Miasto

Wojewoda Józef Pilch podał się do dymisji. Obiecywał otwarcie zalewu dobczyckiego

Wojewoda Józef Pilch podał się do dymisji. Obiecywał otwarcie zalewu dobczyckiego

Jeszcze rok temu obiecywał otwarcie zalewu dobczyckiego i wpuszczenie na niego białej floty. Teraz podał się do dymisji

Józef Pilch podał się do dymisji w piątek 2 czerwca. Oficjalnie jako powód takiej decyzji podaje się kwestie zdrowotne.

Józef Pilch stanowisko wojewody objął 8 grudnia 2015 roku. W dużej mierze odpowiadał za przygotowanie i koordynację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W naszym regionie dał się poznać m.in. w ubiegłym roku, kiedy podczas spotkania włodarzy gmin Dobczyce, Myślenice i Siepraw zapowiadał otwarcie zalewu dobczyckiego i wpuszczenie na jego taflę białej floty. Jak mówił; dopuszczenie do zbiornika białej floty to kwestia trzech lat.

- Najważniejsze jest, aby wokół zalewu coś zaczęło się dziać. Turystyka jest niezmiernie ważna w tym regionie. Trzeba wspierać takie inicjatywy. To czas najwyższy, aby turystyka nie tylko rowerowa, ale i żeglugowa mogła zaistnieć na tym wspaniałym jeziorze. Musimy rozszerzać gospodarkę turystyczną, ale małymi krokami. Najpierw niech to będą ścieżki, następnie żegluga oczywiście bez silników spalinowych. To szansa na rozwój gospodarki poprzez turystykę - mówił wojewoda Małopolski Józef Pilch.

W marcu na ręce starosty Józefa Tomala przekazał ponad 6 mln zł na remonty dróg.

Nowym wojewodą zostanie Piotr Ćwik, który do tej pory pełnił funkcję wicewojewody małopolskiego.

Powiązane tematy

Komentarze (16)

 • Samanta Rigerr 4 cze 2017

  Do dymisji to On się tylko podał żeby to lepiej wyglądało,prawda jest taka że prezesowi coś nie pasowało i kazał go wywalić . Co niektóre media piszą że premier miała go zdjąć ze stanowiska, tylko że premier kazał to zrobić prezes. Morał z tej bajki taki ,że jak by nie odszedł to i tak przez prezesa

  36 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2017

  Wojewoda okazał się nieposłuszny, czy lepszy podlizywacz się znalazł? Co to zmieni, odchodzi jeden sługus, przyjdzie inny. Komuna wraca w nowym wydaniu: Polską rządzi jeden poseł, już nie pierwszy sekretarz. Ów poseł ma tyle pojęcia o rządzeniu, co kot o szczekaniu. Wystarczy posłuchać, robi wodę z mózgu :-D.

  34 27 Odpowiedz
 • Basia 4 cze 2017

  obiecanki cacanki-przyszedł nowy a on ma inne priorytety i nic z tego nie będzie

  24 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 cze 2017

  Jarosław to format powiatowy. Najwyżej do Pcimia. Wojewoda był wielkim gburem. Nie ma go co żałować. Rutgerowi zaś wszystko ze żłobem się kojarzy, bo jeszcze się nie załapał, jak wielu Misiewczów. Dalej zap...la lub udaje. Pozostało mu p...ić o 8 latach rządów PO, bać się uchodźców, prężyç muskuły przed UE, cieszyć się 500+, no i chwalić prawy i sprawiedliwy rząd.

  23 14 Odpowiedz
 • 5 cze 2017

  Teraz mamy godzić się na dymanie przez kolejnych 8 lat Polski przez PiS ?

  zdjecie

  Czy jest jeszcze ktoś, kto wierzy PiS i Szydło ?

  zdjecie

  20 9 Odpowiedz

Zobacz więcej