Miasto

Myślenice: Sześcioletni Bartek Rapacz to prawdziwy bohater. Uratował swoją mamę

Myślenice: Sześcioletni Bartek Rapacz to prawdziwy bohater. Uratował swoją mamę

Poznajcie Bartka Rapacza z Dolnego Przedmieścia. W nocy z 22 na 23 czerwca uruchomił alarmową syrenę strażacką. Robił to tak długo aż na miejscu zjawili się druhowie OSP i udzielili pierwszej pomocy jego nieprzytomnej mamie

W nocy z 22 na 23 czerwca w Domu Strażaka OSP Myślenice na Dolnym Przedmieściu miało miejsce niecodzienne zdarzenie. W jednym z mieszkań mama trójki dzieci około godziny 2:40 w nocy straciła przytomność. Najstarszy z trójki rodzeństwa 6-letni Bartek próbował skontaktować się z tatą, jednak ten pracował na nocną zmianę i nie odbierał telefonu.

Chłopiec zdany na siebie uruchomił znajdującą się w mieszkaniu syrenę alarmową. Robił to kilkakrotnie, dzięki temu na miejsce przybyli druhowie OSP Dolne Przedmieście. Wśród nich znaleźli się wykwalifikowani ratownicy medyczni Krzysztof Szklarz i Daniel Poznański, którzy udzielili pierwszej pomocy nieprzytomnej kobiecie.

Bartek zachował zimną krew i spisał się na medal w sytuacji, która niejednego dorosłego mogłaby wprowadzić w zakłopotanie.

 

Powiązane tematy

Komentarze (10)

Zobacz więcej