Kultura

Dni Dobczyc 2017: Trzydniowe święto miasta dobiegło końca [WIDEO]

Dni Dobczyc 2017: Trzydniowe święto miasta dobiegło końca [WIDEO]

Koncert zespołu Ich Troje zakończył tegoroczne Dni Dobczyc. Na głównej scenie wystąpił również duet Long & Junior i Mateusz Ziółko

Przez trzy dni na scenie w Dobczycach można było obserwować koncerty lokalnych zespołów jak i gwiazd znanych w całej Polsce. W piątkowy wieczór imprezę otworzyły zespoły z dobczyckim „akcentem” czyli Dolina Cieni i Wiatr Odnowy, następnie zagrali TWO-WAY oraz Long & Junior.

Piątkową zabawę zamykała dyskoteka z didżejem Hubertusem oraz Sebastianem ESH & Dj Kubas.

W sobotę mogliśmy posłuchać Grypsu, THE PERFUMES, OPEN ACCESS i wyczekiwanej gwiazdy wieczoru – Mateusza Ziółko. Zabawę taneczną poprowadził DJ WOJTEK.

W niedzielę finałowy spektakl dał zespół Ich Troje. Występ tegorocznej gwiazdy Dni Dobczyc poprzedziły koncerty coraz bardziej rozpoznawalnego zespołu ALERGEN oraz młodych talentów z Sekcja Wokalna MGOKiS Dobczyce.

Niedziela była dniem, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz koncertów i tradycyjnego wesołego miasteczka, mogliśmy uczestniczyć w zlocie samochodów i motocykli zabytkowych i kultowych, którego bezapelacyjną gwiazdą był samochód napędzany parą. To właśnie on został uznany najpiękniejszym autem zlotu, a właścicielowi puchar wręczył Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce – Paweł Machnicki. Osoby z zacięciem sportowym mogły poćwiczyć z wicemistrzem Polski Speed Ball’a – Zbigniewem Bizoniem, który prezentował ten oryginalny sport.

Koncert Zespół Pieśni i Tańca "Dobczyce" i Parańskiej Grupy Polskiego Folkloru „Wisła” wraz z Chórem Art Encanto. Gości z Brazylii mogliśmy oglądać w Dobczycach już po raz 3.

Podczas tegorocznych Dni Dobczyc ogłoszone zostały również wyniki plebiscytu „Kobieta Dobczyc”, którego organizatorem jest nieformalny klub kobiet „Kobiety Rakiety”. Laureatką tegorocznej nagrody została Cecylia Frajtag. Nominację do nagrody odebrała również Jolanta Ziemba.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej