Miasto

KOD Myślenice: Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec ustaw o KRS oraz sądów powszechnych

KOD Myślenice: Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec ustaw o KRS oraz sądów powszechnych

Otrzymaliśmy oświadczenie Zarządu Myślenickiej Grupy Lokalnej KOD w sprawie przyjęcia przez Sejm ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Ustroju Sądów Powszechnych

„Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec przyjęcia przez Sejm nowych ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz ustroju sądów powszechnych. Przyjęte przepisy w rażący sposób łamią postanowienia Konstytucji RP, oraz otwierają drogę do przejęcia kontroli nad sądownictwem przez partię rządzącą. To łamanie podstawowych praw obywatelskich! Wyrażamy żal, że za antydemokratycznymi zmianami głosował poseł ziemi myślenickiej Jarosław Szlachetka” – czytamy w oświadczeniu.

- Wzywamy wszystkich, którym bliskie są wartości demokratyczne do głośnego wyrażenia swojego sprzeciwu. 16 lipca o godzinie 15:00 w Warszawie pod Sejmem, gdzie odbędzie się demonstracja podczas której go wyrazimy. Wszystkich, którzy mogą pojechać, wzywamy do wyjazdu, tych którzy nie mogą, wzywamy do protestu w lokalnej społeczności – apeluje Zarząd Myślenickiej Grupy Lokalnej KOD reprezentowany przez Macieja Nalepę.

Powiązane tematy

Komentarze (25)

 • 16 lip 2017

  Nie ma nawet potrzeby czytać całej ustawy przygotowanej przez partię nazywająca się "Prawo" i "Sprawiedliwość" a wystarczy ten jeden artykuł 87. projektu.

  Do wszystkich, którzy uważają, że rządy PiS nic złego nie robią, że w Polsce jest wolność, prawo jest przestrzegane, funkcjonuje demokracja, jest równość: jeśli jeszcze to co teraz planują kogoś nie przekonuje oznacza, że albo jest posłusznym, bezwolnym narzędziem tej partii albo jest kompletnie głupi.

  Art. 87. § 1. Z dniem następującym po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy sędziowie Sądu Najwyższego powołani na podstawie przepisów dotychczasowych przechodzą w stan spoczynku, z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości.

  Witaj Polaku w partyjnym sądzie.
  Od czego zaczynamy?

  * Od ulaskawienia Daniela ? Jest światek, który mówi: "wręczyłem mu łapówkę ". Ale co tam. To "nasz" więc powiedzmy że świadek kłamie.

  * A może Państwo zapłaci milionowe odszkodowanie za urojony błąd lekarski podczas leczenia członka rodziny pewnego Zbigniewa? Zbigniew sam podejmie decyzję w swojej sprawie.

  * A może wlepimy kilka mandatów? Zakłócać państwowe wydarzenia podczas np. wizyty Trampa można /wulgarne okrzyki w stronę Prezydenta Lecha Wałęsy/. Ale protestowac w miesiecznice partyjną juz nie. Pierwszym mandatu nie dajemy, drugim tak.

  * Aby miesięcznie mogły się odbywać- zmienimy prawo. Prawo piszemy pod swoich.

  * Partyjna impreza jaką jest miesięcznica w Warszawie. Niech za zabezpieczenie i współorganizacje zapłacą podatnicy. Niech się bawi "elita" propagując nienawiść i pogardę.

  Demokracja wg Pis.

  106 55 Odpowiedz
 • 17 lip 2017
  Rutger napisał/a:

  kod = Sz'kod'niki jedyne co się nasuwa na usta to kwik ubeckich , komunistycznych świń oderwanych od koryta , tracących przywileje i ochronę jaką im gwarantowały sądy. Wreszcie zbliża się koniec tego wstrętnego sbeckiego-lewactwa i ich po-bratańców!. Tylko debile się nabiorą na ich sztuczki z utratą demokracji!

  Masz na myśli LEcha Wałęsę, Frasyniuka, Krzywonos lub legendę solidarności z Krakowa Edwarda Nowaka ? Gdzie był Kaczyński kiedy w/w byli internewani i prześladowani przez SB ?
  I Ty masz czelność tych ludzi nazywać "komunistycznymi świniami" ?!
  Aż przykro patrzyć na ludzi, mających tak sprany mózg.
  Zastanów się nad tym co piszesz. Co Ty możesz wiedzieć o Solidarności ?

  Pozdrów, komunistycznego prokuratora w szeregach PiS na przykład Pawłowicza.

  86 32 Odpowiedz
 • 16 lip 2017

  Nie, w Myślenicach w niektórych domach jest moda na oglądanie TVP Info i Trwam. Dramat.

  sh_ma napisał/a:

  Bo to nie o obronę demokracji, tylko o obronę dup chodzi! Tych, których dobre imię jest zagrożone, bo nie chcą aby prawda z przeszłości wyszła na jaw oraz tych, którzy dużo kasy i władzy tracą przez wygraną PiS

  Czy myślisz, że PiSowski prokurator skarze za korupcję PiSowskiego działacza ? Jaki wyrok dostał Obajtek ?

  Walker84 napisał/a:

  łukaszek znowu rżnie głupa , tak jakby sędziowie nie byli partyjni od 45 roku i spadli z księżyca.
  Zawsze działali po czyjejś stronie mieli poparcie lub nie i sympatie polityczne. Jak ktoś tego nie widział/nie widzi to jest durniem.
  Ta kasta zawsze była uzależniona i działała na polecenia którejś ze stron . Jeszcze niedawno była po złej stronie teraz na szczęście będzie po tej dobrej.
  A tutaj jeszcze trochę na temat waszego guru w tych tematach. Wielkiego obrończy "demokracji" :
  www.mpolska24.pl/post/11025/kim-naprawde-jest-prof-andrzej-rzeplinski

  Gratuluję braku umiejętności myślenia. Sąd ma być niezależny, a nie uzależniony od jednych lub drugich. Przynajmniej prawdę napisałeś, że chcecie "kraść" i nie ponosić za to odpowiedzialności. Pchacie Polskę w stronę komuny bis.

  82 31 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lip 2017

  Jak zwykle manipulujecie informacjami pudelki Kaczynskiego. Sady maja byc jak najmniej zalezne od politykow, podobnie jak prasa, telewizja, policja itp. Im bardziej niezalezne, tym wiecej swobody maja zyjacy w kraju ludzie. PiS probuje podporzadkowac sobie to wszystko. Po co? Ku naszemu dobru? Partia ktorej zalezy na obywatelach nie podnosi reki na karmiacych. Kazdy kto poczyta sobie o komunizmie, nazizmie, faszyzmie czyli tych najbardziej zbrodniczych formach wladzy zobaczy czym pachnie pojscie w tym kierunku. Unia Europejska zamierza ukarac Polske sankcjami za to ze PiS w Polsce niszczy demokracje i probuje wprowadzic inny ustroj.

  45 3 Odpowiedz
 • 17 lip 2017
  Rutger napisał/a:

  synku to ty chyba nie wiesz co piszesz i nie masz pojęcia o czym i o kim piszesz , albo rodzina komunistów zdeformowała ci mózg

  To żadne legendy. Powtarzam to jeszcze raz to zwykłe świnie które zostały oderwane od koryt gdzie za sobą mieli postkomunistyczne instytucje takie jak sądy i trybynał z lewakiem rzeplińskim na czele

  zwykły kwik kwik kwik świń ale na szczęście to już dogorywanie!

  Przykro mi patrzeć, że wśród nas ludzi żyją takie okazy.
  OD MOJEJ RODZINY WARA ! Niech Cię ona nie interesuje.

  Oceniając poziom i meteorytykę Twoich wpisów musiałbym się odnieść do równowagi psychicznej, a raczej jej braku. W dyskusji nie mam zamiaru stosować Twojego słowotoku, ponieważ jest on rynsztokowy i prymitywny. Dlatego tego robić nie będę.
  Dyskusja z Tobą prowadzona w taki sposób jaki tu prezentujesz jest dla mnie uwłaczająca.
  Dlatego jest to mój ostatni wpis adresowany do Ciebie.

  Przykład idzie z góry. To jest tak prymitywne jak odzywki Anny Kołakowskiej z PiS do posłanki PO Agnieszki Pomaskiej.

  Przerażający jest Twój brak wiedzy w temacie. Nawet mało rozgarnięty człowiek wie, że przepisy niższego rzędu nie mogą być sprzeczne z przepisami wyższego rzędu, a tym bardziej nie mogą być sprzeczne z nią. Dlatego ustawą w państwie prawa, nie można zmieniać konstytucji lub jej części (zapisu).
  WNIOSEK 1 Być może przestaliśmy żyć w państwie prawa.
  WNIOSEK 2 Część ludzi związanych s PiS ma w nosie prawo.
  WNIOSEK 3 Jeśli grupa kolesi, próbuje "gwałcić" obowiązujące zasady prawa - mamy do czynienia z próbą ograniczania swobód obywatelskich i zasad demokratycznych gwarantowanych przez konstytucje.

  Śmiać mi się chce, jak cześć ludzi powtarza jak mantrę: "mamy komunistyczny wymiar sprawiedliwości".

  Hmmmm - średnia wieku sędziów to 38 lat. Co Ci ludzie mogą mieć wspólnego z komunizmem ?
  Ponadto każdy z nich składał uświadczenia lustracyjne badane przez PiSowski IPN. Oświadczenie takie jest składane łącznie z pełną odpowiedzialnością za konsekwencje kłamstwa nawet do utraty możliwości wykonywania zawodu włącznie.

  Więc opowiadanie o "komunistach w szeregach obecnych sędziów" jest dużym nadużyciem.

  Z innej beczki: DLACZEGO NIE PRZESZKADZA CI SĘDZIA STANU WOJENNEGO W ROLI MINISTRA PIS ? (niejaki Pan Piotrowicz ?). Takich osób w szeregach PiS jest więcej !

  "Poseł PiS Stanisław Piotrowicz ponad 10 lat temu umorzył sprawę słynnego księdza pedofila z Tylawy
  Autorzy programu "Po Prostu" ujawnili, że poseł PiS Stanisław Piotrowicz działał w PZPR i będąc prokuratorem oskarżał działacza "Solidarności" z Jasła. W rodzinnych stronach parlamentarzysty w kontekście jego życiorysu mówi się jednak o czymś jeszcze – o kontrowersyjnej postawie w jednej ze spraw prowadzonych już po upadku komuny. W 2001 roku to właśnie Piotrowicz, wówczas szef Prokuratury Rejonowej w Krośnie, oczyścił z zarzutów księdza pedofila z Tylawy. Stwierdził, że ksiądz dotykał dotykał dziewczynki, bo miał "zdolności bioenergoterapeutyczne"… Trzeba było przeniesienia sprawy do innej prokuratury, by do sądu trafił w końcu akt oskarżenia. ..Co więcej, śledczy pracował wtedy tak skutecznie, że w 1984 roku został odznaczony przez PRL-owskie władze brązowym krzyżem zasługi. "

  http://natemat.pl/84341,oskarzanie-opozycjonisty-to-nie-jedyna-plama-na-zyciorysie-posla-piotrowicza-jako-prokuratur-uniewinnil-ksiedza-pedofila-z-tylaw

  NIE JEST DZIWNYM FAKT, IŻ OPOZYCJA WYWODZĄCA SIĘ Z SOLIDARNOŚCI BYŁA ZA CZASÓW PZPR REPRESJONOWANA POZA ... KACZYŃSKIM ?

  54 19 Odpowiedz

Zobacz więcej