Miasto

Pamiętacie Bartka Rapacza, który uratował mamę? Otrzymał dyplom od straży

Pamiętacie Bartka Rapacza, który uratował mamę? Otrzymał dyplom od straży

W czasie inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 5 w Myślenicach 6-letni Bartek Rapacz odebrał dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej

W nocy z 22 na 23 czerwca w Domu Strażaka OSP Myślenice na Dolnym Przedmieściu miało miejsce niecodzienne zdarzenie. W jednym z mieszkań mama trójki dzieci około godziny 2:40 w nocy straciła przytomność. Najstarszy z rodzeństwa 6-letni Bartek próbował skontaktować się z tatą, jednak ten pracował na nocną zmianę i nie odbierał telefonu.

Chłopiec zdany na siebie uruchomił znajdującą się w mieszkaniu syrenę alarmową. Robił to kilkakrotnie, dzięki temu na miejsce przybyli druhowie OSP Dolne Przedmieście i udzielili pierwszej pomocy nieprzytomnej kobiecie. Po akcji Bartek pytany kim chciałby zostać – bez wahania mówił – strażakiem.

Podczas inauguracji roku szkolnego – sześcioletni Bartek odebrał Dyplom dla Dzielnego Ognika oraz drobne upominki z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach Sławomira Kaganka, a następnie z rąk Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – gen. Brygadiera Leszka Suskiego.
Dzisiaj mama chłopca czuje się dobrze i jest zdrowa.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...