Myślenice

Ponad sto osób manifestowało w obronie niezawisłości sędziów

Ponad sto osób manifestowało w obronie niezawisłości sędziów

Przed budynkiem Sądu Rejonowego w Myślenicach zebrali się mieszkańcy, którzy w ramach ogólnopolskiego protestu „Dziś sędziowie – jutro Ty!” wyrażali swój sprzeciw wobec projektu tzw. ustawy dyscyplinującej sędziów

Władza tłumaczy inicjatywę chęcią przeciwdziałania anarchii i walką z "nadzwyczajną kastą". Opozycja, gros sędziów i wielu krytyków zmian forsowanych przez PiS i rząd mówi jednym głosem o łamaniu Konstytucji, a konkretnie zasady trójpodziału władzy.

„Nie godzimy się na łamanie zasady trójpodziału władz i represje wobec sędziów stosujących przepisy prawa europejskiego! Sędziowie, prokuratorzy, mieszkańcy i mieszkanki Polski, ruchy i organizacje społeczne – solidarnie stajemy w obronie niezawisłości polskiego wymiaru sprawiedliwości i fundamentalnych zasad demokratycznego państwa prawa, w tym prawa każdego i każdej z nas do niezależnego od politycznych nacisków i represji sądu” – przed spotkaniem zapowiadali organizatorzy protestu z Myślenickiej Grupy Lokalnej Komitetu Obrony Demokracji.

W środę 18 grudnia o godz. 18 przed budynkiem myślenickiego sądu zgromadziła się ponad setka mieszkańców z flagami Polski i Unii Europejskiej oraz transparentami o treści „Wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska”, „Konstytucja”, „Myślenice dla demokracji” i „Wolne sądy”.

W proteście wzięli udział również sędziowie myślenickiego sądu. Wśród nich znalazła się Dorota Machura-Chrzanowska, która wyjaśniała że do tej pory sędziowie nie włączali się do protestów, ponieważ nie chcieli być posądzeni o to, że walczą o swoje stołki.

- Większość z nas zdecydowała się przyjść przede wszystkim po to, aby podziękować oraz po to, aby ostrzec, że tak naprawdę projekt, który 12 grudnia wpłynął do Sejmu jest zamknięciem całego cyklu rozbrajania trójpodziału władzy w Polsce – mówiła.

Zwracała uwagę, że po podjęciu ustawy, trudno będzie mówić o wolnych sądach i sędziach, ponieważ będzie nad nimi wisieć widmo postępowania dyscyplinarnego, a nawet możliwość utraty możliwości wykonywania zawodu. - Jeżeli nie będzie wolnych sadów, nie będzie państwa prawa. Jeżeli nie będzie państwa prawa, nie będzie demokracji, a bez demokracji nie będzie wolnych ludzi – przekonywała.

Popierasz reformę sądownictwa prowadzoną przez PiS?

 • TAK TAK 41%
 • NIE NIE 51%
 • NIE ROZUMIEM O CO W NIEJ CHODZI NIE ROZUMIEM O CO W NIEJ CHODZI 8%
 • Głosów: 763

To nie pierwszy tego typu protest w Myślenicach w obronie sądownictwa. W ubiegłym roku mieszkańcy kilkukrotnie protestowali przed budynkiem sądu w Myślenicach wyrażając swój sprzeciw wobec rządowej reformy wymiaru sprawiedliwości.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 19 gru 2019

  Myślenice przepraszają za tą szopkę !!

  94 63 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Tak, przepraszają za to ,że za mało myśleniczan tam było.

   32 45 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Za c chłopie przepraszasz ? Ja uważam ,że ludzie mają rację.

   27 38 Odpowiedz
   • 20 gru 2019

    -"co" a nie c
    -przecinek przyklejamy za wyrazem, a nie przed kolejnym występującym

    5 2 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Bolku, za tę szopkę. Ucz się troszeczkę polskiego.

   15 12 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   ktoś dzisiaj napisał że to niezły ciamajdan :-))) ludzie przyszli flagi poprzynosili, pokrzyczeli, poskakali hop hop jak kiedyś prawnik Roman i co ? ......ano nic ich przedstawiciele nie przyjechali do roboty :-))) idealny przekrój całości ciamajdanu. Grzegorz przeprasza za ....no właśnie za co, że jedna "noooo tak spóźniłam się" a drugi "ja musiałem dzieci pilnować" :-))) jaja na kołach robią z tych starszych ludzi z flagami. Kiedyś zgłosili projekt, że kobiety, że poprą i też nie byli na głosowaniu. Lepszej komedii jak dzisiaj to dawno nie widziałem. Jak im zaufać skoro dasz im dwie kulki stalowe to jedną zepsują a drugą zgubią.
   Ehhh ludzie idźcie wy w pokoju tych drzew lepiej popilnować co to je bobry wycinają ....większy pożytek będzie z tej waszej roboty.

   15 8 Odpowiedz
   • 19 gru 2019

    Przepraszam. Nie chciałabym, żebyś to odebrał jako atak, ale bardzo trudno się Ciebie czyta. Jeśli mogę prosić, to więcej przecinków, kropek i dużych liter, "pliz".

    7 5 Odpowiedz
    • 22 gru 2019

     postaram się poprawić ale wiesz, to tak jak w temacie. Zawsze można się wycofać :
     Pytanie sędziego - Nie przyznaje się pan do ........?
     Odp.1 - Nie przyznaję się
     Odp.2 - Nie, przyznaję się.
     :-))))

     2 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  Masakra jaki wstyd. Emerytów to chyba autokarem z całego województwa pozwozili....dziadkami najłatwiej manipulować jak widać. Ż E N A D A

  74 48 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Protestują emeryci, dziadki, niech będzie to i żenada. Pójdą pracujący młodzi, po to , aby za chwilę byli wywaleni z pracy ? Dziadki i emeryci protestujcie i chylę przed Wami czoła.

   30 36 Odpowiedz
   • 19 gru 2019

    Nie, młodzi doskonale wiedzą czego tak na prawdę broni lewactwo. Komuchów zasiedziałych w sądach pracujących na zlecenie ryżego bandy. Trzeba być ślepym albo zmanipulowanym jak dziecko (bądź emeryci) żeby tego nie wiedzieć. A jeżeli masz zamiar mówić, że obecnie mamy niezależne Sądy to lepiej to przemilcz i nie kompromituj się bo już dość bredni się naczytałem. CAŁYM SERCEM ZA REFORMĄ SĄDOWNICTWA !!!

    56 23 Odpowiedz
    • 19 gru 2019

     Ziejesz brakiem wiedzy,to nie moja wina. Reforma sądownictwa, oczywiście. Nie znam się na tym i nie udaję, że na tym znam. Mamy wiele tęgłych łbów , które powinny nad tym tematem pracować. Po to są. Tomel, mam wredne przeczucie, że jesteś absolwentem prawa, być może na UJ, bez perspektyw na dalsze życie. Doradzę Ci, zrób doktorakna Uj, zastaruj na prezydenta.Ja na Ciebie zagłósuję. Dla jaj.

     11 22 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Tomel , życzę ci być emerytem. ..Mam pytanie, jak w obecnej rzeczywistości znaleźć autokar, który może przywieźć emerytów za friko. Żenujące. Ucz się chłopcze, na naukę nigdy nie jest za późno.

   14 23 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  Emeryci nie mają co robic to, jedni siedzą w osrodkach zdrowia a inni chodzą na takie pseudomanifestacje. Zajął by sie jeden z drugim resztą życia bo juz za niektórymi goni wieko :D

  50 30 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   19 gru 2019

   Głupie wpisy, te 3 pierwsze. Jeśli nie rozumiecie sedna kryzysu w sądownictwie to dokształćcie się może.. bo póki co perfidnie atakujecie społeczny protest...

   28 25 Odpowiedz
   • 19 gru 2019

    Mogę sobie atakować co mi się podoba. Od tego jest wolność słowa. Chyba ze udziela się komuś komusza ideologia i chce wprowadzać cenzurę.

    26 18 Odpowiedz
   • 19 gru 2019

    jaki protest??? Społeczny?
    Chcesz mi wmówić, że na spocie w Kółku Róż i Gospodyń społęcznie stwierdzili idziemy dzisiaj pochodzić se z napisem pod sądem? I społeczeństwo samo wzięło i samo poszło? buuuhahah, oplułem monitor ze śmiechu. Jeśli to prawda to pomylili budynek i godzinę. Roraty w tygodniu są rano.

    7 4 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Orzełkuwkoronie, życzę Ci zostania emerytem.Z perspektywą widzenia wieka.

   12 16 Odpowiedz
   • 19 gru 2019

    Hmmm jakby Ci to wytłumaczyć. Widzisz Ci staruszkowie najczęściej mówią, że są z Solidarności, że walczyli za wolną Polskę nie po to aby teraz nie bronić konstytucji więc chodzą po wiecach bo ktoś ich do tego pchnął. Niestety nikt im nie wytłumaczył w jakiej sprawie poszli pod sąd. Nikt im nie powiedział, że idą częściowo (i nie rzadko) bronić sędziów którzy ich skazywali wtedy na ścieżki zdrowia (poczytaj co to) w więzieniach. Tu masz przykład. Szkoda, że oni tego nie rozumieją, że ich guru im tego nie wytłumaczył :
    "Prokurator Leszek Pruski, oskarżał wrocławskich opozycjonistów w stanie wojennym. W czasie rządów Platformy Obywatelskiej pracował w ministerstwie sprawiedliwości, gdzie został mianowany wicedyrektorem departamentu kadr. Media ujawniły także alkoholowy eksces Pruskiego na unijnym szkoleniu, które skończyło się zagraniczną interwencją w resorcie sprawiedliwości. Pisały także o tym, że potrącił samochodem kobietę. Andrzej Czuma twierdził, że Leszek Pruski nie poinformował o swojej przeszłości i zdymisjonował go.

    Gdy sprawa ucichła prokurator Pruski został delegowany do Prokuratury Krajowej. Do zadań Pruskiego należało m.in. „opracowywanie programów dotyczących podstawowych kierunków działania prokuratury”. Ale także przygotowywanie informacji dla premiera i prezydenta o tym, jak działają polscy prokuratorzy i wizytowanie prokuratur."
    tu masz tego więcej
    http://www.grzechy-platformy.org/wymiar-sprawiedliwosci/

    6 4 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Orzełku, życzę Ci dożycia godnej emerytury i dobrego zdrowia, Wiem , że wg Ciebie jest to możliwe. Nie będziesz musiał chodzić na wg Ciebie pseudo manifestacje. Zajmiesz się w reszcie życia z myślą o wieku trumny.

   8 15 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Orzełku, nie wiem , do jakie opcji przytuliłeś się. Wg. mnie masz chłopie problem z samym sobą.

   5 13 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  Bardzo dobrze!!! Oby wiecej tego rodzaju akcji!! Nie dla Pislamskiej Polski! Dość władzy w jednych kaczych rękach!! XXI w. a u nas funkcej prezydenta, premiera, ministrów i kogo tam jeszcze ma jedna osoba zakochana w sobie, zakochana w podzialach!! Zyjaca z nienawiści, chwaląca w swoijch mięsiączkach swojego brata, któru nic nie zrobił dla nas!

  36 56 Odpowiedz
 • mknp@o2.pl 19 gru 2019

  Ta cała OTUA to chyba jakiś kabaret, Grupa dziadków krzycząca sama nie wie o co

  46 20 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  I niektórzy z nich nasz w szkole uczyli ......

  34 15 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  Brawo Myślenice! Widząc po komentarzach ludziom na prawdę trudno zrozumieć o co biega i czym jest niezależność sądów oraz trójpodział władzy. W takim razie pozostaje życzyć im sprawiedliwości wymierzonej przez Ziobrę, oby po przeciwnej stronie mieli kiedyś jakiegoś PISowego aparatczyka, sprawiedliwość zawsze po ich stronie.

  24 35 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  Czy ktoś w może podać argumenty na temat bezzasadności tego protestu? Czy niezależność sądów nie jest w interesie każdego Polaka? Czy nie jest gwarantem obiektywizmu w rozstrzyganiu sporów? Takie tam, że wstyd, że dziadki to każdy może napisać ale jaką wartość wnosi taki komentarz?

  22 22 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Niezależność ? według ciebie obecna banda komuchów to niezależne Sądy ? :D HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA Kobieto skończ hahahaha albo idź dalej stój ze świeczką i rób z siebie pośmiewisko pod Sądem :D

   27 22 Odpowiedz
   • 19 gru 2019

    TOMEL z jakiej smyczy chłopie się urwałeś? Pachnie mi to kryminałem. Pozdrawiam.

    11 16 Odpowiedz
   • 19 gru 2019

    HAHAHAHAHAH to rozumiem najmocniejszy argument, no ale jeśli wiedzę czerpie się z TVP to w sumie nie ma się co dziwić.
    "Według danych przekazanych Konkret24 przez Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości, na ponad dziesięć tysięcy sędziów orzekających obecnie w sądach powszechnych, 1015 (a więc około 10 procent) rozpoczęło orzekanie przed 4 czerwca 1989 roku (a więc przed datą wyborów czerwcowych) jako sędziowie lub asesorzy."

    1 4 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Maggie_-Brown. Uwierz mi, suweren nie ma pojęcia o co chodzi.Trójpodział władzy ? Kto miał suwerena o tym uczyć ? A jeżeli uczył, to z jakim skutkiem ?Mamy efekty.

   13 11 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Maggie_Brown, proszę zauważyć obecność Pani w obszarze "jak się baby nie bije, to jej wątroba gnije ?"Pani wymaga coś od tego towarzystwa ? Proszę liczyć na emerytów i dziadków.

   8 9 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Maggie, czuję, że Pani pochodzi z kręgu sądownictwa. Proszę wierzyć, wspieram obecne protesty jednak wiem, że na naszym terenie niewielka część społeczeństwa je wspiera. Większość ludzi nie wie o co chodzi.. Wynika to z braku elementarnej edukacji prawnej.Ale po co ludzi uczyć ? Głupim narodem łatwiej się rządzi.

   8 11 Odpowiedz
   • 19 gru 2019

    Na szczęście nie pochodzę z tego kręgu, nie chciałabym być na miejscu sędziów, chyba straciłabym wiarę z sens tej pracy. Bardzo przykre, że tak mało osób przychodzi i rozumie o co kaman. Z ciekawości oglądnęłam "WIadomości" po protestach, a było to pasmo przykładów kontrowersyjnych decyzji sądu, odbieranych jako niesprawiedliwe n.p. sprawa Durczoka czy Najsztuba (jak tu niektórzy z resztą przytaczają). Bardzo prymitywna manipulacja pokazująca jak to sądy są złe, to przecież jasne. O istocie problemu sza.

    4 5 Odpowiedz
    • 23 gru 2019

     Nooo to na Twoim przykładzie porozmawiajmy o tym "sza".
     Załóżmy, że te negatywne przykłady jak wielu chce wybielać, są pojedyncze. To o czym "sza" to brak bata nawet na te "pojedyncze" incydenty. Bardzo dużo tych pojedynczych niby incydentów i powiedz mi co dlaczego nie wyciągnięto konsekwencji błędów sędziowskich? Dlatego, że nie ma na nich bata. Nic im nie zrobisz nawet jak powiedzą, że to nie oni, ich tam nie było, nie ukradł, nie koleguje się. Abstr ah ując od całości wyrażasz zgodę aby nawet incydenty przeszły bezkarnie i bezdyscyplinarnie? Jeśli tak to co mogą zasądzić w naprawdę ważnych sprawach? OK zginie 50zł z lady w sklepie ale co jak ukradnie "z roztargnienia" 5mln? Tez nic skoro można?

     1 1 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  A słyszałaś o Najsztubie albo o Durczoku?

  36 11 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Ja słyszałem, podobno się wywinęli z wyroku śmierci.
   Jak im zazdrościsz, pomyśl o zamianie się z nimi.

   4 14 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   A słyszałeś o ułaskawionym (przed skazaniem) Kamińskim ?

   10 7 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  Myślenice to zaścianek i bastion PiS-u . Prowincja

  22 26 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Według was wszyscy z prawicowymi poglądami to zaścianek,więc cieszę się że mamy tu taki zaścianek. Skoro ci to przeszkadza po co tu jestes, wyprowadź sie do któregoś z nowoczesnych lewackich tolerancyjnych miast.

   21 13 Odpowiedz
   • 19 gru 2019

    Orzełku, Ty się wyprowadź. Szczęść Boże.

    8 16 Odpowiedz
   • 19 gru 2019

    Orzełku uczulenie na lewactwo jest wyleczalne jak homoseksualizm.

    7 12 Odpowiedz
    • 19 gru 2019

     Homoseksualizm ja bym leczył jednym srodkiem który kosztujo koło 2 złotych. Zależy od wielkości dawki. A jeżeli o to chodzi to tak jestem homofobem ksenofobem czyli wedłóg was faszystą naziolem niewiem jakie tam macie na mnie określenia i nie wstydzę się tego. I wy tak walczycie o swoją tolerancję, dlaczego nie macie jej dla mnie? Macie jakąs fobie na homofobów więc hipokryzja???

     8 7 Odpowiedz
  • 23 gru 2019

   Ciężko Ci idzie zdobywanie wiedzy i doświadczenia. Mnie akurat to cieszy, ponieważ oznacza że nadal nie macie zasięgu. Przecież ta retoryka : zaścianek, pisory, prowincja, ciemnogród, debile to już było. Nie nauczyło cię nic, że taką mową nienawiści przegrywacie wszystko? Ale trudno się dziwić. Brak argumentów to i taka mowa ci została. Spoko. Ciśnij.....juz przegrałeś (-ście) siłę przekazu.

   1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2019

  Sądy nigdy nie bedą bezstronne. Kumoterstwo itp.

  13 6 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  Wolne sądy.. konstytucja...
  https://wiadomosci.wp.pl/zbigniew-stonoga-na-wolnosci-prokuratura-nie-zgadzamy-sie-z-decyzja-sadu-6458116377486977a

  "Zbigniew Stonoga usłyszał aż 7 zarzutów, ale sąd zdecydował o niezastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania. - Skierujemy zażalenie do Sądu Okręgowego w Lublinie - mówi Wirtualnej Polsce Piotr Marko, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie."
  "Stonoga prowadził fundację charytatywną własnego imienia. W latach 2015-2016 przywłaszczył sobie 927 tys. zł z kwoty ponad 953 tys. zł wpłaconej przez darczyńców. Przestępstwa tego miał dokonać wyprowadzając pieniądze na konto warszawskiej spółki, nad którą sprawował nieformalną kontrolę. "Następnie środki te były dalej przelewane na konta różnych podmiotów, a faktycznym dysponentem tych rachunków był Zbigniew S. Ze swojej przestępczej działalności w okresie między 15 maja 2015 roku a 5 maja 2017 roku podejrzany uczynił sobie źródło stałego dochodu" - informuje prokuratura."

  I troche więcej: https://natemat.pl/294181,co-zrobil-biznesmen-zbigniew-s-prowadzil-na-facebooku-nielegalna-loterie?_ga=2.265953798.862708469.1576442969-1296576009.1549264859&fbclid=IwAR0wMzjMWmzA97feAwPQarLh-YjsiFroQTZYEl3eBiyQPli8FXWEdJjhP7g

  takie przypadki można wymieniać i wymieniać .. :) ale przecież wszystko jest ok.

  6 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2019

  Protestują chyba w dużej części ludzie którzy na własnej skórze doznali czym pachnie to gdy władza polityczna ma wpływ na sądowniczą, czyż nie?
  Skoro uważasz, że teraz sądy nie są bezstronne, to jakie były za PRLu?
  Bo zmiany które chce wprowadzić PiS są uzależnieniem sędziów od rządzącej partii dokładnie jak za PRLu. Pewnie Cię zasmucę tym jaka to "reforma". Ktoś kto ma dobre intencje nie niszczy, tylko buduje. Rosja tym razem wcale nie musi do Polski wkraczać, już się cieszy z tego co robią obecni rządzący bo w dalszej perspektywie grozi nam wyrzucenie z Unii i osamotnienie. Egoistyczny nacjonalizm nie szuka współpracy, lecz izoluje i dzieli.

  13 9 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  Jak po kolejnych 30 latach PiS wygra wybory, Ziobro i pozostali (Jarka już nie będzie), zgłoszą konieczność odnowy z post komuny. Postkomuną będą wszyscy ci którzy nie poszli
  z Ziobrom i jego partią.. I tak cyklicznie u następców Kaczyńskiego czy Ziobry.

  A ta postkomuna, to będzie ta nowa kasta utworzona w miejsce starej. Czy lepsza?, a czy Banaś jest lepszy ?
  Pijani sędziowie z PiS też będą się wzajemnie chronić w swojej prawniczej, pisowskiej kaście.
  Czy Niemiec jest uczciwszy od Polaka, nie- jest do tej uczciwości zmuszony.
  Podobnie z sędziami, jeżeli nowi nie będą zmuszeni do uczciwości, będą się zachowywać identycznie jak ich poprzednicy..
  Czy człowiek rodzi się bezgranicznie uczciwy? nie, jego punkt widzenia zawsze zmieni się według punktu siedzenia. I dotyczy to wszystkich, nawet syna byłej premier Beaty Szydło, Jarek Kaczyński, który pracował w kancelarii Wałęsy i mógł nim kierować, nie widział w Wałęsie Bolka, a wszystko co robił pod jego skrzydłami, było cacy. Zmienił opcję polityczną, gdy został z tej kancelarii wylany.

  10 10 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  Widzę, że KODziarze są niezmiennie Ci sami. Oceniając średnią wieku widzę, że resort ma się dobrze. Mam wrażenie, że Ci starsi ludzie albo nie rozumieją po co tam są albo za dobrze rozumieją i dlatego tam są aby czasem sobie nie zaszkodzić. Jedno jest pewne nie chodzi im o kolejne pokolenia.
  PiS chce wprowadzić zmiany które są już i działają w CAŁEJ Europie, to zlepek przepisów z krajów członkowskich. Czyli tam jest OK a u nas źle? Czy Ci ludzie wiedzą, że wszystko co PiS chce wprowadzić już działa w krajach UE i Brukseli to nie przeszkadza?

  Ciekawe czy ktokolwiek z nich był kiedyś w sądzie :-)

  12 17 Odpowiedz
  • kar war 19 gru 2019

   Powiedz mi czy ta reforma spoduje przyspieszenie postępowań w sądzie??, Nie. Postępowanie spadkowe trwało równo 2lata u mnie. Tu należy zmienić prawo dla ludzi żeby było łatwiej.

   8 5 Odpowiedz
   • 19 gru 2019

    Nie ale wystarczy uwolnić ten zawód podobnie jak kiedyś notariusze. To nie kwestia sądu jako budynku tylko ludzi w nich pracujących. Kasta dalej się trzyma w kupie, no bo w kupie siła .....przynajmniej tak było napisane na drzwiach w kiblu w jednym z sądów.

    Looknij tutaj , od 5 minuty ciekawe :-))) , żeby tylko nie oskarżyli tej kobity co to jej sędzia pieniądze zabrał ponoć z roztargnienia :-)))
    https://www.youtube.com/watch?v=q-LCNzTPlao

    6 6 Odpowiedz
    • kar war 20 gru 2019

     To ty chyba dawno nie miałeś sprawy w sądzie. Na przykładzie swoim ci powiem. Osoba która była spadkobiercą w stopni 1/32 i na wezwania sądu się nie stawia a spadek się jej nazley to co sąd ma zrobić a osoba ostatni raz była 30 lat temu. A wystarczyło bylo zmienić przepis że osoba co nie stawia się na prawidłowo doręczone wezwanie nie stara się o nabycie tego spadku. Jak z urzędu skarbowego dostaniesz list a ty go nie odbierasz i list się zwróci to us traktuje go jako doreczony. W Polsce są chore przepisy a nie ludzie.

     4 1 Odpowiedz
     • 23 gru 2019

      dziwne ale czy nie masz wrażenia, że coś wiąże sędziego z tą osobą? Przecież sąd ma szereg możliwości z doprowadzeniem włącznie, a jeśli nie widzi takiej potrzeby może spadek przeprowadzić bez tej osoby. Czy masz pewność że sąd nie działa celowo? Tu jest też podpowiedź do pytania dlaczego tak się ślimaczy? To już dwa pytania bez odpowiedzi a które wskazują właśnie, że koniecznie trzeba sądy zreformować. Długość postępowania to po prostu niechęć lub nieróbstwo....przynajmniej wg Twojego opisu takie to wrażenie robi.
      Taki przykład znalazłem :
      https://www.spadek.info/czy_strona_w_postepowaniu_spadkowym_ma_obowiazek_stawiennictwa_w_sadzie,579,p.html
      ale fachowo to się tu powinien wypowiedzieć ktoś kto się na prawie zna.

      1 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   "PiS chce wprowadzić zmiany które są już i działają w CAŁEJ Europie, to zlepek przepisów z krajów członkowskich. Czyli tam jest OK a u nas źle? Czy Ci ludzie wiedzą, że wszystko co PiS chce wprowadzić już działa w krajach UE i Brukseli to nie przeszkadza?"

   Zlepek, czyli ni pies ni wydra. To tak jakbyś wprowadził zakaz prowadzenia samochodu po piwie z Grecji, po winie z Francji, a po raki z Chorwacji.
   Kompromituj się dalej kolego.

   10 5 Odpowiedz
   • 19 gru 2019

    No i wiesz, że tak jest? W różnych krajach masz różne wartości max dawki we krwi i gdzie w jednym po małym piwie możesz jechać to w drugim po lampce wina a gdzie indziej masz zupełne 0,00.
    Trzeba było dzisiaj posłuchać trochę to wiedziałbyś w czym rzecz. Każdy kraj ma prawo dyscyplinujące sędziów ale u nas to zamach na konstytucję. Już nie wchodźmy może w debatę dlaczego dziewczyna za podrobienie legitymacji szkolnej aby wejśc na dyskotekę idzie do więzienia a sędzia który ukradł kobicie pieniądze zrobił to...... z roztargnienia :-))) weź nie błaznuj
    tutaj masz poświęć (się) i wysłuchaj tak od 2 minuty
    https://youtu.be/KLDjonnZ8to

    a jeśli sędzia najpierw pikietuje z kolegą na zlocie KODu a potem jest jego sędzią w sądzie? Czujesz ironię losu czy nie? Uważasz, że to normalne? Jeśli tak to ty faktycznie potrzebujesz innej Polski niż ja.

    7 6 Odpowiedz
    • 20 gru 2019

     A więc powinniśmy zrobić w Polsce zlepek tych alkoholowych przepisów
     i dać wypić ludziom piwo na bazie przepisów z Austrii, wino na bazie przepisów z Włoch a wódkę na bazie przepisów z USA, Czy tak?
     Bo tak piszesz o sądach.

     1 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2019

  O jakiej całej Europie piszesz, o tej na wschód czy na zachód? Bo o tym że sędziowie są pod dyktando rządzących oligarchów na Wschodzie, to wiadomo nie od dziś. W Rosji, Białorusi sąd to jedno z narzędzi władców przeciw społeczeństwu... Takie zniewolenie czeka nas, jeśli zmiany przejdą. Putin już ręce zaciera widząc cały ambaras... A tu partia egoistów najpierw kupuje głosy ludzi wyciskając z portfeli ile się da, po czym stara sobie zapewnić prawnie i ustrojowo życie przy korycie na wiele lat. Ale to już było, wprowadzone na siłę pod dyktando Rosji, i tak samo runęło.....

  8 12 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   Zmarł człowiek w szpitalu w Myślenicach, w Krakowie, w Warszawie, na Sląsku w Poznaniu, w Suwałkach w Zakopanem, w Olsztynie............
   Należy zmienić wszystkich lekarzy, na tych którzy się urodzili po 1999 r. aby nie byli skażeni nauką, błędami i nawykami z komuny. Czy tak?

   6 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2019

  Nie chodzi o obronę sędziów personalnie, ale o reformę zagrażającą podstawowym wolnościom obywatelskim, czy tak trudno zrozumieć? Odchyły od normy są wszędzie, myślę że kilka przypadków na kilkadziesiąt czy kilkaset mieści się w granicach ludzkiego błędu, zamierzonego lub nie zamierzonego i sytuacji gdy ktoś powinien zaprzestać wykonywania zawodu. Tak jest w kapłaństwie, polityce, wszędzie...

  Teraz podstawowe pytanie, kto i na ile zagwarantuje obywatelom, że jedna partia polityczna uzależniając od siebie sędziów nie będzie rozstrzygać rozpraw na własną korzyść? Kto zapewni bezstronność szarego Kowalskiego w sporze z sąsiadem, czy urzędem? Wedle jakich kryteriów rozstrzygać będą wtedy sprawy sędziowie? A co z dziennikarzem który napisze krytycznie o kimś z PiS? Co z wolnością słowa? Nigdy dotąd w przeszłości nie zdarzyło się by osoba lub grupa osób mając pełnię władzy w rękach wykorzystywała to dla dobrych celów... To fundament naszej cywilizacji - trójpodział władzy Monteskiusza - gdzie władza wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza działają od siebie niezależnie i tylko dlatego możliwe jest np. skazanie polityka wyrokiem za złodziejstwo przez niezależnego sędziego. PiS chce ten porządek zaburzyć, a skala nieprawidłowości o jakich piszesz wzrośnie 1000-krotnie. Spałeś na lekcjach WOSu? Po co była ta szkoła?

  8 12 Odpowiedz
  • 19 gru 2019

   o czym ty piszesz? przecież o samą reformę która to zagraża obywatelom nawet ci twoi mają w dupie. Dzisiaj nie przyszli do roboty. Nie tak dawno pierwsi się darli, że są z kobietami a gdy przyszło do głosowania też ich nie było. Czaisz co dla kogo jest ważne?

   6 4 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    19 gru 2019

    Ano nie przyszli wszyscy, podobnie jak nie wszyscy z PiSu. Czaisz co dla kogo ważne?

    2 9 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  Przeczytałem te - pożal się boże - komentarze i doszedłem do wniosku, że siła piso-propagandy jest ogromna. Kłamstwa i bzdury wypowiedziane po tysiąckroć stają się prawdą, którą - cytując klasyka J. Kurskiego - "ciemny lud kupi". Żeby wypowiadać się na takie tematy, trzeba mieć o tym choć trochę elementarnej wiedzy a nie tylko "bezstronne" przekazy rządowej telewizji zwanej przez niektórych - publiczną. Pisząc o dekomunizacji sądów jakoś nikt się nawet nie zająknie o mianowaniu na sędziego TK starego, zasłużonego komucha Piotrowicza. To jak widać Wam nie przeszkadza. Cuchnie to schizofrenią - nieprawdaż? No ale co tam, najwazniejsze, że "pińcet plus" co miesiąc wpada i do roboty nie trza chodzić bo państwo pisowskie zapłaci za dziecioróbstwo.

  12 17 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  Bolek, jeśli już, to "tę szopkę". Przepraszam, przepraszają kogo? Władze? Partię rządząca? Myślisz, że już tak bardzo trzeba się bać? Myślisz, że przyjdą do Myślenic i nas spacyfikują? Jest już tak źle według Ciebie?

  3 1 Odpowiedz
 • Piotr 20 gru 2019

  Widzę dyskusja rozgrzana do czerwoności.

  Dla mnie to ten atak na sądy to po prostu przykrywka tego co się zaczęło dziać po publikacji przez "kryształowego" Mariana Banasia raportu NIK na temat "pracy dla więźniów", której to niejaki Patryk Jaki bronił słowami: "Banaś próbuje podważyć wiarygodność organów ścigania, bo sam ma z nimi problem..." Po opublikowaniu raportu skierowano 16 zawiadomień do prokuratury zarzuca się wyrządzenie szkody na o znacznej wartości. Hitem był plac którego wykonanie biegły powołany przez PiS wycenił na 65 tyś złotych a kosztował ponad 350 tyś. Wychodzą tutaj liczne powiązania polityków PiS tak zwana "rodzina na swoim".

  Przypomnę, że opozycja bardzo mocno krytykowała wybór Mariana Banasia mówiąc, że toczą się wobec niego postępowania ABW i CBA, ale PiS nie reagował. Z perspektywy czasu można się domyślać dlaczego. Po prostu chcieli mieć "niezależnego" prezesa NIK w tym raporty z postępowań ABW i CBA stały by się "ściśle tajne". Mieli by tym samym święty spokój z nie korzystnymi kontrolami NIK. Ziobro miałby papiery na pancernego Mariana i ten siedziałby cicho. Niestety plan legł w gruzach bo ten straszny TVN opublikował bardzo nie wygodne fakty, których nie dało się już ukryć i kryształowy Marian nagle stał się tym złym. Marian dymisję chciał złożyć ale przeanalizował sobie, że tak naprawdę nic mu nie mogą zrobić a do tego go wkurzyli wyrzucając z pracy w PekaO S.A. jego syna. Rząd zapowiadał plan B i cisza. Oczywiście PiS obraca kota ogonem, że to opozycja nie chce odwołania. A Marianek karty rozdaje :DD

  Takich spraw jest więcej lecz przez Dziennik Telewizyjny (Wiadomości) to łapkami Jacunia Kurskiego pudruje jak może. Przypomnę tutaj sprawę Kuchcińskiego. Dla TVP-is nie ma problemu przecież Tusk też latał prawie cały czas. OT DOBRA ZMIANA bo Kuchciński w przeciwnym kierunku :D

  Pijarowcy PiS odwalili kupę dobrej roboty (dla partii) bo Polacy będą teraz w święta dyskutować o sądach a nie raportach NIK.

  A może z uwagi na zbliżające się dużymi krokami prezydenckie to będzie okazja do tego, żeby zrobić ustawę pod obecnego prezydenta, który niczym rycerz na białym koniu wiedzie i nie podpisze ustawy, tak jak to w debacie wyborczej mówił https://www.facebook.com/sokzburaka/videos/1816495878584432/ )

  Osoby popierające PiS piszą tutaj, że: pis walczy z komuną -sędziami powołanymi za komuny.
  A tak naprawdę:
  PiS pod hasłami odwoływania sędziów wybranych za komuny, sam wprowadza komunistów i to gdzie do TK - Stanisław Piotrowicz sędzia TK.
  Ponadto w szeregach PiS znajdowali się tacy ludzie jak Andrzej Kryże - który był sekretarzem stanu w ministerstwie sprawiedliwości w rządzie PiS. ( Vivaldi merytorycznie wyjaśnij mi jak to jest możliwe, że takie osoby w tej "walczącej z komuną" partii się pojawiły).
  Można się tylko domyślać ilu jest tam jeszcze ukrytych - bo ich teczki nie wypłynęły.

  Tutaj za wikipedią - całość możecie sobie Państwo odczytać wpisując w wyszukiwarkę imię i nazwisko
  Stanisław Piotrowicz W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, a na początku lat 80. do Prokuratury Rejonowej w Krośnie[1]. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej[1]. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie[2], a także kierownikiem szkolenia partyjnego i społecznym inspektorem pracy[3]. Podczas stanu wojennego był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu[4][5]. W treści aktu czytamy m.in.: „W świetle materiałów dowodowych wyjaśnienia oskarżonego nie brzmią przekonywająco. Dokonane ustalenia pozwalają stwierdzić, że Antoni Pikul, podczas obowiązywania stanu wojennego, dopuścił się przestępstwa [...]. [S]kierowanie aktu oskarżenia przeciwko Antoniemu Pikulowi należy uznać za zasadne”[6][7]. Po upublicznieniu tej sprawy w 2013 Stanisław Piotrowicz stwierdził, że dążył do umorzenia tego postępowania.....

  Nie popieram sędziów natomiast dostrzegam, że jest tutaj coś nie tak z jednej strony chce się "dyscyplinować" sędziów a z drugiej strony prezes Trybunału Konstytucyjnego co do której Jarosław Kaczyński w pytaniu na śniadanie mówi :".... jest takie moje odkrycie towarzyskie ostatnich lat....". Zastanówcie się Państwo dlaczego kilka - kilkanaście wyroków, które były złe jest tak eksponowanych a te tysiące wydawanych dobrze nie? Zadajcie sobie choć odrobinę trudu i sprawdźcie ile w danym roku w RP zapada wyroków to może uzmysłowicie sobie, że te kilka które tak Dziennik Telewizyjny (Wiadomości) uwypukla to nie procent a promil wszystkich wyroków. Przecież w każdym stadzie owiec znajdzie się ta czarna. PiS powołuje się na ustawy, które są w Niemczech i we Francji. Robi to oczywiście celowo nie dopowiadając prawdy https://oko.press/falsz-kaczynskiego-o-ustawie-dyscyplinujacej/

  Pis potrzebuję sądów by czuć się bezkarnie, czy sądy mają być takie: "... Trzy razy sędzia Krzysztof Świderski orzekał w sprawach, gdzie stroną była Krystyna Pawłowicz. Wcześniej posłanka jako członek Krajowej Rady Sądownictwa poparła na posiedzeniu Rady jego awans do Sądu Okręgowego...

  Zauważam też, że prokurator generalny Zbigniew Ziobro mocno "dyscyplinuje" prokuratorów.

  Reforma sądów ruszyła już w 2017 roku miało to przyspieszyć termin rozpatrywania spraw odpowiedzcie sobie Państwo sami.. Zapewne osoby które będą krytykowały moją wypowiedź powiedzą, że nie bo jeszcze nie dokończyli albo że oczywiście, że tak.

  PiS potrzebuje do tego by rządzić cały czas kogoś atakować, takie małe zestawienie.
  Katastrofa Smoleńska wg PiS zamach do dziś dowodów brak
  Strajk lekarzy rezydentów - obrażanie ich, że za Państwowe pieniądze się wykształcili wg PiS strajk na zlecenie opozycji
  Strajk nauczycieli - obrażanie ich, że lenie, że za mało pracują wg Pis strajk na zlecenie opozycji
  Strajk niepełnosprawnych - że mają za dużo, wg PiS strajk na zlecenie opozycji
  Opór sędziów - wg PiS kasta komunistyczna na usługach opozycji,

  A to tak do przemyślenia........
  Kiedy atakowali niezależne media nie protestowałem. Nie jestem przecież dziennikarzem.
  Kiedy atakowali lekarzy rezydentów, nie protestowałem. Nie byłem przecież lekarzem rezydentem.
  Kiedy atakowali niepełnosprawnych i ich rodziców, nie protestowałem. Nie byłem przecież niepełnosprawny i nie jestem rodzicem osoby niepełnosprawnej.
  Kiedy atakowali nauczycieli, nie protestowałem. Nie byłem przecież nauczycielem.
  Kiedy atakowali sędziów , nie protestowałem. Nie byłem przecież sędzią.
  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

  10 5 Odpowiedz
 • 21 gru 2019

  Należy przeprowadzić jak najszybciej tą reformę sądów na warunkach PiS. I zaraz potem obalić PiS i załatwić ich sądami tymi zreformowanymi na opozycję.

  3 4 Odpowiedz
  • 22 gru 2019

   A widzisz kozaków którzy tak potrafią? Jak dla mnie nie ma mądrego Grzechu przeprasza, POKO zakopane i okopane. Kto? Po prostu za ciency wszyscy, bo trzeba mieć trochę wiedzy i doświadczenia a przede wszystkim charyzmę.
   Jak widze lewicę która do roboty nie przychodzi to stwierdzam "dobrze jest, nie przeszkadzać...." :-)))

   2 3 Odpowiedz
   • 22 gru 2019

    Tak samo kiedyś PO mówiło o PiSie, nie jesteś odkrywczy ani nowatorski.

    2 Odpowiedz
 • 22 gru 2019

  Glosowaliście na PiS to teraz sobie możecie nawzajem podziękować.

  4 5 Odpowiedz
 • 22 gru 2019

  Czy PiS czy po to jedna banda i jaka frkacja będzie w sądzie i tak będą pracować jak zwykli komuniści, ludzie obudźcie się. Tego systemu już nie zmieni, zagranica na to nie pozwoli, a jeśli już to tak rozwala nasz kraj że i tak będziemy żyć w biedzie.

  4 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 gru 2019

  Praktyka rządzenia państwem przez PiS przez kilka ostatnich lat pokazała o co we wszystkim biega. Więc jeśli przejęcie przez PiS sądów i zarządzanie nimi miałoby wyglądać tak jak zarządzanie TVP to mamy wnet w Polsce Rosję, a na rakie działania zgody w kraju który pretenduje do miana cywilizowanych być nie może
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kulisy-pracy-w-tvp-wywiad-z-mariuszem-kowalewskim/rrw4rjm

  5 3 Odpowiedz
 • 27 gru 2019

  Co to za niezawisłość sądów skoro sędziowie biorą udział w partyjnych wiecach i manifestacjach? Jeśli pokazują się publicznie w towarzystwie wysoko postawionych członków jednej czy drugiej partii?

  3 2 Odpowiedz
  • Piotr 27 gru 2019

   A czego ty oczekujesz od zwykłych sędziów jak teraz nowo mianowani czytaj Krystyna Pawłowicz tak się wyrażają "
   "Wstydem, proszę pani Kidawy-Błońskiej to jest pani BEZWSTYD; bezwstyd bezkrytycznej marionetki, bezwstyd nieudanego socjologa z infantylnymi pretensjami do bycia "prezydentem"...Litość"
   Ciekawe czy pani zostanie ukarana bo Zdaniem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Krystyna Pawłowicz "ewidentnie pogwałciła przepisy" Kodeksu Etycznego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego uchwalonego przez PiS i "powinna zostać ukarana dyscyplinarnie".
   Ośrodek powołał się na jego dwa paragrafy: § 16.3. Sędzia nie uczestniczy w debacie publicznej dotyczącej spraw politycznych ani nie angażuje się w działania partii politycznych i ruchów społecznych zajmujących się bieżącą polityką. § 16.4. Sędzia Trybunału powstrzymuje się od wypowiedzi, które mogą podważać status, autorytet i integralność Trybunału. "Składamy skargę w tej sprawie" - zapowiedział ośrodek w komunikacie z 23 grudnia.

   Widzicie tutaj tą apolityczność ? W Dzienniku Telewizyjnym TVP-is powiedzieli coś na ten temat ? Nie oglądam ale domniemywać mogę, że nie. Natomiast sędzia który zażądał przedstawienia list poparcia do nowej KRS jest cały czas na piętnowanym. Ot sprawiedliwość kalego

   4 1 Odpowiedz
   • 28 gru 2019

    Właśnie dlatego reforma sądownictwa jest konieczna. Niech sobie chodzą na jakie chcą wiece i niech sobie piszą co chcą, ale niech nie wykonują zawodu sędziego. Sędziami powinni być ludzie uczciwi i apolityczni.

    2 2 Odpowiedz
  • 28 gru 2019

   Możesz mnie oświecić jaka partia organizowała ten protest ?
   Dla ułatwienia podaje listę organizatorów:

   -Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”
   -Stowarzyszenie Sędziów „Themis”
   -Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia
   -Stowarzyszenie Adwokackie „Defensor Iuris”
   -Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex Super Omnia”
   -Inicjatywa Wolne Sądy
   -Komitet Obrony Demokracji
   -Obywatele RP
   -Ogólnopolski Strajk Kobiet
   -Akcja Demokracja
   -Front Europejski
   -Helsińska Fundacja Praw Człowieka

   Gdzie na załączonym zdjęciu są "wysoko postawieni członkowie partii" ?

   1 2 Odpowiedz
   • 29 gru 2019

    Ty kpisz czy o drogę pytasz? Nie pisałem o tym konkretnym proteście tylko o wiecach totalnej opozycji na których pojawiają się sędziowie.

    1 Odpowiedz
    • 29 gru 2019

     Pod jakim artykułem się wypowiadasz ?

     Nie wskazałeś mi nazwy partii, o której pisałeś.
     Podesłałem Ci listę dla ułatwienia.

     2 Odpowiedz
     • 29 gru 2019

      A czy partia maj jakieś większe znaczenie? Jeśli sędzia sympatyzuje z jakąkolwiek partią to nie powinien pełnić funkcji sędziego.

      2 Odpowiedz
      • 30 gru 2019

       Zaczynam mieć wątpliwości, czy Ty rozumiesz co piszesz.
       Cytuje:
       "o to za niezawisłość sądów skoro sędziowie biorą udział w partyjnych wiecach i manifestacjach?"

       1 Odpowiedz
 • 9 lut 2020

  30 lat było im jak w raju , nawet Pan Bóg nie kontrolował ich pracy. Na szczęście mamy PiS tu na ziemi.

  1 Odpowiedz
  • 12 lut 2020

   Ten raj zamieni nam w piekło Pawłowicz i Piotrowicz. To obecne autorytety Rzeczpospolitej.
   Raj był za Zolla, Drozda, Adam Strzembosz...........
   to banda idiotów, których należało zamienić na postaci zasłużone dla PiS.
   Tak identycznie postępowała PZPR.
   Przedstaw argumenty, że PiS nie jest organizacyjną kopią PZPR?

   1 Odpowiedz

Zobacz więcej