Miasto

Myślenice: Od 9 marca nie wjedziesz autem na Rynek

Od 9 marca w Rynku i jego najbliższych okolicach obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu

Od kilku dni na myślenickim Rynku trwają przygotowania do zmiany organizacji ruchu. Wycięto m.in. łańcuchy tworzące parking dla niepełnosprawnych, a do 9 marca w Rynku staną znaki całkowicie zakazujące wjazdu na główny plac miasta.

O planowanej zmianie organizacji ruchu w centrum Myślenic pisaliśmy w październiku ubiegłego roku.

Na płytę Rynku nie będą mogły wjeżdżać prywatne samochody. Od ulicy Kilińskiego, Bema i Reja zamontowane zostaną słupki ograniczające wjazd. Ten nie będzie również możliwy od strony ul. Kościuszki, gdzie znajdą się betonowe donice.

Na płytę Rynku wjechać będą mogły wyłącznie pojazdy straży pożarnej, policji, straży miejskiej, pomocy medycznej, służb porządkowych, technicznych, posiadaczy zezwolenia UMiG i zaopatrzenia do 2,5 tony na czas załadunku i wyładunku w godzinach 17:00-7:00.

Dla zaopatrzeniowców realizujących krótkie dostawy w ciągu dnia powstaną dwie koperty przy ul. Kościuszki, gdzie będą mogli stawać na pół godziny.

Zlikwidowana zostanie również zatoka dla niepełnosprawnych, która dzisiaj zajmuje część płyty Rynku. Koperty ze specjalnymi oznaczeniami znajdą się m.in. przy ul. Kościuszki, przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy, w ul. Królowej Jadwigi, na ul. Średniawskiego i przy budynku „Sokoła”.

Nowe miejsca parkingowe zostaną wyznaczone przed budynkiem magistratu.

Rynek zdecydowanie dla pieszych

Po płycie myślenickiego Rynku powinni poruszać się:

 • piesi i rowerzyści
 • samochody
 • piesi, rowerzyści oraz samochody
 • Zobacz wyniki
 • piesi i rowerzyści piesi i rowerzyści 78%
 • samochody samochody 7%
 • piesi, rowerzyści oraz samochody piesi, rowerzyści oraz samochody 15%
 • Głosów: 1256

W jednym z naszych sondaży pytamy Was kto powinien poruszać się po Rynku. Większość z was (78%) uważa, że po płycie Rynku powinni poruszać się piesi i rowerzyści. Co szósty ankietowany (15%) jest zdania, że Rynek to miejsce dla pieszych, rowerzystów i samochodów, natomiast 7% twierdzi, że powinny poruszać się po nim wyłącznie samochody. 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 22 lut 2018

  dramat co oni z nami ludzie robia płacić płacić a nie chce się im dobrze oznaczyć miejsc parkingowych

  24 40 Odpowiedz
 • mirek@ 22 lut 2018

  w koncu zapadła decyzja! lata na to czekałem - rynek to miejsce dla ludzi nie dla samochodów

  73 30 Odpowiedz
 • Artur 22 lut 2018

  #dobrazmiana jedna z nielicznych

  39 29 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 22 lut 2018

  brawo burmistrzu! rynek dla mieszkancow - parkingi dla samochodów

  55 32 Odpowiedz
 • 22 lut 2018

  Nareszcie!

  41 21 Odpowiedz
 • 22 lut 2018

  Na zakończenie kadencji samorządowej to chyba najlepsze posunięcie . Dziękujemy czekaliśmy na to całe lata. Nareszcie matki z dziećmi nie będą już uciekały z chodnika żeby przepuścić jadący samochód.

  42 20 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 22 lut 2018

  Bardzo dobry pomysł. Oczywiście, nie dla najemców parkujących na rynku. Ale przyzwyczają się. Mam nadzieję, że zlikwidują te kocie łby, bo można w najlepszym wypadku skręcić kostkę.

  32 18 Odpowiedz
 • 22 lut 2018

  I jeszcze, zamknąć wjazd na ul. Kościuszki i zrobić z ulicy mini Floriańską aż do ronda przy Sobieskiego.

  37 20 Odpowiedz
 • 22 lut 2018

  Zamknąć CAŁE miasto bo i tak tu H...JA się dzieje

  87 23 Odpowiedz
 • OKOKI 22 lut 2018

  No i słusznie. Zwariować można z tymi samochodami w Myślenicach ,ze wszystkich stron gdzie by człowiek łba nie odwrócił wyjeżdżają niczym karaczany.

  33 21 Odpowiedz
 • 22 lut 2018

  popieram tą decyzję, serce się krajało gdy rozjeżdżano tak malowniczy i historyczny rynek. Jedna z lepszych decyzji na przełomie lat.

  32 15 Odpowiedz
 • 23 lut 2018

  Historycznie rynek był dworcem i placem targowym ..

  62 2 Odpowiedz
 • 23 lut 2018

  A może tak technicznie to którędy te samochody zaopatrzenia wjadą skoro Bema, Reja i Kilińskiego będą słupki a na Kościuszki betonowe donice?
  Sam pomysł super ale nie jesteśmy centrum tutustycznym i rynek zacznie straszyć pustkami, zresztą już straszy. Na rynku brakuje atrakcji przyciągających mieszkańców nie mówiąc o turystach.
  Brak parkomatów dających możliwość postoju przez np. 20 minut jeszcze pogłębi problem z zaparkowaniem w okolicach rynku a komunikacja miejska, której brak nikogo tu nie dowiedzie.
  Dlatego działanie super ale brak koordynacji i kwestia czasu...

  46 10 Odpowiedz
 • 23 lut 2018

  Gwóźdź do trumny dla rynkowych sklepików

  65 14 Odpowiedz
 • 23 lut 2018

  Wg mnie decyzja dobra.

  23 34 Odpowiedz
 • 23 lut 2018

  jak bym zainteresował sie parkingami czy legalnie pobieraja opłaty miedzy innymi wdłuż dawnego pewexu gdzie tabliczka z opłatami gdzie linie namalowanie ? nikt tym sie nie interesuje a pan Jopeka trzepie kase i się śmieje z naiwnych ludzi :)

  53 1 Odpowiedz
 • 23 lut 2018

  Na rynku i w bocznych uliczkach codziennie parkuje około 80 aut. Ciekawe gdzie to pomieszczą za magistratem. Zaczną się bitwy o miejsca parkingowe

  25 12 Odpowiedz
 • 23 lut 2018

  A wiedzieliście że ZUO jest teraz producentem ulicznego oznakowania?
  "[...]Miejska spółka Zakład Utylizacji Odpadów, która na zlecenie gminy przygotowuje nowe oznakowanie, ma je zamontować do 9 marca.[..]"
  Źródło: http://www.dziennikpolski24.pl/region/myslenice/a/myslenice-nie-bedzie-parkowania-na-plycie-rynku,12938402/
  Czy to znaczy że ZUO dostało "zlecenie" od UMiG a "zleciło" wykonanie oznakowanie innej firmie i bierze kasę za "zlecenie"? Bo nie przypominam sobie żeby ZUO było producentem jakichkolwiek znaków!?

  24 7 Odpowiedz
 • 23 lut 2018

  wygrali przetarg bo dali najlepszą ofertę co za różnica kto to robi jak zamówienie znaków i montaż słupków to żadna folozofia

  9 19 Odpowiedz
  • 23 lut 2018

   Równie dobrze w przetargu mógł wystartować myślenicki szpital, im taka kasa za "zlecenie" jest bardziej potrzebna. A kwalifikacje w realizacji takich "zamówień" dyrektor Styczeń ma podobne.

   24 9 Odpowiedz
 • 23 lut 2018

  Od Strażnicy deptak aż do Niwy i cała strefa z rynkiem tylko dla pieszych- gastronomia, kiermasze, rozrywka, wystawy a w zimie lodowisko.

  17 16 Odpowiedz
 • 23 lut 2018

  a pan burmistrz i inni urzednicy biedaki beda mieć zezwolenia ? czy z buta beda chodzić?

  31 6 Odpowiedz
 • 23 lut 2018

  *jedno zastrzeżenie: nadal bezpłatny parking w miejscu dawnego targowiska, a sam Rynek bez samochodów wyjdzie wszystkim na zdrowie, a zatem spacerek ;-). Urzędnicy nieważne jak kombinują - od tego są żeby było dobrze. Może czas wycisnąć zyski z tego co zbudowane z naszych pieniędzy miało te zyski przynosić (ZUO, Strzelnica i inna infrastruktura) bo chyba z takim zamysłem wszystko to powstawało? Ciągłe ściąganie pieniędzy od nas (bądź co bądź, właścicieli majątku gminnego) to chyba nie ta droga..

  Zrewidować kto jak danym mieniem zarządza, jeśli nie przynosi zysku to dyrektor lub prezes do zmiany, -prosta sprawa. To ma dawać zysk nam wszystkim, odciążyć nasze portfele. Już i tak panoszenie się towarzystwa w Warszawie wystarczająco nas kosztuje. Ile jeszcze mamy dokładać do nierobów i łatwych dorobkiewiczów, hmmm?

  18 15 Odpowiedz
 • 24 lut 2018

  W zasadzie rynek jest już trupem Czy jest gdzieś mapa komunikacji obok "cmentarza"?

  12 3 Odpowiedz
 • adzygmunt 24 lut 2018

  Bono, to sarkazm czy zadowolenie?

  4 Odpowiedz
  • 24 lut 2018

   Taką mam rzeczywistą wizję, tej części miasta. Nowy Sącz ma swoją Jagiellońską, my możemy mieć swoją Kościuszki. Każde niezapyziałe miasto ma swoją ulicę-deptak, i to jest jedyne miejsce na taki deptak.
   Dla prezentacji samochodu, jest ul.Parkowa, odpowiednio długa aby zaprezentować się wszystkim.

   A lodowisko towarzyskie w części rynku na podłożu składanym, to norma w centrach miast na zachód od nas.

   11 7 Odpowiedz
 • 25 lut 2018

  Szlachta z Magistratu będzie na 100% miała możliwość jazdy po Rynku

  31 4 Odpowiedz
 • Kam Now 25 lut 2018

  Dobra decyzja

  6 12 Odpowiedz
 • 2 mar 2018

  Czy jest gdzieś do wglądu plan zagospodarowania Rynku ????
  Czy jest tam jakiś kącik dla rowerzystów (stojaki, informacja)?
  Z wizualizacji jego przebudowy wynika, że na środku Rynku będą posadzone drzewa, czyli większe imprezy jak Festiwal Folkloru znikną z płyty

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 5

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery
Myślenice 10

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery

Na rondzie przy OSP Śródmieście dwóch mężczyzn siekierami zaatakowało grupę przechodniów Na redakcja@miasto-info.pl nasi czytelnicy informują, że w czwartek 15 sierpnia pomiędzy godz. 22:30 a 23 na rondzie Śródmieście w Myślenicach miało dojść do napadu z użyciem siekier. Informacje potwierdza Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji...

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu
Myślenice 0

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu

Ponad 1200 zł warte były zakupy, za które trójka złodziei nie miała zamiaru zapłacić. Kiedy opuszczali sklep ze skradzionym towarem, zostali zatrzymani przez policjanta, który w wolnym czasie był na zakupach To, że policjantem jest się również po służbie pokazał kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach....

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję
Myślenice 1

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach opublikowała nagranie, na którym widać, jak młody mężczyzna niszczy szlaban przy ul. Mickiewicza. Kiedy sprawca zobaczył film, sam zgłosił się na policję Film zamieszczony przez policję na facebooku szybko obiegł również lokalne media, a jego odsłony rosły w imponującym tempie. Na filmie widać było j...

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu
Myślenice 10

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu

Kiedy ponad 20-letnia kobieta wracała w nocy do domu, została zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę. Policji udało się go namierzyć. Postawiono mu zarzut gwałtu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia Była noc z soboty na niedzielę (27/28 lipca), kiedy ponad 20-letnia kobieta szła przez Myślenice w kierunku domu. Jak relacjonuje policja, została nap...

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...