Myślenice

Centrum Pomocy Społecznej już stoi. Otwarcie planowane na lipiec

Centrum Pomocy Społecznej już stoi. Otwarcie planowane na lipiec

Przy ul. Średniawskiego na terenie byłego placu opałowego i w miejscu, gdzie w ostatnich latach znajdowały się mieszkania socjalne, Caritas buduje Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Otwarcie planowane jest na lipiec 2019

Na mającej 20 arów działce, którą Caritas kupił od Gminy Myślenice niespełna 6 lat temu za 1 procent wartości, od sierpnia 2017 roku powstaje budynek o powierzchni 1660 m.kw. Siedzibę znajdzie tutaj Stacja Opieki Caritas, działająca obecnie na Osiedlu Tysiąclecia, Warsztaty Terapii zajęciowej, Placówka Wsparcia dziennego dla osób starszych, wypożyczalnia sprzętu medycznego i dwa mieszkania dla osób potrzebujących czasowego schronienia.

Dzięki budowie centrum i salach do fizykoterapii, kinezyterapii, gabinetowi masażu, terapii manualnej oraz gabinetowi pielęgniarsko-lekarskiemu zwiększyć ma się komfort świadczonych przez Caritas usług.

Tak będzie wyglądać Centrum Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Starszym. Otwarcie zaplanowano na lipiec 2019 roku

Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 6 mln zł. Początkowo budowę planowano zakończyć w listopadzie 2018 roku, jednak dzisiaj realny termin oddania budynku to lipiec 2019 roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe.

Podobne ośrodki wsparcia dla seniorów Caritas prowadzi m.in. w Krakowie, Wieliczce oraz w Brzegach. W myślenickim centrum pomoc znajdzie około 40 seniorów.

Powiązane tematy

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem
Myślenice 1

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem

Dobiegła końca budowy Stacji Opieki Caritas, która swoją nową siedzibę od września ma przy ul. Średniawskiego 35 Stacja stanęła na terenie byłego pla...

Komentarze

 • 28 sty 2019

  bardzo fajnie że caritas pomaga ludziom potrzebującym, kościół to dobra instytucja

  19 26 Odpowiedz
 • 28 sty 2019

  To dobra inicjatywa. Ja wspieram Caritas i WOŚP.
  Nie rozumiem tylko tej części społeczeństwa, która z jednej organizacji robi Matkę Teresę z Kalkuty a z drugiej złoczyńcę który łupi społeczeństwo.
  Czy jak Owsiak odda WOŚP kościołowi, to będziemy więcej otrzymywać?

  23 65 Odpowiedz
 • 28 sty 2019

  dlaczego co roku zbiera pieniądze na chore dzieci, a może by tak zrobił akcje chorym na nowotwory doroslym ludziom, wielu z nich by można było uratować życie, bo na wiele leków nie ma refundacji, a koszty leczenia sa wysokie ,wiem coś o tym ,bo w rodzinie mialem parę zgonów z powodu nowotworu.
  Taką akcję sam bym poparł .

  14 22 Odpowiedz
 • 28 sty 2019

  poza tym przeciez z kosciolem sie moze dogadać ,i zrobić wspólną akcję,
  akcja szlachetna paczka , pomoc dla syrii z caritasu to są bardzo dobre przedsięwzięcia ktore pomagaja, a owsiak nie pokaże publicznie wyciągi ile i na co pieniadze byly, rozliczenie itp
  parę zdjęć z nowymi sprzętami na TVN pokaże w faktach i na tym koniec .

  12 25 Odpowiedz
  • 28 sty 2019

   Przy rządzie PiS i jego podejrzliwości, nieufności i wrogości do Owsiaka, jestem spokojny, że wydaje właściwie pieniądze.
   Nad nim pracuje cały sztab wszystkich służb państwowych, aby go na czyś złapać.
   Jeżeli jeszcze go Ziobro nie posadził, to znaczy, że jest czysty jak łza.

   Co do dogadania się z Caritas, nie jestem pewien czy Caritas by tego chciał, bo WOŚP nie przeleje Caritasowi pieniędzy na "jak Boga kocham" i na "Bóg zapłać", a kościół chroni swoje finanse i rozliczenia i żadna służba tych finansów nie ma prawa sprawdzić.

   Wierz mi. że skrupulatność rozliczenia WOŚP, jest dokładniejsza niż jak "jak Boga kocham" Caritas.

   30 65 Odpowiedz
 • 28 sty 2019

  Tak samo jak rząd PIS wsparł pieniędzmi syrię ,to bylo pokazane w Telewizji, są dowody są.

  8 15 Odpowiedz
 • 28 sty 2019

  "Caritas buduje". A kto płaci?

  18 7 Odpowiedz
 • 28 sty 2019

  No cóż, Misiewicz za to, czyli Misiek, nieskazitelny pupilek Rydzyka i Macierewicza okazał się tym kim się okazał. Owsiaka wyzywają już od diabłów, ale wsadzić go nie mogą bo nic nie znaleźli. A do pieniędzy Rydzyka, czy Kościoła, po prostu państwu zaglądać nie wolno bo to pachnie ekskomuniką :-d. No więc państwo przymyka oko na handel w księgarni Rydzyka w każdą niedzielę miesiąca, na tej samej zasadzie właściciel sieci sklepów Żabka wkupił się w łaski Rydzyka oraz pisowskiego światka i Żabki działają w niedziele jak księgarnia Rydzyka (https://oko.press/co-laczy-rydzyka-macierewicza-zabke-zakaz-handlu-w-niedziele-i-prywatyzacje-pkp/ )

  Co do Miśka, CBA reaguje dopiero za parę lat, ale popatrzmy co pisze np. Mazurek: prezes Kaczyński zawsze powtarzał że wobec prawa wszyscy są równi i nie będzie świętych krów. Zobaczmy że robią pokazówkę właśnie teraz, gdy poparcie dla PiS po śmierci Adamowicza leci na łeb. I tak to jest z tą 'ućciwością'.

  10 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 sty 2019

  a jak beda sie poruszac niepełnosprawni jakie dojscie ????!!!!!

  6 1 Odpowiedz
 • 2 lut 2019

  Po śmierci prezydenta byłego wolnego miasta poparcie dla PIS właśnie rośnie bo to co urządzono tam na pogrzebie ,te modły tzw. ekumeniczne niemiłe Bogu w Trójcy św. Jedynemu podważające Pierwsze przykazanie , ta hucpa świadcząca o braku rozumu, to lekceważenie Kodeksu Kanonicznego itd itp żadnego zwiększenia poparcia cyrkowcom przynieść nie może. Oglądając to bezeceństwo myślałem że chodziło o pogrzeb człowieka , który nie był katolikiem lecz jakimś cudakiem inaczej wierzącym. W każdym razie gdyby mi jacyś innowiercy urządzali na mojej mszy pogrzebowej swoje pienia to chciałbym wstać z martwych i tak jak Pan Jezus przepędzić to towarzystwo mówiąc " To jest dom Boży a wy żeście go uczynili jaskinią zbójców" . Twierdzę jednak ,że ta sytuacja przyniosłaby spadek poparcia dla PiS ale może za jakieś 100 lat kiedy nie będzie już zdrowo myślących katolickich wyborców w naszym nieszczęśliwym kraju , w którym prawie wszyscy prowadzeni przez wiadomo kogo zmierzamy ku wiecznemu zatraceniu.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej