Miasto

Dyżurny Jacek Zięba po raz kolejny zapobiegł samobójstwu

Dyżurny Jacek Zięba po raz kolejny zapobiegł samobójstwu

Dyżurny policji Jacek Zięba po raz kolejny musiał wcielić się w rolę psychologa. Dzięki umiejętnie poprowadzonej rozmowie mężczyzna, który chwilę wcześniej chciał targnąć się na swoje życie sam zgłosił się na komendę

W sobotę mł.asp Jacek Zięba – dyżurny myślenickiej jednostki odebrał niepokojący telefon. Mężczyzna, który zadzwonił pod nr 997 powiedział, że chce popełnić samobójstwo, a następnie się rozłączył. To nie pierwsze tego typu zgłoszenie, które przytrafiło się temu dyżurnemu. Podobny telefon odebrał w grudniu. Tym razem również nie zawiódł.

Dyżurny oddzwonił do mężczyzny, który nie był jednak skory do rozmowy. Udało się jedynie ustalić jak się nazywa, po czym znów połączenie zostało przerwane. Ta informacja wystarczyła, aby ustalić adres zamieszkania potencjalnego samobójcy. Na miejsce wysłane zostały patrole policji, jednak nie zastały tam 45-latka.

W tym samym czasie dyspozytor myślenickiej jednostki nawiązywał kolejne połączenia z będącym w trudnej sytuacji życiowej człowiekiem. W ten sposób dowiedział się, że 45-latek jest w Myślenicach, a powodem jego rozterek jest choroba partnerki. Okazane zrozumienie poskutkowało i zjawił się w komendzie. Wtedy dyżurny kontynuował rozmowę, jednak już nie przez telefon, a na żywo. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego policjanci zatroszczyli się o przeżywającego trudne chwile mężczyznę.

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • 14 lut 2018

  chwalil sie czy zalil tym telefonem a moze sprawdzal czas na dochodzenie wiekszy cwaniak

  5 49 Odpowiedz
 • 14 lut 2018

  Z tego by wynikało że pozostali koledzy policjanci są w porównaniu do Jacka NIEUDACZNIKAMI."O większego trudno zucha jak jest Jacek Burczymucha.

  15 19 Odpowiedz
 • 14 lut 2018

  Prponuję Panu Jackowi skonczyć kurs psychoterapii i zostać specjalistą pod telefonem

  9 15 Odpowiedz
 • 14 lut 2018

  Jak czytam chciał popełnić samobójstwo i dzwoni śmiechu warte
  Jakby chciał to zrobić to by zrobił moim zdaniem

  25 14 Odpowiedz
 • Jerry Kaszel 14 lut 2018

  Jarek, Polskę zbaw!

  3 17 Odpowiedz
 • Szczadoniecki 14 lut 2018

  Koleś gotów był udać się pod PKiN w Wa-wie, i zostać bohaterem szKODników o wolność, a tu lipa...

  9 20 Odpowiedz
 • 18 lut 2018

  śmieszne/nieśmieszne bo mało jest ludzi potrafiących słuchać a nie tylko słyszeć, tym bardziej szacun dla Pana Jacka, ale na wesoło można spuentować w ten sposób, że nie wszystkim po drodze do kościoła, więc powinni konfesjonał wstawić na dyżurkę skoro bez niego takie cuda Pan Jacek czyni przez telefon :-) a człek widać nie chciał się zabić ale pogadać.
  Niemniej coraz mniej ludzi słuchamy, coraz mniej chcemy widzieć, jednak bardzo śmiało hejtujemy i wyśmiewamy i przepis na załamanie psychiczne gotowy.

  10 2 Odpowiedz

Zobacz więcej