Miasto

Myślenice: Tu powstanie Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Starszym

Myślenice: Tu powstanie Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Starszym

Przy ul. Średniawskiego na byłym placu opałowym i w miejscu gdzie w ostatnich latach znajdowały się mieszkania socjalne, Caritas chce wybudować Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym

Na mającej 20 arów działce, którą Caritas kupił od Gminy Myślenice niespełna pięć lat temu za 1 procent wartości, ma powstać budynek o powierzchni 1660 m.kw. Siedzibę znajdzie tutaj Stacja Opieki Caritas działająca na Osiedlu Tysiąclecia, Warsztaty Terapii zajęciowej, Placówka Wsparcia dziennego dla osób starszych, wypożyczalnia sprzętu medycznego i dwa mieszkania dla osób potrzebujących czasowego schronienia.

Prace nad budową centrum mają ruszyć najpóźniej z końcem września i potrwać 12 miesięcy.

- Jesteśmy gotowi do realizacji budowy. Do tego czasu musimy uporządkować teren, spełnić formalności związane z przetargiem i wyborem wykonawcy. Na budowę i wyburzenia posiadamy już prawomocne decyzje; posiadamy też dziennik budowy. Natomiast aktualnie dokonujemy montażu finansowego i harmonogramu realizacji budowy. To projekt, który będziemy realizować wspólnie z Gminą Myślenice – na łamach Gazety Myślenickiej zapewnia ksiądz Bogdan Kordula, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 6 mln zł.

Podobne ośrodki wsparcia dla seniorów Caritas prowadzi m.in. w Krakowie, Wieliczce oraz w Brzegach. W myślenickim centrum pomoc znajdzie około 40 seniorów.

Powiązane tematy

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem
Myślenice 1

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem

Dobiegła końca budowy Stacji Opieki Caritas, która swoją nową siedzibę od września ma przy ul. Średniawskiego 35 Stacja stanęła na terenie byłego pla...

Komentarze

 • 18 sie 2017

  Halllelluyaaaahhhhaaaa

  7 23 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2017

  jak tam nic sie nie dzieje

  3 3 Odpowiedz
 • 20 sie 2017

  Kupili plac za 1% wartości. Teraz zwrócą się o finansowanie budowy, później na utrzymanie placówki. Czy nie taniej by było zrobić to od razu za państwowe pieniądze i pozostawić w rękach Państwa?

  31 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2017

  I bardzo dobrze , wreszcie wysiedlili tych degeneratów cyganów i całą tą patalogie. Zamiast tego brudnego squata - sodomy i gomory w końcu powstanie coś pożytecznego dla ludzi!

  30 24 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 20 sie 2017

  Szkoda, że gmina wolała sprzedać za 1% niż zagospodarować we własnym zakresie

  27 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sie 2017

  Ci co dają mi minusy do mojej wcześniejszej wypowiedzi to pewnie są zwolennikami szKODników , PełO - ZŁO czy dupoczesnej i na to stare miejsce po starej melinie , chcieliby dzisiaj stworzyć dom-squot dla uchodźców-imigrantów-terrorystów , dla wszelakich mentów i zboczeńców. Zamiast dbać o ludzi którzy tak naprawdę potrzebują pomocy dla ludzi niepełnosprawnych , czy ludzi starszych oni woleli by pewnie wspierać nierobów i degeneratów wszelakiej maści. Ot to dzisiejsza lewacka tolerancja!

  30 32 Odpowiedz
 • 21 sie 2017

  W końcu coś pożytecznego będzie dla innych ludzi. Lokalizacja bardzo dobra. Miejsce też.I przy okazji ożywią ta cichą i spokojną ulice.

  19 6 Odpowiedz

Zobacz więcej