Parking pod estakadą otwarty. Jest darmowy, czynny całą dobę, ale ma jedną wadę
Od dzisiaj można korzystać z parkingu pod estakadą. Może pomieścić 85 samochodów, jest czynny całą dobę i jak na razie bezpłatny. Jednak nie jest wolny od wad...
Parking typu park&ride powstał pod wiaduktem prowadzącym Zakopiankę nad ulicami Słowackiego. - Parking pod estakadą z założenia będzie służyć tym kierowcom, którzy zostawiają swoje samochody w Myślenicach i przesiadają się w komunikację zbiorową w stronę Krakowa, Zakopanego, czy innych kierunkach. Miejsca parkingowe pod estakadą z pewnością odciążą przepełnione samochodami chodniki, ulice i parkingi w tej części miasta – przed jego budową zapowiadał burmistrz Maciej Ostrowski.
Parking jest w stanie pomieścić 85 samochodów, jest całodobowy i bezpłatny. Na razie stoi pusty, ale to najbliższe tygodnie pokażą czy jego lokalizacja przyjmie się wśród kierowców.
To miejsce w najbliższym sąsiedztwie galerii handlowych, dworca autobusowego i sklepów powstających wzdłuż ulicy Słonecznej, która generuje największy ruch w mieście. Każdego dnia przejeżdża nią ponad 5000 samochodów. Parking ma rozwiązać problem parkowania przy ulicach Słonecznej, Rzemieślniczej, Okulickiego i Armii Krajowej.
Wjazd i wyjazd z jednej strony
Jak zwracacie uwagę; parking nie jest jednak wolny od wad. Największą bolączką okazuje się wjazd, który jest zarówno wyjazdem z placu. Usytuowany jest po zachodniej stronie. Oznacza to, że kierowca, który po wyjeździe z parkingu będzie chciał dotrzeć w okolice dworca - zmuszony jest skorzystać Zakopianki i zawrócić na rondzie im. Marka Nawary lub ul. Piłsudskiego wrócić do centrum.
Jak argumentuje dyrektor UMiG Mieczysław Kęsek: Trwają negocjacje z zarządcą terenu, którym jest Genaralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące budowy wyjazdu z drugiej strony parkingu.
Parking kosztował 393.374,79 zł i został sfinansowany przez gminę Myślenice i starostwo powiatowe.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.