Miasto

KONTROWERSJE: Przez remont Słonecznej zamiera handel? Wicestarosta sprawdza i publikuje film [WIDEO]

 

Od września trwa remont ulicy Słonecznej – jednej z głównych arterii miasta. Niedawno w sieci pojawiły się komentarze mówiące o tym, że sposób przeprowadzenia remontu uniemożliwia dostęp do działających w tym miejscu sklepów. Wczoraj sprawdził to wicestarosta publikując film

To jeden z najdłużej zapowiadanych remontów w mieście. Potrzebę przebudowy ulicy Słonecznej sygnalizowaliście jeszcze przed otwarciem Galerii Myślenickiej, którą zainaugurowano w 2015 roku.

Słoneczna to jedna z głównych ulic miasta, którą każdego dnia przejeżdża ponad 5500 samochodów. W ostatnich latach stała się główną i jedyną ulicą dojazdową do galerii handlowych, dworca, stacji benzynowej oraz traktem łączącym ul. Kazimierza Wielkiego z nitkami Słowackiego. W pobliżu znajduje się Zakopianka i dwa duże sklepy wielkopowierzchniowe.

Wicestarosta kręci film

Prace w tym miejscu rozpoczęły się 11 września. Niedawno na redakcja@miasto-info.pl otrzymaliśmy kilka wpisów mówiących o utrudnieniach związanych z remontem, które odczuwają nie tyle piesi co handlowcy.

Jak widać podobne informacje dotarły do starostwa, a osobiście postanowił sprawdzić to wicestarosta Tomasz Suś, który opublikował na facebooku film prezentujący przejeżdża ulicą Słowackiego, Żeromskiego, następnie zgodnie z oznaczeniami objazdu kieruję się w stronę ronda Stanisława Chorobika i wjeżdża w ulicę Kazimierza Wielkiego, a następnie w Słoneczną.

Nagranie prezentuje wyremontowane chodniki oraz zamknięty prawy pas drogi. Następnie wicestarosta wjeżdża na parking Galerii Myślenickiej.

- Jak widzimy parkingi pełne, czyli klienci i pracownicy spokojnie mogą dojechać na miejsce, aby zrobić zakupy bądź też pracować – mówi.

Po przejechaniu parkingu wraca na ulicę Słoneczną.

– Pod Dekadą również parkingi zajęte, a po prawej stronie widać prace i drobne utrudnienia, ale sklepy są otwarte, a firma zabezpieczyła wejścia do tych sklepów. Widać, że zarówno przejezdność jak i życie na ulicy Słonecznej tętni. Można powiedzieć, że spokojnie każdy mieszkaniec może dojechać do sklepu – podsumował swoje nagranie wicestarosta.

Czy remont Słonecznej uniemożliwia korzystanie z lokali handlowo-usługowych w tym miejscu?

 • zdecydowanie tak
 • w niewielkim stopniu
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 28%
 • w niewielkim stopniu w niewielkim stopniu 31%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 5%
 • raczej nie raczej nie 15%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 21%
 • Głosów: 928

Do końca października czy roku?

Jak na stronie powiatu myślenickiego zapewnia Jerzy Grabowski – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych: - Prace prowadzone są przy ciągłym ruchu kołowym i pieszym, a zakres robót jest realizowany zgodnie z harmonogramem. Uciążliwości, które są nieuniknione przy robotach drogowych, w tym przypadku są minimalizowane poprzez odcinkowe wymykanie chodników i jednego pasa ruchu ulicy. 

Początkowo informowano o tym, że prace potrwają do końca października i taka data widnieje na przetargu zamieszczonym na stronie Zarządu Dróg Powiatowych.

 

Tymczasem starostwo na swojej stronie podaje, że remont ma potrwać do końca tego kwartału. 

Czwarty kwartał obejmuje miesiące październik – grudzień, czy to oznacza, że utrudnienia na ulicy Słonecznej mogą nam doskwierać do końca roku?

Powiązane tematy

Komentarze

 • 17 paź 2017

  Jak ktos tam jezdzil na zakupy to nadal bedzie tam jezdzil na zakupy poki sie tylko bedzie dalo rady droga przejechac, a wiekszych utrudnien w przejezdzie do tej pory tam nie mialem

  50 5 Odpowiedz
 • kasia 17 paź 2017

  bardzo długo to trwa !!!

  17 44 Odpowiedz
 • 17 paź 2017

  pan wicestarosta przejechał się teraz jak remont się prawie kończy ????
  trzeba było tam być 1-2 tygodnie wcześniej to była sodoma i gomora. nie dość że ścisk, korki totalnie zatarasowane parkingi przez koparki i ciężarówki to policja w tym czasie wzbogaciła budżet państwa o ładnych kilkadziesiąt tysięcy polując na kierowców którzy z przyzwyczajenia skręcali w ulicę Słoneczną od orlenu. a tu jeszcze teraz informacja że będzie trwało może o miesiąc albo dwa dłużej.
  brawo powiat, miał być sukces roku a będzie porażka dekady !

  38 44 Odpowiedz
  • ania 17 paź 2017

   korki były, bo niektórzy kupili prawko pod Halą Targową i nie potrafią czytać znaków, widziałam nawet panią która wjeżdżając na zakaz, rąbała pracownika z lizakiem, który nakazał jej jechać prosto Słowackiego na objazd, że ona zawsze tędy jeździła i dalej będzie jeździć. Przynajmniej sobie chłopaki zarobili i może zmusili paru do włączenia mózgownicy. Tym bardziej, że tych znaków nie ustawili w nocy po ciemku, od dawna było wiadomo, że będzie zakaz.
   Uwielbiam ludzi, którzy znają się na wszystkim, wszystko umieją, są rzetelni i niezwykle terminowi, gratuluję kasiamak.

   75 8 Odpowiedz
 • Piotr 17 paź 2017

  @kasiamak:

  Jeśli ktoś "z przyzwyczajenia" nie zauważył 5 (sic!) znaków informujących / zakazujących wjazdu w ulicę Słoneczną to powinien mieć zatrzymane prawko w trybie natychmiastowym na co najmniej 3 miesiące... bo co jeśli "z przyzwyczajenia" nie zauważy jednego znaku i wjedzie na DGP DK7 pod prąd?

  Jeździłem tam praktycznie codziennie i uważam że Policja zachowała się skandalicznie nie pilnując tego miejsca cały dzień, chwilami ręce opadały bo tych "z przyzwyczajenia" było więcej pod prąd niż tych zgodnie z przepisem....

  64 6 Odpowiedz
  • kar war 17 paź 2017

   Drogi kolego .jak by tam stała policja i dawała mandaty to by zaraz pisali że nie mają co robić tylko za byle głupotę dają mandat. A ktoś jak ma uprawnienia to powinien wiedzieć co znaczą znaki ..

   12 5 Odpowiedz
 • 17 paź 2017

  Co tu dużo pisać, jak ktoś jechał Słoneczną w ostatnich tygodniach to wie swoje i nie musi oglądać filmików przyszłego kandydata na burmistrza Dobczyc. Remont jak najbardziej chwalebny bo był potrzebny, ale nie mówmy że jest dobrze jak jest źle. Piszecie tutaj o policji i łapankach na mniej bystrych kierowców i macie rację, ale sam pierwszego dnia remontu prawie skręciłem pod prąd, bo nie mówcie mi że jak 10 lat jeździcie codziennie tą samą drogą to nie zrobilibyście tego samego. Więc wszelkich mistrzów kierownicy proszę o powściągliwość przed obrzucaniem błotem innych uczestników ruchu. Problem w całym remoncie polega na tym że ekipa która wygrała przetarg pewnie do drogich nie należała a co za tym idzie i jakość taka a nie inna. Ale już z czasem realizacji dłuższym o 60 dni od zakładanego to lekko mówiąc przegięcie.

  15 31 Odpowiedz
 • Krzysztof Bierówka 17 paź 2017

  To ja proponuję przejść się tymi nowymi chodnikami... Jakby na mojej prywatnej drodze ktoś tak ułożył kostkę nigdy by nie dostał grosza za wykonaną pracę. .. wystarczy przejść obok sklepu bodajże zabawki/ksero...jakies korytka. ... masakra. .. nogi połamać. .. Czemu w Myślenicach robi się wszystko byle jak?... kto to projektuje? Kto akceptuje?, kto odbiera takie projekty..... ?

  30 7 Odpowiedz
 • 17 paź 2017

  Ogólnie do samego remontu nic nie mam, ale niech Pan Starosta powtórzy ten manewr koło 8 rano, najlepiej próbując wyjechać ze Żwirki i Wigury, ludzie jeżdżą jak po pastwisku, brak minimum dobrej woli żeby chociaż co piąty ogarniał sytuację w koło siebie a nie tylko przed swoją maską i wypuścił jedno auto z mostu, jak już trafi się ktoś kumaty to i tak pięciu następnych zmieni pas na lewy i nie da się wyjechać, to niestety urok skierowania całego ruchu do centrum gdzie i tak w niektórych godzinach ten ruch był spory. Tu większość rzeczy jest od d.py strony robionych, o infrastrukturze drogowej pasowało pomyśleć przed galeriami.
  Co do handlu to jak busy ze Słowackiego wyganiali to nikt nie płakał że tam się ludziom handel urwie, albo teraz jak wsadzili tam przystanek z którego nie ma nic poza wiecznym śmietniskiem. Nie wspominając o pasach przy samym skrzyżowaniu...

  38 2 Odpowiedz
 • 17 paź 2017

  Pasy przy samych skrzużowaniach to porażka powinny być tak namalowane żeby za nimi przed krzyżówką było miejsce na 1 samochód tak jak to jest np przy wyjeździe z Rynku obok gimnazjum.

  24 3 Odpowiedz
 • OKOKI 17 paź 2017

  Brawo.Jaki jest tytuł tego Oskarowego dzieła.?

  12 5 Odpowiedz
 • 17 paź 2017

  Zamierac nie zamiera, natomiast powinien tam stac patrol drogowki i karac idiotow jadacych pod prad.

  Dwa - dzisiaj ekipa postawiła znak i kazano jechać.... CHODNIKIEM co było niebezpieczne dla przechodniów.

  21 2 Odpowiedz
 • 18 paź 2017

  nauczycielinda niech sie za robote weźmie a nie jeździ i nagrywa filmy w czasie pracy i to za podatników kase ! chyba że sie stara o angaż w telewizji powiatowej ale to i tak powinien po godzinach pracy robić !

  12 11 Odpowiedz
 • 19 paź 2017

  Aspiracje są - filmek słaby, Polańskiego z niego nie będzie. No, chyba że jak przyjaciel Weinstein pomoże to nowe stanowisko się znajdzie. Lokalny Weinstein, ten od Pani Dyrektor.
  Na marginesie dodam, miejmy nadzieję że nagrane nie w godzinach pracy, bo jeszcze mogło by trafić do Uwagi czy innej Dżyzgi.

  7 10 Odpowiedz
 • 19 paź 2017

  Buhahahhahah handel zamiera, handel i usługi to pod wiata w głogoczowie zamieraja ze względu na brak zieleni intymości i wzmozony ruch ZRÓBTA COŚ Z TYM

  4 3 Odpowiedz
 • 19 paź 2017

  Utrudnienia z dojściem sklepów i lokalów usługowych to stek bzdur. Sprawę rozdmuchał serwis PK-AB który mieści się na zbiegu Armii Krajowej i Słonecznej. Jak remont był przy cukierni Sawicki to nikomu to nie przeszkadzało. Czemu wtedy nikt nie trąbił o utrudnieniach z dojściem do lokalu. Cały remont ul Słonecznej to jedna wielka porażka, totalnie niezrozumiałe wielkie chodniki i praktycznie zlikwidowany do 0 chodnik przy w/w skrzyżowaniu.

  3 5 Odpowiedz
  • Jagienka Mur. 20 paź 2017

   Witam,
   chodniki wielkie, bo kierowcy z przyzwyczajenia parkują 4 kołami na chodniku a pieszy maszeruje ulicą.

   6 Odpowiedz
 • Mariusz 20 paź 2017

  Bo akurat w tym miejscu musieli poszerzyć ulicę, bo będzie dodatkowy lewoskręt do Dekady.

  4 1 Odpowiedz
 • 21 paź 2017

  ponawiom apel o podgrzewana lawke pod wiata w glogoczowie koc jush nie wystarczo a i przydalby sie terminal bo nie zawsze mom przy sobie odliczona suma

  2 1 Odpowiedz
 • 22 paź 2017

  Jak można remontując ulicę i przyległy do niej chodnik zostawić na jego środku lampę!!. W głowie się nie mieści jaką partyzantkę nam starostwo finansuje na ulicy słonecznej.

  1 3 Odpowiedz
 • 25 paź 2017

  lampa je po to by ciemno nie było a co gdyby tam zamiast lampy waszo Matke zostawiono i nie mowcie ze tak nie moze byc bo Matka siedzi z lampa z tylu

  Odpowiedz
 • 15 lis 2017

  Ciekawe jaki model videorejstratora?

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 9

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...