Miasto

KONTROWERSJE: Przez remont Słonecznej zamiera handel? Wicestarosta sprawdza i publikuje film [WIDEO]

KONTROWERSJE: Przez remont Słonecznej zamiera handel? Wicestarosta sprawdza i publikuje film [WIDEO]

 

Od września trwa remont ulicy Słonecznej – jednej z głównych arterii miasta. Niedawno w sieci pojawiły się komentarze mówiące o tym, że sposób przeprowadzenia remontu uniemożliwia dostęp do działających w tym miejscu sklepów. Wczoraj sprawdził to wicestarosta publikując film

To jeden z najdłużej zapowiadanych remontów w mieście. Potrzebę przebudowy ulicy Słonecznej sygnalizowaliście jeszcze przed otwarciem Galerii Myślenickiej, którą zainaugurowano w 2015 roku.

Słoneczna to jedna z głównych ulic miasta, którą każdego dnia przejeżdża ponad 5500 samochodów. W ostatnich latach stała się główną i jedyną ulicą dojazdową do galerii handlowych, dworca, stacji benzynowej oraz traktem łączącym ul. Kazimierza Wielkiego z nitkami Słowackiego. W pobliżu znajduje się Zakopianka i dwa duże sklepy wielkopowierzchniowe.

Wicestarosta kręci film

Prace w tym miejscu rozpoczęły się 11 września. Niedawno na redakcja@miasto-info.pl otrzymaliśmy kilka wpisów mówiących o utrudnieniach związanych z remontem, które odczuwają nie tyle piesi co handlowcy.

Jak widać podobne informacje dotarły do starostwa, a osobiście postanowił sprawdzić to wicestarosta Tomasz Suś, który opublikował na facebooku film prezentujący przejeżdża ulicą Słowackiego, Żeromskiego, następnie zgodnie z oznaczeniami objazdu kieruję się w stronę ronda Stanisława Chorobika i wjeżdża w ulicę Kazimierza Wielkiego, a następnie w Słoneczną.

Nagranie prezentuje wyremontowane chodniki oraz zamknięty prawy pas drogi. Następnie wicestarosta wjeżdża na parking Galerii Myślenickiej.

- Jak widzimy parkingi pełne, czyli klienci i pracownicy spokojnie mogą dojechać na miejsce, aby zrobić zakupy bądź też pracować – mówi.

Po przejechaniu parkingu wraca na ulicę Słoneczną.

– Pod Dekadą również parkingi zajęte, a po prawej stronie widać prace i drobne utrudnienia, ale sklepy są otwarte, a firma zabezpieczyła wejścia do tych sklepów. Widać, że zarówno przejezdność jak i życie na ulicy Słonecznej tętni. Można powiedzieć, że spokojnie każdy mieszkaniec może dojechać do sklepu – podsumował swoje nagranie wicestarosta.

Czy remont Słonecznej uniemożliwia korzystanie z lokali handlowo-usługowych w tym miejscu?

 • zdecydowanie tak
 • w niewielkim stopniu
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 28%
 • w niewielkim stopniu w niewielkim stopniu 31%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 5%
 • raczej nie raczej nie 15%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 21%
 • Głosów: 928

Do końca października czy roku?

Jak na stronie powiatu myślenickiego zapewnia Jerzy Grabowski – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych: - Prace prowadzone są przy ciągłym ruchu kołowym i pieszym, a zakres robót jest realizowany zgodnie z harmonogramem. Uciążliwości, które są nieuniknione przy robotach drogowych, w tym przypadku są minimalizowane poprzez odcinkowe wymykanie chodników i jednego pasa ruchu ulicy. 

Początkowo informowano o tym, że prace potrwają do końca października i taka data widnieje na przetargu zamieszczonym na stronie Zarządu Dróg Powiatowych.

 

Tymczasem starostwo na swojej stronie podaje, że remont ma potrwać do końca tego kwartału. 

Czwarty kwartał obejmuje miesiące październik – grudzień, czy to oznacza, że utrudnienia na ulicy Słonecznej mogą nam doskwierać do końca roku?

Powiązane tematy

Komentarze (22)

 • ania 17 paź 2017

  korki były, bo niektórzy kupili prawko pod Halą Targową i nie potrafią czytać znaków, widziałam nawet panią która wjeżdżając na zakaz, rąbała pracownika z lizakiem, który nakazał jej jechać prosto Słowackiego na objazd, że ona zawsze tędy jeździła i dalej będzie jeździć. Przynajmniej sobie chłopaki zarobili i może zmusili paru do włączenia mózgownicy. Tym bardziej, że tych znaków nie ustawili w nocy po ciemku, od dawna było wiadomo, że będzie zakaz.
  Uwielbiam ludzi, którzy znają się na wszystkim, wszystko umieją, są rzetelni i niezwykle terminowi, gratuluję kasiamak.

  75 8 Odpowiedz
 • Piotr 17 paź 2017

  @kasiamak:

  Jeśli ktoś "z przyzwyczajenia" nie zauważył 5 (sic!) znaków informujących / zakazujących wjazdu w ulicę Słoneczną to powinien mieć zatrzymane prawko w trybie natychmiastowym na co najmniej 3 miesiące... bo co jeśli "z przyzwyczajenia" nie zauważy jednego znaku i wjedzie na DGP DK7 pod prąd?

  Jeździłem tam praktycznie codziennie i uważam że Policja zachowała się skandalicznie nie pilnując tego miejsca cały dzień, chwilami ręce opadały bo tych "z przyzwyczajenia" było więcej pod prąd niż tych zgodnie z przepisem....

  64 6 Odpowiedz
 • 17 paź 2017

  Jak ktos tam jezdzil na zakupy to nadal bedzie tam jezdzil na zakupy poki sie tylko bedzie dalo rady droga przejechac, a wiekszych utrudnien w przejezdzie do tej pory tam nie mialem

  50 5 Odpowiedz
 • 17 paź 2017

  Ogólnie do samego remontu nic nie mam, ale niech Pan Starosta powtórzy ten manewr koło 8 rano, najlepiej próbując wyjechać ze Żwirki i Wigury, ludzie jeżdżą jak po pastwisku, brak minimum dobrej woli żeby chociaż co piąty ogarniał sytuację w koło siebie a nie tylko przed swoją maską i wypuścił jedno auto z mostu, jak już trafi się ktoś kumaty to i tak pięciu następnych zmieni pas na lewy i nie da się wyjechać, to niestety urok skierowania całego ruchu do centrum gdzie i tak w niektórych godzinach ten ruch był spory. Tu większość rzeczy jest od d.py strony robionych, o infrastrukturze drogowej pasowało pomyśleć przed galeriami.
  Co do handlu to jak busy ze Słowackiego wyganiali to nikt nie płakał że tam się ludziom handel urwie, albo teraz jak wsadzili tam przystanek z którego nie ma nic poza wiecznym śmietniskiem. Nie wspominając o pasach przy samym skrzyżowaniu...

  38 2 Odpowiedz
 • Krzysztof Bierówka 17 paź 2017

  To ja proponuję przejść się tymi nowymi chodnikami... Jakby na mojej prywatnej drodze ktoś tak ułożył kostkę nigdy by nie dostał grosza za wykonaną pracę. .. wystarczy przejść obok sklepu bodajże zabawki/ksero...jakies korytka. ... masakra. .. nogi połamać. .. Czemu w Myślenicach robi się wszystko byle jak?... kto to projektuje? Kto akceptuje?, kto odbiera takie projekty..... ?

  30 7 Odpowiedz

Zobacz więcej