Miasto

Myślenice: Trwa budowa Muzeum Niepodległości. Czy uda się je ukończyć przed 11 listopada 2018 roku?

Myślenice: Trwa budowa Muzeum Niepodległości. Czy uda się je ukończyć przed 11 listopada 2018 roku?
Jeszcze przed świętami przy ul. Traugutta ruszyła budowa nowej siedziby Muzeum Niepodległości

Czy uda się wybudować Muzeum Niepodległości przed 11 listopada 2018 roku? Większość z was wątpi, a mimo to prace przy ul. Traugutta idą pełną parą

Przetarg na budowę nowej siedziby Muzeum Niepodległości został ogłoszony przez Gminę Myślenice w sierpniu. Złożone zostały dwie oferty, pierwsza z firm proponująca wykonanie muzeum za 7,5 mln zł odstąpiła od podpisania umowy tracąc jednocześnie wadium.

Ostatecznie 11 grudnia burmistrz podpisał umowę z konsorcjum firm Instbud z Nieznachowic, które wykona zlecenia za 8,7 mln zł. To firma, która budowała m.in. centrum treningowe Wisły Kraków na Zarabiu i współpracowała z gminą przy budowie kanalizacji w ramach realizacji projektu „Czysta woda dla Krakowa”.

Nowe muzeum powstanie w sąsiedztwie dawnego placu targowego przy ul. Traugutta, gdzie obecnie znajduje się parking. Przejmie wszystkie zbiory i archiwalia z obecnej siedziby muzeum regionalnego mającego dotąd siedzibę w „Domu Greckim” przy ul. Sobieskiego.

Do tej pory działania objęły prace ziemne związane z budową fundamentów. Otwarcie nowej siedziby muzeum zaplanowano na 11 listopada 2018 roku - w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W dwupiętrowym budynku miałyby znaleźć się stałe ekspozycje oraz sala wykładowa na ponad 150 osób.

Niedawno zakończyła się akcja „Nasze Muzeum – Nasza Niepodległość” w ramach której mieszkańcy przekazywali na ręce muzealników pamiątki, które mają stać się częścią planowanej ekspozycji. Udało się ich zebrać ponad 1000. Zaprezentowano również logotyp Muzeum Niepodległości.

Czy władzom miasta uda się wybudować Muzeum Niepodległości do 11 listopada 2018 roku?

 • tak tak 36%
 • nie nie 64%
 • Głosów: 784

W jednym z naszych sondaży pytamy was, czy władzom Myślenic uda się wybudować Muzeum Niepodległości do 11 listopada 2018 roku. Do tej pory większość ankietowanych (65%) twierdzi, że ta próba zakończy się niepowodzeniem, natomiast w sukces tego przedsięwzięcia wierzy 35% z was.

Powiązane tematy

Komentarze (22)

 • Brak zdjęcia
  27 gru 2017

  To będzie następny po strzelnicy niezbędny do życia przeciętnego mieszkańca obiekt .

  63 16 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 27 gru 2017

  Prawie 150 mln długu ma UG w Myślenicach, no ale takie ważne inwestycje należy budować, bez tego ani rusz. Biedny będzie następca obecnego burmistrza, tylko czy ktokolwiek odważył by się przejąc stanowisko z takim długiem.

  58 8 Odpowiedz
 • 27 gru 2017

  Nieważne gdzie to muzeum powstanie - pytanie powinno brzmieć: po co? Małe miasteczko, które zamiera po zmroku lub godzinie 18 naprawdę potrzebuje takiego obiektu?

  49 7 Odpowiedz
 • OKOKI 27 gru 2017

  Będziemy płacić za jego fanaberie ,tak jak za rozprawy sądowe ,które notorycznie przegrywa.

  37 10 Odpowiedz
 • 27 gru 2017

  Gorzej jak obecny zostanie i dalej będzie pchał gminę ku bankructwu

  38 12 Odpowiedz

Zobacz więcej