowe to zostawili i poszli dalej a jak przychodzili "patrioci" (w ich przypadku partyzanci) to nie obchodzilo ich ze rodzina bedzie głodowac, zabrali i ostatnia krowe zabrali wszystko..Boże uchroń nas od takiego pojmowania patriotyzmu..
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  Czasem znajomi z za miedzy pytają o tą manifestację w Naszym mieście. Nigdy o niej nie było głośno na tyle, abym odnotował datę tych wydarzeń. Mnie to nie interesuje. Każdy, zgodnie z prawem może coś manifestować. Jedni się tym podniecają, inni przechodzą obojętnie. Pozdrawiam wszystkich /i jednych i drugich/

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  Doboszyński mił racje i dobrz zrobił

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  ONR i jego pokroju twory to czysty nazizm i faszyzm.
  Prześladowali by każdego odmieńca, od żyda, przez czarnego po geja i lesbijkę. Tylko dlatego, że są inni od niego.
  Jakie to smutne...

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 7 lip 2009

  Gdzie tu widzisz poprawność polityczną?? Jak do tej pory nigdzie o tegorocznym ONR nie przeczytałem tylko tutaj, wiec poprawnosc polityczna rozumiana jako nie poruszanie pewnych tematów to chyba nie do tej redakcji..

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  cygnus matoł to jest może z ciebie jak na Polaków plujesz i razem z takim m.in. emcóś innym obcymi(nie polskimi)nacjami , stowarzyszeniami , politykami , mediami (nie będę ich tu reklamował choć każdy mądry POLAK wie o kogo chodzi)co z Polskością mają tyle wspólnego co nic , jesteście jak te psiarczyki , sługusy obcych (choć sami nawet o tym nie wiecie) i atakujecie i krytykujecie Polskich Patriotów. Nie od dzisiaj wiadomo jest to: tam gdzie pojawią się Polscy Patrioci m.in. z ONR,MW,NOP,FALANGA -gdzie stają w obronie m.in. suwerenności kraju przed wyzyskiem komunizmu , obcego kapitału , ochrony życia , ochrony normalnej rodziny przed zboczeńcami ,narkomanią tam zaraz podnosi się larum głoszony przez kogo , każdy mądry POLAK wie o kim pisze (podam jeden przykład jest taka gazeta co jej główny redaktor nawet wstydzi się posługiwać prawdziwym nazwiskiem) Poza tym Polscy Patrioci mogą chodzić gdzie chcą! Bo to Nasza Polska Ziemia za którą przelewali krew m.in. Narodowcy NSZ,SN,MW,ONR,AK.

  Odpowiedz
 • 7 lip 2009

  Ty nie zalogowany, pluje na tych co sieją ferment, na tych co wszędzie węszą (jak psy) spiski, na tych którzy nie mogą żyć w jednym kraju z inną rasą, pluje tez na tych co opluwają słowo tolerancja. Za dużo Radia Maryja słuchasz, tam też tylko żydzi i żydzi. Polakiem jestem, ale gdybym się dowiedział że mój wróg jest żydem na pewno bym mu na drzwiach gwiazdy nie malował.

  Odpowiedz
 • 7 lip 2009

  Mój post był oczywiscie do "MyśleniczaninNR"

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  Tolerancja = przyzwolenie na zło jakim jest m.in. wszelakie zboczenia,narkomania,antypolonizm, A co do RM akurat nie słucham tego radja!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  Oj Redakcjo, moderacje poprawcie. Skasowaliście mój komentarz, a tolerujecie tu dużo gorsze koemntarze, nie mniej pokusze się o napisanie kolejnego komentarza.

  Ze swojej strony proponuję, aby MyśleniczaninNR zamilczał po prostu, tak najzwyczajniej w świecie. Nie chodzi mi o to, że nie ma on prawda do dyskusji, lecz opowiada on zwyczajnie bzdury, smutne tezy - brzydkie tezy. Mylnie rozumie patriotyzm. Myli go z ksenofobią, prześladowaniem INNOŚCI - różnorakiej, od religijnej (tak jest katolicyzm rulez i nic innego się nie liczy!), narodowościowej (żyd to wróg, prawda?), koloru skóry (jesteś czarny - wracaj asfalcie do afryki!), orientacji seksualnej (jesteś gej - trzeba Cie leczyć). I tym podobne SMUTNE poglądy.

  Dzięki demokracji możemy w swobodny sposób głosić nasze poglądy. Tylko, że wasze - durnych pseudo-PATRIOTÓW poglądy nie są nimi. Wy to traktujecie jak formę religii, fanatyzmu. Gotowi bylibyście zamordować człowieka za to, że jest INNY, wydalić go z kraju, przetrzymywać. Nie akceptujecie kompletnie innych ludzi, licza się tylko podobni wam i WY. Reprezentujecie skrajną ksenofobię i nietolerancje oraz wysoki egoizm.

  Operujecie slowami "prawdziwy POlak" itp. A tak naprawdę nie jesteście Polakami ani w połowie. Polak to ktoś kto szanuje innych, jest świadomy swojej historii, i w jego sercu leży interes ojczyzny. Interesem ojczyzny nie jest tępienie ludzi innych od dosyć konserwatywnie rozumianek normalności. W interesie ojczyzny jest to by kraj się rozwijał, by ludziom się dobrze tu żyło, by nie bali się być sobą, by chcieli zakładać tu rodziny. Przez wasze działania, przez waszą indoktrynacje aż przykro jest pomyślec o sobie w kategorii Polaka. Już nie wspomnę o tym, że większość z was to zwykli skini co by z baseballem latali i by za sam ubiór karali. To nie jest krzywdząca generaliozacja.

  Reprezentujecie poglądy, które już istniały. A.H w 3 Rzeszy miał podobne poglądy, jeśli nadal nie dociera do Ciebie jak zgubne to jest popatrz na to

  http://demotywatory.pl/16908/Popatrz-na-te-martwe-dzieci

  może one były żydami? Czy naprawdę WARTO DOPROWADZIĆ ŚWIAT DO TAKIEGO ABSURDU?

  Zastanów się nad sobą człowieku i nad tym co sobą reprezentujesz.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  Tolerancja to nie przyzwolenie na zboczenia. Poza tym o jakich zboczeniach mówisz? O homoseksualistach? Sa 4 orientacje seksualne, występują u każdego ssaka i niech to do Ciebie dotrze, że czy to kot, czy to pies, czy to homo sapiens sapiens będzie gej, lesba, bi, czy hetero. Ka pe wu, czy wu ka pa?
  Jeśli nadal masz problem z Homo - życzę dziecka homoseksualnego, może zmienisz zdanie co do tych ludzi.

  Narkomania to w wiekszości przypadków szerzy się na równi z alkoholizmem i papierosami wśród was - narodowców. Wystarczy przetrzepać internet w poszukiwaniu informacji o waszych imprezach. Już nie mówiąc o waszym mizernym poziomie wykształcenia. Generalnie edukacje kończycie na etapie przedszkola, a umysłowo brodzicie gdzieś w okresie 3 miesięcy. Niestety na lepsze slowa z mej strony nie zaslugujecie. Na szacunek trzeba zapracować, i nie zapracuje sie na niego durnym pitoleniu o patriotyźmie, kiedy wy nawet znaczenia tego slowa nie znacie, nieprawdaz?

  Antypolonizm, co to takiego? A, to jest wtedy kiedy potrafię obiektywnie spojrzec na historię swojego kraju i nie jak marjonetka wychwalac go, ale też widziec przykre aspekty swojej historii?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  UderzStol zamilczeć to sobie możesz ty , nie pasuje Ci nasz kraj ,nasze Polskie korzenie i rodowy , nie pasuje Ci nasza religia i kultura , nasza normalność , nie pasuje ci nasz patriotyzm nikt Cię tu na siłę nie trzyma. Droga wolna , polecam Holandie! A z tego co napisałeś to się tylko uśmiałem! Chwała Wielkiej Polsce , Chwała Polskim Bohaterom ,

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  MysleniczaninNiemamRozumku!
  Czy zdajesz sobie sprawę jak bardzo jesteście żałośni uprawiając swoje podrabiane faszystowskie gusełka w kraju gdzie tacy jak ty tylko niemieckojęzyczni dewianci zabijali Polaków?
  Nie nadajecie się do żadnej dyskusji tylko wprost do deportacji i to do kraju o jakimś rozwiniętym rasiźmie abyście na własnej skórze odczuli otchłań waszej głupoty.
  Trochę Cię podrasowałam bo, żeby odczuwać trzeba mieć uklad nerwowy a żeby go mieć trzeba mieć mózg.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2009

  Yhym juz uciekam stąd ;-). Szczególnie, że mam tu firmę, dwoje dzieci i bardzo kocham ten kraj, ale szanuję odmienność i inne kultury, czego ty nie robisz. Być może dlatego, że brak Ci nutki samokrytycyzmu. Każdy ma prawo żyć.

  A takiej Hollandi, skoro ją juz przytoczyłeś, powodzi się dużo lepiej. Bo zamiast kłócić się między sobą, rozdrabiać wszystko na czynniki pierwsze, zainwestowali w człowieka i potrafią szanować człowieka.

  I pamiętaj : To że ty wierzysz w wierze Rzymskokatolickiej nie oznacza, że ktoś kto jest protestantem, hinduistą, muzłumaninem, etc, jest gorszy od Ciebie. Jest taki sam jak Ty. Bo każdy człowiek jest równy i ma te same prawa, do życia, godności, opieki i szacunku. Szacunku dla jego życia i nikt nie ma prawa mu mówić, że jest chory i nienormalny, albo żeby uciekał z danego kraju, bo się różni od wyobrażeń neofaszystowskich drani.

  Jeżeli dla Ciebie śmierc ludzi, dzieci w obozie koncentracyjnym to powód do śmiechu to tylko moge powiedzieć : przykro mi. Przeliczyłem się, liczyłem, że u zdrowego człowieka takie zdjęcie wywoła chwile REFLEKSJI. Widać, jesteś niezdolny do autorefleksji.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2009

  Doboszyński na szczęście nie był z Myślenic. Był obcy i z obcych składała się jego banda. Najechał nasze miasto tak, jak najeżdża je teraz ONR - pewnie taki juz nasz los. Dobrze, że obcy powoli się wykruszają, z roku na rok bardziej milczący i mniejszą grupą. Niech żyją wolne Myślenice!

  Odpowiedz
 • 8 lip 2009

  MyśleniczaninNR - przepraszam co Ty wyprawiasz? To ja mam tu monopol na kłótnie ze wszystkimi (łącznie z UderzwStol który ma sobie założyć konto jak obiecał). :P

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2009

  Mała dygresja...
  Dwa lata temu wracając z Krakowa miałem przyjemność jechać z tymi panami w autobusie, byłem ja i kierowca, jakaś starsza pani po drodze się dosiadła, kupili nawet bilety, w każdym razie zmierzam do tego, że wrażenie było niesamowite, pełno łysych główek w których niewiadomo co się tłoczy pod czaszką, umownych mundurków i trójka zwyczajnych ludzi wepchniętych przez przewrotność losu nie do tego autobusu.

  Odpowiedz
 • Euzebiusz Konstantynopolitanczykiewicz 8 lip 2009

  chyba z 3 lata temu burzyła coś do mnie na rynku, zebym w czy cos tam, a od wielu ludzi slyszalem o dziwnych incydentach w nocy (jakies zaczepki, pobicia, dewastacja mienia) ze strony pijanych skinheadów. MysleniczaninNR, o ile sie nie myle to taki maly knypek w okularach ;) lysy oczywiscie, widzialem go chyba kiedys w koszulce "blood&honour" (jesli ktos wie co to za organizacja, moze latwo domyslec sie jego pogladow..). Krotko i zwiezle - Narodowcy - NIE CHCEMY WAS TU

  Odpowiedz
 • 8 lip 2009

  Hej co jest z wami?? Przecież to ja jestem najgorszy!!

  Odpowiedz
 • 8 lip 2009

  Wśród wynalazków, jakimi słusznie szczyci się ludzkość, rzymskie prawo zajmuje miejsce szczególne, zwłaszcza jako fundament cywilizacji łacińskiej. Jeszcze w głębokiej starożytności dokonany został w tym kręgu cywilizacyjnym doniosły wynalazek podziału prawa na publiczne i prywatne, z czego wynikają późniejsze nowoczesne koncepcje autonomii jednostki wobec państwa. Tymczasem w kręgu cywilizacji żydowskiej ten wynalazek nie tylko się nie przyjął, ale przeciwnie – na naszych oczach zwycięża archaiczna koncepcja trybalistyczna, według której wszystko ma charakter plemienny. Widać to niczym w soczewce, w przemówieniach różnych grandziarzy, którzy w ostatnich dniach czerwca zjechali się do Pragi na konferencję zagadkowo zatytułowaną „Mienie ery holokaustu”. (...) Zgodnie z zasadami prawa rzymskiego, własność w zasadzie nie ma narodowości i należy do sukcesora, który potrafi wylegitymować się ciągłością praw. Dopiero w sytuacji, gdy takiego sukcesora nie ma, własność taka przypada w udziale państwu. Natomiast zgodnie z zasadami trybalistycznymi, do majątku należącego do członka plemienia, ma bliżej nieokreślone prawa całe plemię i każdy jego członek, nawet jeśli w myśl zasad prawa rzymskiego, żadnym sukcesorem nie jest. Ta sytuacja potwierdza trafność opinii Feliksa Koneczego o istnieniu zasadniczych sprzeczności między cywilizacjami i wynikającej stąd niemożności dokonania między nimi harmonijnej syntezy. Takie próby prowadzą albo do bastardyzacji obydwu cywilizacji biorących udział w takim eksperymencie, albo do pokonania cywilizacji wyższej przez bardziej prymitywną. Z punktu widzenia dorobku rzymskiego prawa, przyjęcie trybalistycznego podejścia do własności oznaczałoby niewątpliwe uwstecznienie, barbaryzację cywilizacji łacińskiej, ze wszystkimi tego opłakanymi skutkami.
  Stanisław Michalkiewicz

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2009

  Rozumiem że zgadzasz się z panem Michalkiewiczem

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2009

  faszści są do zniesienia dopóki nie deptają grządek z truskawkami. Jak u któregoś skinola zobaczę sok truskawkowy na glanach zaraz mu daję wycisk.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2009

  Takie małe skromne pytanie, jak widać co poniektórzy są tylko mocni w gębie i w pisaniu komentarzy.

  Wszelkie osoby twierdzące, że Obóz Narodowo Radykalny Brygada Małopolska jest organizacją faszystowską czy tez rasistowską, proszone są o podanie swoich danych osobowych. Ale i tak pewnie tego nie zrobicie, bo jesteście zwykłymi tchórzami. ONR Brygada Małopolska jest legalnie istniejącym stowarzyszeniem - tak do Waszej wiadomości. A co do rasizmu, od paradygmatu razismu odeszliśmy prawie 100 lat temu. Może ktoś byłby łaskawy poczytać trochę historię polskiego ruchu narodowego.

  A co do Wolnych Myślenic - oczywiście łamania Konstytucji RP - czyli naruszenie integralności państwa.

  A możew lepiej debata realna, cóż już zapomniałem umiecie tylko pisać...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2009

  Z takimi gośćmi jak Ty się nie debatuje. Bo niby o czym. Kiedy Was kiedyś zobaczyłam na rynku zrobiło mi się wstyd i szczerze mówiąc ogarnął mnie strach przed krzywdą jaką prędzej czy później zrobicie przypadkowej ofierze.
  Oczami wyobraźni zobaczyłam jakiegoś skopanego nastoletniego cygana albo marokańskiego studenta. Myślenice Wolne?
  99% Mysleniczan zadaje sobie pytanie kiedy się uwolnimy od Was.
  Ideologie jak Wasza to wrzód na d...e społeczeństwa. Zastanawia mnie tylko ile to jeszcze będzie pokutować na świecie. I odpowiadam sobie: zawsze, bo zawsze znajdą się niedowartościoowani i prymitywni frustraci, podrasowani wyimkowym i zideologizowanym kursem historii, prowadzeni do boju przez jakieghoś walniętego doktorka lub politycznie zmargnalizowanego radykała, którzy w waszych pustych łbach miesza jak w kotle z grochówą.
  Swiat byłby lepszy gdyby nie było podobnych waszemu ruchów. Niestety nie ma na to nadziei, bo gdzieś zawsze znajdą się ludzie, którzy przynoszą dla niego miecz, który macie w herbie a razem z nim zło.
  Zwykli tchórze? Oskarżasz młodych piszących na to forum ludzi o tchórzostwo?
  Zwykli tchórze to tacy jak Wy którzy poczucie siły uzyskują łącząc się w sfory epastujące przemocą, zastępując jej ideologią brak tożsamości i pustkę intelektualną.

  Odpowiedz
 • 8 lip 2009

  Nie chce tu byc stronniczy Zalamana, ale niestety juz prymitywni ludzie chcacy cos osiagnac laczyli sie w grupy. Z roznym skutkiem. Nie mam tu na mysli tylko grupy sensus stricto wieloosobowe. Mysle o kastach, religiach, partiach itp. Niestety, swiat jest tak zbudowany ze "w kupie, sila", i wcale nie chodzi mi o odchody. ;)
  Czy nam sie to podoba czy nie, grupa moze wiecej i niestety ma taki czy inny wplyw na pozostale jednostki. Pragne z mojej strony poruszyc tych indywidualistow ktorzy sa przeciwni demonstracjom, zamiast gderac i wywolywac niezdrowe emocje, zgromadzcie wlasna grupe/partie i kontr-demonstrujcie. W czym problem? Potrafia "lysi" ONR'owcy dlaczego nie mozecie i Wy?
  Juz widze te sztandary z godlem Myslenic i transparenty, z rozna trescia. Chyba kazdy z Was ma na tyle silna osobowosc i wplyw na znajomych/kolegow ze bez problemu zobaczymy w przyszlym roku kilka grup prawdziwych Mysleniczan. Argumenty na transparenty, slogany przez megafony i pokazcie jak kochacie wlasne miasto.
  Pozdrawiam serdecznie, Mysleniczanin007.

  Odpowiedz
 • 8 lip 2009

  A TY po której stronie będziesz stał? Będziesz miał łysą pałę czy w ręce transparent "Precz z nienawiścią" , "Precz z ONR" Hmm..??

  Odpowiedz
 • 9 lip 2009

  Z historycznego punktu widzenia mnie ONR nie przeszkadza. Jakby sie chcieli przeprowadzic do naszego miasta na stale, tez by mi nie przeszkadzali. Nie przeszkadzaja mi ze sa lysi, ze maja brunatne koszule i prowokujaca symbolike. Nienawisc to wielkie slowo. Naduzywane na kazdym kroku. Dziesiatki tysiecy kilometrow i niezliczona liczba ludzi setek nacji, kolorow skory i przekonan, oduczyla mnie uzywania tego slowa. Zrozumienie przychodzi z doswiadczenem. Nie bylem w "partii", zadnej. Nie mam kompleksu malego miasteczka, Polaka, Europejczyka. Licze sie z cudzym zdaniem, opinia, sposobem bycia. I wymagam tego samego od innych. Czy bede stal? Raczej nie. Bede przechadzal sie od jednych do drugich obserwowal zachowania. I pozniej to wszystko opisze.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2009

  Jest jedna z pieśni w której z jednej ze zwrotek śpiewało i śpiewa się nie będzie Niemiec pluł nam w twarz. A ja dzisiaj śpiewam nie będzie żaden antypolak pluł nam w twarz. Dlatego żaden jakiś gnypek-polaciek nie będzie mi i nam Polskim Patriotom dyktował co mamy robić we własnym kraju , we własnym mieście (My zawsze po stronie Prawdy! "Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska była Polską! Aby w Polsce po polsku się myślało!") A tekściki tu wypisywane , te chore banialuki m.in.przez cygnusa,załamana,uderzwstol,emcóś iście z jakiegoś komunistycznego manifestu mam po prostu gdzieś czyli w d.... Możecie dalej sobie ze wściekłością szczekać to nie pierwszyzna antypolaków , obcych naleciałości i mas wymierzona przeciwko nam Polskim Patriotom. Tyle waszego co sobie po szczekacie I czy wam się to podoba czy nie My Polscy Narodowcy będziemy tu co rok upamiętniać wielkiego Polaka Adama Doboszyńskiego i jego czyny!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2009

  Myśleniczanianie 007
  Dlaczego Ci nie przeszkadza ONR?
  Oczywiście możemy patrzeć spokojnie na ich aktywność ponieważ to ruch nie mający najmniejszych szans na popularyzację. Jego pożywka - Żydzi - praktycznie nie istnieją jako składnik społeczny. No może trochę nieruchomości wróci w ich posiadanie, i przyjedzie kilkadziesiąt wycieczek na Kazimierz ale tak naprawdę to co buduje tożsamość tego typu ruchów w Polsce nie objawia się zbyt mocno. Na razie taki Pan Mazurkiewicz bełkocze coś o paradygmatach rasizmu od których jakoby gdzieś ktoś odszedł, ale jakby chciał pociągnąć masy to musiałby mieć: emigrantów, gejów, Żydów na kupę z bezrobociem i kryzysem - zagrażających wielkiej Polsce i jej nieskazitelnej historii i chwale. Ponieważ tego nie ma to chodzi z pietnastką nakoksowanych kolegów zachęcając do "debaty" i szukając danych osobowych prowincjonalnych nastolatków.
  Mimo wszystko nie powinno się ich lekceważyć. Nie powinno ponieważ są zmorą. Moja babcia, którą z Polski wywieziono do Niemiec kiedy miała 17 lat przez całe życie nie mogła patrzeć na wojenne filmy. I to nie tylko na dramaty, nawet na komedie wojenne. Myslę, że gdyby teraz zobaczyła tych chłopców to jej koszmar by odżył. To że nam niektórzy w tym o dziwo Witroz glancują tą ideologię demonstrując "trybalistyczne" zagrożenia nie zmienia faktu że to to zawsze się kończy na ulicach a gdyby takim udało się dojść do władzy to już by z pewnością pokazali.
  Przechadzać się obok nich to chyba stanowczo za mało.
  Do myśleniczaninaNR
  czy można widzieć w jakim jesteś wieku?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2009

  witroz - haha do perfekcji opanowales opcje copy paste. teraz proponuje wlaczyc mozg

  Odpowiedz
 • 9 lip 2009

  MyśleniczaninNR
  Ty człowieku przesiąkłeś ideologiom tylko że nie do końca rozumiesz o czym tu piszesz. Ciągłe wycieranie ludziom gęby frazesami "Polski Patryiota" jest tego najlepszym przykładem. Prześledź historie (i przekazy ustne) co z Polakami robili "Polscy Patryioci" w okresie powojennym.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2009

  Przechadzać się obok nie będziemy, bić z nimi też nie, przecież zeszlibyśmy do ich poziomu, a może ktoś by nauczył ludzi jak ich upiększyć farbami, znalazł by się może ktoś na forum co ma do tego papier.Zrobiłby to i ideologicznie i legalnie.

  Każdy chce coś z tym zrobić ale nikt nie ma pomysłu jak, przecież nie wyjdziemy z domów na rynek, bo i tak przyszłaby tylko mała garstka .

  Kiedyś usłyszałem przez przypadek rozmowę jak jeden policjant, potem tzw. "biznesmen" cieszyli się, że zaplugawionych żydów już nie ma i bardzo dobrze że ktoś się ich pozbył. Dlatego nikt nie ruszy palcem i nie zrobi nic. ONR jest im na rękę.

  Nie generalizując, moja babcia też była na robotach, ale miała szczęście trafiła na dobrego Niemca, nie możemy wrzucać wszystkich do jednej beczki. Nawet wśród nas są Polacy i Polaczki.

  Przecież ostatnio jakiś rosyjski, wysoko postawiony żołnierzyk powiedział, że to Polacy są winni II w.ś. i całego zła jakie z tego wynikło. Może dlatego po wojnie tak serdecznie zajęli się naszymi AK-owcami. A młodym najłatwiej jest zamieszać w głowie, podatne to na sugestie, brak im własnych wypracowanych ideałów więc byle jaki pseudo-psycholog namiesza im w głowie.

  Odpowiedz
 • 9 lip 2009

  Organizacjo Nieumytych Rączek - Rysio z "Klanu" się wami zajmie!!

  Odpowiedz
 • 9 lip 2009

  Dlaczego mi nie przeszkadza? Bo mojego dziadka w 1939 roku zamordowali Rosjanie. Moj stryjek zmarl na emigracji bo za to ze walczyl z Hitlerowcami u boku brytyjczykow, w Polsce powojennej wydano na niego wyrok. Moj ojciec za ulotki Solidarnosciowe,
  spedzil 8 miesiecy w wiezieniu. Wszyscy oni walczyli o wolna Polske. Polske w ktorej mozna bez strachu wyjsc i glosic wlasne poglady. Swiat sie zmienil. I my tez musimy zmienic horyzonty. W naszym kraju zawsze beda powstawac skrajne organizacje popierajace jakies hasla wygrzebane ze smietnika historii. W celu odwrocenia uwagi od rzeczywistosci lub tez celowo wykorzystania sytuacji.
  Cyrk, nie przeszkadzaja mi Rosjanie, Niemcy ani postkomunistyczne wladze ktore teraz sa szanowanymi politykami i biznesmenami. Jezeli wiesz co mam na mysli, nie pytaj mnie juz wiecej Cyrku, dlaczego nie przeszkadza mi ONR.
  Z powazaniem, Mysleniczanin007.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2009

  cygnus polecam Ci książkę ''Zbrodnie UB'' to będziesz wiedział co z Polakami m.in. z Adamem Doboszyńskim zrobili Ci komunistyczni zbrodniarze. Dzisiaj ludzie podobnie myślący jak ty przypominają tych czerwonych przesiąkniętych nienawiścią do wszystkiego co Narodowe - Polskie antypolaków! Jestem skłonny powiedzieć że chętnie zrobilibyście z nami to samo aby tylko nas się pozbyć! Ale niedoczekanie wasze! ''Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska - Polską była!'' pamiętając o tych którzy ginęli z rąk osobników którzy mianowali się Polakami(Berman,Różański,Morel,Fejgin a z Polskością mieli tyle wspólnego co nic!

  Odpowiedz
 • 9 lip 2009

  Do tego właśnie zmierzałem, oni wszyscy trąbili że są Polakami patryiotami, co nie przeszkadzało im mordować swoich rodaków. Organizacje jak ONR kiedy rosną w siłe i dochodza do władzy, robią to samo co UB. Wtedy hasło już nie brzmi " Polska dla Polaków" tylko "Kto nie jest z nami jest przeciw nam"

  Kim jest Polak? Kto to jest?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2009

  cygnus przypominam ci że to m.in. Narodowcy ginęli z rąk czerwonych zbrodniarzy z UB - gdzie większość z nich która zajmowała najwyższe stanowiska władzy nie była polskiego pochodzenia(poczytaj to się dowiesz kim była ta nacja)I jak ty śmiesz porównywać legalnie istniejące stowarzyszenie Polskie do tych morderców antypolaków ubowców. To jest bezczelne oskarżenie nadające się do rozpatrzenia przez sąd! A co do hasła Polska dla Polaków! to na miłość Boską dla kogo ta Polska ma być dla Ruska ,Izraelczyka a może jeszcze lepiej dla Niemca. Przecież każde państwo stanowi odrębną ojczyznę. Co wy chcecie z tego świata zrobić super państwo socjalistyczne gdzie nie można myśleć po swojemu tylko tak jak ktoś z Brukseli mi narzuci , jakiś stereotyp m.in. tolerancji dla wszelakich zboczeń i wszystkiego co antynarodowe! Przykład stworzenia takiego super państewka mieliśmy na przykładzie z Biblii - Wieża Babel kto czytał wie o co chodzi i co się stało z ludźmi którzy chcieli tworzyć jeden lud!

  Odpowiedz
 • 9 lip 2009

  Oj na Boga nie strasz mnie sądem. Napisałem wyraźnie ...organizacje jak ONR.... a nie organizacja ONR.
  Pozwól każdemu myśleć po swojemu, niechcesz żeby Bruksela coś Ci narzucał, to Ty nie narzucaj innym co mają myśleć. Trzeba szanować zdanie Polaków, prawda.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2009

  MyśleniczaninNR - taka dyskusje nie ma sensu. Jak chcesz dyskutować to odnoś się konkretnie do sensu kontr-wypowiedzi. A nie czepiaj się poszczególnych pobocznych stwierdzeń. (Możesz się czepiać ale wnoś coś też do ogólnego kontekstu...) Dla Ciebie nie można mieć innych poglądów... Nie bo nie... Najśmieszniejsze jest to że ONR i tym podobne organizacje są "marginalne". I jak chcesz kogokolwiek przekonać do swoich poglądów to samymi krzykliwymi hasłami typu "Polska dla polaków" tego nie zrobisz. Zwłaszcza że głosisz je w stroju przypominającym nazizm i o podobnej treści. Dla Ciebie w dodatku jest tylko jedna i jedyna racja(twoja). Żadnego kontr-argumentu nie przyjmujesz.

  Lepiej napisz co chcecie swoimi pochodami osiągnąć. Chcecie być konserwatystami proszę bardzo, z wieloma ich argumentami się zgadzam ale np inne bardziej mnie przekonują w pewnych sprawach - co nie znaczy że wszystkie równo neguje... Ale z takimi występami w takich strojach i w tych barwach nie dziw się że wzbudzacie ogromną niechęć. Jeszcze wasza agresja potęguje to. Jedynie co możecie osiągnąć to zwrócić na siebie uwagę ale niestety w złym świetle.

  Mogę tolerować m.in. paradę równości i kontr manifestacje. Ale was jest ciężko.

  Jakie są wasze cele? Wygnać wszystkich odmieńców, rasowych, kulturowych, religijnych, narodowościowych? Wprowadzić wizy dla wszystkich ? Wyzabijać wszystkich homo ? Może jeszcze palić domy które są w znacznej części ze szkła ?

  Każdy może mieć swoje poglądy. I ma prawo je wyrażać. Jeszce będziesz groził ludziom którzy mają inne ? Siłę miej w głowie i haryzmie i umiej bronić swoich racji i dyskutować przekonywać do nich, a nie w czarnym glanie spod bojówek. (Tak chcesz głosić ideologiczne poglądy?? To nie dziw się że wszystkim przypomina się totalitaryzm i holokaust)

  Samym jednostronnym wrzaskiem to niczego nie osiągniecie!!

  Odpowiedz
 • 9 lip 2009

  "...Twardowski ku drzwiom sie pokwapil, na takie Dictum Acerbum.
  Lecz Diabel za kontusz ulapil- A gdzie jest Nobile Verbum?" :):)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2009

  delete.. SPAM - Przeklejasz już chyba 10 razy wałkowaną tu historię o Doboszyńskim.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2009

  Tej historii nie musimy się wstydzić. W przeciwieństwie do dokonań Maleszki, Wałęsy, Michnika czy Kuronia.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2009

  emcóś nie chce mi się wałkować tego samego i tak za bardzo nie chcecie tego zrozumieć i tak naprawdę mało co o nas wiecie (np o naszych strojach czy naszym symbolu Falangi , które nie mają nic wspólnego z jakimś nazizmem czy też brunatnymi) Jednak zachęcam do odwiedzenia naszych stron np: http://www.onrpodhale.boo.pl/ i do odwołania się do historii Ruchu Narodowego. Tam dowiecie się kim tak naprawdę jesteśmy , jaką mamy idę i o co walczymy! ''Sięgajcie tam gdzie wzrok nie sięga'' a nie poddajcie się i nie sugerujcie się manipulacją dzisiejszych mediów typu tvny czy wybiórcza które z reguły są do nas nastawione anty!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lip 2009

  "...fanatyzm jest przekleństwem narodów
  Kult jednostki, religijny, polityczny, nacjonalizm
  Będą zawsze tym samym - czarną stroną człowieczeństwa
  Nic nie tłumaczy morderstwa!"

  Odpowiedz
 • 10 lip 2009

  Oooo, dopiero teraz zauważyłem że moderacja wykastrowała moje entuzjastyczne opinie o wizycie patryiotów w Myślenicach.

  Wiem, wiem...nie wolno "zygać" do szerszeni.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2009

  O N R to zbiór zer
  (jedyna dyskusja - fizyczna eliminacja)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2009

  anifa - to największa zaraza na świecie , która jak zakaźna choroba zatruwa świat.Jedyna rada na to ścierwo to dezynfekcja i deratyzacja!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2009

  @MyśleniczaninNR, za dużo nas jest, nie dacie rady:) choćby nie wiem jak mocno byście się miotali i szczekali, to i tak nie macie ŻADNYCH szans:):*

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2009

  cwelu psuedo MyśleniczaninNR bądź w niedzielę o 15 na rynku (jeżeli dojedziesz ze swojej wioski bo może busy nie jeżdżą) a pokażę ci palancie co sądzę o tobie no chyba że jesteś dziecino odważny tylko w necie

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2009

  onr prawdziwie bezmógie stworzenia zapchlone i zawszone ścierwa

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2009

  niejaki w.mazurkiewicz z debilnej bandy onr chce żeby mu podać dane osobowe? po to żeby móc wysłać kolegów bo sam sra w pory ?pokaż się sam w Myślenicach palancie bez obstawy ,pójdziemy na solo ciekawe czy dalej będziesz tak szczekał cwelu

  Odpowiedz
 • Euzebiusz Konstantynopolitanczykiewicz 11 lip 2009

  i z poziomu w miare kulturalnej dyskusji przeszlismy do gróźb.. ehh... ONR ONRem, niech sobie bedzie, niech przyjezdzaja, manifestuja, ja zreszta o tegorocznej 'wizycie' dowiedzialem sie po fakcie w Internecie.. ale wiekszosc chlopakow lubi sie jeszcze potem najebac w parku i zaczepiac ludzi.. a to juz nie jest spoko..

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2009

  andrzej jak zaczepiaja zwyklych ludzi to po prostu po mordzie im dac...

  niestety, musimy doprowadzic do tego, zeby takie scierwa do myslenic nie przybywaly ;-).

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2009

  nacjonaliści zawsze byli bandą tchórzy. przypominam, że gdy bolszewicy atakowali polskę, to polscy nacjonaliści na czele z dmowskim pouciekali do poznania. a polski bronił przed bolszewikami socjalista piłsudski.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2009

  Dzieciaki lewaki (albo dzieciaku lewaku o kilku nickach anarchia anifa buhahaha) nerwy wam puszczają he he a mnie to śmieszy ale tyle waszego co się 'po' denerwujecie po płaczecie. Doboszyński pamiętamy twoje czyny wychwalamy a lewaków wyśmiewamy! Będziemy co rok! :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2009

  Wasz problem to to, że nie tolerujecie innych, nazywacie innaczej myślacych lewakami itp. Gdyby wasze poglady - naconalizm byly takie dobre nie byly by napietnowane w wiekszosci krajow.

  poza tym, mamy parawo jako ludzie wyglaszac sprzeciw wobec was - gdyz razi nas to, ze dajecie zle swiatlo o myslenicach i o nas samych - polakach.
  I douczcie sie historii, bo bardzo malo wiecie.

  A na argument o dzieciach zabitych przez hitllerowska machine zla (prawdopodobnie zydzi) nie odpowiedzieliscie.

  SELEKTYWNIE WYBIERACIE SOBIE TYLKO TEMATY DO ROZMOWY
  Nie jesteś myśleniczaninem, wiesz dlaczego? Bo nie sztuka jest manifestowac w myslenicach by sie narabac i zaczepiac ludzi na zarabiu, wygladacie jak ludzie z najgorszego elemtu spolecznego, strach przechodzic obok was, nie wiadomo czy to ze ktos ejst gruby, z dlugimi wlosami, wysoki, ciemnej karnacji etc nie spowoduje ze mu nie przylozycie. Wasze munudry i logotypy nawiazuja stylistyka do swastyki do A.H.

  Nigdy nie będziecie patriotami, bo prawdziwy patriota zawsze będzie miał na sercu dobro kraju i to, aby walka jaką nasz naród stoczył o wolności demokrację, o TOLERANCJE nie została zaprzepaszczona.
  Do was argumenty nie docierają, dla was gej będzie chory, żyd będzie najgorszy, wietnamczyk/rom będzie złodziejem, inaczej myślący będzie wstrętnym lewakiem.

  Wasze zalozenia nawet nie opieraja sie na religi katolickiej, bo ona sama w sobie glosi szacunek dla jednostki ludzkiej, tolerancje i miłowanie blizniego, a wy blizniego nie milujecie, wy byscie chcieli budowac nowy lad rasowy - to sa wasze hasla - polska dla polakow i tak dalej.

  Nie zasługujecie przez to nawet na to, abym zachowywal pelna orotgrafie i interpunkcje jezykową.
  Temat jest zakonczony, Myslenice powinny byc wolne od tak negatywnych pogladow.

  Poza tym oprocz szczekania nic nie umiecie, ani wasi bohaterowie na ktorych sie wzorujecie, ani wy sami nic dla kraju nie zrobiliscie ROZSADNEGO, poza wywolywania antyagonizmow, podzialow, i strachu oraz niesmaku w ludziach, ktorzy zyli w czasach wojny i wasze munudry przypominaja im najgorszy okres Hitleryzmu w Polsce.

  Odpowiedz
 • 11 lip 2009

  A jednak w tym temacie Ci sie udało. Dobrze powiedziane, sens, argumenty... dostajesz ode mnie "pulicera" :-)

  Odpowiedz
 • 11 lip 2009

  Jak mowisz Cygnus? Poł- litera? ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2009

  Marsz na Rzym, marsz na Myslenice, mundury, antysemityzm, silne panstwo, wrogosc do kapitaizmu,wrogosc do komunizmu, fanatyczna milosc do Narodu, jeden wodz, militaryzm, narodowo-socjalistyczny program gospodarczy, naprawde nie wiem czemu mowia a was faszysci...

  Odpowiedz
 • 12 lip 2009

  "Marsz, marsz Dąbrowski, z ziemi Polskiej do Wolski..."

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2009

  Zawsze w każdym narodzie znajdzie się jakieś robactwo(lewactwo)które próbuje zagnieździć się w danej społeczności aby zatruwać jego normalny byt. Tak jak to się dzisiaj dzieje w Polsce i w naszym mieście Myślenicach , jest robactwo które pod hasełkiem: wolność-tolerancja , multi kulti , róbta co chceta chce zniszczyć tożsamość Narodu! ''Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wystawiać" A. de Saint-Exupery Dlatego My prawdziwi Polacy nigdy się nie poddamy , zawsze będziemy walczyć za naszą kochaną Ojczyznę Polskę! ''Niech się świat wali, niech się świat przewraca, niech zmieniają ustroje, ale my przez te burze przeżeglujemy z naszą łodzią narodową tak, że się ona nie rozbije.'' Roman Dmowski

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lip 2009

  Wy nie ejsteście prawdziwymi polakami, a zwykłymi faszystami, nie różniącymi się niczym od A.H i całego jegpo ekwipunku towarzyszy. Jesteście gorsi jak zaraza, gorsi jak wszy, nie widzicie waszej głupoty, nie widzicie niedorzeczności waszych poglądów. Jesteście niereformowalną zgrają wygolonych na łyso osiłków.

  W dodatku nie odpowiadasz na argumenty osób piszących tutaj. Zbłaźniłeś się. Kończ! Waść! Wstydu! Oszczędź! (sobie i nam, cobyśmy nie musiieli już czytać człowieka pokorju Leszka Bubla"

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2009

  Buuuuuuckme nie mam zamiaru z tobą polemizować bo do twojego chorego maniakalnymi obsesjami nazizmu i faszyzmu mózgu i tak nic dociera , ale napisze jeszcze tak. Biorąc pod uwagę historie Polaków , gdyby ludzie dawniej myśleli podobnie jak ty to niestety wydaje mi się że: m.in. Polska na czele z Królem Jagiełło nie pokonałaby Krzyżaków pod Grunwaldem , Jan III Sobieski nie ocaliłby Europę przed nawałnicą zbrojnego islamu. , w 1655 nie byłoby mowy o obronie Jasnej Góry przed protestantami , aż w końcu 1920 roku bolszewicy zalaliby nasz kraj. Dzisiaj dla ciebie i tobie podobnych tolerancyjnych lewaków patriotyzm to się równa szowinizm i faszyzm , tradycja to zacofanie , a katolicyzm to fanatyzm. Dziś można mówić wszystko i co się chce na Polskę i Polaków . Można spotwarzać patriotów , katolików. Można pluć na symbole Polskie , na symbole Katolickie a nikt na to nie będzie zważał uwagi , nikt nie w stanie w obronie. Dlaczego tak się dzieje? Jedną z przyczyn tego jest to że w moralności następuje groźna w skutkach zamiana chrześcijańskiego miłosierdzia na tolerancję. Prowadzi to niestety do etyki akceptacji zła! W dzisiejszym świecie słowa ''kochaj bliźniego swego jak siebie samego'' to dla niektórych akceptacja utraty suwerenności naszej Ojczyzny ,wyzysk i korupcja(dyskryminacja ludności Polskiej jaka miała i ma miejsce m.in. w Myślenicach) akceptacja aborcji , akceptacja zboczeń , akceptacja sekt , akceptacja multikulturowości. "Biada tym, którzy zło nazywają dobrem"! ''I chociażby obwieszczono na transparentach najrozmaitsze wezwania do miłowania wszystkich ludów i narodów, nie będziemy temu przeciwni, ale będziemy żądali, abyśmy mogli żyć przede wszystkim duchem, dziejami, kulturą i mową naszej polskiej ziemi, wypracowanej przez wieki życiem naszych praojców. Stąd istnieje obowiązek obrony kultury rodzimej." Prymas Polski, Prymas Tysiąclecia, Stefan Kardynał Wyszyński 12 maj 1974 r.

  Odpowiedz
 • 19 lip 2009

  Pragne jeszcze dodac kilka cytatow jakze podobnych w tresci;
  "Odwieczna walka jest ceną przetrwania. Ci, którzy są zbyt słabi albo zbyt ociężali by kompetentnie prowadzić tą walkę odpadają i są eliminowani w srogiej bitwie o przetrwanie.
  To dictum dotyczy wszystkich gatunków i jednostek. Już Darwin podsumował je jako "przetrwanie najsilniejszego".
  Prawa Natury są niezmienne. To nieugięte Prawo Natury dotyczy tak samo gatunków jak i jednostek. Natura nie tylko ciągle polepsza każdy gatunek poprzez odsiew słabych, ociężałych, nieprzystosowanych i zdeformowanych, ale także, w dłuższych okresach czasu, przesiewa wszystkie gatunki, które nie sprostały walce we współzawodnictwie o przetrwanie..." ()
  "1. Natura nakazuje, by każdy gatunek we własnym zakresie opiekował się swoim własnym i miał się na baczności wobec swoich wrogów. Nazwiemy tę filozofię "swój swojego", lub rasową lojalnością, w odniesieniu do ludzi.
  2. Nie możemy nigdy więcej patrzeć na kwestie przetrwania Rasy z punktu widzenia kogokolwiek innego niż naszego własnego: ani oczami węża, ani oczami Żyda, ani oczami czarnucha, bądź z punktu widzenia jakiegokolwiek innego wroga.
  Musimy wszystko określać z naszego punktu widzenia. Musimy rozważać każdą kwestię z punktu widzenia nikogo innego niż Białego Człowieka.
  3. Trzeci wniosek logicznie idzie za drugim i ten będzie podłożem naszego religijnego myślenia, mianowicie:, co jest dobre dla Białej Rasy jest najwyższą cnotą; co jest złe dla Białej Rasy jest ostatecznym grzechem. Już zadekretowaliśmy to jako naszą złotą regułę w pierwszym rozdziale, powtarzamy to tutaj.
  Nigdy więcej nie możemy być Zdrajcami dla Swoich. Podczas rozwijania filozofii naszej religii dla przetrwania Białej Rasy, nigdy więcej nie patrzmy na świat oczami węża. Nie interesuje nas punkt widzenia węża. Mamy tylko jedną logiczny alternatywę: Punkt widzenia Białego Człowieka, najlepsza korzyść Białego Człowieka, dobrobyt Białego Człowieka.
  Czyniąc inaczej jest zdradą dla swojej własnej Rasy i zniewagą przeciw samym Prawom Natury." ()

  Zrodlem jest publikacja pod tytulem "Biblia Bialego Czlowieka", propagandowa pozycja ktora mozna znalezc miedzy innymi tutaj;

  http://tworca.org/bialabiblia.doc
  Przyjemnej lektory, Mysleniczanin007.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 sie 2009

  Wypowiedź byłego premiera Izraela:
  „Nasza rasa (mówiąc o żydach) jest Rasa Mistrzów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i slużyć nam jako nasi niewolnicy”.
  - Menachem Begin.

  Dlaczego Naszym krajem, Polakami rządzą osoby ze zmienionymi nazwiskami (wiadomego pochodzenia) sympatyzujące z rządem Izraelskim? Czy dlatego ponieważ wciąż wielu z Was wierzy, ze to również jest częścią modnej tolerancji?

  Wystarczy odrobinę czasu poświecić na dotarcie kto rządzi w Polsce żeby zapragnąć, by w Naszym Państwie znów królowali Polacy.
  Gospodarka upada ponieważ Nasze ciężko zarabiane pieniądze opuszczają granice Polski. Nasz pieniądz nie obraca się w Naszym Kraju w związku z czym nie napędza polskiej ekonomii i musicie kombinować żeby starczyło na przeżycie.
  Pomyślcie zanim nazwiecie kogokolwiek faszysta.
  Dlaczego pracujecie dla cudzoziemców w Polsce? Czy jeżeli sąsiad przyjdzie do Waszego ogródka i zażąda 50% Waszych owoców i warzyw to w imię tolerancji powiecie - proszę, weź i przyjdź znowu???

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 paź 2009

  [quote]MyśleniczaninNR napisał: [br]cygnus przypominam ci że to m.in. Narodowcy ginęli z rąk czerwonych zbrodniarzy z UB - gdzie [/quote]

  I to narodowcy budowali czerwony reżim-> vide płk. Piasecki. Zresztą, komunizm polski miał czysto nacjonalistyczny charakter a nacjonaliści polscy byli jednymi z bardziej aktywnych aparatczyków. Nawet ci niezrzeszeni w PZPR domagali się siłowej pacyfikacji Solidarności. Prawda historyczna jest taka, że przed wojną stać ich było na niszczenie sklepów bezbronnych, w trakcie wojny gnębili chłopów, a po wojnie pobratali się z komuchami.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 cze 2010

  O.N.R. To zbiór 00000000000000000....

  Polecić link (Za: www.cia.bzzz.net ) - Centrum Informacji Anarchistycznej :
  http://cia.bzzz.net/neo_nazi_ci_wroca_do_my_lenic

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2010

  Wow, I'm very affect. Research papers Company have afford a outstanding online essays! The excellence of essay and text is noble. I now test I have something satisfying to write my own term paper on, with such expertise to guide me in the right direction I can only get up and get finer grades. I will be recommending this house to all my class mates and collegues.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2010

  You performed a fabulous topic to help different people with their term papers writing tasks, I opine. Even the research writing service will not be able to compose such kind of famous essay topic.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2010

  A really attractive idea just about this. Study and don't forget - if you have to work and study at the same time, there are experts who are ready to assist you with your essays when you under time burden. I'd suggest in this case the most proved amongs buy dissertation where you can bargain for custom content.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 lip 2010

  That is not so easy to manage with several actions at the same time, particularly when you need to accomplish the essay topic. The only customized essay writing service would cope even with complicated assignments.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia
Myślenice 12

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia

Mający 91 lat mieszkaniec Krakowa na ul. Piłsudskiego potrącił na przejściu pieszego. Mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala Do potrącenia doszło w czwartek 17 października na ul. Piłsudskiego, gdzie 91-letni mieszkaniec Krakowa jadący toyotą od ul. Słowackiego w kierunku Zarabia nie zauważył wchodzącego na pasy 46-letniego miesz...

W #STYLOOK wiedzą jak sprawić, aby kobiety czuły się piękne
MODA 0

W #STYLOOK wiedzą jak sprawić, aby kobiety czuły się piękne

Naszym głównym zadaniem jest sprawić, aby odwiedzające nas kobiety niezależnie od wieku, czy rozmiaru – mogły poczuć się piękne i korzystając z fachowej pomocy znaleźć swój styl – mówi Karolina Obajtek, założycielka nowego butiku #STYLOOK #Stylook to nowy i zaskakujący podejściem butik, w którym najbardziej wymagające klientki znajdą coś dla siebi...

Metamorfoza z Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie – 30 kg
Społeczeństwo 0

Metamorfoza z Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie – 30 kg

Decyzję o przejściu na dietę, podejmujemy z różnych powodów - chęć zdrowszego odżywiania, udoskonalenie wyników badań czy poprawa samopoczucia, jednak najczęściej jest to po prostu osiągnięcie szczuplejszej sylwetki. Tak też było w przypadku Pani Ani– bohaterki naszej metamorfozy   Jak się Pani czuje po spadku 30 kg? Rewelacyjnie, stałam się w...

Krzysztof Druzgała z tytułem drugiego „Najlepszego Strażaka PSP” w Małopolsce
Społeczeństwo 0

Krzysztof Druzgała z tytułem drugiego „Najlepszego Strażaka PSP” w Małopolsce

Tytuł drugiego „Najlepszego Strażaka Państwowej Straży Pożarnej" podczas Małopolskiej Gali Strażackiej odebrał mł. ogn. Krzysztof Druzgała z Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach Podczas Małopolskiej Gali Strażackiej, która odbyła się w Lutosławicach rozstrzygnięto konkursy w kategoriach „Najlepsza Ochotnicza Straż Pożarna Województwa Małopolsk...

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem
Myślenice 1

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem

Dobiegła końca budowy Stacji Opieki Caritas, która swoją nową siedzibę od września ma przy ul. Średniawskiego 35 Stacja stanęła na terenie byłego placu opałowego i w miejscu, gdzie w ostatnich latach znajdowały się mieszkania socjalne. Na mającej 20 arów działce, którą Caritas kupił od Gminy Myślenice niespełna 6 lat temu za 1 procent wartości, od...

Były prezes MARG trafi przed sąd
Myślenice 15

Były prezes MARG trafi przed sąd

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowie na oskarżenia o działania na szkodę spółki Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zaprezentował wyniki „audytu otwarcia”  przeprowadzonego w urzędzie mia...