Okolice

Kobielnik: Pożar sadzy w kominie. Omal nie spłonął cały dom

Niewiele brakowało, a przez pożar sadzy w kominie jednego z domów w Kobielniku mógł spłonąć cały budynek

W środę 20 grudnia przed godziną 20 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w jednym z domów w Kobielniku (gm. Wiśniowa). Natychmiast zadysponował miejscową jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Myślenic.

Pierwsi na miejscu pojawili się strażacy z Kobielnika. Po kilkudziesięciu minutach udało im się wygasić piec poprzez zamknięcie dopływ powietrza do komina oraz gasząc zarzewie ognia gaśnicą proszkową.

- Niezbędne okazało się użycie specjalistycznej przenośnej drabiny, z której strażacy ugasili palącą się sadzę. Przewietrzono budynek, a następnie sprawdzono urządzeniem pomiarowym pomieszczenia na obecność tlenku węgla – wyjaśnia Marian Rokosz z PSP Myślenice.

Pomiar wykluczył zagrożenie. Mieszkańcy bezpiecznie wrócili do swojego domu.

Komentarze

 • 28 gru 2017

  Dlaczego na miejsce zdarzenia nie została dodatkowo zadysponowana żadna z pobliskich OSP które są w KSRG? Mam na myśli OSP Wiśniowa lub OSP Poznachowice Dolne.

  1 5 Odpowiedz
 • 29 gru 2017

  Siły i środki były wystarczające... to tylko pożar komina, dwie jednostki poradziły sobie z zagrożeniem.

  1 3 Odpowiedz
  • 3 sty 2018

   To tylko pożar komina. Kilka lat temu w Wiśniowej też był tylko pożar komina skończyło się na połowie budynku mieszkalnego.

   1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dachowanie na Zakopiance zakończyło się w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala
Jawornik 3

Dachowanie na Zakopiance zakończyło się w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

Po dachowaniu samochód osobowy zatrzymał się w przydrożnym rowie. Jego pasażerowie wyszli o własnych siłach, ale jedna osoba została przewieziona do szpitala Do wypadku doszło przed godz. 11 na drodze krajowej nr 7 w Jaworniku. Kiedy strażacy zjawili się na miejscu, samochód leżał w rowie, a jedna osoba była ranna. Trzy osoby podróżujące pojazdem...

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice
Okolice 0

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice

W nocy nad powiatem myślenickim przeszła burza z gradem, a miejscami wiatr osiągał 100 km/h. W Niezdowie piorun spowodował pożar domu, a w Myślenicach woda zalała piwnice Wczoraj ostrzegaliśmy o burzy z gradem jaka miała przejść przez powiat myślenicki. Na terenie powiatu myślenickiego straż pożarna interweniowała w związku ze złymi warunkami atmo...

Stałe rejsy po zbiorniku dobczyckim? Tak, ale tylko edukacyjne. Na razie...
Dobczyce 1

Stałe rejsy po zbiorniku dobczyckim? Tak, ale tylko edukacyjne. Na razie...

Trwające około godziny regularne rejsy edukacyjne po zbiorniku dobczyckim będą odbywały się co weekend. To wspólne przedsięwzięcie Wodociągów Miasta Krakowa i Wód Polskich i Dobczyc. Czy to realny krok do wpuszczenia białej floty na zalew? Odpowiedzi na to pytanie, mieszkańcy regionu oczekują od lat. I choć temat otwarcia zalewu wraca regularnie p...